Levende kerststal bij bezoekerscentrum De Hoep Oliebollentoernooi in de Schulp Jac P Thijsse brengt geld Tomeloze inzet scouting koninklijk beloond bijeen voor War Child CORSO Scouting Limmen sluit jubileumjaar af met musical regio 2/ BIOSCOOP Programma 21 dec t/m 27 dec 2006 "The Holiday" "Kruistocht in Spijkerbroek" (OV) "Casino Royale" "Happy Feet"(NL) "Flushed Away"(NL) www.corsobioscoop.nl Voor kinderen en jongeren uit Egmond-Binnen Leerlingen zijn gaan nadenken over andere kinderen De hal van de school zal veranderen in een markt Gré Metselaar-Krom bij afscheid onderscheiden ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur dinsdag 20.30 uur woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 15.30 uur dinsdag 15.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur dinsdag 20.30 uur woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 13.00 uur dinsdag 14.30 uur maandag woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag dinsdag 13.00 uur maandag woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel. 0251 - 65 22 91 CASTRICUM - Op dinsdag 26 december (tweede kerstdag) is tussen 13.30 en 16.00 uur weer de sfeervolle, levende kerststal te zien in de tuin van Bezoekerscentrum De Hoep. Met natuurlijk een echte baby in de kribbe. Het is de zesde keer dat de leven de kerstal er is. Zangkoor Cantare omkleedt het geheel sfeervol met kerstliederen. In het bezoekerscen trum kunnen kinderen kerstboom versieringen maken of een kleur plaat kleuren. De levende kerststal is vijf jaar geleden gestart als een particulier initiatief van de Castricummers Dick Groot en Fons Witte. De stal is gebouwd door Hein Poel. Voor de kleding van Jozef, Maria en de herders zorgen Greet Borst van Greet Verkleedt. Op het parkeerterrein van De Hoep kan parkeerhinder ontstaan doordat gewerkt wordt aan extra parkeer ruimte. Wie wil komen genieten van de kerststal komt daarom bij voor keur op de fiets. Toch met de auto? Parkeer dan op het parkeerterrein van de Kennemerduincamping Bakkum, schuin tegenover Bezoekerscentrum De Hoep. Bezoekerscentrum De Hoep is open van dinsdag tot en met vrydag van 11.00 tot 17.00 uur en op zater dag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op eerste kerstdag en nieuw jaarsdag is bezoekerscentrum De Hoep gesloten. De levende kerststal is vijf jaar geleden gestart als een particulier initiatief van de Castricummers Dick Groot en Fons Witte. Eigen foto EGMOND - Voetbalvereniging Sint Adelbert organiseert in samenwerking met Stichting Welzijn Bergen een oliebollen- zaalvoetbaltoernooi voor de kinderen en jongeren van Egmond-Binnen. Tydens de kerstvakantie kan de jeugd van Egmond-Binnen het jaar sportief uitluiden. Het jongeren werk en voetbalvereniging Sint Adelbert hebben voor de thuisblij vers tussen Kerst en Oud en Nieuw een heus oliebollentoernooi in het leven geroepen. Op woensdag 27 december zijn als eerste de aller kleinsten aan de beurt, de minipu- pillen starten woensdagmiddag om 12.00 uur. Aansluitend voetballen de 'Éé'tjes en de Ffies' De middag begint om 12.00 uur en eindigt om 18.00. Zowel de mini- pupillen als de 'Éétjes en de Ffies' strijden om de enige echte oliebol lencup. Op vrijdagmiddag 29 december is de jeugd in de leeftijd 10 tot en met 13 jaar aan de beurt, de mid dag begint dan om 14.00. Om 18.00 beginnen de 13- tot 17-jari- gen, de avond duurt tot 22.00. Ook hier strijden de teams weer om de Oliebollencup. Iedere deel nemer wordt op een welverdiende oliebol getrakteerd. Als je geen lid bent van Sint Adelbert maar wel zin hebt om mee te doen dan kun je je per telefoon of e-mail bij John Diemeer inschrijven. Op tel. 06-20017353 of per e-mail j wcdiemeer quicknet.nl. Loco-burgemeester Portegies reikte de koninklijke onderschei ding uit aan Gré Metselaar-Krom. Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - Kort na het Sinterklaasfeest zijn de leerlin gen in de eerste, tweede en derde klassen van het Jac. P. Thijsse College gaan nadenken over andere kinderen. Ze bleken er veel voor te voelen geld bijeen te brengen voor de stichting War Child. Deze organisa tie zet zich wereldwijd in voor het lot van kinderen in door oorlog getroffen gebieden. Met een aantal docenten als aan jagers is het volgende programma tot stand gekomen: Op vrydag 22 december zal in het Jac. P Thysse College van 09.30 tot 12.00 uur de grote hal veranderen in een markt, de aula in een theaterzaal. Wie binnen komt lopen (geen entree) kan bij allerlei kramen arti kelen kopen die door leerlingen zijn gemaakt of bewerkt: mandalakaar- ten, kalligrafiekaarten, marsepeinen figuurtjes, kalenders met sudoku puzzels, tassen, vliegers, kettingen, schilderyen van klein formaat, enzo voorts. Bovendien geven leerlingen hier ook blijk van andere talenten: het als waarzegger voorspellen van de toekomst, begeleid pony rij den of het verkopen van producten zoals taartjes en muffins. De optredens in de aula staan eveneens in het teken van Rhythm of the world: de brugklassen "heb ben Afrika als thema, de tweede klassen Amerika en de derde klas sen Azië. Allerlei groepen laten met dans en slagwerk zien wat ze woensdag en donderdag hebben voorbereid. De markt is toegankelijk voor ieder een die War Child een warm hart toedraagt en de leerlingen van de school wil steunen in hun actie ten behoeven van deze stichting. LIMMEN - Op 16 december werd, na afloop van de musical ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van Scouting Limmen, Gré Metselaar-Krom onder scheiden als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Na ruim vijftig jaar verbonden te zijn geweest aan Scouting Limmen neemt mevrouw Metselaar deze week afscheid van de Scouting. Zy is begonnen als jeugdlid, waar na zij 44 jaar leidinggevende is geweest en sinds 1981 lid van het Stichtingsbestuur van Scouting Limmen. Zij heeft het representatie ve gedeelte voor haar rekening genomen. De afgelopen dertig jaar heeft zij voor de continuïteit binnen de speltak van de Grote Kabouters (meisjes tussen de negen en elf jaar) en de leiding gevenden gezorgd. Daarnaast houdt zy al sinds jaar en dag het verenigingsge bouw schoon en zorgt zij voor de keu ken- en magazijnvoorraden. Sinds januari van dit jaar draagt zy haar steentje by aan de Stichting Oud Limmen door het inventariseren en scannen van (oude) foto's. Haar vrijwilligersactiviteiten verricht zij met grote inzet, maar tegelij kertijd ook met een grote mate van bescheidenheid. Mevrouw Metselaar wordt gezien als de moeder van deze vereniging.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 561