Expositie Wiegen den Uyl bij André Weda Fraaie uitvoering van 'The Messiah' Vier Pijnappels exposeren tijdens Winterroute Nieuwjaarsconcert Bella Cantara Kwartet H E I L O O kfSjf J DEUTEKOM Grijsgedraaid 11 Corso Bioscoop The Queen BOEK VAN DE WEEK Grijsgedraaid door Leo Blokhuis UITKIJKPOST 20 DECEMBER 2006 Binnenkort in Corso Bioscoop Het is Elizabeth II. In de opening van The Queen van Stephen Frears poseert Helen Mirren als de konin gin voor een schilder die haar por tretteert, en meteen in dat eerste beeld is de uitstraling perfect. Dat maakt het voor regisseur Frears mogelijk overtuigend een verhaal te vertellen dat iedereen kent. The Queen speelt in de zomer van 1997, toen prinses Diana bij een auto-ongeluk omkwam. Terwijl de leden van de koninklijke familie zich verbazen over de emoties die haar dood oproept en zich niet rea liseren dat een büjk van medeleven wordt verwacht, voelen Blair en zijn spindoctors de sfeer aan en weten ze de media te bespelen. Het is een tegenstelling die ook in de acteerstijl terugkeert. Terwijl prins Charles en Philip koeltjes worden neergezet door Alex Jennings en James Cromwell, balanceren Michael Sheen en Helen McCrory als Tony en Cherie Blair op de rand van de parodie. De regisseur die zich eerder met bijvoorbeeld My Beautiful Laundrette en Dirty Pretty Things op de Britse onder klasse richtte, blijkt ook sympathie voor de top van de samenleving te kunnen hebben. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo wÊÊÊÊk naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl door Leo Blokhuis met cd, voor 19.95 CASTRICUM - Van 14 december tot en met 13 januari 2007 wordt er in lij stenatelier André Weda een expositie gehouden met de schilderijen van de gepassioneerde kunstschilder Wiegen den Uyl. Kleurrijke abstracte doeken die in deze donkere dagen voor extra vro lijkheid in huis zorgen. Het werk van Wiegen den Uyl kenmerkt zich door een grote mate van abstractie. De schilder laat zich kennen als iemand die denkt in vlakken en vor men.. In eerste instantie is vooral de vorm belangrijk, de kleur gebruikt den Uyl altijd secundair. De schilde rijen van Wiegen den Uyl zijn opge bouwd in lagen. De eerste verflagen worden spontaan opgebracht, daar na worden er stapje voor stapje fragmenten, üjnen, toegevoegd zodat er diepgang ontstaat. Hierbij maakt de schilder ook gebruik van oliekrijt en spuitbus. Voor Wiegen den Uyl hoeft een schilderij geen natuurgetrouwe weergave van de werkelijkheid te zijn. Hij gaat ervan uit dat in wetenschap en natuur alles met elkaar samenhangt. Kijk voor openingstijden op de website: www.andreweda.nl of bel 0251- 658600. HEILOO - Een nagenoeg geheel gevulde Ter Coulsterkerk heeft vrijdag 14 december kunnen luisteren naar een fraai ver zorgde uitvoering van Handei's bekende oratorium 'The Messiah', uitgevoerd door de Heilooër oratoriumvereniging Nieuw Leven. De orkestrale begeleiding werd verzorgd door het Randstedelijk Begeleidingsorkest. Het geheel stond onder leiding van Jan Herman Ploeg.'The Messiah' is een compositie bestaande uit vele prachtige koorwerken en zeer mooie en bekende aria's. Deze muziek is zo verleidelijk, daar zou je elke week wel naar willen luisteren. Vooral als je een uitvoering hoort zoals deze. Niet alleen moeten de ingrediënten goed zijn, maar het moet ook nog eens goed op elkaar zijn afgestemd. En dat klopte alle maal wonderwel. De vocale solisten waren stuk voor stuk voor hun taak berekend. Silvia da Silva Martinho heeft een heldere en mooie stem en vertaalde dat in prachtige aria's, die ze soms van fraaie versieringen voorzag. De alt Stephanie Gericke heeft een warme stem en boeide bovendien door een uitstekende expressie in haar voordracht. De tenor Jao Sebastiüo, die als eerste van het vocaal kwartet na de symfo nische opening aan bod kwam, trok al meteen de aandacht met zijn krachtig en sonoor stemgeluid. De bas Gerrit Pieter Heida is een oude bekende. Ondanks een verkoudheid gaf ook hij glans aan de solistische optredens. Het Randstedelijk Begeleidingsorkest is een professio neel orkest, dat niet alleen de juiste noten speelt maar ook de juiste intentie daarin uitvoert. Muziek moet beleefd worden en daar was bij deze uitvoering absoluut sprake