Junior Kamer overhandigd cheque aan goede doelen Bibliotheek Heiloo zes cultuurgeschiedenis Activiteiten schilder- vereniging Tintoretto uur langer open Cursus kunst- en Uitreiking reischeque in Hoekstuk I oSO00 H E I L O 0 9 gySCHFQUt POLITIEBERICHTEN Diefstal uit bestelbus Fietsenverkoop Kerstborrel Ypsalon Tijdens kerstvakantie geen voorleeshalfuurtje Kantoor Ouderenwerk Heiloo gesloten Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Circus Sijm met nieuwe kerstshow Kerstbloemschik-activiteiten Vrienden van de Vij'fhoek in Heiloo ontvangt 3000,- U ITKIJ KPOST 20 DECEMBER 2006 HEILOO - Op woensdag 13 december werd uit een bestelbus die op de Westerweg stond gepar keerd een aantal goederen wegge nomen. De diefstal werd gepleegd tussen 12.45 én 13.00 uur. De bestuurder had de auto tussen die tijdstippen niet afgesloten. HEILOO - Zaterdag 6 januari 2007 vindt op het politiebureau van Heiloo de periodieke fietsen verkoop plaats. De verkoop is bedoeld voor benadeelden die niet verzekerd waren voor de diefstal van hun fiets en die by de aangifte het zogenaamde 'aankoopcertifi- caat' kregen uitgereikt. Vanaf 10.00 uur kan men de aangebo den fietsen bekijken. Vanaf 10.30 uur start de veiling. HEILOO - Wijkvereniging Ype- stein nodigt iedereen uit om op zaterdag 23 december van 17.00 uur tot 18.30 uur een glaasje glühwijn of chocolademelk in de Ypsalon te komen drinken. Onder het genot van een drankje kunt u luisteren naar het kerstkoor onder leiding van Simon Boerke. HEILOO - Tijdens schoolvakan ties vervalt het voorleeshalfuurtje op woensdagmiddag (13.30 - 14.00 uur) in Bibliotheek Heiloo. Op woensdag 27 december en 3 januari wordt er dus niet voor gelezen. Vanaf woensdag 10 janu ari zijn alle kinderen van 4 tot 7 jaar weer welkom. HEILOO - Vanaf maandag 25 december tot en met maandag 1 januari is het kantoor van de Stichting Ouderenwerk Heiloo gesloten. Ook het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo zal in deze periode gesloten zijn. Vanaf dinsdag 2 januari is het kantoor van Stichting Ouderen werk Heiloo weer bereikbaar tot en met donderdag van 08.30 totl7.00 uur en op vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. HEILOO - Op vrijdag 29 decem ber 2006 houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De ver koop vindt plaats van 14.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de bibliotheek. HEILOO - Herinnert u het zich nog: het artikel en de spannende foto's in de najaarsbijlage van cir cus Sym? Ook u kunt van jong tot oud genieten van het jaarlijkse wintercircus in Heiloo. Directeur Alex Sijm is er wederom in geslaagd een keur aan internatio nale artiesten te contracteren. In de periode van 22 tot en met 30 december wordt het evenementen terrein aan de Omloop geheel in kerstsfeer gedompeld. Let u op de advertentie elders in deze krant. REGIO - Op zaterdag 9 decem ber heeft de Junior Kamer Alkmaar een viertal goede doe len een cheque mogen overhan digen. Deze vond plaats bij manege Van Poelenburgh te Schoorl. De afgelopen vijftien jaar heeft de Junior Kamer Alkmaar jaarlijks in het tweede weekeinde van septem ber het Culinair Plaza georgani seerd. Dit grote feest op, het Waagplein voor liefhebbers van een gezelligheid en lekker eten is traditi oneel gekoppeld aan een stukje fun- draising. Ook dit jaar heeft het organiserend comité een aantal goede doelen uitgezocht. Daarbij wordt gekeken naar doelen uit de regio die geen of nauwelijks subsi die krijgen en die voornamelijk voor (gehandicapte) kinderen en eventu eel gehandicapte volwassene acti- veiten ondernemen. Dit jaar werden de volgende doelen uitgekozen: Stichting Vrienden van de Alk, Stichting Vrienden van de Vijfhoek, 't Ros Beijaert en Idee Atelier. Al deze doelen hebben een cheque ontvangen met een waarde van 3.000,00. Stichting Vrienden van de Alk, bestaat voornamelijk uit ouders van zeer moeilijk lerende kinderen die naar ZMLK school de Alk in Alkmaar (zijn ge-) gaan. Deze school heeft dringend behoefte aan een aangepaste speelplaats voor de allerjongste kinderen met autisme. Stichting Vrienden van de Vijfhoek, bestaat uit toegewijde vrijwilligers die projecten en fundraising doen voor Orthopedisch Kinderdag- HEILOO - Op dinsdagmiddag 9 januari 2007 start er een cur sus kunst- en cultuurgeschie denis van tien bijeenkomsten in de Openbare Bibliotheek Heiloo onder de titel 'Modern verleden'. Mensen zijn zichzelf en de samenleving voortdurend aan het veranderen. De traditie kan daar bij in de weg staan of juist tot lei draad zijn. Kunstenaars nemen een voortrekkersrol op zich als het gaat om het transformeren van verouderde beeldvorming, HEILOO - Al meer dan zestig jaar is Tintoretto de vereniging voor amateurschilders in Heiloo en omgeving. Een vere niging met zo'n honderd leden, die er naar streeft boven het amateurisme uit