Weken van de kaart Nieuwe collectie binnen bij Primalicht Opening 't Hobby boetje Nieuwe cursussen bij Het Licht Nieuwe Nederlanders verwelkomd in Heiloo Introductiebijeenkomst in Bibliotheek Heiloo H E I L O O NGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN BRIEF Is dit nu een veilige situatie? De generatiemix: voor jongen oud Naambord terecht Collecte KWF Kankerbestrijding Echtpaar Kaandorp-Beers zestig jaar getrouwd UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2006 HEILOO - In circa 89% van de huishoudens van Nederland hangt een verjaardagskaart op het toilet met vermelding van verjaardagen en andere te vieren dagen. Gemiddeld staan er per maand drie dagen op welke met een wenskaart gevierd dienen te worden. Op Engeland na is Nederland het land waarin de meeste wenskaarten verstuurd worden. Een handgeschreven kaart is nog altijd het meest gewaardeerde middel om je betrokkenheid te tonen bij iemand anders. 86% van alle Nedelanders geeft in een onderzoek aan dat je met een persoonlijke kaart het beste laat zien dat iemand heel belangrijk voor je is. De wenskaart wordt gezien als bewijs van 'echte' persoonlijke aan dacht en betrokkenheid. Bovendien vindt 75% van de Nederlanders dat een fysieke wenskaart niet te vervangen is door een sms-je 65% van de groep fervente mailers en sms-ers stuurt nog altijd een leuke kaart om bijvoorbeeld vakantiegroeten over te brengen en 70% van hen stuurt een fysieke kaart met Kerstmis. Een handgeschreven kaart wordt als geen ander medium zo sterk gewaardeerd, omdat het ontvan gen ervan meer voor de consument betekent. Een kaartje vinden tus sen de overige post is altijd een verassing. 89% van de Nederlanders vindt het leuk om iemand te verassen met een persoonlijk kaartje. Daarom ook dit jaar weer gratis postzegels bij Tabaks- en Cadeauwinkel 't Hoekje, Het Hoekstuk 14, 1852 KX Heiloo. ALKMAAR - De nieuwe najaarscollectie staat weer voor u klaar bij Primalicht Lampen. Primalicht is met vijf vestigingen vertegenwoordigd in Noord-Holland: in Alkmaar, Heerhugowaard, Schagen, Den Helder en Zwaagdijk. Bij elke winkel kunt u voor de deur parkeren. Er is een nieu we collectie in brons, staal en messing, veel aparte dessins in de stoffen en een enorme keus in kleinmeubelen, klokken, spiegels en kado-artike- len. Een lichtadvies voor uw bedrijf of bij u thuis is geen probleem en bezorging is gratis. Primalicht Lampen bestaat al ruim 3,5 jaar en is een begrip in Noord-Holland. Ook jaren na aankoop kunt u een beroep doen op Primalicht Lampen. Gaat u eens kijken bij Primalicht. Makkelijk te vinden, moeilijk te vergeten. EGMOND AAN ZEE - Zaterdag 2 september opent Els Schutte haar eigen hobbyzaak 't Hobby boetje. U bent van harte welkom vanaf 09.30 uur aan de Ankerstraat 13 te Egmond aan zee. Els is al jaren creatief bezig op het gebied van scrapbook, 3-D vellen en schilderen met olieverf. Een eigen zaak is dan ook een vervulling van een droom die Els al jaren koestert. Scrapbook is een rage, overgewaait uit Amerika,die mateloos populair is.In goed nederlands betekent het: leuk en orgineel bewerken van fotos. Meestal eindigen uw dierbare herrinneringen in een doos. Bij Els leert u, ook tijdens workshops,hoe u bijvoorbeeld uw vakantie foto's op een uiterst orginele manier verwerkt tot een schitterend scrapboek. 3-D vellen zijn inmiddels een populaire hobby voor vele enthousiaste hobbyisten. Els ver koopt de nieuwste 'More- heads'. Haar man Michel, musicus en kunstschilder, geeft u deskundige adviezen wat betreft alle olieverven. Michel schilderde ook de wandschilderingen in de nieuwe zaak. Als eerste thema namen Els en Michel de Egmondse kust, Michel schilderde een 'mine-Mesdag' in de etalage van Els. Els heeft typisch Egmondse (Derpse) items verwerkt zoals een heuse bomschuit. Voor alle leuke hobbyartikelen kunt u bij Els terecht. Natuurlijk geeft ze ook de nodige workshops en met haar jarenlange ervaring kunt u rekenen op deskundig advies. Michel geeft in de schoolvak anties een nieue cursus cartoon tekenen voor de kids. Je leert in een work shop je favoriete helden tekenen zoals Cars, Buzz light year en Mickey. Tijdens de opening ontvangt u een gratis hobbyjournaal. Tot ziens op 2 sep tember in t Hobbyboetje, Ankerstraat 13 Egmond aan zee, tel. 06- 51707196.' HEILOO - Bij Het Licht, praktijk voor bewustzijnsontwikkeling in Heiloo, starten in september de navolgende cursussen. Voor kinderen: Kindermeditatie, door de oefeningen in de bijeen komsten kunnen kinderen zich sterker gaan voelen, durven ze meer voor zichzelf op te komen en voelen ze zich minder snel bang. Thema-doe-middagen, meditatie, lichaamswerk en creativiteit en dit alles rond verschillende thema's. Voor volwassenen: Awakening your Light Body, een intensieve cursus die je opent om een dieper contact met je ziel te maken, meer licht toe te laten en uit te stralen en vreugdevol te leven. Dans-/meditatieochtenden, je lichaam die bewegingen laten maken die het op het moment wil maken met aansluitend een meditatie. Holistic Pulsing I, een cursus waarin je de basistechnieken van het pulsen leert. In iedere les