Kerstvieringen Kerstvakantie met kindermusical in de Beun Generatiemix Sprookjes Kerstexpositie Tintoretto De Buurtbus Strandwandelbus of Belbus H E I L O O sWing (en) in Kerstsferen Onderdeel van de Atelier Winterroute UITKIJKPOST DECEMBER 2006 HEILOO - Woensdagmiddag 3 januari speelt Theater van Santen 'Stamppot, een sprook jesmix': een hedendaagse mini- musical, gebaseerd op de bekende sprookjes. Even lijkt het of je de sprookjes wereld van Sneeuwwitje binnen stapt, maar dat duurt niet lang. Spoedig krijgt het verhaal een onverwachte wending. Zo is de boze Stiefmoeder stikjaloers op de mooie Sneeuwwitje. Deze gemene vrouw stelt alles in het werk om Sneeuwwitje uit te schakelen. Ze jaagt zelfs haar eigen spiegel beeld de stuipen op het lijf. Sneeuwwitje besluit om op de vlucht te slaan. In het bos komt ze de grote boze Wolf tegen die spon taan verliefd op haar wordt. Bijna lijkt het de boze Stiefmoeder te luk ken om Sneeuwwitje te vergiftigen, Kerstviering 'kerstmorgen' in de Ter Coulster HEILOO - Het leven dat wij ieder voor zich en samen met zijn allen leven, komt in de kerstviering op de kerstmorgen terug. Er is muziek spel op fluit en orgel, er is koorzang van One More Voice en de kinderen beelden het kerstverhaal uit. Alle kinderen zijn welkom. Het onder werp is: Jezus: Solo-gelovige met duobaan. Een kerstviering voor elk wat wils. Midden in het leven. Maandag 25 december, 10.00 uur in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo. Voorganger is dominee Robert Blaauw. Kerstviering voor het hele gezin HEILOO - Op zondag 24 decem ber viert de Evangeliegemeente Heiloo Kerstfeest. U bent hiervoor uitgenodigd. Het wordt een kerst viering voor groot en klein. Behalve een kerstboodschap, is er veel ruimte voor sketches, muziek en samenzang. Na afloop kunt u onder het genot van een kop soep en kerstbrood nog even napraten. Tijdstip: 16.30 uur, aan de Westerweg 263 te Heiloo. Informatie via: Rolinka Tessensohn, tel. 072-5113535. De kerstviering komt in de plaats van de zondag ochtenddienst van 10.00 uur. HEILOO - Woensdag 3 januari 2007 is er in Het Trefpunt een bijeenkomst voor (groot) ouders en (klein)kinderen (vanaf 4jaar). Marlise Mantel zal na een stukje te hebben voorgelezen van een bekend sprookje iedereen helpen het sprookje te verbeelden. Zo kan Sneeuwwitje Roodkapje tegen komen en wat gebeurd er dan? Alles is mogelijk. Laat even weten of u komt, in verband met het maxi mum aantal personen. Tijd: 10.00 - 11.45 uur. Kosten: 3,50 per ouder en een kind. Ieder kind meer: 1 ,- met gratis consumptie. HEILOO - Wanneer u vrijdagavond 22 december met tassen en karren vol boodschappen door win kelcentrum 't Loo loopt, kom dan even tot rust en laat u in de juiste kerststemming brengen door het gemengd koor sWmg. Om 19,15 uur en om 20.00 uur zal het 25 man tellende koor die avond een vrolijke selectie vierstemmige kerstliederen ten gehore brengen rondom de vleugel in win kelcentrum 't LOO. Eigen foto. HEILOO - De traditionele Kerstexpositie van de Teken en Schilderclub Tintoretto zal ook dit jaar weer plaatsvinden in De Hofdijk Mariënstein 178a in Heiloo. Met de gedachte aan Rembrandt die driehonderd jaar geleden gebo ren werd, is het thema dit jaar 'Licht en Donker'. Er zal werk te zien zijn dat de leden van Tintoretto hebben gemaakt tijdens de verschillende lessen, tijdens bui- tenschilderdagen of thuis en wel in verschillende technieken: olieverf, acryl, aquarel, potlood, maar ook grafische technieken zoals ets, linosnede of houtsnede. Tintoretto streeft er naar het artistieke niveau van haar leden, allen amateurschil- ders, te verhogen. Daarom omvat het lidmaatschap, naast deelname aan de wekelijkse clubavond, ook tenminste één cursus onder profes sionele begeleiding. Tijdens de kersttentoonstelling kunnen bezoe kers een beoordeling geven van het getoonde werk door middle van een stembiljet. De prijswinnaars worden op de eerste clubavond van het nieuwe jaar bekend gemaakt. De expositie zal zijn geopend op eerste en tweede kerstdag van 13.00 uur tot 17.00 uur en op 31 december en 1 januari eveneens van 13.