Clubkampioenschappen jeugd TV Heiloo Barvrouw blinkt uit in golfsport Jong golftalent wint belangrijk toernooi SPORTNIEUWS UIT REGIO Alle kinderen, groot en klein, lieten hun beste tennis zien Mandy Leegwater wint belangrijk toernooi Mandy gaat naar Schotland voor de finale Het werd een echte titanenstrijd vol heftige emoties sport 2i TENNIS HEILOO - Van maandag 28 augustus tot en met zondag 3 september zijn de allerlaatste clubkampioenschappen jeugd van TV Heiloo gespeeld. De allerlaatste omdat de club met tennisvereniging HSV gaat fuseren. Net als vorig jaar begonnen deze clubkampioenschappen met fikse regenbuien. De banen leken wel op Egmond aan Zee, ze stonden volle dig blank. Met vereende krachten, jong en oud hielp mee, lukte het om het water weg te krijgen zodat er gespeeld kon worden. Gelukkig werd het weer later in de week beter. Alle kinderen, groot en klein, lieten hun beste tennis zien. Datgene wat ze geleerd hadden afgelopen voorjaar werd nu in praktijk gebracht. En ook het ple zier in het spel was te zien. Zaterdag werd er een barbecue gehouden voor alle kinderen, gevolgd door de loterij. Er waren verschillende prijzen te winnen, met als hoofdprijs een mini stereo toren. Na de loterij werden er nog tennisspelletjes gedaan. Zondag 3 september waren de finales. Net als vorig jaar stonden ook nu Rik Bilars en Luke Zoon tegenover elkaar in de enkel Rik Bilars en Rowie Kouw mochten zich na een zware strijd club kampioen van 2006 noemen. De uitslagen en resultaten van alle kandidaten zijn te vinden op www.toernooi.nl. Eigen foto GOLF HEILOO - Ze is er zelf nog helemaal beduusd van. Mandy Leegwater, een 21-jarige ras echte Heiloose, won zaterdag één van de belangrijkste golf- toernooien voor amateurs. De wedstrijd die plaatsvond in het kader van De Telegraaf Dunhill Links Challenge, werd gestreden in het Zeeuwse Domburg. Met de winst plaatste ze zich voor de grote finale die maandag 9 okto ber plaatsvindt in Schotland. Weet Heiloo eigenlijk al dat ze zo'n groot golftalent heeft rondlopen? "Mandy is een hele nuchtere, spontane meid die sinds vier jaar in Café de Wit aan de Heerenweg werkt. De eigenaar van het café en tevens haar baas, Lex van der Aat, was al tijden een verwoed golfer. Omdat Mandy dat maar een suffe oude mannensport vond, haalde hij haar over om eens mee te gaan. „Nou, dat heb ik gewe ten", lacht Lex „ze bleek een natuurtalent te zijn!" Mandy's talent werd al snel onderkend. Met hulp van haar sponsors, waaron der Lex, kon ze zich ondermeer de kosten van lidmaatschap en lessen veroorloven en zo groeide ze in ruim twee jaar uit tot een golfer waarmee rekening gehouden moest worden. Maar dat wisten de ruim dertig concurrenten van afgelopen zater dag - allen jarenlang fanatiek trai nende mannen en vrouwen - blijk baar niet. Er werd die dag nogal voorzichtig geslagen door de meesten, maar Mandy ging er helemaal voor. Haar baas Lex, die haar op deze dag begeleidde als caddy, legt uit: „Mandy geniet er enorm van wan neer er publiek staat toe te kijken. Doordat ze helemaal geen last heeft van zenuwen, kan ze juist dan op topniveau presteren." Dat lukte Mandy zaterdag uitste kend met als gevolg dat ze zichzelf overtrof. By de prijsuitreiking werd door wedstrijdleider Guy van Erven Dorens dan ook gesproken van een 'verpletterende zege van dit lid van de Noordhollandse golf club Sluispolder, met 44 stableford punten!' De winst van afgelopen zaterdag heeft meteen al de nodige sponsoraanbiedingen opgeleverd. Geen overbodige luxe als je verder wilt komen in golfen. Want dan zal ze toch nog meer moeten gaan trainen. Nu is het golfen nog te combine ren met haar werk, maar dat zou in de toekomst nog wel eens anders kunnen worden. Zover is het nu echter nog lang niet. Mandy gaat eerst naar Schotland voor de fina le, een trip waar ze enorm veel zin in heeft. Moeder Helma gaat mee en haar stiefvader Theo Dekker. En natuur lijk ook Lex van Aat. „Want Lex staat helemaal achter me", besluit Mandy. „Hij pept me op als ik er even doorheen zit. Hij heeft zater dag 4,5 uur mijn loodzware golftas gesjouwd, terwijl ik hem in mijn speech vergeten heb te noemen; daar was ik ziek van!" Het is duide lijk, dit getalenteerde meisje heeft het golfhart op de juiste plaats. tot en met achttien jaar. Kon Luke zijn titel prolongeren? Beide jon gens waren gebrand op de titel en gaven alles wat ze in huis hadden. Toch moest Luke het onderspit del ven. Hoewel hij mooi terugkwam in de tweede set na een 5-2 achter stand, kon hij de tiebreak niet win nen. Rik Bilars mag zich clubkam pioen jeugd TV Heiloo 2006 noemen. Bij de meisjes tot en met achttien jaar waren het andere titelkandida ten. Rowie Kouw, nieuw lid en Juliette Smit, vorig jaar verhinderd. Beide meisjes spelen samen ook in de competitie en zijn geprolon geerd naar de hoofdklasse. Dit keer stonden zij tegenover elkaar. Het werd een echte titanenstrijd met alle emoties die daarbij horen. Na drie sets, inclusief een tiebreak, kon Rowie Kouw de overwinning naar zich toe trekken. Zy is de club kampioene jeugd TV Heiloo 2006. Alle finalisten uit de categorie tot en met achttien jaar mogen ook mee doen met de clubkampioen schappen voor senioren. Gezien het niveau van onze jeugd zullen zij zich aardig kunnen meten met menig volwassene. Vanaf woens dag 6 september beginnen deze clubkampioenschappen. De uitslagen en resultaten van alle kandidaten zijn te vinden op www.toernooi.nl. De Heiloose barvrouw Mandy Leegwater kan net zo goed golfen als biertappen. Foto: Machteld Wiegmans -'"s

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 81