De Sterrenzanger wint Sportlijf Wisseltrofee Pannenkoekentoernooi viert 30-jarig jubileum Blije gezichten bij najaarskampioenen jeugdvoetbal sport33 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Vrijwilligers onmisbare schakel bij Marathon Jaarlijks terugkerend sportevenement voor gehandicapten Tafeltennisdiploma 20 DECEMBER 2006 jF4jSM EGMOND - Zaterdag 27 en zon dag 28 januari zullen meer vrijwilli gers dan ooit er voor zorgen dat de vierde Egmond Wandel Marathon in goede banen wordt geleid. Vanwege de groei van deze twee daagse is organisator Le Champion nog op zoek naar extra vrijwilligers. Liefhebbers van wandelen in de prachtige natuur van het Noordhollands Duinreservaat, die een kijkje willen nemen achter de schermen van een van Nederlands grootste wandelevenementen kun- v nen zich aanmelden via vrijwilligers@lechampion.nl. Voor de komende Egmond Wandel Marathon zijn nog mede werkers nodig bij één van de stem- pel/verzoringsposten. Daar worden de stempelkaarten voorzien van een stempel en bovendien worden de deelnemers getrakteerd op versna peringen. Ook kan nog hulp worden 1 gebruikt bij de opbouw en afbouw van de start/finish in Sportcentrum De Watertoren in Egmond aan Zee. FITNESS HEILOO - Op zaterdagmiddag 16 december stond Trainingscentrum Heiloo (TCH) volledig op z'n kop. Zo'n zestig fanatieke sporters knokten er in teamverband om de Sportlijf Wisseltrofee. De sportdag is een jaarlijks terugkerend sport evenement voor gehandicapten, waarvoor ieder jaar meer teams zich inschrijven. Bij binnenkomst was direct de enorme hoeveelheid energie en enthousiasme voelbaar die deze middag door de sportschool trok. In de twee toch royale trainingszalen werd gezwoegd door de zeven aan wezige teams, met zo'n acht deelne mers per team en twee begeleiders. Het parcours omvatte zeven onder delen, waaronder fietsen, lopen op LIMMEN - Afgelopen vrijdag heb ben de jeugdtafeltennissers van Tafel Tennisvereniging Limmen hun diploma gehaald. Er waren drie categorieën waarin de jeugd spelers een diploma konden behalen. De eerste categorie was voor de nieuwe leden. Zij gingen namelijk op voor het Hoi-diplo- ma. Met het behalen van dit diploma mogen de tafeltennissers ook officieel competitie spelen. De andere categorieën waren voor de gevorderde tafeltennis sers. Zij gingen op voor superstar 1 en superstar 2. Naast tafelten- nisoefeningen was er ook een onderdeel waarbij een aantal tafeltennisvragen werden gesteld. OHet diploma werd door alle tafeltennisleden behaald. Tafel tennisvereniging Limmen traint in de sporthal aan Hogeweg 61 te Limmen. De training vindt plaats op dinsdag van 18.00 tot 19.00 uur en op vrijdag tussen 18.30 en 19.45 uur. Foto: Mario Sacksioni Marius in actie op de fiets ondersteund door zijn coach en supporters. de loopband, gewicht heffen en een estafette. De ene keer telde het indi viduele resultaat, de andere keer betrof het een teamactiviteit. De deelnemers werden enthousiast toe gejuicht, natuurlijk door de eigen teamgenoten maar net zo gemakke lijk door de concurrerende teams. Hoewel iedere sporter keihard knokte voor goede resultaten, was de onderlinge sportiviteit geweldig mooi om te zien. De toejuichingen die de 15-jarige Jeroen van minstens twintig toe schouwers kreeg tijdens het gewicht heffen, spoorden hem tot het uiter ste aan. Met zyn handdoek over zijn hoofd, zodat hij niet werd afgeleid door zyn omgeving, schreeuwden de omstanders hem uiteindelijk vele seconden voorbij zijn grenzen. ,,Ik heb het lang volgehouden, dus ik heb het goed gedaan. Maar ik heb nu wel een. beetje pijn in mijn bovenarmen" lachte de jongen tevreden, nadat hy eindelijk