Vrij ehuizenmarlct Bergen en omstreken Platform Heiloo sluit Indiaproject af Fanfare Showband Heiloo valt in de prijzen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 13 SEPTEMBER 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Vrijehuizenmarkt Bergen en omstreken is gevestigd aan Rondelaan 1, 1861 EC, Bergen, tel. 072-5816952, www.vryehuizenmarkt.nl,lex@vryehuizenmarkt.nl. Wanneer u bij de verkoop of aankoop van uw huis duidelijkheid wenst in de bemiddelingskosten en veel waarde hecht aan persoonlijk contact met de makelaar, dan is de keuze voor de Vrijehuizenmarkt Bergen en omstreken in dit proces een logische stap. Lex Duijn, twintig jaar com mercieel directeur geweest van verschillende ondernemingen, staat voor aandacht, aktie en persoonlijke dienstverlening. Bij hem worden de klan ten niet aan assistenten of stagiaires overgelaten, maar begeleidt hij hen zelf van a tot z. Door de relatief lage courtage van 0,5 procent over koop sommen vanaf 500.000,- of het vaste courtagebedrag van 2.500,- per transactie onder de 500.000,-, bent u bij hem al snel enkele duizenden euro's goedkoper uit dan bij de reguliere makelaarskantoren. Hierdoor blijft er meer ruimte over om te adverteren, met als resultaat een snellere verkoop van de woning. Groeiend klantenbestand Lex gelooft in zijn visie binnen het concept van de Vrijehuizenmarkt, wat wordt bewezen door het feit dat hij in korte tijd een gestaag groeiend klantenbestand heeft opgebouwd. „We zijn dit kantoor aan huis een half jaar geleden gestart en hebben inmiddels vijftig koophuizen in portefeuil le. Daaruit blijkt dat je tegenwoordig geen kantoor met fotopresentatie meer hoeft te hebben. De woningmarkt is door de ontwikkelingen met internet heel transparant geworden. Wat ik merk is dat wij inmiddels geen onbekende meer zyn in de markt. Moest ik tot voor kort zelf actief acqui- reren, nu bellen mensen mij met de vraag of ik voor ze kan bemiddelen. Collega-makelaars zullen in de toekomst echt rekening met ons moeten houden, want we timmeren behoorlijk aan de weg". Franchiseformule De Vrijehuizenmarkt is in Nederland een relatief jonge franchiseformu le, die in vijf jaar tijd honderd makelaars aan zich heeft weten te binden. De ondersteuning vanuit de overkoepelende organisatie is groot en door middel van reclame-uitingen wordt er hard gewerkt aan een nog grotere naamsbekendheid. Maandelijks wordt een landelijke bijeenkomst georga niseerd waarbij ontwikkelingen in de markt worden besproken en. ervarin gen worden uitgewisseld. Het werkterrein van de Vrijehuizenmarkt Bergen en omstreken beslaat het hele gebied tussen Heiloo en Camperduin. „Ik heb altijd geroepen in het vastgoed terecht te willen komen. De dynamiek van het beroep, het contact met mensen in combi natie met het commerciële stuk spraken my altijd al aan. Het is in de makelaardij belangrijk de kopers en verkopers bij elkaar te brengen. Via de informatie op de landelijke database van de Vrijehuizenmarkt, kunnen we onze klanten over woningen inlichten, een week voordat deze op de algemene landelijke sites komen. Bouwkundige keuringen besteden wij uit aan een deskundig bureau, taxaties worden gedaan door een beëdigd collegamakelaar en voor de financieringen werken wij nauw samen met een hypotheekverstrekker. Uitbreiding op kantoor ligt in het verschiet, waardoor ik mij volledig kan blijven richten op de bemiddeling voor onze klanten". Eén object in Lex' bestand schiet er overigens bovenuit en is het vermelden waard: een ranch in de Haute Languedoc in het zuiden van Frankrijk. Een fantastische plek voor iemand die het 'roer om wil gooien' en een instapklare chambre d'hotes voor paardenliefhebbers kan begin nen. Foto: Irene Broekema HEILOO - Platform Heiloo Wereldwijd heeft het India project naar tevredenheid afge sloten. Met steun van de gemeente, van organisaties en particulieren kunnen 180 vrou wen in India een cursus textie le handvaardigheden volgen om daarna in hun eigen onderhoud te kunnen voorzien. Het Platform is alle donateurs voor dit project zeer erkentelijk. Na India heeft Platform Heiloo Wereldwijd dit jaar 2006 - 2007 opnieuw gekozen voor een vrou wenproject in een derde wereld land, Mozambique. Mozambique, een land in Zuid - Oost Afrika heeft een zwaar bewogen en gewelddadig verleden. Een diepgaand menings verschil binnen de regering leidde tot verzet en een burgeroorlog tot 1992 was het gevolg. De infrastruc tuur van het land werd