Loket maatschappelijke ondersteuning gaat van start Nieuwe afvalkalender 2007 Gewijzigde openingstijden Wmo in Heiloo Het bestuur en de medewerk(st)ers van de gemeente Heiloo wensen u prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar 17 m j HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA HeiLoo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Op 2 januari 2007 start het Loket maatschappelijke ondersteuning. Zoals u weet treedt op 1 januari 2007 de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in werking. De Wmo is een wet die ervoor moet zorgen dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen wonen en functioneren. Het loket is er voor alle inwoners van Heiloo die vragen hebben over of behoefte hebben aan maatschappelijke ondersteu ning. Maar wat is maatschappe lijke ondersteuning nu eigenlijk? In de wet staat dat maatschap pelijke ondersteuning hulp biedt zodat u: - zo zelfstandig .mogelijk uw huishouden kunt voeren; - zichzelf in en om de woning en in uw directe woonomge ving kunt verplaatsen; - medemensen moet kunnen ontmoeten en contacten moet kunnen aangaan. U heeft bijvoorbeeld tijdelijk ondersteuning nodig bij het voe ren van uw huishouden. Dat kan zijn na een ziekenhuisopname in de vorm van hulp bij het schoon houden van uw huis. Of dat u langdurig ondersteuning nodig heeft, bijvoorbeeld een OV-taxi- pas als u niet meer met de bus kunt reizen, omdat u een handi cap of een chronische ziekte heeft. Het kan ook zijn dat u behoefte heeft aan ondersteu ning, omdat de zorg voor uw chronische zieke partner u even teveel wordt. Welke vorm van maatschappe lijke ondersteuning u nodig heeft hangt af van uw persoonlijke situatie. Dit betekent dat maat schappelijke ondersteuning divers kan zijn: van sociaal cultu rele activiteiten, mantelzorg ondersteuning, of een maaltijd aan huis tot en met het aanpas sen van en/of het schoonmaken van uw woning. Informatie en advies Bij het Loket kunt u terecht voor informatie en advies over diverse vormen van maatschappelijke ondersteuning. Verder kunt u terecht bij het loket voor het aan vragen van bijvoorbeeld: - vervoersvoorzieningen (bij voorbeeld scootermobiel, OV- taxipas) - woningaanpassingen (zoals een traplift of het aanpassen van uw keuken of badkamer) - rolstoelen, waaronder ook sportrolstoelen - hulp bij het huishouden (schoonmaken van de woning) - gehandicaptenparkeerkaart en -plaats - een plek in het verzorgingshuis of verpleeghuis - persoonlijke verzorging (zoals hulp bij het wassen en/of aan kleden) Om in aanmerking te komen voor één van bovenstaande voorzie ningen is een indicatie nodig. Dit houdt in dat gekeken wordt door een deskundige naar wat u zelf kunt, waar u ondersteuning bij nodig heeft en welke vorm van ondersteuning het beste bij u past. Voor andere vormen van onder steuning, zoals bijvoorbeeld een maaltijd aan huis, sociaal culture le activiteiten of mantelzorg ondersteuning, is geen indicatie nodig. Hier kunt u gewoon gebruik maken. Het loket helpt u ook voor deze vormen van onder steuning verder. Waar vindt u het loket? Het Loket maatschappelijke ondersteuning vindt u in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Heiloo. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandag avond 18.00-20.00 uur. Daarnaast vindt u het loket in Het Trefpunt, Abraham du-Boishof 1, Heiloo. De openingstijden van het loket in Het Trefpunt zijn iedere dinsdag en donderdagmiddag tussen 13.30 en 16.30 uur. U kunt tijdens de openingstijden binnenlopen of een afspraak maken. Het tele foonnummer van het loket is 072 535 67 00. Wilt u liever contact per e-mail, dan kan dat ook info@heiloo.nl, bij onderwerp vermelden "Loket mo". U kunt ook onze website bezoeken www.heiloo.nl\wmo-loket. Meer informatie Voor meer informatie over de ver ordening, het besluit of over de invoering van de Wmo kunt u U bent gewend om eind december de afvalkalender voor het nieuwe jaar te ontvangen. De nieuwe afvalkalender wordt vandaag bij de Uitkijkpost gevoegd en huis-aan-huis verspreid. Geen kalender ontvangen Heeft u geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de ope ningsuren afhalen bij de receptie van het gemeentehuis (geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur). Vanaf dinsdag 2 janua ri is de kalender ook bij de afde ling Beheer Openbare Ruimte gevestigd op Rosendaal 2 (geo pend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 16.00 uur en zaterdag van 09.00 uur tot 12.00 uur) en bij de bibliotheek verkrijgbaar. Afval, elke dag apart In Heiloo werken we er met zijn allen hard aan om van afvalschei ding een succes te maken. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor uw portemonnee. U levert afval al steeds beter gescheiden aan, maar we zijn er nog niet. Afval blijft dagelijks onze aandacht vragen. Om afval goed te kunnen scheiden, moeten we er ons wel van bewust zijn wat we weggooien. De afvalkalen der is een geheugensteun bij het goed scheiden' van afval. Alle informatie op de afvalkalender is ook te vinden op de website van contact opnemen met mevrouw M. Hoogestijn, telefoonnummer (072) 535 67 13. Verder treft u meer informatie aan op www.heiloo.nl/wmo-loket. De verordening en het besluit maatschappelijke ondersteuning kunt u via deze site downloaden. Daarnaast liggen de verordening en het besluit ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Ook treft u veel informatie over de Wmo aan op de landelijke website: www.info-wmo.nl De volgende wetten vallen vanaf 1 januari 2007 onder de Wmo: - Welzijnswet - Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) - Aantal subsidieregelingen uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) o.a. mantelzorgondersteuning, diensten bij wonen met zorg) - Huishoudelijke Verzorging uit de AWBZ (heet nu hulp bij het huis houden) - Openbare Geestelijke Gezondheidszorg (OGGZ) Heiloo: www.heiloo.nl. Het schei den van huishoudelijk afval is een gewoonte die u zich snel eigen zult maken: Afval, elke dag apart Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met een medewer ker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnum mer (072) 535 68 68. Kerst en Nieuwjaar Het gemeentehuis en de afvalbrengplaats zijn op maandag 25 en dinsdag 26 december 2006 en maandag 1 januari 2007 de gehele dag gesloten. Dinsdag 2 januari Op dinsdag 2 januari 2007 zijn het gemeentehuis en de afvalbreng plaats vanaf 10.00 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuwjaarsbijeenkomst voor het gemeentepersoneel. U I T K I J K P cTs T 20 DECEMBER 2006 Hei too contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 555