Jeugd succesvol bij schaakvereniging Karsten Kroon naar Egmond-Pier-Egmond Jaarlijkse prijsuitreiking Limmens beste hengelaars ATOS-atleet schrijft halve marathon op zijn naam Wintercompetitie vissers gestart met goede vangstern sport 40 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO NJK Schermen Dylan de Vries en Hidde Ebels boekten mooie successen Het kan niet altijd rond de 1 uur 8 minuten' Brahim Aitrahou eerste binnen AVC atletiekbaan Crossen is echt mijn ding' >1» 13 DECEMBER 2006 KVM MOUNTAINBIKEN EGMOND - Karsten Kroon is zaterdag 13 januari 2007 de grote favoriet om Erik Dekker te onttronen als titelhouder bij de negende ATB-strandrace E gmond-Pier-E gmond. Als debutant by Europa's groot ste ATB-strandrace zal hij voor het eerst kennis maken met de 36 lood zware kilometers over het Noordzeestrand vanuit de Noord- Hollandse kustplaats Egmond aan Zee. De renner uit de CSC formatie van Bjarne Riis reed in 2006 een voortreffelijk seizoen met onder andere ereplaatsen in de Ronde van Vlaanderen (achtste) en de Amstel Gold Race (vierde). Ook tydens het WK op de weg in Salzburg reed hij samen met Michael Boogerd een sterke finale. Naast Karsten Kroon verschijnen vrijwel alle bekende Nederlandse en Belgische top mountainbikers aan de start. De organisatie verwacht daarnaast dat een record aantal van ruim 2.500 deelnemers aan Egmond-Pier- Egmond zal deelnemen. plaats. Zaterdag behaalde Vredeburg de bronzen beker in het NHSB snelschaaktoernooi in Koedijk, een fraaie derde plaats van de 17 deelnemende teams. In de laatste beslissende ronde werd Oppositie met 4-0 verslagen door de snelle Stolp, Ebels, Kramer en Limmen. Uitslagen: Admiraal - Stolp 0-1, Ebels - Limmen 0-1, Aafjes - Keyzer 0-1, van der Heydt - de Vries 0-1, Rommel - Hafkamp 1-0, Witkamp - Voorwalt 0-1, Termes - Dinkla 1-0, Zwart - Krom 1-0, Pepping - van der Storm 0-1, Blekemolen - J. Levering 0-1, H. Levering - Wellink 1-0, Koot - Al 1- 0, van Duin - Termes 1-0, van Buuren - Tebbens 0-1, Ebels jr - Wester 1-0, Hollander Mijnsbergen 1-0, Voorwalt - E van Zanten 0-1, van Rees - de Ruijter 1- 0. Groep B: Sander Veter - Laura Aaijes 0-1, Joep van Zanten - Sandra Hollander 0-1, Remi Aafjes - Karei Voorwalt 0-1, Mika Ehlhardt - Allard de Vries remise, Jort Min - Tom Beentjes 0-1. HEILOO - Milja Mondt (15) heeft op het NJK schermen tweemaal een tweede plaats behaald op het wapen floret. Op zaterdag 9 december bleef de eerste plaats in Noord-Holland. Mondt stuitte in haar eigen categorie cadetten (14 tot en met 16 jaar) met 24 deelneemsters, in de finale op de eerste tegenstand en werd versla gen door een in Italië trainende Stephanek, die uitkwam voor Zaal Heerooms uit Purmerend. De tweede dag deed Mondt mee in de hogere categorie Junioren (17 tot en met 19 jaar). Er waren slechts 12 deelneemsters maar er was een zeer sterke bezetting met veel selectieleden van de top sportlocatie in Papendal. Uiteindelijk strandde Mondt in de finale tegen Van Erven die een maand geleden tweede werd op het EK voor Junioren. Verder werden er diverse kwartfinales gehaald. Nog een tweede plaats bij de jongste categorie voor dames floret kwam op naam van Teodora Grindei (9 jaar). HENGELSPORT LIMMEN Vrij dagavond vond de jaarlijkse prijsuitreiking van de eremetalen plaats voor Limmens beste hengelaars. Zowel de hengelaars als de partners waren in grote getalen aangetreden. Na koffie en gebak te hebben genuttigd en na een openingswoord van de voorzitter werden de win naars bekend gemaakt. In de B- klasse van de witviscompetite was de top drie een familie-onderonsje geworden: 1. René Levering, 2. Cees Levering, 3. Piet Levering. Markant detail: René wist alle vyf de wedstrijden