Kerstvakantiecoctail Bakkerij Putter's speciale kerstspecialiteiten Verkeershinder in de Egmonden Drukbezochte reünie Scouting Limmen REGIO 29 INGEZONDEN MEDEDELING Sportieve kinderactiviteiten bij Berg en Dal Kerstsamenzang Sint Pancratiuskerk Hardcore-Rage in de Wal Herinneringen ophalen aan kriebelende strozakken 'Als groepsleidster heb ik initiatief leren nemen en daar mijn leven lang profijt van gehad' De thuisbasis van de vereniging is een bosachtig terrein UITKIJKPOST 13 DECEMBER 2006 REGIO - Weet u dat Bakkerij Putter, met vestigingen in Uitgeest, Limmen en Akersloot, wereldberoemd is geworden door z'n spijsbrood? Dit is name lijk het enige krentenbrood ter wereld met verdeeld spijs, waarop octrooi is verleend! Verkrijgbaar in zowel amandel als kaneel, is het een verrukkelijk spysbrood, dat bovendien in de speciale verpakking extra lang houdbaar is, en daardoor ook een ideaal relatiegeschenk. De bekende bakkerij, die al meer dan 150 jaar bestaat, heeft nóg 'n specialiteit: de Enige Echte Oud- Hollandse Putter Tulband. Gebakken volgens 'n zeer oud traditioneel fami lierecept, is het een tulband met 'n heerlijke volle smaak, en 'n absolute streling voor de tong. Ambachtelijke lekkernijen, die ook dit jaar niet mogen ontbreken op uw feestelijke kersttafel CASTRICUM - Ook dit jaar verle nen diverse kerkkoren van Castricum weer hun medewer king aan de kerstsamenzang in de Sint Pancratiuskerk aan Dorpsstraat 115 te Castricum. Gezamenlijk met de koren wor den wisselend de bekende kerst liederen gezongen. Een uur van 'in de sfeer' van Kerstmis komen. Datum: zondag 17 december, aanvang 14.00 uur. De kerk is open vanaf 13.30 uur. De toegang is gratis. EGMOND - Vrijdag 15 december het weer zover. Hardcorefeest in JC De Wal!! Er zijn live Dj's aan wezig, het feest begint om 20.00 uur en eindigt om 01.30 uur. De entree is E 1,- per persoon en toegang is vanaf 15 jaar en ouder. Let op: legitimatie verplicht!! JC De Wal, Sportlaan 7, Egmond aan Zee, tel. 072-5063793. Www.welzijnbergen.nl. EGMOND - De provincie Noord- Holland werkt sinds 4 decem ber tot juni 2007 aan de herin richting van de provinciale weg N512 (Herenweg) tussen de Heilooër Zeeweg en de aanslui ting Egmond-Binnen (Adelbertusweg). Aan de oost kant wordt een vrijliggend fietspad aangelegd. Ook worden de kruispunten met de Herenweg en de Adelbertusweg aangepast. De weg is de gehele periode voor het autoverkeer tussen de Heilooër Zeeweg tot het kruis punt Herenweg afgesloten. Alleen van 15 maart tot 1 april 2007 is de weg voor beide richtingen open. Tijdens de werkzaamheden aan kruispunt Adelbertusweg zal ook dit kruispunt tijdelijk worden afgeslo ten. Alle woningen, percelen en de bedrijven blijven tijdens de werk zaamheden via de omleidingsroute's bereikbaar. Fietsverkeer in beide richtingen is wel mogelijk. De maneges, Stayokay en restau rant Creighton's zijn via een omlei dingsroute te bereiken. Omdat de bussen van het openbaar vervoer de werkzaamheden een omleidingroute volgen, vervallen gedurende de werkzaamheden drie haltes van bus lijn 164. Voor meer informatie hier over: www.connexxion.nl. Voor specifieke informatie kunt u terecht via e-mail werkenrondEgmond@noord-hol- land.nl of kijk op www.noord-hol- land.nl zoekterm werken rond Egmond. streetdance (vier tot en met zes jaar), vrijdag 29 december: klim men, dinsdag 2 januari: klimmen, woensdag 3 januari: tennis, don derdag 4 januari: streetdance (zeven tot en met 12 jaar), vrijdag 5 januari: klimmen. Een aantal ouders wordt gevraagd te helpen bij de klimactiviteit. Alle activiteiten zijn van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten zijn E 2,50. Voor een hapje en een drank je wordt gezorgd. Gymschoenen zijn verplicht. Kinderen kunnen zich opgeven vanaf donderdag 14 december tussen 09.00 en 16.00 uur bij Sportpark Berg en Bal, tel. 0251-657070. LIMMEN - Een flinke opkomst was er bij de zestigste ver jaardag van Scouting Limmen. Op hun eigen terrein aan de Kapelweg waren alle ruimtes feestelijk versierd en ingericht met foto-, dia- en filmmateriaal om de toevloed van reünisten te ondersteunen bij het ophalen van hun scoutingherinneringen. Herinneringen die betrekking