wordt naast het pulsen gewerkt met dans, lichaams werk en meditatie. Creëren, hoe doe je dat, je creëert je eigen wer kelijkheid. Leuk, maar hoe doe je dat en wat zijn daarbij de valkui len? In twee ochtenden word je door middel van theorie en meditatie wegwijs gemaakt in de wereld van het creëren. Volle maanmeditaties. Voor verdere informatie en/of opgave: Marion C. Mol-van Schagen. Tel. 072-5334703 of www.het-licht.net. Toen ik vanmiddag van mijn werk kwam en ik vanaf de Kanaalweg de Stationsweg in wilde rijden, viel mij op dat de nieuwe verkeerslichten voor mij op groen stonden. Ik wilde door rijden maar ging bijna plat omdat een taxi rechtdoor reed, de Kennemerstraatweg op. Een oudere vrouw aan de overkant stak haar handen wanhopig omhoog. Mijn vraag is: is dit de oplossing van de gemeente om het oudere probleem op te los sen? Deze mensen zijn niet zo snel meer! Een bezorgde inwoner Heiloo. Op 22 augustus was ik eindelijk in de gelegenheid om met mijn kleindochters van zeven en acht jaar naar het. Trefpunt te gaan om mee te doen aan de generatiemix. Marlise Mantel, docent drama, probeerde in een heel ontspannen sfeer kinderen met htm ouders of grootouders samen een spel te laten spelen. Zij las een sprookje voor, deze keer Vrouw Holle, waarna het de bedoeling was het samen na te spelen. Er werd veel aan de fantasie overgelaten bij het spelen en het opbouwen van het decor. Vervolgens hep Marlise al soufflerend met elke scène mee, waardoor zij zoveel mogelijk probeerde 'het creatieve in de mens naar boven te halen' Overigens zonder enige dwang en met veel gevoel voor humor. Na een pauze met koffie en limonade speelden we nog zwaan kleef aan met daarin 'de prinses, die niet kon lachen'.We hebben genoten en gaan beslist volgende keer weer! Een enthousiaste oma Heiloo. Vorige week stond er een artikel met foto in de Uitkijkpost van een naambord dat vijftien jaar gele den werd gestolen en nu bij Autobedrijf Van der Steen werd teruggevonden. Men zou kunnen lezen dat het door de firma Van der Steen werd gestolen. Niets is minder waar. Zij vonden het op het Roosendaal, kennelijk door iemand met grof vuil ingeleverd. De eigenaar van Van der Steen deed de suggestie het bij de Uitkijkpost te melden en dat doe je niet als je zelf de dader bent. Naam en adres by de redactie bekend. HEILOO - De collectant van KWF Kankerbestrijding komt in de week van 4 tot 9 september weer bij u aan de deur. Het thema van de col lecteweek 2006 is: Je kunt iets doen tegen kanker. Met het geld dat de collectanten ieder jaar ophalen, kan de stichting meer wetenschap pelijk onderzoek mogelijk maken. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Voor vragen: KWF Kanker Info Lijn (gra tis): tel. 0800-0226622, of surfen naar www.kwfkankerbestrijding.nl. KWF Kankerbestrijding is te her kennen aan het rood-wit-blauwe logo met de krab en het keurmerk. s.-k.s::,! BiS ïqs. öjo gif De inwoners die van 1 januari tot 24 augustus de Nederlandse nationaliteit hebben verkregen, werden verwelkomd in Heiloo op het gemeentehuis. Foto: Irene Broekema HEILOO - Donderdagmiddag werd voor het eerst in Heiloo een naturalisatieceremonie gehouden. Deze feestelijke bij eenkomst werd georganiseerd als welkom voor de inwoners van Heiloo die in de periode van 1 januari tot 24 augustus 2006 de Nederlandse nationa liteit hebben verkregen. In totaal gaat het hierbij om twaalf personen, waarvan drie kin deren, die allen een uitnodiging hebben ontvangen. Van de genodig den gaven drie personen gehoor aan de uitnodiging, de rest had zich afgemeld wegens vakantie en ande re verplichtingen. Na het welkomstwoord vertelde de burgemeester iets over de achtergrond van de ceremonie en het verkrijgen van het Nederlanderschap. Ook kwam aan de orde wat het betekent om deel te nemen aan de Nederlandse samen leving en het maatschappelijke leven in Heiloo in het bijzonder. HEILOO - Op 22 augustus vierde het echtpaar Kaandorp-Beers hun diamanten bruiloft. Samen met hun kinderen en (achterkleinkinderen vierde het paar in restaurant Klein Vamebroek dat ze zestig jaar zijn getrouwd, 's Middags kwam burgemeester Romeyn het echtpaar feliciteren. Foto: Irene Broekema HEILOO - Dinsdagmorgen 12 september houdt Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur de eerste introductiebijeen komst van dit seizoen. Het programma bestaat uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de .wijze waarop de collectie 'wordt samen gesteld), een rondleiding door de bibliotheek, een instructie van het gebruik van de geautomatiseerde catalogus en de inname- en uitleen- apparatuur en een korte eerste kennismaking met internet en naslagbestanden. De groep deelne mers aan deze introductiebijeen komsten wordt bewust klein gehou den (tien tot twaalf personen) zodat er volop gelegenheid is voor het stellen van vragen over de apparatuur, de collectie enzo voorts. Het bezoeken van de intro ductiebijeenkomst is gratis. Opgave vóór 8 september: tel. 072- 5330670, per e-mail bibliotheek@bibhotheekheiloo.nl of bij de klantenservice in de Bibliotheek Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7