Moonliners bij de zondagsociëteit Kermis in Limmen: daar hoort de Katerloop bij Jeugdprikploeg op visite bij Burgemeester Emmens Knol Country Line Dance seizoen weer van start REGIO u r: ij kpost 23 Man aangehouden na bedreiging Het belooft een oergezellige kermis te worden in de Lantaarn Open Monumentendagen 2006 6 SEPTEMBER 2006 LIMMEN/CASTRICUM - Het nieuwe Country Line Dance seizoen staat weer voor deur. In Limmen starten we op dins dagavond 19 september in De Burgerij om 19.30 uur voor gevorderden en om 20.45 uur voor vergevorderden. Heeft u één of meerdere jaren niet gedanst en heeft u er weer zin in, kom gerust langst, u pakt het zo weer op. Ook als toeschouwer of personen van buiten limmen zijn van harte welkom. In Castricum starten we op vrijdagmorgen 15 september in Het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 voor beginners en diegene die al een seizoen hebben gedanst. Er is plaats om 9.30 en 11.00 uur. Country Linedansen is 'een heel gezellige manier van ontspannen bezig zijn en u kunt het op menig feestje toepassen. De Demogroep heeft een optreden op de Uitmarkt in Castricum op zaterdag 16 sep tember om circa 11.30 uur by de bibliotheek. Heeft u een feest, in welke vorm dan ook, wij treden graag voor u op en leren uw gasten op verzoek ook een paar dansen. Voor informatie: Meintje Guyt, tel. 072- 5051374. EGMOND - In de nacht van don derdag op vrydag 1 september is een 37-jarige man uit Heiloo aan gehouden op de Herenweg. De man wordt er van verdacht kort daarvoor een vriendin van hem te hebben bedreigd, waarby hij gebruik zou hebben gemaakt van een vuurwapen. Na zijn aanhou ding werd een mes en een alarm pistool in zijn kleding aangetrof fen. Beide wapens zijn in beslag genomen. De man is voor verder onderzoek ingesloten. De reden waarom hy de vrouw bedreigde is niet bekend. Verloren en gevonden voorwerpen REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen al gevondne en verloren. Goederen zyn gevonden en verloren tussen 28 augustus en 4 september. Verloren in Castricum Sleutels 4x, Max Mara zonnebril olijfgroen, wandelstok, portemon nee met pasjes en ID-kaart, porte monnee diverse pasjes en credit card, zwarte portemonnee ID-kaart en rijbewijs, bruine por temonnee ID-kaart en geld, leren beige handtas, bril zwart mon tuur. Gevonden in Castricum Sleutels lx, zilveren armband mexicaanse motieven, portemon nee model koe, knuffelaap, dameszegelring, OV-kaart T. Kentie. AKERSLOOT - Op zaterdag 9 en zondag 10 september is het Gemaal 1879 te Akersloot geopend ter gelegenheid van de Open Monumentendagen. Na veertig jaar dienst te hebben gedaan als stoomgemaal, werd de stoommachine vervangen door elektrische aandrijving. In 1990 werd overgegaan op automatische, op afstand aangestuurde bemaling. Sindsdien wordt het Gemaal in stand gehouden door een groep vrijwilligers en heeft het de funk- tie van museum. De voormalige ketelruimte is galerie geworden, waar exposities worden gehouden van april t/m september. Ria de Ruiter uit Heiloo exposeert nog deze maand met haar draad kunst. Het Gemaal is geopend op deze beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.gemaall879.nl. Eigen foto CASTRICUM - A-capella zang groep Moonliners uit Wognum komt op zondag 10 september bij de zondagsociëteit. De groep bestaat uit dertien zan gers en zangeressen en treedt sinds 1990 zeer regelmatig op. Ze brengen alle nummers ten gehore met een eigen choreografie, zodat het leuk en aantrekkelijk is om "naar te kijken. De diverse solo's en verscheidenheid aan nummers (Engels, Nederlands, pop, ballads enz) versterken dit nog eens. Onder leiding van Ellen de Jong-van Baar zijn zij uitgegroeid tot een succesvol le zanggroep. Het korenfestival in Medemblik hebben zij al eens gewon nen en bij het NHD Korenfestival 2005 zijn zij op een derde plaats geëindigd. Samen met het bekende trio Cor Bakker hebben zij hun twaalf en een halflang bestaan gevierd. Reden genoeg om zelf eens kennis