Easy Jazz bij Oosterzij The Opposites in Buk Buk Tribute to the Cats band laat oude tijden herleven The Change opent muziekjaar bij La Strada Heiloose sopraan wint Deutekom Concours H E I L O O k Portret in zwart kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop United 93 BOEK VAN DE WEEK FITCH Portret in zwart door Janet Fitch Marieke Steen hoek overtuigt in Enschede Christa Lübbren exposeert keramiek UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 2006 De passagiers in New York hebben geen namen. Voordat ze aan boord gaan van hun vroege vlucht naar San Francisco lezen ze de krant, drinken ze koffie, praten in hun mobieltjes. Zoals dat gaat als je zit te wachten, omringd door onbe kenden. Na het opstijgen regeert eveneens de anonimiteit. Een boek, een koptelefoon, gesloten ogen of juist een blik op het wolkendek. Zo vergaat het ook de reizigers in United 93, de eerste bioscoopfilm over de aanslagen van 11 septem ber 2001. In hun strijd met de kapers en in hun collectieve dood blijven de veertig mensen vreem den, door het toeval samenge bracht tijdens die fatale vlucht. De film van de Britse regisseur Paul Greengrass vertelt het verhaal van het 'vierde vliegtuig' in real time, van opstijgen tot neerstorten, ruim anderhalf uur later. Eén aspect was voor Greengrass meteen duidelijk: hij wilde werken met onbekende acteurs. Het resul taat is een film die echt aanvoelt: zo kan het gegaan zijn. De vraag was of de Amerikanen een levens echte vertolking van deze gitzwarte dag nog eens wilden beleven. Kennelijk wel. AN WIT TE OLEANDER Josie Tyrell, een model en filmactri ce van eenvoudige komaf, denkt met kunstenaar Michael Faraday de ware liefde gevonden te hebben. Michael is de zoon van een gere nommeerde concertpianiste en de kleinzoon van een legendarische componist. Door haar relatie met Michael gaat er voor Josie een wereld open waar ze voorheen alleen van had kunnen dromen. Haar wereld wordt abrupt ver stoord als Michael op een dag, schijnbaar zonder enige aanleiding, zelfmoord pleegt. Michaels moeder verergert Josies verdriet en woede, maar ondanks hun heftige vijandigheid en weder zijds wantrouwen voelen de twee vrouwen zich tot elkaar aangetrok ken door hun gedeelde verhes. In 'Portret in zwart' vertelt Janet Fitch het aangrijpende verhaal van een moeizame relatie waarin tahoze verschillen en hindernissen moeten worden overwonnen voordat een vriendschap kan ontstaan. door Janet Fitch voor 19 >9® HEILOO - Op 22 september, 27 oktober, 24 november en 22 december strijkt het Oliver King Trio neer bij Restaurant Brasserie Oosterzij in Heiloo. Bekende melodieën uit het Great American Songbook zullen ten gehore worden gebracht. En er worden heerlijke soft swing num mers gespeeld van onder andere Glenn Miller, Benny Goodman en Duke Ellington. Het Oliver, King Trio speelt van 16.00 tot 19.00 uur*in de serre van Restaurant Brasserie Oosterzij bij golfbaan Heiloo), Lagelaan 8, Heiloo, tel. 072-5051423. HEILOO - Op 23 september zullen Tendenz en Buk Buk samenwerken tijdens het optreden van The Opposites. Dat betekent dat er ook tieners (jonger dan 16 jaar) naar binnen mogen om dit optreden bij te wonen! The Opposites bestaat uit Willem de Bruin (Noordeinde) en Twan van Steenhoven (uit Heiloo), beter bekend als Willy, de Polderneger, en Big2, omdat Twan heel lang en blank is en Willy heel klein en don ker. Kaarten kunnen in de voorver koop worden gekocht bij Centerdisc (Slimpad 36 Heiloo) voor 9,- en de bezoekers van Tendenz kunnen kaarten kopen tij dens openingstijden van Tendenz (zie www.tendenz.nu). Aan de deur kosten kaarten 10,-. De deuren gaan op 23 september om 21.00 uur open. Zie voor verde re informatie over deze en andere avonden: www.bukbuk.nl en www.tendenz.nu. Verwacht in Buk Buk: 14 okto ber: Intwine en Seven 10,- voor verkoop/ 2,50 deur (voorverkoop start 23 september bij Centerdisc), 20 oktober: bierproeverij, 21 okto ber: Beef 10,- voorverkoop/ 13,- deur (voorverkoop start 23 september bij Centerdisc). HEILOO - De tribute to The Cats Band is op zondag 1 okto ber in Heiloo voor een exclu sief optreden in restaurant Klein Varnebroek. Het optreden begint om 16.00 en duurt tot 20.00 uur, er zullen twee sessies van negentig