Bekende Nederlanders over hun passie Kerstexpositie Perspectief Winteraanbod cursussen Toonbeeld REGIO 25 Een bijzonder mooi boek met diepere betekenis CO N QUISTA Huisarts Elzinga neemt afscheid van patiënten JOC Conquista Agenda GEVONDEN VERLOREN KORTOM Nieuwe openingstijden Stichting Welzijn UITKIJKPOST 20 DECEMBER 2006 REGIO - Wat is je passie, wat is je doel in het leven, waarom ben je hier? Dat heeft Sandy Wenderhold uit Castricum, zich afgevraagd en tenslotte bijna als een symbolische daad omge zet in een boek dat de passies van 47 bekende Nederlanders beschrijft. Doel van het boek is een aandeel te leveren aan de bestrijding van aids, want de gehele opbrengst van het* boek is bestemd voor het Aidsfonds. Sandy Wenderhold (rechts op de foto) is algemeen directeur van Sansyl BV (onder andere uitgever van de Chick en Passie)en als zodanig regelmatig in de publiciteit. Op 28 december lan ceerde zij haar eerste boek getiteld 'Mijn passie' in The Sugar Factory in Amsterdam. Barbara en Frits Barend overhandigde daar in het bijzijn van vele bekende Nederlanders het eerst boek live op de radio aan Ruud de Wild. Ze heeft het druk aan het begin van weer een nieuwe werkdag. Terwijl ze haar computer opstart en met een half oog haar mail doorneemt, lopen haar collega's haar werkkamer binnen om advies te vragen, even iets door te geven of post te brengen. Sandy Wenderhold, drukbezette en geslaagde zakenvrouw, neemt toch de tijd om bevlogen en met gepaste trots te vertellen over het boek dat zij met zo velen neer heeft weten te zetten. ,,Door mijn werk ben ik altijd met het onderwerp passie bezig. Daarnaast besteden we met Sansyl aandacht aan goede doelen. We doen daar veel voor, maar meestal anoniem. Zo hadden we al contact met het Aidsfonds. Het onderwerp aids ligt natuurlijk ook heel dicht bij wat wij doen, maar vormt tegelijkertijd ook een pro bleem. Op gebied van aids is nog zoveel te doen, zoals preventie, begeleiding van alle mensen die met aids te maken hebben en LIMMEN - Na bijna 30 jaar huisarts te zijn geweest in de praktijk aan de Kerkweg in Limmen, nam Tewis Elzinga op zaterdag 16 december officieel afscheid van zijn patiënten. De afscheidsre ceptie werd gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan en had een informeel karakter. Veel patiënten namen de gelegenheid de Limmer huisarts te bedanken voor zijn jarenlange zorg, aandacht en toewijding. De heer Elzinga kan zich vanaf nu richten op zijn passie, het beeldhouwen en zal grote delen van het jaar verdiend gaan genieten van de mooie omgeving rond zijn boerderij in Toscane, Italië. Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - De amateur kunstenaarsvereniging Perspec tief doet in de kerstvakantie weer mee aan de traditionele Winterroute. In het prachtige oude schoolge bouw in Bakkum is weer veel mooie kunst te zien. Beelden, schilderijen in aquarel, acryl of olieverf, keramiek, etsen en textiel worden tentoonge steld. De tentoonstelling zal op zon dag 24 december om 13.00 uur geo pend worden door de heer Hes, wethouder van Kunst en Cultuur van de gemeente Castricum. Aan de Winterroute wordt deelgenomen door een aantal verenigingen, orga nisaties en kunstenaars in Heiloo, Limmen en Castricum. By iedere deelnemer aan de Winterroute is een programma met routebeschrijving naar de andere locaties te vinden. Het atelier van Perspectief is geo pend op 24, 25, 26 en 31 december en op 1 januari, 's middags van 13.00 tot 17.00 uur. Ateliers 'De Duinrand'/Oude Duinrandschool, Van Oldenbarneveldtweg 37, Castricum (Bakkum). onderzoek. Het Aidsfonds gebruikt alle giften zo breed mogelijk, zelfs voor mensenrechten. Vooral in zui delijke landen als Afrika is hulp en voorlichting nodig. Daar komen nog steeds kinderen ter wereld die al bij de geboorte aids hebben. Een organisatie als Mother Child First (waar Barbara Barend -links op de foto- ambassadrice van is) kan daar goede dingen doen. Dus alles bij elkaar had ik het plan om een boek uit te brengen over passie waarvan de opbrengst naar het Aidsfonds zou gaan." Zoals in al haar werk heeft Sandy ook voor 'Mijn passie' de lat hoog gelegd. Het moest een mooi boek worden met teksten die je raken en portretfoto's die meer zeggen over de persoon. Dat laatste is bewon derenswaardig goed gelukt door de portretten die fotograaf René Kramers gemaakt heeft. Maar hoe omschryf je passie eigenlijk? Is het een uit de hand gelopen hobby? De bedoeling van het leven? Een bevlieging? Sandy schryft in de inleiding voor haar boek: 'Passie is waar je voor gaat in het leven. Wat je drijft en je bezighoudt'. Sandy: ,,Je kunt er helemaal in leeg gaan, maar het kan je ook enorm teleur stellen. In hoeverre ga je daar dan in mee, dat is de grote vraag. Mijn eigen passie is het leven, mijn kin deren, de mensen waar ik mee werk. Met alle ups en downs, want als je geen teleurstellingen kent, waardeer je ook de keren dat iets wel lukt niet." Het boek herbergt verhalen van onder andere Barry Hay, Frits Barend, Isa Hoes, Anthonie Kamerling, Lousewies van der Laan, Robert Long en Lenie 't Hart. Giel Beelen, Emmy Verheij, Jan Taminiau en Jack Wouterse. Kortom: een bont gezel schap met uitspraken waarin iede re lezer wel wat zal herkennen. 