Kerstmarkt in de plantenkas Geef zo uw uitkijkertje op y 13 BORDEN r 38 Speciale aanbiedingen tijdens de Kerstmarkt zijn: in het centrum van Limmen! Ga verstandig om met kerstverlichting Op het voormalige Willibrordterrein in Heiloo 1 Koopsommen vanaf 150.000,- V.O.N. www.vanderborden.nl VAN DER 13 DECEMBER 2006 UITKIJKPOST ALGEMEEN - Het staat zo leuk: een rendier in de tuin of een ster achter het raam. Vooral in de donkere dagen voor en na de kerst. En natuurlijk moeten er lampjes in de kerstboom. Maar kijk uit, want niet alle kerstverlichting is veilig en soms wordt kerstverlichting pok verkeerd gebruikt, wat tot gevaarlijke situaties kan lei den. Kerstverlichting is er tegenwoordig in allerlei soorten en maten en je kunt het in steeds meer winkels kopen tegen rela tief lage prijzen. Maar^elk jaar gebeuren er onge lukken met kerstverlich ting. Meestal is er alleen sprake van een schroei plek en loopt het met de schrik af, maar soms ont staat er brand en zijn de gevolgen ernstiger. De meeste ongelukken met kerstverlichting ont staan, doordat materiaal of constructie niet deu gen of omdat de kerstver lichting verkeerd wordt gebruikt. De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) controleert regelmatig of kerstverlichting veilig is. Gevaar voor schokken of brand Soms is er bij kerstver lichting een transforma tor gevoegd, die de net spanning omvormt tot een lagere spanning, wat minder risico oplevert. Maar vaak is het aansluit- snoer van kerstverlich ting direct aangesloten via een contactdoos op de netspanning van 230 Volt. Als het materiaal of de constructie van de kerstverlichting niet deu gen of als u het verkeerd gebruikt, kunnen er gevaarlijke situaties ont staan. Delen van de kerstverlichting waar spanning op staat, mogen niet bloot liggen, want als je die aanraakt krijg je een fikse elektri sche schok. Ook moet er geen vuil en naalden in de contactdozen kunnen komen, want dat kan brand veroorzaken. Soms hangen mensen kerstver lichting buiten, die daar- Vanaf woensdag 6 december t/m vrijdag 22 december is onze kerstmarkt er weer.U kunt bij ons dan weer van alles kopen wat met kerst te maken heeft. O.a. kerstbomen in alle soorten en maten staan voor u klaar. Zo ook de medewerkers die alles professioneel voor u inpakken. Wilt u thuis zelf kerststukjes maken? Er is een grote keuze aan groen, kaarsen, verlichting, bindmaterialen, oasis, kransen, bloemen, bakjes en natuur- en kunstma terialen. Er zijn prachtige kerststukjes te koop vanaf 3.95. Indien men wenst maken wij uw kerststuk op maat of kleur. Bijna alles is mogelijk. In de plantenkas staan de vele kerststerren en bloeiende planten op u te wachten. Kerstbomen Glasballen uit India Grote bos gemengd groen Rustieke kaarsen vele maten en kleuren Cyclaam Kistje platmos Gekleurde onderschalen Houten kerstetiketten vanaf 9,75 vanaf 1,25 €2,95 vanaf 0,95 vanaf 1,60 €2,95 vanaf 1,00 per stuk 2,95 2 voor 5,00 De openingstijden zijn van 10.30 tot en met 17.00 uur. Zondag gesloten. Graag tot ziens in het kleurrijke kersthart van de GGZ Noord-Holland-noord. Locatie Heiloo/Limmen. Voor inlichtingen tel. 072-5312312 tst 225 Of 06-51171304 voor niet geschikt is. Als er vocht in komt, kan dit namelyk brand veroorza ken of kunt u een elektri sche schok krijgen. Verder kan kerstverlich ting soms te heet wor den. Dat kan gevaar ople veren als de lampjes tegen ücht ontvlambaar materiaal kunnen komen, zoals bij decoraties of de gordijnen. Tips voor een veilig gebruik Waar moet u bij de aanschaf en het gebruik van kerstverlichting op letten? Kijk bij de aan schaf van een product of bepaalde informatie op de verpakking staat. Let er op of bepaalde infor matie op het product ont breekt. Ziet u géén merk- aanduiding, CE-marke ring, technische informa tie of waarschuwingsin formatie in de Nederlandse