Brandveiligheid - Tips voor de feestdagen Rookmelderactie succes i 23 Q> HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het einde van het jaar is vol feestelijkheden. Helaas kan de gezellig heid door brand wreed worden verstoord. Vandaar deze 'brandveilige' tips. Laat u kaarsen branden? Zet kaarsen in een stevige hou der op een vlakke ondergrond. Gebruik geen houders van brandbaar materiaal zoals plastic, hout, kerstbakjes. Zet kaarsen en kerststukjes op plaat sen waar u ze altijd kunt zien en niet te dicht bij andere brandba re materialen zoals de gordijnen. Laat kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden. Zet kaarsen en kerststukjes niet te dicht bij een warmtebron zoals de radiator van de centrale verwarming of bijvoorbeeld in de vensterbank. De kaarsen kunnen dan week worden en ombuigen. Laat kin deren en huisdieren nooit alleen met brandende kaarsen. Fonduen en gourmetten Gebruikt u spiritus? Vul dan nooit de brander in de nabijheid van vuur. Vul de brander pas als deze helemaal is afgekoeld en doe dit niet op de tafel. Zorg dat het fonduestel tijdens gebruik op een niet brandbaar onderblad staat. Hierdoor voorkomt u dat de tafel te heet wordt en boven dien wordt de gemorste olie opgevangen. Ook bij fonduen kan de vlam in de pan slaan. Leg daar om een passend deksel op tafel om snel te kunnen reageren. Zet een elektrisch fonduestel zo dicht mogelijk bij het stopcontact. Dan kan niemand over het snoer strui kelen en het fonduestel meesleu ren. Gebruik geen aardewerk pan nen voor vleesfondue. Deze zijn niet bestand tegen de hoge tempe ratuur die daarvoor nodig is. Laat (kleine) kinderen nooit alleen fon duen en reik nooit over de fondue- pan heen om iets te pakken. Heeft u een openhaard? Een regelmatige veegbeurt van uw schoorsteen verkleint de kans op een schoorsteenbrand sterk. Zorg voor voldoende ventilatie in uw woning en trek in uw schoorsteen. Anders kan de hoeveelheid kool monoxide in huis ongemerkt tot een gevaarlijk niveau oplopen. Brand geen (geverfd) afvalhout in uw openhaard. Gebruik een von- kenscherm. Laat de openhaard nooit onbeheerd achter als deze brand. Maak de openhaard goed uit voordat u naar bed gaat of het huis verlaat. Algemeen Plaats een brandmelder op iedere etage in de gang, hal e.d., dus voor de woonkamer, de slaapka mers en - indien aanwezig - op zolder. Koop een klein blusmiddel, bij voorbeeld 6 kg sproeischuim- blusser en hang deze op een vaste plaats in uw huis. Maak een vluchtplan en oefen dat samen met uw huisgenoten Hoe te handelen bij een calamiteit Mocht er, ondanks alle door u genomen voorzorgen, toch nog iets mis gaan, handel dan als volgt: - Blijf kalm - Waarschuw de overige bewoners - Vlucht volgens uw eigen vluchtplan - Houd deuren en ramen geslo ten en sluit deuren achter u - Blijf dicht bij de grond - Bel na ontvluchting direct 1-1-2 Als u naar aanleiding van deze informatie vragen heeft dan kunt u bellen met een medewerker van Brandweer Heiloo, telefoonnum mer (072) 535 68 50. De brandweer wenst u veilige feestdagen toe. Tijdens de open dag op zaterdag 9 september heeft de brandweer van Heiloo in totaal 57 rookmelders en 12 blusdekens verkocht. In de brand preventieweek in oktober heeft de brandweer 32 adressen bezocht om na te gaan of de rookmelders goed geplaatst waren. De reacties van de mensen op deze vervolgactie zijn over het algemeen heel erg positief. De bewoners van de adressen die bezocht zijn door de brandweer ervaren de "service" als zeer goed en laten dit duidelijk merken. Opvallend is ook het feit dat brand veiligheid binnen de woning leeft. Naast de adviezen over de plaat sing van rookmelders zijn er ook veel algemene vragen gesteld over de brandweer en brandveiligheid. Een veel gehoorde klacht is dat melders te vaak afgaan, waarna de batterij er uitgehaald wordt en er dus afbreuk wordt gedaan aan brandveiligheid. Nadat de brand weer thuis is geweest blijkt dat de melders soms op een verkeerde plek zijn opgehangen. Het gaat niet om de ruimte waarin brand kan ontstaan, maar het gaat om een snelle melding als er rook in de gang (vluchtweg) komt. De rook melders dienen dan ook minimaal in de vluchtwegen aanwezig te zijn en niet naast een CV-installatie of in de keuken. Meer informatie Voor meer informatie over rook melders en brandveiligheid kunt u contact opnemen met een mede werker van brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. Raad en -commissies Welstandscommissie Op maandag 18 december a.s. ver gadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere rede nen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebben den kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 4 decem ber 2006. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Bosboom Toussaintweg 16, plaat sen twee dakkapellen; - Bosboom Toussaintweg 18, plaat sen twee dakkapellen; - Kennemerstraatweg 380, veran deren gevels van kantoorgebouw; - Kennemerstraatweg 403, bou wen woning en garage; - Kennemerstraatweg 464, plaat sen waterreservoir t.b.v. kas; - Matthijs Zonderhuisweg 1 (loca tie postkantoor), bouwen 24 koopappartementen; - Spillaan 18, vergroten woning; - Van Merlenlaan 4, vergroten garage. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. - Toelichting op de deelplannen ruimtelijke visie Willibrordterrein. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om per soonlijke of andere gewichtige rede nen niet-openbaar zijn, op vrijdag 15 december a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Bouwen en wonen Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen: 't Zeskant (Malevoort-Bosrank- Harrelaers), reg.nr. 2006/0384 bouwen 68 woningen (36 apparte menten, 20 patio- en 12 eengezinswo ningen) ontvangstdatum: 1 december 2006 De Dors 1, reg.nr. 2006/0381 plaatsen 2 stallingsruimtes (materi aalcontainers; voor de duur van 5 jaar) ontvangstdatum: 1 december 2006 Spoorlaan 22, reg.nr. 2006/0380 ged. vergroten woning (bijkeuken) en verplaatsen beiging ontvangstdatum: 6 december 2006 Vennewatersweg 21 hs 5, reg.nr. 2006/0382 vergroten recreatiewoning (kap) ontvangstdatum: 7 december 2006 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer: (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermel- de bouw- en sloopvergunningen ver leend: Bayershofïweg 84, reg.nr. 2006/0376 ged. slopen garage (verwijderen asbesthoudende plafond) verzending: 6 december 2006 De Dors 1, reg.nr. 2006/0223 I vergroten bijeenkomstgebouw (Tennisvereniging Heiloo HSV) verzending: 6 december 2006 E.J. Potgieterweg 56, reg.nr. 2006/0339 (Vervolg op volgende pagina) Belangrijke nummers L. -I Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) U ITKIJ KPOST 13 DECEMBER 2006 Hei loo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 513