te winnen en ving in totaal 313 vissen. Hij won voor de derde keer op ry en zal volgend jaar zyn geluk in de A-klasse beproeven. In de A-klasse de volgende win naars: 1. Co Bakker, 2/Jan Walta, 3. Gerrit Tuijn. Co ving in totaal bijna 18 kilo. Het waren de jaren 1997 tot en met 2000 waarin Co in absolute topvorm was en hy de win sten pakten. Na vele jaren afwezig heid pakte hij dus eindelijk weer een gouden plak. Bij de baarscom- petitie pakte Rob Jak voor dé derde maal op rij het goud. Hij ving over vijf wedstrijden 277 baarzen. Nummers twee en drie waren hier Cees levering en Meindert Bakkum. Hafkamp stond zeer goed tegen Rommel, die een wanhoopsoffensief op de koningsvleugel begon. Daarmee bracht hij Hafkamp in ver warring wat tenslotte succes ople verde. Levering speelde gedegen en liet zich niet van de wijs brengen door het aanvallende spel van run ner up Wellink. Termes zet zijn zegetocht voort ten koste van Dinkla en staat op een mooie zesde ATLETIEK CASTRICUM - Met een frisse wind uit zee en een heerlijk zonnetje gingen op zondag 10 december tientallen lopers van start in alweer de tweede Rabobank-bosloop van dit sei zoen. De afstanden 2,3 en 21,1 kilome ter telden mee voor het KNAU-klas- sement. Maar ook de 4 en de 11,3 kilometer trokken een sterk deelne mersveld. Brahim Aitrahou (43) kwam na een kleine vijf kwartier op de halve marathon als eerste binnen op de atletiekbaan van AVC. De in Marokko geboren atleet traint al jaren bij ATOS uit Amsterdam- Noord. Voor zijn 1 uur 14 en 58 tel len verontschuldigde Aitrahou zich aanvankelijk: ,,Het kan niet altijd rond de 1.08 zijn." Brahim Aitrahou ziet de 21 kilometer in Castricum als een prima opmaat naar dezelfde afstand in Egmond die op 14 janua ri gehouden wordt. „Maar ook bij de komende bos- loop (op 7 januari) bij AVC ben ik weer van de partij", aldus de geluk kige winnaar. Harm van Baar en Ger Kragten hadden respectievelijk vijf en een kleine zeven minuten- meer nodig voor de 'halve.' Bij de dames ging het goud naar Miijam Olthoff ('Dit was voor mij geen ver rassing'). De winnares liet 1.34.58 noteren en bleef de nummers twee en drie daarmee vier minuten voor. Spannender verliep de 2,3 kilome ter. Opnieuw werd Nick Sinnige (14) uit Heiloo winnaar bij de C en D junioren, maar hij voelde de hete adem van Nino Kraaijer en Sibren de Weerd voortdurend in de nek: „Ik moest er wel veel moeite voor doen, deze keer." De hoogste plaats op het ereschavot bij de meisjes-pupillen .was voor Corinde van Es (9) uit Barendrecht. Het was niet de eerste keer dat ze bij AVC in de prijzen viel. „De vorige keer was ik tweede, nu eerste. Crossen is echt mijn ding." Paul Metzelaar en Annelies Knol brachten de eerste plaatsen bij de 4 kilometer op hun naam. Op de 11,3 kilometer kwamen bij de heren Castricummer Bart van Crasbeek en bij de dames Mirjam de Boer* uit Grootebroek als eersten over de finish in respectievelijk 44.02 en 50.18. Van Crasbeek werd op de voet gevolgd door AVC-clubgenoot Wouter Haak en door Mike Hacquebard. Mirjam de Boer echter kon ruim zeven minuten uitblazen voordat de nummers twee en drie over de meet kwamen. De volgende Rabobank bosloop van de AV Castricum staat op 7 januari 2007 op het programma. Dan gaat de strijd om 2,3; 4; 10,7 en 16,1 kilometer. De volledige uitslagenlijst kunt u vinden op www.avcastricum.nl. Co Bakker mag zich de trotse winnaar van de witvis A-klasse noemen. Eigen foto LIMMEN - Vrijdag 8 december speelde SV Vredeburg ronde 12 van de interne competitie. De jeugdspelers Dylan de Vries en Hidde Ebels boekten mooie successen door achtereenvol gens van der Heijdt en Wester te verslaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 529