Sfeervol kerstfeest in verpleeghuis Amberhof uintratuin korting Goede doelen blij met giften Bob Rob sluiten 2006 af op BeatFM op alle kerstartikelen H E I L O O 3 We eten hier altijd lekkerV Kerstfeest met liefdevolle inzet von vrijwilligers (gelflig vanaf woensdag 27 december 2006) Zwemmen met begeleiding 55-plus UITKIJKPOST 20 DECEMBER 2006 HEILOO - Op maandag 18 december vond in verpleeghuis Amberhof aan de Loet het jaar lijkse kerstfeest plaats. De bewoners van het tehuis geno ten zichtbaar van het werke lijk heerlijke buffet en de optredens van het gelegen heidskoor. Een enorme organi satie, maar dat hadden de vrij willigers en organisatoren er graag voor over. De twintig dementerende bewo ners zaten gezellig aan royale tafels, geflankeerd door partner, kinderen en eventuele andere familie. Op het menu stonden gestoofde heerlijkheden zoals hazenpeper, kalfssukade en kip. Als bijgerecht waren er onder meer gegratineerde aardappeltjes met knoflook en sjalotjes uit de oven, maar ook gele rijst. Verder kon gekozen worden tussen ouderwetse rode kool met appel, stoofpeertjes en minstens vier salades. De catering was uitbe steed deze vanavond en er was gekozen voor een buffet, een vorm die garant staat voor een levendig etentje. In de kerstboom werden wens- sterren gehangen. Voor elke bewoner eentje, geschreven door de bewoner zelf of door één van de familieleden. ,,We willen probe ren zoveel mogelijk de wensen van bewoners uit te laten komen" aldus activiteitenbegeleidster Yvonne Pronk en één van de orga nisatoren bijvoorbeeld de wens over de verwendag. Een bewoner wenst dat die jaarlijks terugkomt, dus dat willen we gaan proberen te realiseren." Samen met collega 's Suzan Panis en Marjan van Dijk en ondersteund door stagiaire Esther Talsma organiseerde ze deze kerstviering ,,maar zonder onze vrijwilligers was dat nooit gelukt!" Die vrijwilligers hebben de zaal versierd, de gasten van hun kamers opgehaald, ze hebben het eten uitgeserveerd, waren druk met de afwas en zongen tus sendoor ook nog eens in het gele genheidskoor. Dat het allemaal werd gewaardeerd, is een gegeven. De 93-jarige mevrouw Van Urk die sinds drie jaar in de Amberhof woont, heeft zeker genoten. ,,Erg lekker" was haar spaarzame, maar niet minder gemeende commen taar tijdens het eten, volgens haar dochter, mevrouw Tenhagen ,,en tijdens de optredens van het koor heeft ze gezellig zitten luisteren." De van oorsprong uit Castricum afkomstige dame zit in een beeldi ge jurk rustig rond te kijken naar alle drukte om haar heen, terwijl haar dochter vertelt: ,,Mijn moe der is drie maanden geleden weduwe geworden, maar gelukkig is dat wat aan haar voorbij gegaan." Wie het ook echt naar haar zin heeft, is mevrouw Anne Maria Lenting-Groot. Zij zit aan tafel met haar twee schoondoch ters, Emile Lenting en Ria Lenting. Mevrouw Lenting woont pas sinds deze zomer in de Amberhof en ze heeft hier al snél haar draai gevonden. Tegenover haar aan tafel zit mevrouw Greetje Vermeulen, haar vriendin en medebewoonster van wie ze onaf scheidelijk is en met wie ze veel plezier heeft. Al zestig jaar woont ze in Heiloo, met haar man Jan die ooit smit was bij Piet Zeeman aan de Holleweg ,,maar ik ben van oorsprong een Spierdijkse, hoor!" Daar heeft ze nu nog familie wonen die ze mist en ze schiet even vol als ze daarover praat, maar ze fleurt op als het koor 'Jingle Bells' inzet. Gevraagd naar hoe ze het diner vond, zegt ze: Het was heerlijk, maar we eten hier altijd lekker, hoor!" Een zeer geslaagd kerstfeest dus, daar in de Amberhof, dat alleen te realiseren is met liefdevolle inzet van vrijwil ligers. Wilt u een volgende keer wel uw steentje bijdragen? Dan kunt u zich melden als vrijwilliger bij de UW of bij de afdeling Activiteitenbegeleiding van het verpleegtehuis. ADVERTENTIE De 93-jarige mevrouw Van Urk luistert samen met haar dochter mevrouw Tenhagen naar het gelegenheidskoor dat bestaat uit vrijwilligers. Fot°: Machteld Wïegmans Heiloo, Vennewatersweg 15, 072 5332727, vrijdag koopavond Het team van Keer op Keer is verheugd iedere keer weer de diverse goede doelen te kunnen steunen met hun dankbare we rEigen foto Vervolg van pagina 1 Het boerenhofkapel de Kinkeluters krijgt 660,- voor bodywarmers voor de muzikan ten. Dan is er nog het vervolgver haal van de blindengeleidehond- jes Dimphy en Chloe. Ze zijn nu een jaar en zijn samen met nieu we begeleiders begonnen aan de gevorderden training. Margriet: ,,Het was weer heel hard werken maar we zijn dank baar dat we met ons geweldige team deze doelen hebben kunnen steunen. Voor iedereen die zich in de kerstvakantie verveelt zou ik zeggen: kom eens langs." Openingstijden: dinsdag en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Het adres is Industrieterrein Oosterzij 17 /hoek Nijver- heidsweg, tel. 072-5325962. Tijdens de openingstijden kunt u overtollige spullen in leveren. HEILOO - Per 1 januari 2007 kunt u instappen bij de cursus watergymnastiek voor 55-pus bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deze cursus is bedoeld voor mensen die hulp nodig hebben in en om het bad. De cursus loopt tot juli en wordt aangeboden voor slechts 1,50 per bad. Het bijzondere aan deze activiteit is dat u begeleiding krijgt in het water, waardoor het niet nood-zakelijk is dat u kunt zwemmen. Ook wordt u geholpen met aan- en uitkleden, indien dit nodig is. De begeleiding wordt mogelijk gemaakt door een samenwerking met de Unie Van Vrijwilligers. Op uw verzoek kunt u ook hulp ontvangen bij het vervoer. De lessen worden in Zwembad Loos gegeven en de temperatuur van het water is dertig graden Celsius. Een les duurt een half uur en vindt eenmaal in de week plaats op dinsdagmiddag of vrijdagochtend. Voor meer informatie belt u met mevrouw Horsting van UW, tel. 072-5338319. Voor opgave belt u met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-331297. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001 m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. HEILOO - Op donderdag 28 december van 20.00 tot 21.00 uur zullen presentator Bob van Unnik en wethouder Rob Opdam gezamenlijk het afge lopen jaar doornemen. De laatste uitzending van het programma Heiloo centraal gaat zijn boekje te buiten. Geen traditi onele format met vragen van Bob van Unnik en antwoorden van zijn gast maar een interactieve uitzen ding waarin de gast en de gast heer van rol zullen wisselen. Wilt u dit niet missen stem dan donder dag 28 december om 20.00 uur af op BeatFM. Bob van Unnik en Rob Opdam samen aan het woord. Eigen foto Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175» fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Mm» Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 541