'Echt speelgoed belangrijk voor kind' Heilooër dichteres schrijft boeken voor de Kerstman Kerstinstuifbij Gezelschapsbank van de maand Vrijwilliger H E I L O O UITVERKOOP Ingrid Hoogland negen jaar vrijwilliger Speel-O-Theek Ik vertel graag verhalen aan de kinderen en nu komen ze ook op papier' POLITIEBERICHTEN Inbraken in woningen START VRIJDAG 15 DECEMBER met de UITKIJKPOST 13 DECEMBER 2006 Foto: Machteld Wiegmans HEILOO - De Speel-O-Theek in Heiloo bestaat al ruim 25 jaar en is van oorsprong een initiatief van het Rode Kruis. In 1979 bestond namelijk behoefte aan een plek waar aangepast speelgoed kon worden geleend ten behoeve van gehandicapte kinderen. Tegenwoordig bedient de Speel-O-Theek een totaal andere doel groep. Tegen een bescheiden vergoeding leent de organisatie materialen uit aan iedereen die graag speelt of gezelschapsspellet jes doet. De Speel-O-theek is gevestigd aan het Slimpad. Slim moet je wel zijn om het pand te vinden; een weg voor eenrichtingsverkeer slingertje door de groene wijk naar een kunstig weggewerkt gebouwtje. Eenmaal binnen is het gezellig warm en nodigen de keurig opgeruimde, goed gevulde stel- lingkasten tot activiteit. De 40-jarige Ingrid Hoogland, sinds negen jaar vrijwillig medewerkster, vertelt: ,,Als jonge moeder bezocht ik hier de moeder en kind-ochtenden. Terwijl de peuters speelden, wisselden de moeders nieuwtjes met elkaar uit. Ook werden er af en toe activiteiten georganiseerd, bijvoorbeeld met Sinterklaas en Kerst". Ingrid werd gevraagd leiding te geven aan deze middagen en zo is ze in het vrijwilli gerswerk gerold. Haar twee jongens groeiden op, maar Ingrid bleef onverminderd enthousiast verbonden aan de Speel-O-Theek: ,,Ik vind het belangrijk dat kinderen hier naar toe blijven komen, want spelen met speelgoed is zo belangrijk voor hun ontwikkeling!" Op de vraag wie er tot de klantenkring behoren, antwoordt ze verrassend: „Eigenlijk komt iedereen hier. Natuurlijk veel kinderen in de basisschoolleeftijd met hun ouders, maar we zien hier ook veel opa's en oma's die materialen lenen voor als de kleinkinderen hen bezoeken. En eenmaal per jaar organiseren we een spelletjesmiddag voor de Poolse kinderen, die door de stichting Hart voor Polen in de gelegenheid worden gesteld in Heiloo hun zomervakantie door te brengen". Bij de Speel-O-theek zijn 24 trouwe vrijwilligers betrokken, waarvan een aantal zelfs al actief is vanaf de oprichting. De vrijwilligers zijn van vitaal belang voor de organisatie, omdat die het altijd zonder beroeps kracht heeft moeten stellen. Niet alle vrijwilligers zijn bij de uitleenwerk zaamheden betrokken. Er zijn bijvoorbeeld twee handige mannen in de groep, die alle voorkomende reparaties voor hun rekening nemen. Ingrid maakt deel uit van het bestuur van de Speel-O-Theek en samen met colle ga-bestuurslid Corine van den Hoek heeft ze gezorgd voor een koerswijzi ging: „We hebben veel nieuw speelgoed ingekocht en gezorgd voor een andere prijsstelling. Voorheen zat veel speelgoed in stoffen zakken, maar we zijn inmiddels overgestapt op doorzichtig plastic dozen, vooral vanwe ge de hygiëne. Ook doen we tegenwoordig meer aan publiciteit". Nieuwe klanten zijn altijd welkom, maar ook kan de Speel-O-theek nieuwe mede werkers gebruiken. „We willen bijvoorbeeld graag een website, dus iemand die dat voor ons zou kunnen maken, is zeker hartelijk welkom" besluit een enthousiast Ingrid Hoogland. Wilt u bekendheid geven aan uw (vrijwilligers)organisatie. Of kent u iemand die met hart en ziel vrijwilligerswerk doet en wilt u hem of haar in het zonnetje zetten? Meld deze dan aan voor de rubriek 'Vrijwilliger van de maand'! De rubriek verschijnt bij voldoende animo eenmaal per maand en is een gezamelijk initiatief van de Uitkijkpost en de gemeente Heiloo. Voor aanmeldingen kunt u een formulier aanvragen via tel. 072-5356662 of via www.heiloo.nl. Voor meer informatie kunt u op dinsdag-, woensdag en donderdagochtend contact opnemen met mevrouw A. Busso van afde ling Welzijn, tel. 072-5356682. HEILOO - Bijzonder vereerd was ze, toen 'de echte' kerst man uit Finland haar belde om te vragen twee kinderboeken te schrijven. De in Heiloo woonachtige dichteres Margreet Schouwenaar, greep de opdracht met beide handen aan en schreef Stinkertje Stout voor kinderen van groep een en twee en Gas geven Gijs voor kinderen van groep drie tot en met acht. Het laatste boek reik te ze op dinsdag 5 december uit aan de kinderen van groep acht van basisschool de Benedictus. Dit najaar is in Twente het Huis voor Europa ingericht met als doel de betrokkenheid bij Europa te vergroten. Dit gebeurt door middel van culturele en economische uit wisselingen en maatschappelijke manifestaties. Finland is het eerste land dat de afgelopen maanden te gast was in het Huis voor Europa. Eregast was de echte Kerstman uit Rovaniemi en hij wilde graag alle basisschoolkinderen van Hengelo een boek cadeau doen. Schouwenaar werd de gelukkige die de boeken mocht schrijven. Haar werkgever, Hogeschool