de gewicht had laten zakken. De meeste van de zestig deelnemers hadden een leeftijd tussen de zeven tien en vijftig jaar oud. Uitschieters waren er echter ook te vinden. Er hep bijvoorbeeld een team rond in veel te grote vrolijk gestreepte shirts. Dat waren de ongeveer tien jarige jongens en meisjes van vrye school De Sterrenzanger uit Oudorp. Één van hen, Marius, een jongen met een grappig dun vlechtje op z'n rug, gaf zijn coach Saskia een 'high five' nadat hij van de fiets afstapte. De zweetdruppeltjes parelden op zyn voorhoofd: ,,Nou, dat was zwaar, hoor! Ik heb het gevoel dat ik nu nog zit te fietsen, mijn benen voelen helemaal raar". Zyn klasge nootjes Thomas en Luca ontdekten vervolgens datje ook heel goed met z'n tweeën kunt fietsen, gewoon ieder aan één kant op een eigen trapper. Een andere uitschieter in leeftijd was Egbert van hét team Stolp 1, met z'n 67 jaar de oudste deelnemer, maar wat een conditie heeft die man: zyn afstand op de loopband was goed voor een tweede plaats. Na afloop van alle wedstrij den mochten de sportieve mannen en vrouwen aan de patates frites. Even bijkomen voor een volgend hoogtepunt van de dag, de wed strijd armpje drukken en aanslui tend een spannende playbackwed- strijd. Die werd gewonnen door Jan Stoop uit De Stolp in Heiloo met een vertolking van 'Rood' van Marco Borsato, waarbij hij het pubhek tot ongekende hoogte opzweepte. Individuele sporter-van- de-dag werd de 21-jarig Jornt mt Krommenie terwijl de 20-jarige Iris uit Heiloo dat by de dames werd. Nadat alle punten bij elkaar waren opgeteld, konden de winnaars wor den bekendgemaakt. De felbegeer de Sporthjf-wisselbeker met de indrukwekkende afbeelding van een in gouden shp gestoken topsporter, zal komend jaar pronken in de prij- zenkast van het team van De Sterrenzanger. Nadat de trofee tot grote verras sing van de aanwezigen was uitge reikt door José Fortez Rodriques, voormalig speler en nu jeugdtrainer van AZ, zat de dag er op. De spor- tievelingen vertrokken moe maar voldaan naar huis. Patrick Rupsam, organisator van het evenement, en zijn dertig vrijwilligers hadden hen opnieuw een onvergetehjke dag bezorgd. HONKBAL HEILOO - Ook dit jaar organi seert Double Stars Heiloo op vrijdag 29 december weer het traditionele Peanuts Pannenkoekentoernooi. Sinds enkele jaren is -dit toernooi vernoemd naar Jan Vermeer, ter nagedachtenis aan de vroegere honk- en softbalcoryfee. Het toer nooi heeft een lange geschiedenis, het viert dit jaar haar 30-jarig jubi leum. Het evenement, met lekkere pannenkoeken gebakken door ouders van de ontvangende vereni ging, wordt traditiegetrouw georga niseerd in de laatste week van het jaar. Het is bedoeld voor de jongste leden van de deelnemende vereni gingen, die de leeftijd van 6 tot en met 8 jaar hebben. Het programma: 09.30 uur: Een gezamenlijke war- ming-up voor de deelnemers van Bears, Vitesse, Cromtigers, Odiz, Alcmaria Victrix, Flying Petrels, The Herons, Double Stars, geleid door niemand minder dan Michael Duursma, tweede honkman van het succesvolle Nederlands Honkbal team en ooit als Double Stars Peanut deelnemer aan het toernooi. Om 10.00 uur beginnen de onder linge wedstrydjes en het pannen koeken eten in de kantine van Double Stars. Om circa 15.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Sander Vermeer (Double Stars 1) zal dit gaan verzorgen. De vrije inlooptrainingen voor jongens en meisjes van 5 tot en met 8 jaar in trainingscentrum The Barrel gaan in het nieuwe jaar door. Iedere zon dagochtend van 09.30 tot 11.30 uur, aan de Nijverheidsweg 19A. Michael Duursma leidt de warming-up. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 567