taal, dan maakt dit een product verdacht. Controleer of de lampjes en lamphou ders niet zijn beschadigd. Is er een lampje kapot? Dan dient u deze direct te vervangen. Wacht niet tot meer lampjes het begeven, dit vergroot namelijk de kans op oververhitting. Als u het lampje wilt vervangen, haal dan altijd eerst de stekker uit het stopcon tact, om de elektrische spanning van het verlich- tingsnoer af te halen. Houd bij het verwijderen de lamphouder vast. Dit voorkomt beschadiging aan de contacten. Let erop dat de bedrading niet uit de lamphouder wordt gedrukt bij het plaatsen van een nieuw lampje. Gebeurt dit wel, dan komen delen die onderspanning staan bloot te liggen en is de veiligheidsconstructie beschadigd. Gooi het verlichtingssnoer dan lie ver weg. Zorg dat er geen stof of naalden in de con tactdoos komen. Gebruik by voorkeur een kindvei- lige contactdoos. Zorg m Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een 'Uitkijkertje' u gaat kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. S.v.p. duidelijk schrijven. 'UITKIIKERTIES' DIENEN CONTANT TE WORPEN VOLDAAN. Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5/ 1851 PZ Heiloo. Uiterlijk maandag 17.30 uur inleveren! 1 regel y 7,50 2 regels 3 regels 4 regels 5 regels 6 regels 8,00 7 regels 8,50 8 regels 9,00 9 regels 9,50 10 regels €10,00 11 regels 10,50 12 regels 11,00 13 regels 11,50 Voor 'Brieven onder nummer' wordt 4,50 extra in rekening gebracht. Naam Adres Plaats Telefoon: dat de lampjes vrij han gen, zodat ze hun warm te veilig kunnen afstaan. In tv-programma's en tijdschriften wordt regel matig aandacht gegeven aan het zelf maken van creatieve decoraties met kerstverlichting. Het is leuk, maar pas op: lamp jes van kerstverlichting kunnen oververhit raken als ze worden, afgedekt door bijvoorbeeld watten of stro. Mors geen water op de lampjes of stekker Een echte kerstboom of kerststukjes moeten soms water hebben. Maar schakel vóór u water geeft, eerst de kerstverlichting uit en geef voorzichtig water. Controleer of u niet hebt gemorst, voordat u de verlichting weer inscha kelt. Gebruik kerstver lichting alleen buiten als deze mogelijkheid op het product (of de verpak king) staat aangeven. Als de stekkerverbindingen beschadigingen verto nen, kunnen bepaalde delen onder spanning komen te staan door regen of nattigheid. Gooi het product dan liever weg. De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) controleert of lichtsnoe ren en lichtkettingen vei lig zijn. Controleurs tes ten regelmatig steek proefsgewijs bij produ centen en handelaren of de elektrische bedrading veilig is en of de lampjes veilig kunnen worden vervangen. Als dat niet het geval is, neemt de VWA maatregelen. Uit onderzoeken die de VWA de afgelopen jaren heeft uitgevoerd, blijkt dat de gebreken bij lichtsnoeren licht toenemen. Daarom heeft de VWA in 2006 intensiever gecontro leerd. Klachten over een product? Hebt u vragen, klach ten of twijfels over de vei ligheid van een product? Dan kunt u dat doorge ven aan de VWA, zeven dagen per week en 24 uur per dag. Bel het gra tis telefoonnummer: 0800 - 0488 of bezoek de website: www.vwa.nl. Project Binnenhof Als starter wonen in het centrum van Limmen! Het wordt mogelijk met het project "Binnenhofsgelegen aan de Rijksweg in Limmen. Het betreft een project van 21 appartementen verdeeld over 2 gebouwen, variërend van 66 m2 t/m 83 m2 bruto vloeroppervlak. De appartementen beschikken over een woonkamer met open keuken, één of twee slaapkamer(s) en een complete badkamer. Daarnaast wordt nagenoeg elk appartement voorzien van een balkon of terras en een privéberging. Een ontivikkeling van Planck Vastgoed b.v. te Egmond aan Zee I Kennemerstraatweg 33 1814 GB Alkmaar Tel: 072 - 514 10 00 sinds 19.13

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 528