Directeur Klijnstra neemt afscheid Rabobank Gameboy-muziek en punkrock in De Bakkerij Plusactiviteiten bij het Bonhoeffer REGIO 33 CONQUISTA Ouderenochtend JOC Conquista Agenda Belangrijke schakel verdwijnt na het afscheid Meidenavond in de Hanswijk Rookvrij Kerstdiner Anders en toch hetzelfde in het Inloophuis UITKIJKPOST 13 DECEMBER 2006 van tegenstellingen. "Zo'n verbin ding van afzonderlijke, vaak tegen gestelde elementen tot een nieuw geheel moet u niet onbekend voor komen! Alle veranderingen in uw werk leken misschien in eerste instantie ook op iets onverenigbaars, maar bleken samen toch iets moois op e leveren. Net als dit kunstwerk", aldus burgemeester Emmen-Knol. LIMMEN - Het programma voor woensdag 13, vrijdag 15 en zaterdag 16 december bij Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 16 december Kerstkaarten maken! Het is alweer bijna kerst, en dus ti,jd om iemand een mooie, zelf gemaakte kerstkaart te sturen. Vandaag gaan de Kids deze dan ook zelf maken. Conquista Kids is voor iedereen van 4 t/m 9 jaar en is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Binnenkomen graag rond 10.15 uur, dan kunnen jul lie op tijd starten. De toegang is I euro, met limonade. Club op Woensdag: woens dag 13 december Zoals elke woensdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Zes spel computers staan klaar en de muziek is aan. Ben jij de dj van daag? Of ga je tafelvoetballen, tafeltennissen, darten, poolbiljar ten, internetten? Uiteraard kun je ook met de game-cube op groot scherm spelen. De Club is gratis en voor iedereen van 9 t/m II jaar! Club X-tra: vrijdag 15 december: Open Inloop! Loop lekker binnen om een avondje te chillen en je te vermaken. Club X-tra: zaterdag 16 december: Game-avond! Extra game-cube's en een play- station. Daarnaast zijn er nog diverse computerspelen en uiteraard internet, zodat je ook online kunt spelen. Club X-tra is voor tieners van 12 tot 16 jaar en geopend van 19.00 uur tot 23.00 uur. De toegang is gratis. CONQ Café: vrijdag 15 december. Het café is geopend voor jongeren vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 01.00 uur. Een pracht- plek om je te vermaken, met o.a. tv; poolbiljart; darten; tafeltennis of tafelvoetbal; videogames en internetten. Mochten er bijzon dere activiteiten gaan plaatsvin den, dan wordt dit vermeld op posters in het dorp en op het publicatiebord van Conquista zelf. Let op: Conquista is voor alle afdelingen op zoek naar vrijwilli gers! Wie wil af en toe een hand je helpen? Neem contact op met Ante (tel.nr. 5052811, woens dagmiddag of vrijdagavond.) REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Lirhmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen als gevonden èn verloren. Goederen zqn gevonden en verlo ren tussen 5 en 11 december. Verloren in Castricum: Sleutels 2x, JPT schoolpas, agen da, bruine schoudertas met porte monnee en rijbewijs, NS voordee- lurenkaartzwart jack, babyschoentje appelgroen, dames dubbel focus bril bruin montuur met goudkleurige pootjes, geld. Gevonden in Castricum: Sleutels 7x, ring inscriptie Isabel, blauw/zwart brillendoos met groen/wit meisjesbril, gouden dames halsketting, gsm Sagem zwart. REGIO - Op 30 november heeft Hilbrand Klijnstra afscheid genomen als algemeen direc teur van Rabobank West- Kennemerland. Met een recep tie in Restaurant Klein Varnebroek kwam er een einde aan een lange Rabobankloopbaan. Bijna 32 jaar heeft Klijnstra zich ingezet voor bank en klanten en gaat nu als zelfstandig consultant aan de slag. In een periode van circa twintig jaar heeft hij de bank door een drietal fusies geloodst en groeide het werkgebied van Akersloot tot Noord-Kennemerland, dat zich uitstrekt van Castricum tot Groet. Klijnstra begon zijn loopbaan binnen de Rabobank Groep in 1975 bij Rabobank Nederland. Op de drempel van de fusie met Rabobank Bergen-Egmond-Schoorl heeft Klijnstra gemeend dat de tijd was gekomen om het roer over te dra gen. Dat gebeurde met een goedbez ochte feestelijke receptie. Onder andere werd hij daarbij toegespro ken door burgemeester Emmens- Knol van de gemeente Castricum, die in haar toespraak parallellen trok tussen de gemeentelijke orga nisatie en de Rabobank. Zij noemde de coöperatiediscussie uit de jaren negentig een interactief proces, waarbij de besturen en directies van lokale Rabobank nauw waren betrokken. De uitkomst was een versterking van de invloed van de leden, net als bij de gemeente, waar de burgers invloed kunnen uitoefe nen op het beleid. Een andere parallel is het afleg gen van verantwoording. De Rabobank doet dat via de ledenver gadering, de politiek legt verant woording af aan de burgers. Een derde parallel vond burgemeester Emmens-Knol bij de grondlegger van de coöperatieve banken - bur gemeester Friedrich Wilhelm Raiffeisen - die meer zag in zelfhulp dan in charitatieve ondersteuning, een standpunt dat burgemeester Emmens-Knol van harte onder steunt. Tot slot zei mevrouw Emmens-Knol dat bank en gemeen te op verschillende manieren met elkaar zijn verbonden, maar dat een van