Toporkest bij Jazz Session Club Vredeburg Nieuwe koorcursus 'Werelds' Ter Coulsterkerk Heiloo met muziek op orgel en piano Center Disc H E I L O O %XSfA deutekom 11 Corso Bioscoop DVD VAN DE WEEK gelezen worden United 93 BOEK VAN DE WEEK The Long Road Home in Concert door John Fogerty The long road home Orgelpijpen zijn soms van hout en de rest van metaal gemaakt Robin is verliefd Robin is verliefd door Sjoerd Kuyper Loretta Bart-Tulfer exposeert in bibliotheek Robin is veriiefd UITKIJKPOST 13 SEPTEMBER 2006 LIMMEN - Na het buitenge woon succesvolle zevende Jazz Sessie seizoen in de Vredeburg met maar liefst 12 gast optredens, een cdrpresentatie, nieuwe sponsors en veel, heel veel publiek, schrikt de organi satie er niet voor terug om de lat weer hoger te leggen. En daar de eerste klap nog steeds een daalder waard is, wordt zondag 17 september meteen goed gestart met een gastoptreden van een toporkest. De New Eastside Combo, onder leiding van Jan van Weelden heeft inmiddels zofn hoog niveau bereikt, dat de toets met befaamde beroeps orkesten gemakkelijk doorstaan kan worden. De New Eastside Combo Het orkest bestaat nu vier jaar, is zeer goed op elkaar ingespeeld, collectief sterk, en de solo's zijn om van te smullen. Op zondag 17 september om 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen. De toegang is vrij, maar u kunt de Jazz Session Club Vredeburg steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414 of e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. De passagiers in New York hebben geen namen. Voordat ze aan boord gaan van him vroege vlucht naar San Francisco lezen ze de krant, drinken ze koffie, praten in hun mobieltjes. Zoals dat gaat als je zit te wachten, omringd door onbe kenden. Na het opstijgen regeert eveneens de anonimiteit. Een boek, een koptelefoon, gesloten ogen of juist een blik op het wolkendek. Misschien een praatje met de buur man, maar van een handdruk komt het zelden. Zo vergaat het ook de reizigers in United 93, de eerste bioscoopfilm over de aanslagen van 11 september 2001. In hun strijd met de kapers en in hun col lectieve dood blijven de veertig mensen vreemden, door het toeval samengebracht tijdens die fatale vlucht. De film van de Britse regis seur Paul Greengrass vertelt het verhaal van het 'vierde vliegtuig' in real time, van opstijgen tot neer storten, ruim anderhalf uur later. Over de vlucht zijn boeken geschreven, politieke toespraken vol oorlogsretoriek gehouden, documentaires en een tv-film gemaakt. Greengrass zette zich aan de eerste serieuze, dramatische vertolking. -John Cameron Fogerty (28 mei 1945) is een Amerikaanse singer/songwriter, geboren in Berkely, Californië. Hij is vooral bekend als voorman van de rock groep Creedence Clearwaer Revival. Karakteristiek zijn zijn ras pende stem en pakkende gitaar- riffs. Jarenlang heeft Fogerty gewei gerd oude Creedence nummers te spelen, totdat een aantal jaren gele den de rechten weer in zijn bezit kwamen. Het gevolg? Uitverkochte tournees en een revival van John Fogerty. Het concert op deze dvd is opgenomen op 15 september 2005 in het Wiltern Theatre in Los Angeles en toont Fogerty en zijn band in topvorm. In anderhalf uur worden zessentwintig klassiekers als 'Who'll Stop The Train', 'Born On The Bayou''Fortunate Son' en 'Green River' achter elkaar door gespeeld. Ze staan er allemaal op en onderstrepen het belang van CCR en John Fogerty voor de muziekge schiedenis. De lol spat eraf, ieder nummer wordt van gitaar gewisseld en Fogery klinkt nog steeds als op de platen uit 1970. door John Fogerty van' 22,95 voor 17,95 Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Het nieuwe thema van de koorcursus van Jasper Teule is 'Werelds'. 