Cursus In Balans weer terug Verwendag voor bewoners van Overkerck en De Loet Klassiek homeopaat Maaijke Rooseboom H E I LOO BEDRIJF BELICHT Voor iedereen die langer gezond en zelfstandig wil blijven 0p de geurenplekken kon men herinneringen ophalen UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De cursus In Balans, die eerder werd gegeven in een serie van 12 lessen, is nu gesplitst en begint met vier les sen van ongeveer twee uur. Gedurende deze eerste vier lessen wordt voorlichting afgewisseld met beweging. De voorlichting gaat vooral over wat u zelf kunt doen om uw balans te verbeteren. Daarbij hoort het toetsen van uw situatie met betrekking tot de leefstijl, het evenwicht en de veiligheid in huis. Bij het oefengedeelte wordt aan dacht besteed aan balans en condi tie. Daarnaast leert u vaardigheden, die dagelijkse handelingen makkelij ker maken. Daarbij kunt u denken aan het opstaan vanuit een stoel, het bed of van de grond. Ook worden tips gegeven bij het lopen, met of zonder rollator. De eerste les is gepland op donderdag 28 septem ber 's morgens. Aansluitend aan de eerste vier lessen kan een speciaal trainingsprogramma van tien lessen worden gevolgd. Tijdens dit pro gramma wordt vooral gewerkt aan de algehele conditie en balanstrai ning. De cursus In Balans is bedoeld voor iedereen, die langer gezond en zelfstandig wil blijven. Ook wie min der goed ter been is of lichamelijke klachten heeft kan prima meedoen. Voor meer informatie of inschrijven kunt u contact opnemen met het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072-5331297. Klassiek homeopaat Maaijke Rooseboom, E.J.Potgieterweg 51 te Heiloo, tel. 072-5721161/06-15686757, e-mail: maatjke@quicknet.nl. Als we een lichamelijke klacht hebben, ons niet lekker in ons vel voelen, of als die verkoudheid maar zeuren, dan gaan de meeste mensen naar de huisarts. Maar het kan ook anders, zo vertelt Maaijke Rooseboom in haar praktijkruimte in Heiloo. Maaijke is klassiek homeopaat en door haar zes jarige studie heeft zij heel wat kennis in huis. „Het is eigenlijk begonnen met mijn voorliefde voor dieren en geneeskunde. Ik wilde vroeger (die- renjarts worden. Dat is er niet van gekomen, maar op aanraden van mijn dochter heb ik de studie 'EHBO voor dieren' op basis van homeopathie gevolgd. Toen dacht ik: Ja, dit is het! Vervolgens dus de opleiding tot klas siek homeopaat." Homeopathie werkt bij emotionele problemen, zoals angsten en drift buien; bij chronische klachten, zoals migraine en maag-, darmklachten; bij acute klachten als bijvoorbeeld allergieën en zwangerschapsproblemen (Maaijke heeft de cursus Verloskunde en homeopathie gevolgd) en is heil zaam voor baby's en kleine kinderen. Similia similibus curentur Het motto van homeopathie luidt 'Similia similibus curentur': het gelij ke wordt met het gelijkende genezen. Een middel dat bepaalde verschijn selen bij gezonde mensen oproept, geneest diezelfde verschijnselen bij zieke rpensen. De homeopaat zoekt een middel dat past by de gehele per soon. Daarom wil de homeopaat alles weten over de cliënt: wat hij denkt, wat hij voelt en vindt. In de reguliere geneeskunde is het zo dat tien men sen met dezelfde.klacht meestal hetzelfde geneesmiddel krijgen (terwijl de klassiek homeopaat op zoek gaat naar de oorzaak). Men behandelt de klacht, maar na een poosje kan deze weer terugkomen. Men is aan het onderdrukken geweest. Hierdoor moet het lichaam een sterker seintje geven om aan te geven dat je niet meer in balans bent. De klachten wor den steeds ernstiger. Bijvoorbeeld iemand heeft eczeem, dat wordt onder drukt en na een poos kan de persoon astma krijgen, vervolgens kunnen reumatische klachten ontstaan. Het eventuele verband met het onder drukken van het eczeem is bijna niet te