van. Vermeldenswaard is zeker ook de bijdrage van de trompettist, die in de aria 'The trumpet shall sound' een voortreffelijke prestatie lever de. Nieuw Leven heeft met de uit voering een prestatie van formaat neergezet, met als hoogtepunt het 'Hallelujah', dat zeer gediscipli neerd werd gezongen. Opmerkeüjk was de stevige mannenbezetting, wat tegenwoordig niet altijd gemak kelijk blijkt te zijn. Nieuw Leven kan terugzien op een uitstekend con cert, en het staande en minuten lang durende applaus was dan ook welverdiend. Een van de felgekleurde schilderijen van Wiegen den Uyl die te zien zijn bij lij stenatelier André Weda. Eigen foto AKERSLOOT - Zondagmiddag 7 januari 2007 verzorgt het Bella Cantara Kwartet wederom een nieuwjaarsconcert met schitte rende melodieën uit bekende opera's, operettes en musicals. Aan het concert werken Ivera Musch/sopraan, Joke Oud alt/mezzo, Ralph Beckers tenor, Hans van Niekerk bas/bariton en Hans Weenink aan de piano mee. Het programma dat het kwartet is zeer afwisselend door de keuze van solo's, duetten en kwartetten van onder andere Verdi, Mozart, Bizet, Rossini, Saint Sans. Ten gehore gebracht zullen worden stukken uit Carmen, Zauberflöte en La Traviata. De solisten hebben een rijke erva ring op zanggebied. Door solisti sche optredens, deelname aan ora toria, operaconcerten en operettes door heel Nederland, genieten ze de nodige reputatie. Het muzikale fun dament wordt verzorgd door Hans Weenink. Hans heeft een ruime ervaring als begeleider aan de vleu gel en zorgt voor een ideale combi natie waarin de diverse stemcombi- naties uw oor zullen strelen. Het concert zal plaatsvinden in de Protestantse Kerk te Akersloot, gelegen aan het Dielofslaantje. Aanvang: 14.30 uur, de kerk is open vanaf 14.00 uur. Toegangsprijs: 10,-. De toegangskaarten zijn ver krijgbaar by de ingang van de kerk. Reserveringen kunt u doen via tel. 0251-310032. Eén van de 'gezichten van China', te zien bij Tineke's Atelier in Limmen tijdens de Winterroute Foto: Jan Pijnappel Wist u dat Mariah Careys wereld hit Without You' oorspronkelijk werd opgenomen door het veelbelo vende bandje Badfinger (ooit ont dekt door The Beatles, maar roem loos ten onder gegaan)? En wist u dat Crosby, Stills Nash een prachtige cover hebben gemaakt van de Beatles-evergeen 'Blackbird' en dat dat nummer zelf voortkwam uit een door Paul McCartney foutief nagespeeld stukje Bach? In Grijsgedraaid duikt Leo Blokhuis in de annalen van de popmuziek en vertelt hij de verhalen achter de liedjes die wij kennen, zoals hij dat doet in de uitzendingen van de Top 2000 en de Popquiz a gogo. Daarnaast bevat het boek een groot aantal üjstjes: van de beste power- ballads tot de mooiste bluesklassie- kers. Het resultaat is een verzame ling aanstekelijke verhalen die voortdurend verleiden tot een duik in de eigen platenkast. Leo Blokhuis is muziekproducer van het radioprogramma For the Record. Met Matthijs van Nieuwkerk presen teert hij de Popquiz a gogo en de Top 2000. ronde schalen en raku gestookte objecten. Jan exposeert "t gezicht van China', een selectie van de foto 's die hij maakte tijdens een recente reis langs de hoogtepunten van China. Hij laat via zijn camera voor al mensen zien die zijn pad kruisten. Tineke, veelzijdig in haar kunst zinnige uitingen, toont een deel van haar bronzen beelden, schilderijen, botanische aquarellen, etsen en keramiek. Belevenissen en gedach ten omgezet in materie. De exposi tie is in Tineke's Atelier, Rijksweg 176 .Limmen (tegenover Golden Tulip Hotel Heiloo) op 23-24-25-26- 30-31 december en 1 januari 2007 van 13.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Drie zussen en een broer Pijnappel exposeren en maken daarmee deel uit van de Winterroute die tijdens de kerstdagen wordt opengesteld. Zij uiten zich elk op een andere manier, kunstzinnig en met verschil lende materialen en vormen. Ria experimenteert voortdurend. Zij heeft ervaring met diverse technie ken. Nu toont zij boeiende mono printen en abstracte olieverfschilde rijen die expressief maar herkenbaar zijn. Afra, in het verle den vooral schilderend, aquarelle rend en tekenend, laat haar hand- gevormde keramiek zien. Fraaie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 549