nu Dolfijntherapie werpt zijn vruchten af BOLTEN CORSO VERF& WAND Gemaal 1816 geopend op monumentendag SV I Tienjarige Jesse Zoon in de ban van de dolfijnen Vierde Uitmarkt Castricum 16 september Uitkijkertjes Ga dan snel kijken www.uitkijkpost.nl B|OSCOOP RES ERVE R E N0251 - 652291 Programma 7 sept t/m 13 sept 2006 "United 93" "Pirates of the Caribbean II" "The Cave of the Yellow Dog" "K3 en het IJsprinsesje" "ZOOP in India" "Beesten bij de buren" (NL) www.corsobioscoop.nl 'Familie, buren en vrienden: uiteindelijk was iedereen ermee bezig' Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 - 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl 6 SEPTEMBER 2006 Eigen foto Ondersteund door zijn therapeute Floor, genoot Jesse met volle tuigen van de dolfijnenknuffels op Curasao CASTRICUM - De vierde Uitmarkt Castricum wordt dit jaar gehouden op zaterdag 16 september van 10.30 tot 16.00 uur op het parkeerterrein bij Geesterhage en de bibliotheek. De Uitmarkt is dé gelegenheid om u op de hoogte te stellen van acti viteiten op cultureel, educatief en sportief gebied die in het seizoen 2006/2007 op het programma staan by de diverse Castricumse organisaties. U vindt er informatie over muziek, dans, toneel, activiteiten voor kin deren, cursussen op allerlei gebied, lezingen, wandelingen en fietstochten. Programma's waar u actief aan kunt deelnemen, maar ook activiteiten waarvan u rustig kunt genieten. Laat u inspireren en voorlichten en geniet van de verschillende demonstraties en spetterende optredens. By diverse kramen zijn op deze dag kaarten voor voorstellingen en optredens in de voorverkoop verkrijgbaar. Ontdek wat er in Castricum alle maal mogelijk is in het komende seizoen. Rust even uit op het ter ras en vul meteen uw agenda in. De kinderen vermaken zich intus sen op het springkussen. De Uitmarkt wordt mede mogelyk gemaakt door de Rabobank en de gemeente Castricum. ADVERTENTIE Kijkt u ook zo uit naar de op onze website Elke week staat uw Uitkijkertje gratis op ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel.0251 - 65 22 91 LIMMEN - Een weekje geleden keerde het gezin Zoon terug van een verblijf op Curasao, waar zoon Jesse tien dagen dolfijn- therapie volgde. Een fantasti sche ervaring die grotendeels te danken was aan de inzet en betrokkenheid van een groot aantal Limmers. Jesse heeft veel baat gehad bij de therapie, dus het was het allemaal dubbel en dwars waard! Aangekomen bij de voordeur, zwaait Jesse Zoon die vrolijk open en voordat de verslaggever van de Uitkijkpost goed en wel binnen is, heeft hy de dvd van zijn reis al in de dvd-speler zitten. Het is duidelijk dat we hier te maken hebben met een enthousiast kind. Op de film is te zien hoe hij - in het water onder steund door zyn therapeute Floor - contact heeft, speelt met en geniet van 'zyn' dolfijn Papito. ,,Papito is pas twee jaar, dus zyn moeder zwom de hele tijd bij ons in de buurt," vertelt Jesse. Vanaf de allereerste dag in het Curasao Dolphin Therapy Research Center was er een bijzon dere klik tussen het jongetje en de dolfijn. Hoewel altijd nauwkeurig wordt bekeken welke dolfijn het beste bij een klantje past, zwom Papito uit zichzelf direct naar Jesse toe. Een uitstekend begin van een therapie die gebaseerd is op onvoorwaardelijke acceptatie over en weer. Het gezin Zoon verbleef drie hele weken op Curagao. Daarvan werd een aantal dagen gebruikt om rustig te wennen aan de warmte en het leven op het eiland. Prettig voor het gezin, maar vooral belangrijk voor Jesse. Die is door zijn beperkingen niet dol op lange reizen en abrupte veranderingen van omgeving. Jesse heeft bij zyn geboorte namelijk flink wat pech gehad. Een hersenbloe ding zorgde ervoor dat de linker kant van zijn lichaam in eerste instantie verlamd raakte. Dat trok later wel by, maar nog steeds heeft hij links beperkte motorische vaardigheden. Ook verstandelijk heeft Jesse een achterstand die er voor zorgt dat hij door teveel prik kels erg boos kan worden. De therapie, die tien dagen duur de, heeft er in ieder geval voor gezorgd dat hy wat rustiger is geworden en dat hij beter kan omgaan met zyn boosheid. Zyn ouders Arie en Hannie, zyn broer Arne (14) en zus Nina (16) hebben daarnaast door de intensieve begelei ding meer handvatten gekregen voor de omgang met hun beryamin. „Het blijft nu veel beter hangen hoe we het beste met elkaar om kunnen gaan" vertelt Hannie. „De keuze voor juist dit centrum, dat bekend staat vanwege het feit dat ze het hele gezin bij de therapie betrekken, heeft dus zeker z'n vruchten afgeworpen." Voordat het gezin kon afreizen moest wel eerst 10.000,- op tafel komen voor alleen al de reis- en the- rapiekosten. Daaraan heeft een groot deel van de Limmer bevolking een bijdrage geleverd. Hannie startte in februari van dit jaar met de verkoop van polsbandjes via winkels in Castricum en Limmen, maar al gauw zamelden buurtkinderen lege flessen in en hield de eigen straat een rom melmarkt waarvan de opbrengst ten goede kwam van Jesse's dolfijnthera pie. Daarnaast ontvingen ze flinke donaties van ondermeer Lions Club Heiloo, een aantal fondsen en een aantal particuliere donateurs. En niet te vergeten de Limmer IJsclub, waarvan de leden zo'n 3500,- inzamelden. „Familie, buren en vrienden, uiteindelijk was bijna iedereen ermee bezig. Ongelooflijk! En begin mëi hadden we het geld bij elkaar." Hannie spreekt beslist voor het hele gezin als ze zegt „Het was al met al een fantastische ervaring. Deze therapie is absoluut een aanrader voor alle kinderen met een beperking. We zyn iedereen die ons geholpen heeft, zo verschrikkelijk dankbaar!" Geïnteresseerden kunnen foto's en meer informatie vinden over deze bijzondere reis op: www.jessedolfijntherapie.web-log.nl. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 49