minuten wor den gespeeld. Het optreden is tevens het slotfeest voor de actie 'Toppers voor Polen', welke door de Rotary Club Heiloo in samenwer king met Hart voor Polen is georga niseerd. Kaarten zijn verkrijgbaar voor 40,- per stuk bij Drogisterij Letschert aan de Heerenweg. U kunt de kaarten ook per e-mail bestellen: j.letschert@quicknet.nl. HEILOO - The Change bijt zaterdag 23 september het spits af bij La Strada-uitbater Ton Pekel aan de Kennemer- straatweg in Heiloo. Bekende en ook nieuwe bands staan de komende maanden op de biljarts. The Change staat bekend om een gevarieerd repertoire van popclassics vanaf de jaren '60 tot nu. Elk bandlid heeft zo zijn of haar voorkeur. Frank Niemans (gitaar en zang) zingt en speelt als John Fogerty van CCR. Zangeres Ank Stet gaat voor het stevige werk van onder andere Tina Turner. Sjaak Keizer (bas en zang) is blues en R&R. Mark Jonk (gitaar en zang) staat voor rock en scherpe solo's. En Henk Jan van der Horst (drums) is strak en speelt het üefst popmu ziek. De entree is gratis, aanvang 22.00 uur. HEILOO - Marieke Steenhoek heeft zaterdag 9 september in het Muziekcentrum van Enschede het negende Deutekom Concours gewon nen, een tweejaarlijks zangeve nement voor jong, aankomend operatalent. De Heiloose sleep te daarnaast ook nog eens de publieksprijs in de wacht met 80% van de stemmen. Een geweldige prestatie en een opsteker voor haar verdere muzikale zangcarrière. Marieke woonde tot haar 19e in Heiloo, waarna ze voor haar studie naar Alkmaar en later Utrecht ver huisde. Ze is uiteraard helemaal opgetogen door haar prestatie. 'Supertof' omschrijft ze de erva ring, maar omdat het haar eerste concours was, vond ze het wed strijdelement wel vreemd. De 28- jarige sopraan wist zaterdagavond met haar stemgeluid en haar pre sentatie de jury volledig te overtui gen met haar interpretatie van de arias 'Ach, ich liebte, war so glück- lich' uit Die Entführing aus dem Serail van Mozart en 'Klange der Heimat' uit Die Fledermaus van Johann Strauss. Dat gebeurde voor een overvolle zaal in het Enschedese Muziekcentrum. Zij werd daarbij begeleid door het Orkest van het Oosten onder lei ding van dirigent Mark Shanahan. Marieke studeerde klassiek zang, eerst aan het Conservatorium in Alkmaar en vervolgens in Amsterdam. Daarnaast heeft ze een aantal masterclasses gevolgd en momenteel studeert ze bij stem- en zangpedagoge Gemma Visser. Marieke werkte als soliste al mee aan vele projecten, zoals de Johannes- en Matthaus Passion van Bach, en diverse opera- en operet teproducties, waaronder Nixon in China van John Adams. De prijzen die ze nu heeft gewon nen komen haar heel goed van pas. „Met het geld kan ik misschien een tijdje in het buitenland gaan stude ren, dus ik ben me aan het oriënte ren welke masterclasses interessant zijn. Verder wil ik er flink wat blad muziek van kopen", aldus de enthousiaste zangeres. Het winnen van het Deutekom Concours heeft haar ook op een andere wijze geen windeieren gelegd; net toen ze bedacht had dat het misschien han dig was om een agent te zoeken, werd ze al actief benaderd door een bureau dat haar graag wilde vertegenwoordigen. Vrij ongebrui kelijk in de muziekwereld, maar daardoor des te veelzeggender! Wie Marieke een keer wil horen, voordat ze - en dat is niet ondenk baar - wellicht uitvliegt om door te breken op het grote internationale operapodium, kan op 31 oktober nog terecht in De Vest in Alkmaar. Dan brengt ze samen met collega sopranen Karin ten Cate en Ingrid Stijsiger een programma van Puccini, Rossini, Mozart, Offenbach, Gounod en Delibes, gegarneerd met 'cabaret classique'. Marieke Steenhoek wint Deutekom Concours. Foto: Marco Borggreve In 1994 is Christa Lübbren in Heiloo komen wonen, waar zij een eigen studio heeft. Nadat zij een elektrische oven verwierf, werd het experimenteren met verschillende chemicaliën en glazuren voor Lübbren een grote uitdaging. Bij het glazuren van haar objecten maakt zij gebruik van verschillende alkali-glazuren, aan gevuld met delen koper of kobalt. Een keuze uit het werk van Christa Lübbren is tot eind oktober te zien in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HA ftbH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 99