verwoest; onderwys en gezondheidszorg kon niet meer geboden worden en eco nomisch werd het land geruïneerd. Regeringspartij en verzetspartij gin gen inzien dat er pogingen onder nomen moesten worden om tot een vergelijk te komen. In 1992 werd een vredesakkoord getekend, volk bleef getraumatiseerd achter. Kykend naar de toekomst wordt een gebrek aan een goed opgeleid middenkader geconstateerd, vooral HEILOO - Afgelopen zondag heeft FSH deelgenomen aan het 'JordaanfestivaT in Amsterdam. Na een jaar te hebben overge slagen, deed dit jaar de vereni ging weer mee aan dit jaarlijks terugkerend evenement. De FSH was vertegenwoordigd in vier verschillende groepen; de minirettes in afdeling jeugd, de majorettes bestaande uit acht meiden, de wedstrijd majoret tes bestaande uit vier meiden, en de Fanfare Showhand. De minirettes hadden een show op een medley van Kinderen voor Kinderen en behaalde daarbij de derde plaats met een 7.8. De majo- rettegroep gaven een show op geheel eigentijdse muziek en behaalde de derde plaats met een 8.0. Ook de wedstrijdgroep 'het Kwartet' behaalde met een 8.2 de tweede prijs met hun geweldige show. Een goed vertegenwoordigde Showband, met een aantal nieuwe leden erbij, heeft twee werken ten gehore gebracht. Een lopende uit voering met de muziek van 'Arsenal' en de muziek van 'Choral and Rock Out' werd stilstaand ten gehore gebracht. Voor dit geheel heeft de FSH (uitkomend in de middenklas se) de eerste prijs met Lof behaald met een goede 9. Ook de Tamboer- maitre, de heer Nico Leuring heeft een eerste prijs behaald met een 9.5. De FSH zal volgend jaar weer deelnemen aan het festival omdat ze ook de wisselbeker hebben gehaald. Mede door het heerlijke weer en de behaalde prijzen, werd het voor FSH een geweldige dag. Afscheid Bart de Vries Toch ook heeft de FSH afscheid moeten nemen van de PR man van de afgelopen jaren, Bart de Vries. Door grote drukte op het werk en graag andere dingen te willen gaan doen in zijn vrije tijd, heeft hij besloten de PR werkzaamheden voor de FSH te laten voor wat het is. Bart was een zeer bekend per soon bij de club en heeft als zoda nig een heleboel betekend voor veel mensen. Op de vraag van de voor zitter, de heer Zantinge of de club incidenteel een beroep op zijn tijd mag doen, heeft Bart een positief antwoord gegeven. De vereniging bedankt Bart voor al die jaren inzet en activiteit. De Fanfare Showband Heiloo zal de komende maanden weer aan verschillende evenemen ten gaan deelnemen, want de bloe mencorso en andere intochten komen er weer aan. Voor meer info kimt u altijd even kijken op de site van de FSH, www. showbandheiloonl. op het vlak van gezondheidszorg, onderwijs en landbouw. Het is Jef Martens, een Limburgse pater, die sinds 1961 in Mozambique werkt en die samen met drie vrouwen in de provincie Sofala een voedsel hulporganisatie opgezet heeft. Al snel groeide deze uit tot het alom gerespecteerde 'Amai a pa Banda' organisatie ter ondersteuning van vrouwen. 'Amai a pa Banda' bete kent letterlijk 'Vrouwen van de vy- zel'. Met een vijzel wordt mais tot meel gestampt. Mais is volksvoed- sel nummer één. Jef Martens is de grote animator om de vrouwen in Mozambique bestaansmogelijkheid te geven. Het uitgangspunt is, dat een vrouw van Amai a pa Banda land krijgt om te zaaien met de door haarzelf gekozen producten. De toekomst Met de ogen open wordt over de toekomst gedroomd: veel meer land moet ontgonnen worden, zodat veel meer vrouwen aan de slag kunnen. Een irrigatiesysteem zou aangelegd moeten worden, zodat men minder afhankelyk is van de grote wisselin gen in het klimaat. Het kan over vloedig regenen, maar het is ook maanden droog en heet. Tot op grote diepte wordt geboord om water te vinden. En als dat gereali seerd is, is een groot probleem opgelost. Platform Heiloo De Fanfare Showhand Heiloo zal de komende maanden weer aan verschillende evenementen gaan deelnemen, want de bloemencorso en andere intochten komen er weer aan. Eigen foto Wereldwijd wil een bijdrage leveren aan het landbouwproject, aan het irrigatiesysteem, aan het bestaans recht voor vrouwen. Heeft u belangstelling voor dit project, wilt u de vrouwen van Amai a pa Banda steunen, wilt u het Platform verder helpen dit klein schalig project te doen slagen, het bankrekeningnummer van het Platform Heiloo is: 120513455. Voor meer informatie, namens het Platform, J. Rood, tel. 072- 5335297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 65