te maken met deze sprankelende groep zangers en zangeressen. Jan van der Schaaf zal tijdens de pauze zijn mooi pianoklanken weer laten klinken. De zondagsociëteit wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. De toegang is E 2,-. Voor meer informa tie of het regelen van vervoer kunt u bellen (tot en met 7 september) naar Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-673793. Remi, Laura, Eva, Charlotte, Anouk, Renee, Linet en Sara uit Limmen waren op bezoek bij bij burge meester Emmens Knol. Eigen foto LIMMEN - De Limmer IJsclub organiseert ook dit jaar de Katerloop tijdens de jaarlijkse kermis. Op zondagochtend 10 september kan iedereen aan een trimloop deelnemen over een afstand die hem of haar het beste past. Het parcours is aan de oostkant van Limmen. Voor de oudere jeugd (t/m ld jaar) en de wat minder getrainde lopers is er een ronde van 5 km. De wat meer getrainden kunnen deze ronde tweemaal afleggen en lopen dus tien kilometer. Start en finish zijn bij de sporthal aan de Middenweg, waar tevens kleed- en douchegelegenheid is. Vanaf 9.30 uur is de inschrijving open. De start is om 10.30 uur. Aangezien er voor de vijf en tien kilometer ere prijzen zijn vraagt de organisatie inschrijfgeld. Voor degene die geen herinnering wenst 2,-, mét herin nering jeugd tot en met vijftien jaar 3,- en ouderen 4,-. De organisatie hoopt weer veel deelne mers aan de start te zien, met of zonder kater. Voor de jeugd tot en met acht jaar is er een rondje van 0,6 km door het park en de jeugd van negen t/m twaalf jaar kan deze tweemaal lopen. Deelname voor hen is gratis en na afloop is er voor ieder een aardigheidje. De start voor deze jeugd is om 10.00 uur. Bomvol kermisprogramma in de Lantaarn Tijdens de kermis van vrijdag 8 tot en met maandag 11 september heeft de Lantaarn dit jaar weer een vol programma met topbands! Op vrijdagavond speelt Bob The Blue Band weer 'het dak eraf'. In het café verzorgt Dj-Jurgen voor een opzwepende sfeer. Zaterdag speelt D-sign in de tent, Giga in de zaal en DJ-Arie zorgt voor de sfeer in het café. Op zondag La Stampa Mystery Guest. In de zaal staat Memphis garant voor spektakel en Dj Toine draait weer de nodige kra kers in het café. Op maandag wordt het Eerste Deuntje gevierd met Juke-Box, Tjoe Jeroen en Dj Maarten, 's Avonds staat de topbad Flair garant voor een gezellige avond, draait Dj Toine in het café en is er een gastoptre den van Trico Pal-Al. Met dit pro gramma belooft het een oergezellig kermis te worden in de Lantaarn! Op vrydagavond 8 september om 21.45 iiur wordt aan de Achterweg een groot vuurwerk afgestoken om de jaarlykse Limmer Kermis in te luiden. De rest van dit kermisweekeinde speelt zich grotendeels af rond de verschillende horecagelegenheden en op het parkeerterrein van de voetbalclub aan het Dampegheest. Hier kan vooral de jeugd zich ver maken met ritjes in de draaimolen, de zweef, de botsauto's, suikerspin nen, oliebollen, touwtjetrekken en nog veel meer. LIMMEN - 'Dan komen jullie toch gewoon een keertje bij me op de limonade'. Dit waren de woorden van Burgemeester Emmens Knol een paar maan den geleden, tijdens haar bezoek aan de Bloemendagen in Limmen. Niet tegen een 'grote mensen' prikploeg, maar tegen Jeugdprik ploeg De Tostivreters van de Enterij. En ja, zo'n uitnodiging laat je natuurlijk niet zomaar lopen. Afgelopen maandag was het dan eindelijk zover. De Limmer jeugd werd door Burgemeester Emmens Knol hartelijk ontvangen met een glas limonade en ze kregen een dui delijke uitleg hoe alles reilt en zeilt op het gemeentehuis van Castricum* en wat een burgemeester allerpaal doet. Na ruim een uur kwam er een einde aan de zeer gezellige, maar zeker ook leerzame ochtend. Toen moesten ze weer snel terug naar Limmen omdat de eerste schoolmiddag na de zomervakantie op punt van beginnen stond. Het schooljaar 2006/2007 is voor deze acht in ieder geval zeer leerzaam begonnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 51