Handbaldames beginnen competitie goed Limmen 1 zorgt voor passend eerbetoon aan Siem Admiraal Grand Opening door burgemeester Romeyn Nieuwe leden welkom bij sportinstuif d'Enterij Gym- en Turnvereniging Meer dan 200 deelnemers Heiloo weer van start tijdens eerste Heiloo Open Strand/fïtnesswandeling SPORT sportverenigingen L WWW. Wfet.nl INGEZONDEN MEDEDELINGEN UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 2006 HANDBAL AKERSLOOT - De dames van handbalvereniging Meervogels'60 zijn de veldcom- petitie in de tweede divisie begonnen met een nipte neder laag. Zaterdagavond werd het uit tegen Asko/Zwaluwen 15- 16. De damesselectie heeft ten opzichte van vorig jaar een heuse metamorfose ondergaan. Van de oude selectie zijn over: Marjolein Zoon, Monique Kerssens, Yoni Dekker, Yvonne Meijer, Karin Broersen en Gitta Lute. Keeper Kim van Kessel is weer terug van weggeweest en zal tij dens de veldcompetitie in dames 1 keepen. De selectie is verder aan gevuld met talenten uit het tweede team en uit de junioren. Nieuw in de selectie zijn Marit Blokker, Bo Schouten, Lieke Berkhout, Dorien van Baar en Debby Velzeboer. Voor de eerste wedstrijd van het seizoen was het voornamelijk de doelstelling om aan elkaar te wen nen en proberen zo lang mogelijk bij de geroutineerde tegenstander te blijven. Na een snelle 0-2 achterstand kwamen de Akersloter dames beter in de wedstrijd en kon zelfs een kleine voorsprong worden gepakt. Asko wist voor rust nog de voorsprong terug te pakken door vlak voor rust drie keer tot scoren te komen. De ruststand was hier mee 8-9. In de tweede helft gingen de Akersloter dames door waar ze in de eerste helft mee waren begonnen. Veel loopwerk in de aanval en een aantal snelle tegen aanvallen. Bijna de hele tweede helft kon het team een voorsprong verdedigen. Helaas gaf de routine van de tegenstander de doorslag en trokken zij aan het langste eind. De einduitslag kwam daarmee op 15-16. Het resultaat viel uiteraard een beetje tegen na zo'n goede wedstrijd, maar het ver toonde spel geeft veel vertrouwen voor de komende wedstrijden. Aanstaande zondag spelen de dames om 13.00 uur thuis aan de Boschweg tegen Meteoor uit Opmeer. Het vertoonde spel stemde trai ner Jos Post tevreden en belooft wat voor de komende wedstrijden. De doelpunten werden gescoord door: Gitta Lute (5), Marjolein Zoon (3), Monique Kerssens (3), Lieke Berkhout (2), Yvonne Meijer 1Tirza Schouten 1 VOETBAL LIMMEN - We hebben de geschiedenisboeken er even op nageslagen, maar het was heel, heel lang geleden dat Limmen 1 de competitie met een overwin ning is begonnen. In september 2000 klopte Limmen, toen nog getraind door Peter Gerrits, op de openingsdag van het seizoen, Vios uit Warmenhuizen. Pas zes jaar later brak Limmen 1 met die bedenkelijke traditie. Door doel punten van invaller Daan Pepping en spelmaker Jeroen Veldt - beide op aangeven van smaakmaker Ron van Stralen - zegevierde Limmen met 1-2 in Zaandam tegen het gepromoveer de RCZ. De ontlading na de benauwde, maar dikverdiende zege was enorm. In de kleedkamer werd her en der zelfs een traantje weggepinkt. Limmen had de winst voor de poor ten van de hel weg moeten slepen. RCZ beschikte over een technisch goed onderlegd elftal en wist de opbouw van Limmen zeker in de eerste helft te verstoren. Complicerende factor voor Limmen was de harde wind die op sportpark Jagersveld in de lengte richting over het veld blies. Met Gods adem' in de rug had Limmen weliswaar het overwicht, maar de aansluiting met de spitsen werd te vaak gemist. De combinaties verlie pen wat minder soepel dan tijdens de generale repetitie tegen Kennemerland. Pas na de pauze kwam het duel tot leven en viel de 1-0 van RCZ als een donderslag bij heldere hemel. Met Daan Peppings als linksbuiten en Edwin Kerssens in de spitspositie op de plek van Herman van der Meij zette de ploeg van Sem Wokke en Ilias Iliopoulos