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis en koffie of thee staat voor u klaar. De Kerstexpositie van Tintoretto maakt deel uit van de Atelier Winterroute. Andere deelnemers van deze Kunstroute zijn de Kapel GGZ NNH in Heiloo, Atelier Tineke Pijnappel in Limmen, Perspectief in Bakkum, Fotoclub Castricum en Toonbeeld in Castricum. Openingstijden zijn bij alle deelne mers dezelfde. Folders van deze Kunstroute liggen voor u klaar op alle boven genoemde locaties. maar net op tijd kust de Wolf haar wakker en dan... De kleurrijke minimusical speelt zich af in een surrealistisch decor. Prachtige kostuums, sfeervolle bed jes en muziek ondersteunen de voorstelling. Terugkomend thema in de mini- musical is innerhjke en uiterhjke schoonheid. De voorstelling wordt gekenmerkt door interactie tussen de spelers en het pubbek en kent veel komische momenten. De kinde ren krijgen meerdere malen de kans om mee te spelen. Aanvang 3 januari om 14.30 uur in theater de Beun. Prijs: 5,-. Het verhaal is geschikt voor kinderen van 4 t/m 10 jaar en duurt 60 minu ten. Er zijn nog kaarten beschik baar. Voor meer informatie en reserve ringen: www.vriendenvandebeun.nl of telefoon 072-5333156. Het is stralend zonnig en super- helder weer; volgens Jaap Beerse, chauffeur van de le dienst kan je de windmolens voor de kust van Egmond zien, je kan ze zelfs tellen en dat is zeldzaam. Ik heb er echt zin in vandaag door het mooie weer, want dan zijn de meeste men sen goed gemutst en 'in' voor een praatje. Mijn eerste passagiers zijn 2 dames die bij het Hoekstuk instap pen en naar Egmond widen voor een heerbjke strandwandeling. Zij vragen hoe laat ze weer terug kun nen naar Heiloo en als ik ze een dienstregeling overhandig vraag ik langs mijn neus weg of ze de stukjes van de buurtbus in de Uitkijkpost wel eens lezen. Daarop beginnen ze betekenisvol te lachen "Oh schrijft u die soms? En nu wilt u zeker Vervolgens laat ik mijn vragenhjst zien en na een korte aar zeling besluit de oudste op mijn ver zoek in te gaan. "Maar ik schrijf abeen onze voornamen op hoor". "Wat u wilt mevrouw en zullen we op de boulevard straks een paar foto's maken?" Lonneke en Ria niet van het koor hoor!) reizen pas voor de 2e keer dit jaar met de buurtbus en ze hebben de bus leren kennen via de Uitkijkpost. Ze vinden het heel fijn dat er na het wegvaben van de nor male busdienst, toch zo'n mogehjk- heid is om vanuit Heiloo naar Egmond aan Zee te komen. Als wens voor de toekomst zouden zij graag zien dat de buurtbus ook op Zondag zou gaan rijden, vooral in herfst en winter. De volgende rit naar Egmond ver voer ik nog 4 mensen vanuit Heiloo die een strandwandeling gaan maken. BUURTBUS ONTMOETINGEN 27 november 2006 door Tim van der Lans Het is vandaag STRAND WAN DELDAG en ik stel voor om de bus op zulke mooie dagen om te dopen tot 'strandwandelbus'. Op de terugweg stapt er ook nog een jonge vrouw in die een wandeling van Haarlem naar Egmond gemaakt heeft. Ze had een vrije dag en had absoluut geen zin om met dit mooie weer thuis te bbjven en daarom had ze een wandeling gezocht in de 'Er op uit'-gids van de NS. Er stond abeen iets raars in: om met de buurtbus van Egmond naar Heüoo te reizen moest je een uur van te voren beben en reserve ren. Gelukkig kon ik de jongedame uit de droom helpen en verteben, dat we toch echt een hjndienst zijn en dat reserveren bij ons voorlopig nog niet nodig is, al hadden we van de 30 passagiers vandaag, wel 15 strandwandelaars.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 545