Geslaagd Korenfestival gewaardeerd door publiek Nieuw gezicht Pedicure Centrum Carla Duin vrijwilliger van het jaar H E I L O O 17 Korte cursus acrylverf Nieuwjaarsreceptie in het Trefpunt Collecte Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind Yoga bij Stichting Ouderenwerk UITKIJKPOST 13 DECEMBER 2006 VRIJWILLIGER atduDttBi ttuiwtoó tu& HEILOO - Het Trefpunt organi seert een extra korte cursus Acrylverf, wegéns overweldi gende belangstelling. Verschillende acryltechnieken worden behandeld binnen zes lessen van twee uur op maan dagmiddag. De cursus is voor zowel beginners als gevorder den geschikt; goed ter kennis making of ter bijstelling van reeds opgedane kennis en erva ring. De groep heeft maximaal tien deelnemers. Uw^docente is mevrouw Buis. Startdatum 8 januari 2007 kosten 45,- exclusief materiaal. U mag uw eigen materiaal gebruiken of tegen een vergoeding gebruik maken van het materiaal van de docente ad 12,50 (toe reikend voor zes lessen). Informatie en opgave gaat via tel. 072-5331207. HEILOO - Op zondag 7 januari vindt er in de grote zaal van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo de geza menlijke nieuwjaarsreceptie van de SB O Heiloo (samen werkende ouderenbonden ANBO en KB O) en Stichting Ouderenwerk Heiloo plaats. Van 14.00 uur tot 16.00 uur is er gelegenheid om elkaar het allerbeste voor het nieuwe jaar toe te wensen. Om ongeveer 14.30 uur zal mevrouw Terol- Meijer namens de beide organi saties in het Trefpunt een korte toespraak houden. HEILOO - De collecte voor de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind, die van 13 tot en met 18 november in Heiloo werd gehouden, heeft 1142,90 opgebracht. Geïnteresseerden die zich als collectant willen aanmelden kunnen zich opgeven bij Antoinette, tel. 072-5340343 of Karin, tel. 072-5340498. HEILOO - Per januari zijn er nog enkele plaatsen vrij in de yoga- groepen voor dames en heren van vijftig jaar en ouder. Yoga kan een manier zijn om goed voor uzelf te zorgen. U leert uw lichaam beter kennen en maakt uw spieren ster ker. Op een vriendelijke manier werkt u aan uw lichamelijke con ditie. Yoga-oefeningen bevorde ren het evenwicht tussen lichaam en geest. Ook de adem wordt erbij betrokken. De cursussen van Stichting Ouderenwerk zijn op de ochten den van dinsdag tot en met vrij dag, om 09.30 uur en om 10.45 uur in Het Trefpunt en in Het Open Huis. De kosten vanaf janu ari 2007 zijn 53,- voor vijftien lessen. Mocht dit een bezwaar zijn dan kunt u via Monique Kleijnen in Het Trefpunt een vergoeding ontvangen. Om yoga goed te beoefenen is gemakkelijke zittende kleding, een badlaken en eventueel een kussentje nodig. Matjes zijn aanwezig. Bent u geïnteresseerd? U kunt zich opgeven of inlichtingen vragen bij Jeanette Delleman, tel. 072-5332412. De zestien vrolijke vrouwen van Dat Koor vierden onder begeleiding van een vier man sterke band een aanstekelijk eigen feestje tijdens het Korenfestival. Foto; Mario Sacksioni HEILOO - GGZ NHN mag tevre den zijn met het bijzonder geslaagde korenfestival dat zondag 9 december plaatsvond op het voormalige Willibrordterrein. Van 12.00 tot 18.00 uur kon daar in zowel de kapel als het ontmoetings centrum worden geluisterd naar optredens van een zestal regionale zangkoren. Van die gelegenheid werd grif gebruik gemaakt; beide ruimtes waren tijdens de verschillende optredens bijzonder goed gevuld met een enthousiast publiek. In de kapel was bijvoorbeeld een optre den te beluisteren van Üt mannü koor, dat een afwisselend program ma bracht met een aantal jazzy nummers en lichte pop. Voor de gelegenheid werden de 21 man nen, allen gekleed in zwart over hemd op een spijkerbroek en voor namelijk afkomstig uit Alkmaar en Heiloo, bij twee liederen begeleid door pianist Joost van der Sande. Het koor werd inmiddels zo'n tien jaar geleden opgericht en staat sinds vijf jaar onder leiding van Leo van der Sande: ,,Het is ooit begonnen met shanty- en zee mansliederen, maar langzamer hand breiden we ons repertoire uit. We brengen nummers van Zappa, maar ook een stuk van Schubert heeft op ons repertoire gestaan. Het koor ontwikkelt zich sterk, dus in de toekomst willen we kijken of we nog wat gewaag der werk gaan aanpakken. De werken van Fauré en Poulenc, 20ste eeuwse compo nisten, zijn daar alvast een voor schotje op". Eén van de 'mannü' is Kees van Roijen, in het dageüjks leven fysiotherapeut. Op de vraag hoe hij hun optreden in de kapel heeft ervaren, antwoordt hij: „Het. ging wel lekker. Je moet natuurlijk altijd even inkomen en wennen aan de akoestiek in zo'n grote ruimte, maar daarna hebben we gewoon lekker gezongen'. Lekker zingen deed ook 'Dat Koor'. Zestien vrolijke vrouwen