Kerstdrive en Oudej aarsklaveij asdrive Opening Monastiek Centrum Zeeveld Jongerencentrum Joeb viert kerstj'azz Samenwerkende katholieke kerken Thuiszorgwinkel Go Comfort: zorg op maat Een uur rijden in een Ferrari Testarossa REGIO 27 INGEZONDEN MEDEDELING Leven als een monnik als weg naar persoonlijke en maatschappelijke groei Professionele kerstmusical ter afsluiting jubileumjaar Scouting U ITKIJ KPOST 20 DECEMBER 2006 AKERSLOOT - Op zaterdag 23 december is er weer een Kerstklaverj asdrive in café de Vriendschap in Akersloot. Eenmaal in de vier weken gaat de carrousel van het gezellige klaver jassen met daarbij altijd een prachtige prijzentafel van start. Naast de bekende kerstpryzen zoals rollades, kerstbroden, tulbanden, taarten veel elektronische appara tuur, prachtige levensmiddelen pak ketten en paling. De traditionele Oudejaars klaveijasdrive wordt dit jaar op zaterdag 30 december gehouden, met ook weer fantasti sche Mocht iemand niet zoveel geluk hebben met het klaverjassen dan kan men met de grote verloting altyd proberen een van de prachtige pryzen in de wacht te slepen. De kosten van deelname aan de Oudejaarsdrive is ditmaal 5,-. Men kan zich van te voren telefo nisch opgeven, 0251-312866 of 's avonds in het café. De aanvang van beide drives is 20.00 uur. EGMOND - Jongerencentrum Joeb organiseert op 26 decem ber, tweede kerstdag een kerst-jazz. Om 21.30 uur gaan de deuren van Joeb open en is Joeb omgeto verd in een originele alternatieve kerststal. De band Asi se toca' ('zo speel je" in het Spaans) zal vanaf ongeveer 22.30 uur gypsie jazz ten gehore brengen. 'Asi se toca' heeft al een aardige staat van dienst. Zo speelden ze onder andere in de Badkuip het van Gogh museum en op het Kogerpark festival. Vanaf 22.30 uur kan iedereen onder het genot van een lekker glas glühwein of een andere versnapering naar deze gypsie-jazzband komen luiste ren. Ook zal 'Asi se toca' speciaal voor dit kerstconcert op geheel eigen wijze een aantal populaire kerstnummers spelen. Alle bezoe kers worden getrakteerd op een kerstkransje. En iedereen wordt gevraagd een kerstwens op een bierviltje te schrijven. De leukste en meest originele kerstwensen wor den in Joeb opgehangen. REGIO - Op zondag 28 januari 2007 wordt in de Jacobus Majorkerk in Akersloot om 11.00 uur een viering gehou den volgens de Byzantijns- Slavische ritus. De liturgie wordt opgeluisterd door het Utrechts Byzantijns Koor. Een van de priesters van de (KVO) Katholieke Vereniging voor Oecumene te 's-Hertogenbosch, Pater P Al, zal in deze viering voor gaan. Een eucharistieviering volgens de Byzantijnse traditie, Goddelijke Liturgie genaamd, is bedoeld als een viering van en met de gemeen schap. De zangers of het koor nemen een heel voorname plaats in en symboliseren het koor der enge len in de hemel. Om de viering goed te kun-a nen volgen krijgt men een liturgieboekje, dat bij de ingang van de kerk wordt aan geboden. LIMMEN - Enige weken geleden was het by AH Limmen mogelyk om een uur rijden in een Ferrari Testarossa te winnen. Dit na aankoop van twee balges AH cashewnoten. Alhoewel het wellicht een niet zo voor de hand lig gende combinatie is, want wat is nu eigenlijk de relatie tussen cashewnoten en Ferrari? Toch bleek er een grote belangstelling te bestaan gelet op de vele inzendingen uit Limmen, Castricum, Heiloo en Egmond. Enige weken geleden is de winnaar getrokken. Dit was Bert Aker uit Limmen. Op zater dag 9 december heeft hij zijn prijs 'in ontvangstgenomen en hij heeft een uur gestuurd in een Ferrari Testarossa. Bert Aker reageerde al enthousiast toen aan hem werd meegedeeld dat hij de winnaar was, maar z'n enthousias me kende geen grenzen toen hij daadwerkelijk gereden had. Albert Heijn Limmen is toch wel wat verbaasd over het aantal deelnemers en heeft daar om besloten deze actie in de toekomst te herhalen. Hierdoor is het voor degenen die nu naast de prijs grepen wellicht mogelyk om in de toekomst de wens om 'eens' Ferrari te rijden ingevuld te zien. REGIO - Uit onderzoek van de Nederlandse Patiënten- en