te stijgen. Een niet onbelangrijke bydrage aan het succes van de club is de waarde die wordt gehecht aan lek ker werken in gezellige saamhorig heid. Een vast punt vanaf het begin van haar bestaan is de donderdag avond, de clubavond. Dan wordt onder professionele begeleiding geschilderd en getekend; de onder werpen zijn vrij, maar er is altijd een portretmodel, eens in de maand een naaktmodel en natuurlijk diverse stillevens. Er wordt in een ontspan nen sfeer, ieder op zijn eigen niveau van 19.30 uur tot 22.00 uur hard gewerkt, onderbroken voor een kopje koffie. Naast de clubavond biedt Tintoretto haar leden de mogelijkheid deel te nemen aan eèn zevental verschillende cursussen, waar diverse technieken wederom onder begeleiding van vakdocenten beoefend kunnen worden. Er zijn cursussen voor olieverf, aquarel, grafische technieken en gemengde technieken. Alle activiteiten vinden plaats in het ateüer in De Hofdijk. Het clubjaar wordt afgesloten in mei met een Buitenschilderdag, de Torenvlietdag en een Schilder weekend ergens in het land; een oergezellige paar dagen waarin veel (buiten) geschilderd en veel gela chen wordt. Een ander hoogtepunt is de jaar lijkse Kersttentoonstelling in De Hofdijk. Tijdens deze expositie tonen de leden hun recente werk aan iedereen die het leuk vindt om te komen kijken naar wat amateur schilders kunnen maken. De bezoe kers kunnen deelnemen aan een beoordeling, waarbij het vooral gaat om de eer. verblijf de Vijfhoek in Heiloo. Kinderen met een handicap worden hier in een veilige en aangepaste omgeving opgevangen. Hoewel het toegewijde personeel haar uiterste best doet om de kinderen op te van gen en te begeleiden is er ook af en toe behoefte aan een leuke dag voor de kinderen en hun begeleiders. Hiervoor zijn echter geen gelden beschikbaar. Binnen de Stichting is er dan ook een zogenaamd 'taxi fonds', waarin middelen worden verzameld om de kinderen en hun begeleiders, liefst jaarlijks, een der gelijk uitje te kunnen aanbieden. Ros Beijaert, wordt ook bestiert door vrijwilligers, voornamelijk ouders van gehandicapte (n kinde ren), die zien welke belangrijke bij drage paardrijden kan betekenen voor de gehandicapte (n kinderen). Voor deze activiteiten zijn uiteraard paarden, stallen en voer en verzor ging van de dieren nodig. Last but not least, Idee Atelier. Hier werken mensen met een handicap enis men sinds een aantal jaren bezig met het maken van glazen voorwerpen. Om workshops te kunnen blijven geven en producten te kunnen blijven maken is een nieuwe oven noodza kelijk. Naast deze doelen is de Junior Kamer bezig met een wijn project voor de familiehuizen van de Ronald MacDonald Stichting. Kamerleden verkopen flessen rode, witte en rosé wijnen waarbij met elke verkochte fles een bedrag wordt gespaard voor deze stichting. Voor meer informatie kimt u kijken op de website van Junior Kamer Alkmaar: www.jkalkmaar.nl. HEILOO - Vanaf 1 januari 2007 verruimt Bibliotheek Heiloo haar openingstijden. Hiermee komt zij tegemoet aan een veel geuite wens van de gebruikers van de bibliotheek. Door het wegvallen van de slui ting tussen de middag (12.00 tot 14.00 uur) op dinsdag, donder dag en vrijdag is de bibliotheek iedere week zes uur langer geo pend. De nieuwe openingstijden van Bibliotheek Heiloo per 1 januari 2007 zijn als volgt: dinsdag, donderdag en vrijdag doorlopend van 10.00 tot 20.30 uur. Woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. Bibliotheek Heiloo is overigens tijdens de komende feestdagen op tweede kerst dag (dinsdag 26 december) gesloten. want vastgeroeste patronen staan beweging in de weg. In de cursus is goed te zien dat traditionele beelden in een nieuw jasje wor den gestoken. Er wordt een tra ject doorlopen van zo 'n transfor matie. Er zijn tien bijeenkomsten vanaf dinsdag 9 januari 2007 van 13.30 tot 15.15 uur, behalve op 27 februari. Docent: Tine Sijm, kunst-en cultuurhistoricus. Kosten: 120,-. Brochures: Openbare Bibliotheek Heiloo. Informatie of aanmelding: Via e-mail: sijmt@hotmail.com of via tel. 0229-501837. Hier overhandigt de voorzitter van winkelcentrum 't Hoekstuk de heer van Holland de reischeque aan de gelukkige winnares, mevrOUW StOOp. Eigen foto HEILOO - Er werd weer gezellig gebloemschikt bij Groei en Bloei, iedereen maakte twee fraaie werkstukken met behulp van veel groen en bloemen. Ook de kerstaccessoires ontbraken niet. Op de foto werkt men aan het eerste stuk. Eigen foto HEILOO - November was de actiemaand in winkelcentrum 't Hoekstuk. Iedere week was er driemaal 100,- te winnen. Aan het eind van de actie werd er onder alle inzenders een reis cheque ter waarde van 250,- verloot. Stichting Vrienden van de Alk, Vrienden van de Vijfhoek, t Ros Beijaert en Idee Atelier ontvingen allen een cheque van 3000,-. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 547