Handhaving recreatieverblijven "S" 13 10 E v O <0 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl ttNTf HEILOO Het college van burgemeester en wethouders heeft op 11 juli jL ingestemd met het plan van aanpak om de permanente bewoning van recreatieverblijven te bestrijden. In dit artikel volgt een uitleg over wat de gemeente gaat doen tegen permanente bewoning van recreatieverblijven. Voor de bewoners van recreatieverblijven wordt op 27 september a.s. een informatieavond georganiseerd op het gemeentehuis van Heiloo. Waarom handhaving? In het Rijksbeleid - de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra - is het uitgangspunt dat perma nente bewoning van recreatie verblijven verboden is. Als gemeente moeten we dit Rijksbeleid volgen en zijn we verplicht om er voor te zorgen dat er geen permanente bewo ning van recreatieverblijven plaatsvindt. De gemeente kan dit op twee manieren tegen gaan: door het legaliseren van een recreatiecomplex of door er op toe te zien dat de recreatie verblijven daadwerkelijk voor recreatie gebruikt worden (hand having). Legaliseren recreatie complexen Bij uitzondering gaat de gemeente over tot legalisering van een recreatiecomplex. Dit houdt in dat het huidige bestem mingsplan een wijziging moet ondergaan. Nu hebben de recrea tiecomplexen de bestemming recreëren, dit kan gewijzigd wor- den in de bestemming wonen. De gemeente gebruikt onder andere de volgende regels om een bestemmingswijziging voor de recreatiecomplexen door te voe ren: •Een complex moet op 31 okto ber 2003 al in grote mate onrechtmatig bewoond zijn •Het complex ligt niet in waarde volle en/of kwetsbare gebieden Het complex wordt niet bedrijfsmatig geëxploiteerd •De woningen op het complex voldoen aan het Bouwbesluit voor reguliere woningen De bestemmingswijziging is niet in strijd met de milieuwet geving die van toepassing is op het gebied waar het complex in ligt De complexen liggen binnen de aangegeven grenzen van het streekplan dan wel binnen de stedelijke gebieden en de bebouwde kommen van het streekplangebied Noord-Holland Noord. Voor twee complexen in Heiloo wordt onderzocht of deze gelega liseerd kunnen worden. Daarbij werkt gemeente Heiloo aan de voorbereidingen, maar of legali sering uiteindelijk plaats kan vin den hangt mede van vele andere factoren en partijen af. De .eind uitkomst staat dus nog op geen enkele manier vast. Handhaving Bij handhaving wordt er gekeken op welke manier de illegale per manente bewoning van een recreatiewoning tegengegaan kan worden. De handhaving vindt plaats op de volgende recreatieterreinen: Ons Kamp, Keuning, Alfenaar, Het Caendorp, Duinzicht, Westerhoeve, Westen wind, Camping Heiloo en Camping Klein Varnebroek. Indien een woning permanent bewoond wordt vóór de peildatum, 16 februari 2005, kan eventueel toestemming worden gegeven aan de persoon die er woont om er te blijven wonen (persoons gebonden gedoogbeschikking). Hierbij moet de recreatiewoning - geen stacaravan of chalet - voldoen aan de eisen van het Bouw-besluit en een inschrijving in de Gemeen-telijk Basis Administratie (GBA) is vereist. In bepaalde sociale en medische gevallen kan een gedoogbeschik king voor maximaal één jaar afgegeven worden. Wanneer er geen gedoogbeschik king kan worden afgegeven, gaat de gemeente over tot de handha ving, dit kan op twee manieren: •Door het opleggen van een dwangsom •Door gebruik te maken van bestuursdwang In eerste instantie gaat de gemeente over tot het opleggen van een dwangsom. De bewo ners moeten een vastgesteld bedrag betalen wanneer zij niet binnen de gestelde termijn het verblijf hebben verlaten. In uiterste gevallen maakt de gemeente gebruik van bestuurs dwang. Dit is kort gezegd het optreden tegen iets dat in strijd is met een wettelijke regeling. Het houdt in dat de gemeente maatregelen neemt die perma nente bewoning van een recrea tieverblijf verhinderen. De termijn die gegeven wordt in de bestuursdwang,- of dwang sombeschikking waarbinnen de bewoner het recreatieverblijf moet verlaten, is gesteld op zes maanden, deze termijn kan even tueel tweemaal verlengd worden indien die persoon kan aantonen woningzoekende te zijn, maar geen woning kan krijgen. Iemand kan dus 1,5 jaar de tijd krijgen om een andere woning te vinden. Informatieavond 27 september a.s. Voor alle bewoners van de recreatieverblijven wordt op woensdagavond 27 september 2006 tussen 18.30 en 20.30 uur een informatieavond gehouden in de kantine van het gemeente huis van Heiloo. Alle bewoners van recreatieverblijven uit Heiloo zijn uitgenodigd om die avond binnen te komen lopen. Op deze avond wordt een alge mene uitleg gegeven over de vastgestelde regels in Heiloo en op welke de manier deze regels uitgevoerd worden. Wij kunnen u deze avond nog niet vertellen wat het voor uw persoonlijke situatie betekent, daarvoor is eerst onderzoek noodzakelijk. Er zullen op deze avond daarom geen toezeggingen gedaan worden. Meer informatie Voor meer informatie over de handhaving van recreatiever blijven kunt u contact opnemen met de mevrouw J. Francke van de afdeling VROM op telefoon nummer 072-5356745. Raad en -commissies f Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 18 september a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 19.45 uur: terugvorderen van bijstand 20.15 uur: intrekking bijstandsuitkering 20.30 uur: afwijzing kilometervergoeding Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belang hebbenden kan de zitting om per- soonlijke of andere bijzondere rede nen besloten worden gehouden. Meer informatie Voor nadere informatie over het vorenstaande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer (072) 535 66 45. Bouwen en wonen Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen: EJ. Potgieterweg 30, reg.nr. 2006/0149 vergroten woning (woonkamer, (bij)keuken en verdieping) ontvangstdatum: 1 september 2006 Heerenweg 46, reg.nr. 2006/0289 plaatsen tijdelijke kiosk voor 4 maanden ontvangstdatum: 5 september 2006 Kelkelaan 45, reg.nr. 2006/0220 vergroten woning (uitbouw aan achtergevel) ontvangstdatum: 4 september 2006 Oosterboslaan 13, reg.nr. 2006/0129 bouwen woning (kavel 40) ontvangstdatum: 4 september 2006 Oosterboslaan 36, reg.nr. 2006/0217 bouwen woning (kavel 30) ontvangstdatum: 1 september 2006 Oostersingel 11, reg.nr. 2006/0219 bouwen woning (kavel 36) ontvangstdatum: 5 september 2006 Spoorlaan 15, reg.nr. 2006/0290 ged. vergroten woning (serre) ontvangstdatum: 6 september 2006 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet i altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer: (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toe passing van de in het bestemmings plan opgenomen vrijstellingsmoge lijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Van Catsstraat 13. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behoren de stukken liggen vanaf donderdag 14 september 2006 gedurende twee weken ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld bouwplan vrijstelling te verle nen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen (Vervolg op volgende pagina) Belangrijke nummers L_ _l Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 SfS 'UITKIJKPOST 13 SEPTEMBER 2006 ,4£ Heiloo contact S*iy""7 <s? (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 73