aan voor de jacht op de gelijkmaker. Die viel gelukkig snel. Ron van Stralen onderstreepte zijn blakende vorm met een prima solo-actie, waarna Daan Pepping de bal met een listig boogje over de doelman tegen de touwen schoot: 1-1. Vervolgens voerde Limmen de druk verder op en ontstond er in de laat ste twintig minuten een slijtageslag, waarin RCZ het steeds benauwder kreeg. Op basis van een puike con- dititie en een tomeloze inzet kregen ze vijf minuten voor het einde waar ze recht op hadden. Met een onna volgbare solo slingerde Ron zich door het verdedigingsblok van de tegenstander, waarna de bal voor de voeten van Jeroen Veldt carambo leerde. Met een brede grijns op het gezicht joeg de frele technicus de bal tegen de touwen: 1-2! Hoewel er zeker op het spel in de eerste helft wel wat was aan te merken, was de zege verdiend.. Aan de over winning zat voor spelers, begelei ding, grensrechter en supporters van Limmen nog een extra dimen sie. De zege was een prachtig eer betoon voor Siem Admiraal die er donderdag 7 september na zestien jaar voorzitterschap mee ophoudt. Daarnaast heeft hij een klimaat gecreëerd waarin 'prestaties' een voornamere rol zijn gaan spelen. Wij hopen dat de opvolger(s) van Siem dit klimaat blijven beheersen en verder zullen uitbouwen. Aan Limmen 1 zal het niet liggen. Zij hebben met de overwinning op RCZ de eerste stap gezet op weg naar een mooi en succesvol seizoen! HEILOO - Dorssports Healthclub Tennis is al sinds juni operationeel, maar op zaterdag 9 september vindt de officiële opening plaats. Tussen 12.00 en 17.00 uur is iedereen met interesse om te gaan sporten van harte welkom. Om exact 13.30 uur vindt de officiële openingshandeling plaats door Burgemeester Romeyn. Openingsaanbieding De Grand Opening staat, net als Dorssports zelf, in het teken van bewe gen, ontspannen en ontmoeten. De openingsaanbieding (gratis inschrijven en een maand gratis sporten) maakt het wel heel aantrekkelijk om op 9 sep tember lid te worden. Bovendien hebben nieuwe leden een 100% tevreden heidsgarantie. Goed doel: KIKA Een deel van de opbrengst van het lidmaatschap wordt aan het einde van de dag overhandigd aan Burgemeester Romeyn. Deze doet uit naam van Dorssports een donatie aan KiKa, de stichting 'kinderen kankervrij'. Deze stichting financiert onderzoek waarmee een aantal kinderkankercentra in Nederland versnelt therapieën beschikbaar willen maken voor een betere behandeling en'genezing van kinderkanker. Meer info op www.kika.nl. Opvallend: ruim en klimaatbeheerst Dorssports is de eerste all-in Healthclub van Heiloo en omgeving. De Healthclub sluit aan by de behoefte van veel inwoners in de regio; zij misten tot voor kort nog een comfortabele en inspirerende sportomgeving, met veel keuze in sport- en ontspanningsfaciliteiten. Opvallend zijn de grote en volledig klimaatbeheerste fitnessruimte en de twee grote groepslesruimtes op de eerste verdieping. Er zyn nu al zesendertig lesuren per week, een aan tal dat alleen maar groter zal worden. Wilt u meer weten over Dorssports? Kijk op www.dorssports.nl. Of kom gewoon langs op het adres Maalwater 2 in Heiloo. LIMMEN - De sportinstuif voor 55-plussers gaat weer van start op woensdag 20 september van 14.00 tot 15.30 uur in sporthal d'Enterij te Limmen. De sport instuif heeft een gezellige com binatiegroep van dames en heren. Lekker anderhalf uur ontspanning door inspanning, en als afsluiting even bijkletsen onder het genot van een kopje koffie of thee. Zovn middagje sporten bestaat uit allereerst het lichaam een beetje opwarmen door even te badminton nen. Dan wordt er een uur bodyfit gegeven onder de bezielende lei ding van Lea Dam. Bij Bodyfit wor den de verschillende loopvormen aangeboden, gecombineerd met coördinatieoefeningen. Daarna zijn er spierversterkende oefeningen voor benen, buik, billen en armen met als toetje vijf minuten lang ont spanningsoefeningen. Ook zal er regelmatig gebruik gemaakt wor den van materialen zoals elastische banden, stokken, ballen, gewichtjes enzovoorts. De oefeningen worden ondersteund door inspirerende muziek. Het laatste half uur wordt er gevolleybald oftewel lijnballen en/of tennissen met foamballen. Bent u nieuwsgierig geworden? Schroom niet en doe een keertje mee! Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Lea Dam, tel. 072-5052768, of e-mail: leadam@quicknet.nl. TURNEN HEILOO - Direct na de school vakantie, op maandag 4 sep tember, zijn alle onderdelen van de Gym- en Turnvereniging Heiloo (GTH) ook weer van start gegaan. Naast veel sportiviteit voor de jeugd in de vorm van ouder- en kindgym: lekker een uurtje met uw peuters. Eerst samen "spelletjes" doen en daarna mag uw peuter zelf "gymmen" is er kleutergym voor vier- en vyfjarigen. Iedere leeftijd op zyn eigen urn en eigen niveau op woensdagmid dag of zaterdagochtend. De jon gens gymmen op maandag en meisjes kunnen op dinsdag-, don derdag- en vrijdagmiddag terecht. Voor volwassen zijn er diverse vor men van conditietrainingen en body- fit op de maandag- en dins dagavond. Op dinsdagochtend wordt er spe ciaal voor de 50-plussers conditie training gegeven in het open huis, waar de mogelijkheid bestaat om na afloop van de les onder het genot van een kopje koffie of thee gezellig na te praten. Al met al, keus genoeg. Kom eens langs en doe twee proeflessen mee. Dit ver plicht u tot niets. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met ons secretariaat, mevrouw E. Koomen, tel.nr. 072- 533.44.39 of bezoek onze website www. gth. is. dreaming, org GOLF HEILOO - Met 214 inschrijvin gen is de ietwat willekeurig gekozen ondergrens voor het eerste Rabobank GCH Heiloo Open, dat op zaterdag 16 en zondag 17 september op Oosterzij wordt gespeeld, ruim overschreden. De doelstelling lag op tenminste 200 deelnemers. Daarmee hebben REGIO - Op 11 september orga niseert The Yoga Company een strand fitness wandeling. Het strand is niet alleen de ideale plek om mooi bruin te worden, je knapt er ook nog eens van op door de gezonde zeelucht en zonnevitamientjes. En waarom zou je in zo'n beauty oord niet lekker aan je conditie wer ken? Het harde zand aan de kustlijn en het water zijn prima sportschool de organisatoren de lat voor zich zelf hoog gelegd, maar niet te hoog. Ton Noords, die de wedstrydcom- missie aanvoert, is er duidelijk mee in z'n nopjes. Noords: ,,De wedstrijdleiding is begonnen met de indeling van de flights en het bepalen van de start tijden. Deze starttyden kunnen de deelnemers vanaf zondag 10 sep tember bekijken op de website van de club www.golfclubheiloo.nl". vervangers. Met deze workout werk je ook in je zomerse vakantiepara dijs aan een strak stevig lijf. Powerwalken en fitness op het strand in Bergen aan Zee. De les duurt ruim anderhalf uur, daarna gaan we met z'n allen gezellig een kopje koffie drinken by restaurant De Duinery. Het kopje koffie is voor eigen rekening. Iedereen kan meedoen, ongeacht leeftijd. We vertrekken om 9.15 uur richting Bergen aan Ook voor de drie clinics is veel belangstelling. Twee zijn er volge boekt, alleen in de derde ronde, die om 16.30 uur begint, is nog een aantal plaatsen vrij. Met het maaien van de greens voor de pitch and putt-baan op de driving range is een begin gemaakt. De clinic bestaat uit twee delen: eerst vijf kwartier instructie; na een korte pauze spelen de clinic'ers een rond je van vijf holes. Zee, het vervoer wordt onderling geregeld. Heb je geen vervoer? Geef dit dan even door aan Wil. We verza melen om 09.00 uur by de The Yoga Company. Dus wandelschoe nen aan, en geef je snel op! Kosten voor een introducee zijn 7,50. The Yoga Company, Wil Kooy, tel. 06-18741193, e-mail: info@theyogacompany of kyk www.theyogacompany.nl, Westerweg 128a Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 57