De 'Week van het Leren' Seizoensopening Storey Club Zeven nationale parken in de Verenigde Staten Darten in het Oosthonk H E I L O O l6 Open Monumentendag trekt veel kijkers Wijziging route buurtbus Reuzenpompoen aan de Hoogeweg UITKIJKPOST 1.3 SEPTEMBER HEILOO - De Culturele Commissie Trefpunt nodigt u uit om op de derde zondagmid dag van de maand te komen genieten van weer een prachtige natuurfilm. Natuurfilmer Nico Mantel ver toont op zondag 17 september weer een eigen film. Nico Mantel is zo langzamerhand uitgegroeid tot een bekende Heilooër cineast en zijn werk wordt graag bezocht. Deze keer vertoont Nico zijn film: 'Rondreis door het spectaculaire zuidwesten van de Verenigde Staten', met als hoogtepunt de bezoeken aan de zeven nationale parken. Locatie: Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Wanneer: Zondag 17 september entree: 4,00. Na afloop van de film ont vangt u een gratis drankje. Zaal open: van 14.00 tot 17.00 uur. Duur van de film is twee keer veertig minuten. HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost houdt ook dit jaar weer toernooien voor haar dartleden en de spelers die ze in de com petitie tegen komen. Jaarlijks worden er in het Oosthonk vijf darttoernooien geor ganiseerd. Bij deze toernooien kun nen rankingpunten worden ver diend. Maar ieder toernooi heeft natuurlijk ook zijn prijzen waar om gestreden kan worden. Zaterdag 16 september wordt begonnen met de eerste in de reeks: Het Oosthonk 501. De titel zegt het al: De spel vorm is 501 en iedereen mag mee doen. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in het Oosthonk aan de Oostkanter 14 in Heiloo. Het inschrijfgeld bedraagt 4,- en de strijd begint om 20.00 uur. Voor vragen kunt u bellen met Paul, tel. 072-8505126. HEILOO - Van 23 tot en met 30 september wordt landelijk de 'Week van het Leren' gehouden. De overheid wil hiermee het belang onderstrepen om tijdens het hele leven te blijven leren. Motto is dit jaar: 'Talent moet meer ruimte krijgen' en dat talent is niet aan leeftijd, of onderwerpsgebied gebonden. Wilt u meer weten over dit lande lijk initiatief, kijk dan op internet: www.weekvanhetleren.nl. In Heiloo hebben de Stichting Ouderenwerk, het NIVON, de Muziek- en Dansschool en de Bibliotheek de handen ineen geslagen om op woensdag 27 september tussen 15.30 en 18.00 uur een keur van activiteiten in dit kader te laten plaatsvinden. Probeer, leer en ont dek zo een onvermoed talent: in canon zingen, een muziekinstru- omgekeerde richting. De haltes Slimpad, de Loet en Groot Barlaken zijn al tijdelijk buiten gebruik gesteld. Verplaatsing haltes bij De Loet en het Alternatief: onlangs zijn twee haltepalen verplaatst. Beide haltes liggen nu beter aan de route en zijn beter zichtbaar voor alle bewoners in de omgeving. Bij De Loet staat de halte nu aan de over kant van de parkeerplaats aan de Dokterslaan naast een bankje. Bij Het Alternatief is de paal verplaatst naar de voorkant van het wooncom plex, aan de Ypesteinerlaan bij de (dienst)ingang van het GGZ-terrein, waar de bus haar standplaats heeft. Anita van Sonsbeek en Marieke Kerssens, gaan twee maanden naar Venezuela om vrijwilligerswerk te verrichten. Vrijdag proberen ze zoveel moge lijk geld in te zamelen voor hun goede doelen. De Storey Club is te vinden aan het Wilhelminaplein te Akersloot. De deuren gaan om 21.00 uur open. ment bespelen, salsa dansen, geolo gie, mandala tekenen en zonnekind poppen maken. Deelname is gratis voor jong en oud en vindt plaats in de muziek school, de bibliotheek en het Trefpunt, vanaf 15.15 uur. Om de canon tot een succes te maken wordt op woensdag 20 september van 16.00 tot 17.00 uur een korte repetitie gehouden in de Muziek- en Dansschool. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij: Bibliotheek Heiloo: de heer Floor, tel. 072- 5330670. Muziek- en Dansschool: de heer van der Sterren, tel. 072- 5332460, NTVON: mevrouw A. Stierp, tel. 072-5113450 Stichting Ouderenwerk: mevrouw Kleijnen en mevrouw van der Meer, tel. 072- 5331297. Deze activiteiten zijn mogeüjk dankzij -financiële steun van gemeente Heiloo en 'De week van het Leren'. HEILOO - Volledig onder de indruk poseren Stijn en Noor van der Werf bovenop de enorme pompoen van hun buurman Joost van Schooten aan de Hogeweg 10. Na zes jaar intensief pompoenen kweken, met speciaal pompoenzaad uit Amerika, is het hem eindelijk gelukt een reuzenpompoen te telen. Met een gewicht van circa 130 kilo en een omtrek van iets meer dan drie meter, heeft hij daarmee een persoonlijk record gehaald. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Met ingang van vol gende week wordt de buurtbus route voor de tweede keer in korte tijd gewijzigd. HEILOO - Zaterdag 9 september werd de twintigste Open Monuentendag gehouden. Het thema dit jaar was 'Feest'. Verschillende monumenten in Heiloo haakten op originele wijze in op dit thema. In de Witte Kerk kon men de prachtigste doopjurken bekijken, in de Oudheytkamer van de Oude Pastorie was een tentoonstelling ingericht over allerlei feesten die vroeger in Heiloo werden gehou den en op het terrein van Onze Lieve Vrouwe ter Nood was een quiz uitgezet, die eindigde in het naastgelegen klooster van de Juliaantjes aan de Hogeweg. Foto. Mario Sacksioni AKERSLOOT - Vrijdag 15 sep tember is het begin van het nieuwe seizoen in het jongeren centrum de Storey Club te Akersloot. Deze avond is er een inzamelings actie voor straatkinderenopvang en dierenopvang in Venezuela. Twee bestuursleden van de Storey Club, Van 18 tot 25 september gaat het kruispunt Kennemerstraatweg- Stationsweg dicht voor alle verkeer. Daarom wordt de route van Buurtbus Heiloo als volgt gewijzigd: Vanaf Ypesteinerlaan linksaf de Kennemerstraatweg op en via Zevenhuizerlaan en Heerenweg naar Winkelcentrum 't Loo. Daar wordt gekeerd en langs de normale route naar Egmond aan Zee gereden. De terugweg langs dezelfde route in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 76