Lezing: Van midwinter tot kerstmis Boerenkoolmiddag prins Tyl XII en zijn raad zeer geslaagd BOLTEN Kerstspel in modern jasje Baba Jaga geeft kerstconcert in Slotkapel VERF* WAND Sportieve activiteiten tijdens kerstvakantie regio 29 Kleinvrouwenkoor bestaat uit twaalf zangeressen Programma 14dec t/m 20 de( 2006 "Tapas" "Kruistocht in Spijkerbroek" (0V) "Casino Royale" "Happy Feet"(NL) "Flushed Away"(NL) www.corsobioscoop.nl Een verhaal over de uitbeelding van de geboorte Voormalige prins ontvangt 400,- voorgoede doel na afscheren snor ledereen werd welkom geheten met een draaiorgel Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 - 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl VERF BEHANG TAPIJT LAMINAAT GORDIJNEN ZONWERING GLAS WOON ACCESSOIRES 13 DECEMBER 2006 EGMOND - Op zondag 17 december geeft het Klein- vrouwenkoor Baba Jaga onder leiding van Antje de Wit een kerstconcert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Mede werking wordt verleend door de harpiste Marianne Smit. Het koor is in oktober 1999 opge richt en bestaat uit twaalf zangeres sen, van lage alten tot hoge sopra nen. Onder leiding van dirigente Antje de Wit worden vaak themati sche programma's gezongen, waar- bij verbanden worden gelegd met instrumentale muziek, poëzie en verhalen, maar ook tussen verschil lende muzikale tradities, religies en culturen. Antje de Wit, oprichtster van Baba Jaga, is ook cantor in de Dorpskerk in Santpoort-Noord en zangdocente. Zij is regelmatig te horen als vocaal soliste, zowel in lie- derenrecitals als in oratoria. Marianne Smit (1984) is een jonge veelbelovende harpiste, die inmiddels diverse eerste prijzen heeft gewonnen, onder andere bij het Prinses Christinaconcours (1998, 2002). Zij volgde master- classes bij vooraanstaande har pisten en geeft regelmatig concer ten. Onlangs heeft de componist Karl Heinz Stockhausen een stuk voor haar en de harpiste Esther Kooi gecomponeerd, dat in juni 2007 in première is gegaan in de Dom van Milaan. Een kerstconcert met de hier omschreven musici in de sfeervolle Slotkapel is meer dan de moeite waard en een lichtpunt in •deze donkere dagen voor Kerst. De aanvang van het concert is om 15.00 uwc. De toegangsprijs is: 10.-, 65+ en CJP 8.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie/ thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestellen by mevrouw Thijssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. EGMOND - Op zaterdag 16 december zal Anne Franken in de sfeervolle Slotkapel in Egmond aan den Hoef een lezing verzorgen, waarin ze u meeneemt naar de Germanen en hun Midwinterfeesten. ADVERTENTIE zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur "The Holiday" Première vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 15.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum *161.0251 - 65 22 91 De komst van de Romeinen en het christendom en het inspelen van het christendom op de oude Germaanse gebruiken. Over het vie ren van de geboorte van Jezus en de afbeeldingen daarvan vanaf de derde eeuw tot in de Middeleeuwen. Een verhaal over de uitbeelding van de geboorte in beelden en hoe zich dat verspreid heeft vanuit Europa over de wereld. Als er nog tijd over is vertelt Anne nog iets over de 'Geeffeesten' zoals sinterklaas en de kerstman. Aanvang 14.00 uur, de toegang is gratis. Rond de klok van vijf mocht prins Tyl XII met zijn raad de boerenkool met worst voorproeven en zij lieten het zich goed smaken. Eigen foto LIMMEN - Afgelopen zondag mocht voor het eerst alleen Prins Tyl XII met zijn raad aan treden in Limmen. In de och tend werd een bezoek gebracht aan verzorgingshuis de Cameren voor een gezellig kof- fie-uurtje. De bewoners stellen dit bezoek ieder jaar zeer op prys en genoten volop van accordeon muziek. In de middag waren de mensen uit Limmen en ommeland aan de beurt by de boerenkoolmiddag in oer- Hollandse styl. By de buitendeur werd een ieder verwelkomd door een 'draaiorgel' - met gezellige Hollandse muziek. Binnen wachtte de gezellige zaal, versierd met rood, wit en blauwe vaandels en ballon nen, klompen aan de wand en de tafels versiert met delftsblauw tafel zeil met daarop vaasjes met tulpen. De kinderen haalden by de snoep- hoek gratis limonade en aan de vele geschminkte gezichtjes was te zien dat de schminkhoek druk werd bezocht. Rond de klok van 17.15 uur ging prins Tyi XII met zijn raad de boerenkool met worst voorproe ven. De boerenkool, die werd bereid door Gerrit Hartog, smaakte prima en zo kon een ieder zijn bord laten volscheppen. De huiskok van de Uylenspieghels, Gerrit, kookte dit jaar voor de 22 maal het eten voor de eetmiddag en werd prinselyk onderscheiden met de zilveren garde. De Uylenspieghels zyn zeer bly met hem en hopen dat dit nog heel wat jaartjes mag doorgaan. Ook was er een afvaardiging van de raad uit Castricum de Windtrappers. Zij mochten een che que van 250,- van de Uylenspieghels in ontvangst nemen, als geldelyke bijdrage voor het gehandicapten carnaval dat zondag 11 februari 2007 plaats vindt. De Uylenspieghels zelf zullen op dit feest ook voltallig aanwezig zijn. Als laatste kreeg Peter Bakker (prins Ty\ XI) een cheque van 400,- voor het Ronald McDonald huis in Leiden voor het afscheren van zijn snor tydens het Prinsenbal. Hierna ging het feest weer lekker verder. Op de dansvloer gingen de beentjes van de vloer op de muziek van Bob Color en zo kon Prins Ty\ XII en zijn raad rond 21.00 uur terugkijken op een zeer geslaagde eetmiddag. AKERSLOOT - Elk jaar organi seert het Akersloter Aquariuskoor in samenwerking met het kinderkoor 'De Meerzangertjes' een leuk kerstspel in de roomskatholie- ke ker te Akersloot. Dit jaar is weer gekozen voor een bijzonder kerstverhaal. De acteurs, leden van de diverse koren of fami lieleden daarvan, in de leeftyd van vijf tot zestig jaar, zetten op eenvou dige wijze een boeiend toneelstuk voor u neer. Met als thema 'een poort voor de koning'. Tydens het spel wordt er gezon gen door het Aquariuskoor, deze zal voorafgaand aan het stuk een gedeelte van hun kerstrepertoire ten gehore brengen. De uitvoering is op zaterdag 16 december en u bent welkom vanaf 16.45 uur in de Jacobuskerk te Akersloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 517