achterhalen. De homeopaat gaat op zoek naar een oorzaak en bij het juiste homeopathische middel kunnen de klachten in omgekeerde volgorde weer terug komen tot de eerste klacht. Dit alles kost tijd. Bij langdurige klachten moetje tyd inruimen om helemaal tot de kern te komen. „Bovendien moet er een stuk vertrouwen groeien tussen de cüënt en mij", zo legt Maaijke uit. De middelen die Maaijke voorschrijft zijn onder andere plantaardig, dierlijk of mineraal. Ze heeft ze zelf in voorraad. Omdat Maaijke aangesloten is bij de Nederlandse Vereniging van Klassiek Homeopaten (NVKH) kunnen cliënten de behandeling, afhanke lijk van hun verzekeraar, (gedeeltelijk) vergoed krijgen. Ook kinderen en dieren kunnen terecht bij Maaijke Rooseboom. Men kan 's middags bellen voor een afspraak, van maandag tot ën met donderdag. HEILOO - Op dinsdag 12 en donderdag 14 september werd voor de bewoners van achter eenvolgens ouderenzorgcen trum Overkerck en De Loet, een verwenmiddag georgani seerd. Hiermee werd een periode van vyf jaar afgesloten, die stonden in het kader van veranderingen. Veranderingen doorgevoerd op organisatorisch gebied en verande ringen die gezorgd hebben voor een overgang van zorggericht, naar vraaggericht werken. Doordat de veranderingen in de beide zorgcentra bij zowel bewo ners als medewerkers de nodige onrust teweeg heeft gebracht, leek het de activiteitenbegeleiders van de zorgteams een goed idee, om iedereen eens goed in de watten te leggen. De organisatie van deze zorgvuldig doordachte middag lag in handen van de Stichting 'Het Beter-Gezelschap'. Het doel van deze stichting is een bezielende bij drage te leveren in de gezondheids zorg en de menselijke aandacht in de zorgsector terugbrengen, aange zien deze door technologische en economische belangen, vaak onge wild, in het gedrang komt. De zin tuig-artiesten van 'Het Beter- Gezelschap' schenken aandacht aan het gezonde deel van de clienten, gebruiken de zintuigen als toegang en zorgen voor een persoonlijke verbinding van mens tot mens. Voorafgegaan door een speciale yerwenlunch, begeleid door een pianist, die later ook een enthousi ast acccordeonist bleek, konden de bewoners de rest van de middag genieten van alles wat geboden werd. Verspreid over het huis waren vijf zintuigplekken ingericht, waar men weer eens echt de sensatie kon beleven van het voelen, ruiken en ontspannen en knutselen. In een boudoir kon men zich mooi laten maken, om vervolgens met bloe menhoed en boa te worden vereeu wigd door een fotograaf. In de mas sagesalon werden hand-, schouder-, of nekmassages gegeven, terwyl men zich kon onspannen met de klanken van rustgevende muziek en dolfynen. In deze 'salon' was het doorlopend een drukte van belang en gaven de bewoners zich volledig over aan de verschillende maseurs. En op de geurenplekken kon men herinneringen ophalen en betekenis sen van de verschillende geuren leren. Hiermee werd het geheugen van de mensen weer even geprikkeld of opgefrist. Uit de grote belangstelling voor specifiek de massage- en schoon heidssalon blijkt de behoefte aan lichaamscontact en verzorging bij de bewoners. Activiteitenbegeleidster Maijon Seekles: „Helaas blijft het bij de nor male dagelijkse gang van zaken tot functionele aanrakingen, als aankle den en wassen of eens een arm om iemand heen slaan. Een middag als dit benadrukt dat beslist. Maar juist voor de extra aandacht was nooit vol doende ruimte in de drukke zorgsche- ma's. Dus daar gaan we zeker binnen kort wat mee doen. We hopen daarbij ook weer een beroep te kunnen doen op onze vrijwilligers, zonder wie we het trouwens deze middag beslist niet hadden kunnen redden!" Mevrouw Heijnis laat zich in een boudoir mooi maken. Foto: Uitkylqpost Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 93