hebben op de wekelijkse bijeen komsten, inspirerende begeleiders, onvergetelijke zomerkampen met kriebelende strozakken en lange wandeltochten. Feest by een vitale en gezellige vereniging met enthou siaste en betrokken leden die als het aan hun ligt, nooit hun lidmaat schap opzeggen. Momenteel heeft de vereniging zo'n honderdvijftig actieve leden waarvan de meesten tussen de vier en de dertig jaar zijn. Die leeftijds categorie is echter in de minder heid bij de start van de reünie op zondag 9 december. In de grote zaal zitten dan overwegend iets oudere voormalige leden die aan him scoutingtyd in hun jeugd mooie herinneringen bewaren. Zo ook de dames Klaver-Hollander en Beentjes-Hollander en de heer Hogenboom die nu alledrie begin zeventig zijn. Zij maakten in 1946 deel uit van de eerste scoutinggroe pen van de nieuw opgerichte vere niging. ,,Dc was patrouilleleider van de meeuwen" aldus de heer Hogenboom en lachend voegt hij daar nog aan toe: ,,Ik had dus^twee strepen". Hij heeft er leren doorzet ten, vertelt hij later en dat beaamt mevrouw Klaver-Hollander: ,,Als groepsleidster heb ik er ook initia tief leren nemen en daarvan heb ik in mijn verdere leven nog veel ple zier gehad". Vrouwelijke begelei ders beëindigden hun scoutingle- ven meestal wanneer ze trouwden, maar mevrouw Gré Metzelaar- Krom is tot op de dag van vandaag actief in de vereniging. Zij startte 50 jaar geleden als kaboutertje, knoopte als jonge gids volgens de regels der kunst haar eigen fluiten- koord, werd op haar zestiende gevraagd als hulpleidster en kon naderhand doorstromen naar de positie van leidster. Tydens de reü nie van vandaag werd ze vanwege haar grote betekenis voor de vere niging verdiend in het zonnetje gezet. De thuisbasis van de vereniging is een royaal bosachtig terrein aan de Kapelweg met daarop een aantal gebouwtjes. Iedere groep heeft hier zyn eigen honk. Hans Min, leider van de Verkenners en een van de organisatoren van de reünie, ver telt: „Het terrein dat we gebruiken is van de kerk. Oorspronkelijk zijn hier de verkenners begonnen, maar inmiddels hebben we wat bijge bouwd. Samen met het bijbehoren- REGIO - In de kerstvakantie zijn kinderen van harte welkom om te komen klimmen, tennis sen of streetdancen in Sportpark Berg en Bal. De dames Beentjes-Hollander en Klaver-Hollander en de heer Cor Hogenboom maakten in 1946 deel uit van de eerste scoutinggroepen in Limmen. Foto: Mario Sacksion De activiteiten worden georgani seerd door de Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, in samen werking met het Sportpark. De klim- en tennisactiviteiten zijn voor de leeftijd zes tot en met 12 jaar. Het streetdance is voor verschillen de leeftijden, dit staat bij de acti viteit vermeld. Het programma ziet er als volgt uit: woensdag 27 december: ten nis, donderdag 28 december: de bos is het een toplocatie voor onze vereniging". Vlak na de twee de wereldoorlog is de vereniging opgericht en inmiddels is er voor elke leeftyd wel een groep. De jong- sten tot zes jaar starten bij de bevers. Meisjes groeien achtereen volgens via de kabouters en gidsen door naar de sherpa's. Voor jon gens is het traject via welpen en verkenners naar rowan. Hebben de jongelui er dan nog geen genoeg van, dan kunnen ze terecht bij de stam, maar dan zijn ze al zo'n 18 jaar. In die laatste groep mogen ze blijven tot hun 23ste jaar, maar Scouting Limmen heeft er noodgedwongen nog een stamgroep achteraan geplaatst. Als je hier eenmaal lid bent, wü je niet meer weg en dat geldt voor heel veel leden. Vandaar onze extra stamgroep" verklaart Marijke Dirkson, met haar 29 jaar enthousi ast leidster bij de gidsen. Hans Min showt vol trots de ronde vuurplaats in het bos, die is aangelegd door deze oudste stamgroep. Scouting Limmen is een hechte en zeer levendige vereniging te noemen, want Dirkson is niet de enige die zegt dat ze haar hele leven al scout is: „Kinderen heb ik nog niet, maar als die er zyn, dan hoop ik dat ze bij de bevers willen". Volledig gezekerd en onder volwassen begeleiding kunnen de kin deren tijdens de vakantie onder andere de beginselen van het klimmen onder de knie krijgen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 519