de schakels nu wegvalt. Zij doelde daarbij op de inzet van Klijnstra voor onder andere de ondernemersbelangen. Hij maakte deel uit van het Castricummer Ondernemers Verbond en nam na de gemeentelijke fusie het initiatief tot oprichting van de Ondernemers Federatie CAL. Uit handen van de burgemeester ontving Klijnstra een glasobject ter herinnering. Het is een kunstwerkje van de Castricummer glaskunstenaar Menno Jonker, die wordt beschouwd als één van de meest succesvolle en veelbelovende glas ontwerpers van tegenwoordig. Een uniek geschenk voor een uniek moment. Het werk van Jonker ken merkt zich door een grote mate van technische perfectie. Hij zoekt in zijn glasobjecten naar een synthese CASTRICUM - Aankomend weekend opent De Bakkerij haar deuren met een wederom uiteenlopend programma. Maar üefst zes acts zijn er te ver wachten, naast het standaard niet- standaard aanbod aan DJ's en zaal aankleding. Vrijdag staan er drie punkrockbands op het podium en zaterdag vindt de derde Micromusic-avond plaats in De Bakkerij met drie gameboy artiesten. Vrijdag 15 december heeft programmeur Jort van de Ven de touwtjes in handen in het Castricumse poppodium. Hij heeft naast de hoofdact van de avond, Circle J, oude bekenden Translated en QE's uit de kast getrokken. Beide bands zorgden al eerder voor volle zalen, blijde gezichten en een dansende menigte in De Bakkerij met hun energieke en vrolijke pun- krock-muziek. De hoofdact Circle J timmert de laatste tijd flink aan de weg in Nederland met optredens in CASTRICUM - Bij Blus activiteiten van het Bonhoeffer starten in januari 2007 weer diverse talencursussen voor de vakantie. U leert zich bijvoorbeeld ver staanbaar te maken tijdens uw vakantie in verschillende talen als zalen als Paradiso, 013 en Tivoli. Met het aanstellen van een bouzou- kispeler èn een banjospeler heeft Circle J. besloten een folky koers te varen, de EP 'lower your standards' werd uitgebracht, en de finale van de meest prestigieuze Utrechtse popprijs 'Het Uur U' werd gehaald. De muziek van het zestal uit Utrecht laat zich het beste omschrijven als een kruising tussen de elementaire punk van The Ramones en de opgevoerde folk van The Pogues. Energiek, snel en erg vrolijk. Als pubhek staat je eigenlijk maar één ding te doen: drankje in de hand, vuist in de lucht, en meebrullen maar! De Bakkerij is zowel vrijdag als zater dag geopend van 21.00 uur tot 02.30 uur. De entree bedraagt 3 euro, leden van Vereniging Vrienden van De Bakkerij betalen een euro minder. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum, meer informatie op www.vriendenvandebakkerij.nl. spaans, italiaans of pools in diverse situaties in een restaurant, museum, camping, hotel, winkels, politie enzovoort. In de conversatie lessen kunt u uw talenkennis weer ophalen en uitbreiden. Informatie en inschrijving 0251 - 671837 of kijk op www.plusactiviteiten.nl EGMOND - Woensdag 20 decem ber, om 10.00 uur, staat de koffie klaar op de Ouderenochtend. Alle 55-plussers zijn welkom op deze morgen in Het Gebouw, naast de NH-kerk aan de Tromplaan in Egmond aan Zee. December is de maand van diverse feesten. We zullen eens nagaan wanneer deze feesten ontstaan zijn en waar zé vandaan komen. Uw eigen inbreng wordt zeker op prijs gesteld. EGMOND - Op woensdag 20 december wordt er van 19.00 uur tot 20.30 uur een Meidenavond gehouden in dorpshuis de Hanswijk. Deze avond is voor de meiden in de Egmonden vanaf groep zes tot en met de brugklas. Kosten voor deze avond zijn E 1,50. Voor meer informatie: MicheUe van de Wateringen, tel. 06-40179352 of 072-5063793. Of Anneke Koopman, tel. 072- 5066852. Www.welzijnbergen.nl/jongeren- werk. REGIO - De afdeling Noord- Kennemerland van het Nederlands Astma Fonds organi seert op zaterdag 16 december een rookvrij kerstdiner. Dit diner vindt plaats in Restaurant de PaJatijn, Dillenburgstraat 1 in Alkmaar. U bent ongeparfumeerd welkom vanaf 17,30 uur, aanvang diner 18.00 uur. Het menu staat uit drie gangen. Om deel te nemen aan het kerstdiner is aan melding noodzakelijk. Voor opga ve en inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5714227 en 072- 5336395 EGMOND - Dit jaar al voor de vierde keer is het Inloophuis op tweede kerstdag open. Anders dan voorgaande jaren hoeft u zich niet op te geven voor deze dag, maar bent u tussen 10.30 en 15.30 welkom in 'Het Gebouw' naast de Hervormde Kerk (PKN) in de Trompstraat in Egmond aan Zee. Samenzijn, daar zal de nadruk op komen te liggen. Er kunnen verschillende spelletjes gedaan worden, zoals: sjoelen, rummicub, mens erger je niet, dammen, schaken, kaarten en mis schien nog wel meer. Er wordt gezorgd voor een aangeklede soep en andere hapjes en drankjes. Natuurlijk is er weer de warme, gekruide appelsap en de Glühwein zal niet ontbreken. Met het aanstellen van een banjospeler heeft Circle J. besloten een folky koers te varen. Eigen foto Na een lange loopbaan bij de Rabobank kiest algemeen directeur Hilbert Klijnstra voor zelfstandigheid. Foto: eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 523