InHolland, zorgde er vervolgens voor dat ook alle basisscholen in de regio Heiloo en alle kinderen uit groep acht van de Benedictus in Heiloo, de klas waarin de dochter van Schouwenaar zit, Gas geven Gijs kregen. Het schrijven van een kinder boek was een nieuwe ervaring voor de dichteres Schouwenaar: „Als literair dichter ben je constant aan het graven en lagen aan het aan brengen, terwijl je het voor kinde ren juist transparant en simpel moet houden. Dat vond ik ontzet tend leuk om te doen. Ik vertel graag verhalen aan de kinderen en nu komen ze ook op papier." Gas geven Gijs gaat over een jongen die van dagdromen houdt en denkt dat hij eigenlijk niets kan. School vindt hij maar saai, tot hij ontdekt dat hij met behulp van zijn winden vooruit kan komen in de wereld. Met zijn bijzondere gave beleeft hij spannende avonturen in het land Nachtgedacht. Een echt kerstver haal is Gas geven Gijs niet, maar het verhaal bevat wel de mooie boodschap dat het allemaal goed komt zolang je maar samenwerkt en gelooft in je kunnen. Het boek werd officieel door de schrijfster zelf aan de klas gepre senteerd. Voor de kinderen was dat een bijzondere ervaring, want hoe vaak kun je nu de schrijfster van een boek ontmoeten? Iedereen reageerde dan ook enthousiast op de komst van Schouwenaar. Het eerste exemplaar van Gas geven Gijs werd aan de meester van de klas was overhandigd. Daarna konden de kinderen het boek in ontvangst nemen en natuurlijk werd er direct begonnen met lezen. Stinkertje Stout en Gas geven Gijs zijn de eerste twee kinderboe ken van Schouwenaar die zijn ver schenen. Ze was toen de opdracht voor het Huis voor Europa binnen kwam ook al bezig met een ander kinderboek, dat naar verwachting in maart 2007 zal uitkomen. En daar zal het niet bij blijven, want Schouwenaar is van plan om in de toekomst meer kinderboeken te gaan schrijven. Daarnaast zal ze ook blijven dichten. (donderdag 14 december i.v.m. voorbereiding uitverkoop gesloten) HEILOO - In de nacht van dins dag op woensdag 5-6 december werd in woningen aan de Noordergeeststraat, Rechte Hondbosschelaan, Zuidergeeststraat en twee wonin gen aan de Droonecampstraat ingebroken. Door het afbreken van het cilinderslot van de achterdeur wist men zich toe gang tot de woning aan de Noordergeeststraat te verschaf fen. Uit de woning werd uit een portemonnee een geldbedrag weggenomen. Voor de kinderen van groep acht van de Benedictusschool was de ontmoeting met schrijfster Margreet Schouwenaar een bijzondere ervaring. Eigen foto HEILOO - Donderdag 21 december organiseert de Gezelschapsbank een kerstin- stuif van 14.00 tot 16.30 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bóis-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerden vanaf vijftig jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren ken nen om op vriendschappelijke basis iets te ondernemen zijn hierbij van harte welkom. Naast gezellig samenzijn in kerstsfeer zal het thema 'ontmoe ten' deze middag vanzelfsprekend onderdeel van het gevarieerde pro gramma uitmaken. Vorige kerstin- stuiven werden goed bezocht. De kosten voor deze middag bedragen E 3,50. Uit ontmoetingsbijeen komsten van de Gezelschapsbank zijn al leuke blijvende contacten voortgevloeid. Mensen fietsen en wandelen en winkelen bijvoor beeld samen, gaan dagjes uit of drinken koffie met elkaar. Met name op de zondag zijn mensen regelmatig op zoek naar één of meerdere personen om samen even naar het strand rijden, te wandelen en/óf daar in een horeca gelegenheid iets te nuttigen om deze, soms saaie, dag gezellig door te komen. Momenteel zijn er meer dames dan heren ingeschreven bij de Gezelschapsbank. Het is bij de Gezelschapsbank mogelijk een anonieme advertentietekst te plaatsen, in een krantje dat drie keer per jaar wordt uitgegeven en de nieuwste uitgave ligt nu klaar. U kunt zelf reageren op advertenties en u wordt door coördinator Monique van Ling met de adver teerders) in contact gebracht. Iedere donderdag is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrijvingen bij de Gezelschapsbank. Ook kunt u tele fonisch contact opnemen, tel. 072- 5331297 en vragen naar Monique. Kijkt u eens op onze website www. ouderenwerkheiloonl Door het forceren van een uitzet- raampje wist men zich toegang te verschaffen tot de woning aan de Rechte Hondsbosschelaan. Uit deze woning wordt niets vermist." Door het afbreken van de cilin- dersloten werd toegang verschaft tot de beide woningen aan de Droonecampstraat. Uit een woning werd een portemonnee met inhoud ontvreemd. Uit de andere woning wordt niets ver mist. De inbraak in de woning aan de Zuidergeeststraat is dank zij het goede hang- en sluitwerk bij een poging gebleven. Door een insluiper werd uit een woning aan de De Spanring in dezelfde avond een tas met inhoud ontvreemd. De tas werd vermoedelijk gestolen tijdens het moment dat de bewoonster zich op de eerste etage van de woning bevond en de achterdeur van de woning niet afgesloten was. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 497