Consumentenfederatie (NPCF) blykt dat nieuwe cliënten die thuiszorg nodig hebben, slecht geïnformeerd worden over de mogelijkheden die zij hebben om deze zorg te ontvangen. Ongeveer 40% van de cliënten zegt geen keuze-informatie te hebben ontvangen meer dan een derde weet niet dat men zelf een zorgaanbieder kan kiezen en meer dan de helft is niet gewezen op de mogelijkheid van een persoonsgebonden budget (PGB). Als er wel informatie wordt gegeven, komt die vaak van instellingen die zelf thuiszorg leveren. Daardoor is de informatie vaak verre van objectief. Het onderzoek toont aan dat er geen heldere rolverdeling is tussen de verschil lende instanties binnen de thuiszorg. Daar zou de cliënt vervolgens de dupe van worden De NPCF pleit daarom voor een zogenoemde zorgconsumen- tenwet, waarin de aanspraken en het recht op zorg stevig verankerd zijn. Voor cliënten die kiezen voor een PGB kan het zeer interessant zyn om de pryzen van de verschillende aanbieders te vergelijken. Hiermee kunnen zij hun eigen bijdrage verkleinen. Een andere reden kan zijn dat men graag by een kleine organisatie de zorg haalt, zodat men altijd weet met wie men van doen heeft. Een voorbeeld van zo'n kleine organisatie is GO Comfort, de nieuwe thuiszorgwinkel en thuiszorgorganisatie in Heiloo. Go Comfort levert thuiszorg in Heiloo, Limmen, Castricum, Akersloot en de Egmonden. De winkel bevindt zich aan de Kennemerstraatweg, tegenover het politiebu reau, tel. 072-5321520. CASTRICUM - Op 1 januari opent Monastiek Centrum Zeeveld in Castricum, de deu ren. Iedere twee weken kunnen belangstellenden hier drie dagen leven als een monnik. Al doende kunnen zij zich oefenen in wegen van zien en handelen, die bijdragen aan zowel per soonlijke als maatschappelijke groei of heelwording. Zeeveld ligt in een van de groot ste aaneengesloten natuurgebieden van Nederland: het Noordhollands duinreservaat. Het bestaat uit een historische duinboerdery met kapel en een moderne slaapvleugel, ver bonden door een subtropische plantenkas. Uitgestrekte tuinen, waaronder een grote moestuin, omringen het complex. Met dit aan bod maakt Zeeveld, ook bekend als Stichting Jan 17, een doorstart. Om deze te realiseren werd Thomas van Kleef (52) begin dit jaar tot alge meen directeur benoemd. Zijn grootvader was in Egmond aan zee oud-katholiek pastoor. Van Kleef's vader was oud-katho liek bisschop van Haarlem. Het programma van de monastieke dagen is geënt op de Benedictijner traditie en gebouwd op een dagor de van vijf gebedsmomenten, een yogasessie en een strandwande ling. Van de deelnemers wordt ver wacht dat zij aan al deze program ma-onderdelen meedoen en zich bovendien drie uur per dag ver dienstelijk maken in huis, tuin of keuken. Stilte vormt de grondtoon van het verblijf. Zeeveld heet een monastiek centrum. Teruggaand naar de oorspronkelijke betekenis van integrarë als 'heel worden' kan men ook spreken van een reïnte- gratiecentrum. Nog weer anders uitgedrukt, kan het gezien worden als een plek van geloofsverdieping door geloofsbeoefening. De doelgroep is dan ook breed. Sinds het programma informeel van start ging wordt Zeeveld bezocht door een bonte verzame ling zoekenden. Van ondernemers en pastores met vormen van bur nout, tot werklozen en ex-gedeti neerden die de aansluiting bij de maatschappij willen hervinden. LIMMEN - Ter afsluiting van een jaar vol terugblikken, organiseren, blije gezichten en verrassingen, werd door de leiding en oudere stamleden van Scoutingvereniging Limmen het afgelopen weekend een weergaloze musical opgevoerd. De nog immer actuele kerstmusical 'Scrooge' is door een aantal scoutingleden herschreven en in een 'passend' jasje gegoten. Met enorme inspanning van zowel men sen voor de schermen, als achter de schermen is een professionele, onderhoudende en soms zelfs griezelige voorstelling neergezet, waarbij veel aandacht is besteed aan kostuums en decor. Een waardige afsluiter van het jaar dat voor de Scouting Limmen in het teken stond van haar 60-jarig bestaan. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 565