'Mijn passie' is tot eind januari 2007 verkrijgbaar in de boekhan del of te bestellen via www.mijn- passie.nl (ook na eind januari). CASTRICUM - In januari en februari gaan er bij Toonbeeld weer tal van nieuwe cursussen van start. Het volledige over zicht kunt u zien in de nieuwe folder en op de site www.toonbeeld.tv.' Beeldende cursussen tijdens het wintersei zoen bij Toonbeeld en een ken nismakingsaanbod. Er zijn cursussen voor alle leeftij den, voor alle niveaus op het gebied van beeldende kunst, drama en muziek. Voor alle cursussen die in de maand januari en februari star ten bij Toonbeeld beeldend geldt dat u de eerste les vrijblijvend kunt meedoen. Zo kunt u kennismaken met de docent en heeft u na de les een beter idee van wat u in deze cursus kan verwachten. U mag ook meerdere cursussen uitproberen. U betaalt de eerste les alleen als u zich voor de hele cursus opgeeft. Om u alvast een idee te geven waaruit u kunt kiezen: Op maandagochtend 8 januari: kalligraferen onder leiding van Lense Elzinga. Op 16 januari, dinsdagavond keramisch vormen onder leiding van Wilma Bosland. Voor volwassenen is er verder een ruime keuze aan teken- en schilder cursussen: Voor de beginnende schilder zijn er twee mogelijkheden: 23 januari dinsdagmiddag, tekenen en schilderen onder leiding van Angèle van den Thillart. Vanaf don derdag 8 februari: kortere cursus basis technieken tekenen en schil deren: Rick Paauw laat u zes lessen lang, op donderdagavond, alle ver schillende mogelijkheden met hout kool, verf, in kleur, in zwart wit zelf ervaren. Op dinsdagavond leert Didi Overman u alle geheimen van het modeltekenen. De eerste les is op dinsdag 23 januari, 19.30 uur. Ook voor de jeugd in alle leeftijden zijn er diverse mogelijkheden: tekenen en schilderen en kinderateliers op woensdag en donderdagmiddag. Hier kunt u meteen terecht, want er is nog genoeg plaats op de diverse cursussen. Voor de kleuters begint op donderdag 1 februari de nieuwe cursus kleuters krijten en kwasten met docente Jantine Geels. Neem voor meer informatie of aanmelding contact op met de administratie ty- dens kantooruren of kijk op www.toonbeeld.tv. Voor het complete overzicht kunt u onze nieuwe folder aanvragen met meer informatie over de nieuwe cursussen. Aanmelden voor de cur sus kan middels een inschrijfkaar tje. Muurschildering uit de cursus tekenen en schilderen door kinderen van 9 tot en met 11 jaar. Eigen foto LIMMEN - Het programma voor woensdag 20, vrydag 22 en zater dag 23 december by Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 23 december: FilmVandaag een leuke (kerst)film. Om vast in de stem ming te komen voor de volgende- dagen. Conquista Kids is voor iedereen van 4 tot en met 9 jaar en is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. De toegang is één euro, met limonade. Club op Woensdag: woensdag 20 december Zoals elke woensdagmiddag geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. Zes spelcomputers staan klaar en de muziek is aan. Ben jy de dj van daag? Of ga je tafelvoetballen, tafeltennissen, darten, poolbiljar ten, internetten? Uiteraard kun je ook met de game-cube op groot scherm spelen. De Club is gratis en voor iedereen van 9 tot en met 11 jaar! Club X-tra: vrydag 22 decem ber: Disco Heèrlyk dansen en springen op jouw eigen muziek. Kom eens lek ker binnen om een avondje te chillen en je te vermaken. Club X-tra: zaterdag 23 december: Casino-avond Vanavond gaan de tieners weer eens 'gokken' in Conquista. Roulette; Black Jack en natuurlijk het Rad van Fortuin. Kom ook eens een golqe wagen. Club X-tra is voor tieners van 12 tot 16 jaar en geopend van 19.00 uur tot 23.00 uur. De toegang is gratis. CONQ Café: vrijdag 22 decem ber Het café is geopend voor jon geren vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 01.00 uur. Een prachtplek om je te vermaken, met onder andere tv; poolbiljart; darten; tafeltennis of tafelvoetbal; videogames en internetten. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/Limmen/Akersloot meldt de volgende voorwerpen als gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 11 en 18 december. Verloren in Castricum: Sleutels 3x, portemonnee met pasjes en ID-kaart, groen etui met bril merk Pearl bruin montuur, mapje kaartjes, trouwring, gou den halsketting met staafjes en parel, zwart jack met capuchon sleutels in zak, kinderfiets blauw. Gevonden in Castricum: Sleutels 4 x, oordopje sin blauw mapje. CASTRICUM - De Stichting Welzijn Castricum is in de periode tussen Kerst en Oud en Nieuw uit sluitend telefonisch bereikbaar op woensdag 26 december tussen 09.00 en 15.30 uur. Tevens maken zij bekend dat de ope ningstijden definitief veranderd zijn, deze zijn van maandag t/m donderdag van 09.00 uur tot 15.30 uur en vrijdag van 09.00 tot 13.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 563