Rotary Club sluit actie voor kinderopvang af Literaire ontmoeting met Gerarda Mak bibliotheek I tj - h o v Sponsorloop voor Kevin Croon 1966 - 2006 H E 1 L O O 3 Open dag Beheer Openbare Ruimte (BOR) en Brandweer goed bezocht Tribute to the Cats geven groots concert TALLY-HO BESTAAT 40 JAAR! Om dit te vieren hebben we een Jubileumboek samengesteld. Dit boek ligt klaar voor onze klanten, als cadeau bij elke aankoop. UITKIJKPOST 13 SEPTEMBER 2006 begroting had opgesteld. Het plan kon in twee fases worden uitge voerd, maar er diende wel op korte termijn een aanvang worden gemaakt met de aanpassingen. Verder bleek de inventaris in zo'n slechte staat, dat ook dat vervangen diende te worden. Conclusie: Er% zijn goederen nodig, maar ook geld! Actie Toppers voor polen Inmiddels heeft de actie de naam 'Toppers voor Polen' gekregen. Iedereen die mee doet, in wat voor vorm dan ook, is tenslotte een top per voor Polen. Het project is opge splitst in twee delen. A: de inventa ris die in goederen bijeen gebracht moet worden en B: Het geld voor de verbouwing dat sponsors bjjeen moeten brengen. Aan alle leden van RCH (Rotary Club Heiloo) is een üjst met de gewenste goederen uit gedeeld. Inmiddels blijkt 85 pro cent van alle goederen aanwezig te zijn. Ook het binnenhalen van spon sors ging zeer voorspoedig de teller staat nu op 15.000,- terwijl het gevraagde bedrag 17.000,- is. Heiloo blykt héél veel Toppers te hebben. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Samenwerking Stichting Hart voor Polen Op een bijeenkomst van Rotary is bovenstaand verhaal uitgebreid naar voren gebracht en snel werd er besloten om het project te adop teren en te gaan kijken wat er gedaan kan worden. Samen met Hart voor Polen, gaan zij de strijd aan om de naschoolse opvang open te houden. Om te bepalen of er geld of goederen nodig waren, toog een afvaardiging van beide instellingen naar Polen. Ter plaatse bleek de situatie nog erger dan ze uit eerdere verhalen hadden begrepen. Gelukkig was er een lokale bouw kundige die inmiddels een aantal plannen had uitgewerkt en een Tribute to the Cats Om het streefbedrag te halen en alle sponsors te bedanken is er een fantastisch concert georganiseerd op zondag 1 oktober van 16.00 tot 20.00 uur in Restaurant Klein Varnebroek. Tribute to the Cats zal alle hits van the Cats ten gehore brengen en de palingsound zal Heiloo overspoelen.Wilt u ook een Topper voor polen worden en aan wezig zijn bij het concert? Vanaf vandaag zijn de kaarten in verkoop Deze kunt u bestellen via letschert@quicknet.nl. De kosten bedrageri 40,- per kaart. Inclusief optreden Tribute to the Cats, bor- relgarnituurbuffet en natuurlijk een stukje sponsoring. HEILOO - Op donderdag 14 september is Gerarda Mak te gast in Bibliotheek Heiloo. Op deze ochtend vertelt Gerarda over haar in 2005 verschenen roman 'Alleen met Velen'. Dit boek, waar zij tien jaar over heeft gedaan, vormt een ode aan alle moeders van grote gezinnen. Moeders die in de jaren vlak na de oorlog, hun uiterste best deden om, vaak met minimale middelen, hun kinderen toch een goede toekomst te geven. Met dit boek probeert Gerarda Mak ook aan te geven hoe zeer zij haar eigen moeder bewondert om haar doorzettingsvermogen. Zoals zij zelf zegt: „Ik wilde haar stil ver driet om een verloren jeugd en haar yechtlust om haar kinderen een andere, betere jeugd te geven, recht doen door er een boek over te schrijven." De lezing begint om 10.00 uur. Toegangskaarten zijn voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) ver krijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook via tel.: 072-5330670 en e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloonl. ADVERTENTIE Hoorn Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Kevin gaf zelf, samen met zjjn vader, het startschot. Foto: Rob de Boer HEILOO - Het afgelopen jaar heeft Rotary Club Heiloo zich ingezet om geld en goederen in te zamelen voor de naschoolse opvang in de wyk Lupine in Swietolowiche. Op 1 oktober wordt dit project afgesloten met een groots concert. Vervolg van voorpagina Ze kwamen allemaal met rode konen over de streep. Ik besef het eigenlijk nog maar ten dele, want er waren zoveel kinderen! Het was een onvergetelijke dag en we hebben er zeer van genoten. Kevin zelf ook. Mede namens hem willen we alle kinderen heel hartelijk danken." De organisatie van het evenement was zelf ook zeer tevreden over het verloop. „De kinderen waren enthousiast en hadden er zin in. Bij de tweeën negentig kinderen waren er ook een paar bij, die zich spontaan nog die ochtend aanmeldde. De kinderen mogen meer dan trots op henzelf zijn, want het is een zeer succesvol evenement geworden. Op dit moment is het nog te vroeg om te weten hoeveel er precies is opge haald, maar dat we Kevin en zijn familie weer een stukje met z'n allen verder hebben geholpen, staat wel al vast", aldus Edith Mak. Vergezeld door heerlik, nazomers weer toonden de Brandweer en BOR Heiloo afgelopen zaterdag diverse demonstraties van verschillende van hun disciplines. Zij lieten tijdens een uitgebreid pro gramma zien waar zij dagelijks mee bezig zijn. Gasflessen werden tot ontploffing gebracht, spectacu laire toeren werden uitgehaald door het Bikersteam van de politie, fietsen werden doorgeknipt en kleine brandjes werden door kinderen geblust. Veel bekijks had de traumahelikopter, die halverwege de demonstratie werd weggeroepen voor een spoedgeval. Foto Mario Sacksioni Dit concert vindt plaats in Klein Varnebroek. Toen begin dit jaar een delegatie uit Heiloo, waar ook enke le Rotary leden in zaten, terug kwam van een bezoek aan Swietolowiche waren ze erg onder de indruk van de grote armoede die daar nog altijd heerst. Vooral de troosteloosheid van- en uitzicht loosheid voor de kinderen brak hun hart. Zo zijn ze op de naschool se opvang geweest die bij de paro chie van de wijk Lupine hoort. Deze opvang werd bedreigd met sluiting omdat er niet meer wordt voldaan aan de strengere Europese maatre gelen. Een drama voor de 120 kin deren die daar dagelijks worden opgevangen en die daar gezamen lijk spelen, tekenen, computeren, maar ook dagelijks een warme maaltijd krijgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 63