'Werelds' bestaat uit een pot pourri van Tibetaanse monnikenko ren tot folklore uit Bulgarije, van Afrikaanse trance tot Deense rock, van Engelse close-harmonie tot Amerikaanse gospel en van funky a capella tot flamenco. Het koor zal begeleid worden door speciaal voor deze muziek geselecteerde wereld muzikanten. Na twintig lessen zul len één of meerdere optredens vol gen op speciale locaties. In principe kan iedereen met enig melodieus en ritmisch gevoel hier aan meedoen. De cursus is geschikt voor alle leeftijden vanaf 13 jaar. De eerste (gratis) proefles is op woensdag 13 september van 20.30 tot 21.45 uur in de Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo. Voor meer informatie en aanmel dingen: tel. 06-22937592 of mail naar jasper29@xs4all.nl. HEILOO - Op vrijdag 15 sep tember wordt in de Ter Coulsterkerk van Heiloo (Holleweg 111) een orgelcon cert gegeven door de bekende musicus Ronald Schollaart met als intermezzo een mini concert door het 12-jarige Chinese pia notalent Oscar Guoji Yang. Ronald Schollaart (1963) is aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam afgestudeerd en bezit zowel het diploma 'uitvoerend musicus orgel' als het diploma 'uit voerend musicus piano'. Hij volgde diverse meestercursussen in Engeland, Polen en Oostenrijk en heeft prijzen gewonnen in belangrij ke concoursen. Op het prachtige en recent gebouwde grote orgel in deze kerk speelt hij werken van Van Lublin, Vivaldi, Bach, Liszt, Saint- Saëns, Alain en Boëlmann (de bekende 'Suite gothique'). Een orgelconcert wordt te vaak bestem peld als zijnde voor de echte orgel liefhebbers. Natuurlijk zijn zy erg belangstellend, maar ook de gemiddelde muziekliefhebber zal kunnen genieten van een orgelcon cert. Een orgel is immers een soort orkest. Orgelpijpen zyn soms van hout en de rest van metaal gemaakt. En de stemmen in het orgel, dit orgel bezit 25 stemmen, zijn gebaseerd op de klank van allerlei instrumenten. De organist is in feite dus zowel dirigent als orkest (van strijkers tot en met. blazers) tegelijk. En met dit gegeven in het achterhoofd is het boeiend om naar de diverse composities, waarin steeds weer verschillende stemmen en dynamiek worden gebruikt, te luisteren. Oscar Guo ji Yang op 4 oktober 1993 geboren in China. Op zijn vierde jaar begon hij met piano spelen. In maart 2003 is hij naar Nederland gekomen, waar hij zijn pianostudie voortzet. In maart 2007 neemt dit 12 jarige piano talent deel aan het YPF (Young Pianist Foundation). Zijn programma bestaat uit de eerste sonatine uit 'Drei Sonatinen' van Van Beethoven en de Nocturne in e-klein van Chopin. Bezoekers van nu kunnen dan zeggen: ik heb hem al gehoord toen hij nog 12 jaar was. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 8,- of 7,- voor 65+, CJP en kinderen tot 13 jaar. Kaarten kunnen telefo nisch worden gereserveerd via de nummers 072-5334804 of 072- 5335852. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl door Sjoerd Kuyper voor 13,5® Sjoerd Kuyper (1952) brak door met zyn boek Het Zakmes. De film naar dit boek, waarvoor hy zelf het scenario schreef, werd veertien maal bekroond. Hij woont met zijn vrouw, zoon en dochter in het noordhollandse Bergen. Robin is het liefste, meest aimabele jongetje uit de kinderliteratuur. De lezer die hem heeft leren kennen, laat Robin nooit meer los. In Robin is verliefd maakt Robin kennis met de meest ingrijpende gevoelens en gebeurte nissen van het leven: de liefde en de dood. Sjoerd Kuyper weet wat deze gebeurtenissen teweegbrengen in een kleuter. Hij was Robin. Nagenoeg alle verhalen zijn echt gebeurd. De kunst van Sjoerd Kuyper is dat hij zich nog zo goed weet te herinneren hoe hij de wereld ervoer toen hij zelf vier was. Dat, gecombineerd met zijn grote schrijftalent, maakt de avonturen zo speciaal. Achter in het boek vindt u een cd, waarop Kuyper alle verha len uit het boek voorleest HEILOO - Onder het motto 'Van de kou in de warmte' exposeert Loretta Bart-Tulfer uit Heiloo tot eind oktober foto's in de expo sitieruimte van Bibliotheek Heiloo. Zij toont onder andere haar bijzondere foto's uit Groenland (zie foto), van haar reis die zij afgelopen december met haar man door Marokko maakte, en op deze expositie zijn ook foto's uit Vietnam te zien. Eigen foto Sjoerd Kuyper

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 71