vierden onder begeleiding van een vier man sterke band min of meer hun eigen feestje in de ontmoetingsruimte. Zangeres Ria van der Horst vertelt desgevraagd: „We zijn ooit begon nen als een groep van 24 vriendin nen. Bijna twaalf jaar geleden zon gen we regelmatig in het café lekker met de cd's mee. In een vrolijke bui hebben we besloten een koor op te richten. In eerste instantie zongen we zonder begeleiding, maar na het Oranjebal in Ypestein sloot de band zich bij ons aan". Nog steeds hebben de leden van het koor een goede onderlinge band. Optreden doen ze tegenwoordig ietsje min der dan voorheen - verplichtingen thuis en werk spelen daarin een rol - maar jaarlijks gaan de vrou wen nog wel met z'n allen een weekendje weg. Het plezier staat voorop en dat is tijdens het optre den in het ontmoetingscentrum goed te merken. Het gaat er feestelijk aan toe op het podium en de muziek staat als een huis. De vrouwen, voornamelijk afkomstig uit Heiloo en Limmen, zijn in hun element en dat werkt aanstekelijk in de zaal. Succesvolle optredens in volle zalen dus, tij dens dit gezellige korenfestival op deze zonnige zondagmiddag. Voor degenen die het gemist heeft: hopelijk kunt u volgend jaar in de herkansing. HEILOO - Op donderdag 7 december organiseerde de gemeente Heiloo een vrijwilli- gersbijeenkomst voor de Heiloose vrijwilligersorganisa ties. De avond stond in het teken van 'elkaar ontmoeten'. In het programma was veel tijd ingeruimd om elkaar en om het col lege van burgemeester en wethou ders te spreken. Daarnaast waren er muzikale optredens verzorgt door het Musical kinderkoor en de Werelddansgroep van de Muziek en Dansschool Heiloo. De 16-jarige Timo Boekei luisterde tussentijds de avond op met zijn pianospel. Hoogtepunt van de avond was de verkiezing Vrijwilliger van het jaar 2006. Eerder konden organisaties een vrijwilliger aanmelden voor de titel 'Vrijwilliger van het jaar'. In totaal hebben vijftien organisaties een kandidaat voorgedragen. Uit deze groep heeft de jury bestaande uit Mellissa Theunisz (vrijwilliger bij de BukBuk en de Denktank), Tom van der Schuyt (ondermeer actief als bestuurslid van de stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, de stichting Hart voor Polen en bij het Rode Kruis Heiloo) en wethou der Jacob Ouderkerken. De winnaar van de titel Vrijwilliger van het jaar 2006 werd Carla Duin. Zij is een ouder die op de school de meest uit eenlopende taken doet van klussen, hoofd hoofdluiscontrole, overblijfou- der, organisator van de jaarlijkse feesten of verstopte toiletten schoon maken. Volgende de directeur is Carla 'een harde werker die nooit klaagt. En ziet ze het werk liggen ('Loek is het niet verstandig als wevoordat anderen het zien. Dankzij Carla blijven veel 'doe-zaken' niet lang liggen. Zij heeft als eerste prijs de 'spotlight' ontvangen en een cheque ter waarde van 300,-. HEILOO - Bij het Pedicure Centrum in de Hofdijkschool gaat straks de vlag uit: momen teel wordt er hard gewerkt aan de renovatie van de schoon heidssalon, waarin tot voor kort Marian Zonneveld praktijk hield. Eigenaresse Trudy Luijs wil de vernieuwde salon nog voor de feest dagen feesteüjk in gebruik nemen en de eerste klanten met een wel komstpresentje ontvangen. In de salon gaat Resie Rutgink de scepter zwaaien. Resie is 43 jaar en zeer érvaren op het gebied van visagie, huidverzorging en zelfs haarstyling. Momenteel is Desi docente huidver zorging aan de Haarlemse Akademie. Ze heeft ervaring opge daan als visagiste bij televisiepro gramma's van RTL, zoals Barend en Van Dorp en Business Class van Harry Mens. Zij gaat uw huid ver zorgen met het merk Declaree van het huis De Valois Cosmetics. Het is een produkt voor de gevoelige huid, dat speciaal garant staat voor opti male werkzaamheid en verdraag zaamheid. Trudy zelf volgt ook de schoonheidsopleiding aan de Haarlemse Academie om te zijner tijd samen met Resie de schoon heidsbehandelingen te geven. Twee jaar geleden nam Trudy het cen trum over van de dames Cocky Piet en Mart Greve. De praktijk bloeit als nooit tevoren en dankzij veel trouwe klanten, mochten de pedi cures Trudy en Edith onlangs al col lega Susanne verwelkomen. Dit driekoppige team wordt nu uitge breid met schoonheidspecialiste Resie. Voor een afspraak kun u conctact opnemen met het Pedicure Centrum, Marienstein 178 A, tel. 072-5333033. Schoonheidsspecialiste Resie Rutgink zorgt voor uitbreiding binnen het team van het Pedicure Centrum in Mariënstein. Eigen foto Totaal overdonderd ontving Carla Duin uit handen van wethou der Ouderkerker de prijs voor haar titel als vrijwilliger van het jaar 2006. Foto: Gemeente Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 507