Neva Ensemble op herhaling Flamenco op Nieuwjaarsconcert van harmonie Caecilia Kunst en antiek bij Chateau Marquette Center Disc H E I L O O kfUfJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Simon Borst exposeert olieverfschilderijen BOEK VAN DE WEEK Bereik én behoud je ideale gewicht Son ja Bakker Bereik én behoud je ideale gewicht CD VAN DE WEEK Echoes: The best of Pink Floyd Echoes Een nieuwe service is de gratis taxatie Sfeervolle stands met beelden, glas, meubelen en sieraden UITKIJKPOST 3 JANUARI 2007 Happy Feet is het verhaal van de jonge pinguïn Mumble, geboren in een kolonie van keizerspinguïns die hun vrienden en geliefden vinden door te zingen. Mumble kan echter helemaal niet zingen. Wat hfi kan is tapdansen, en hoe Mumbles onver mogen om zijn hartslied te vinden heeft tot gevolg dat hij zich nooit echt kan thuis voelen en de gene genheid kan winnen van zijn aanbe den Gloria, een muzikale vedette en de meest begeerde pinguïn van het hele rijk. Mumble groeit op maar weigert te stoppen met dat eeuwige geflapper met zijn poten en dat maakt hem tot een buitenstaander die door iedereen gemeden wordt. Wanneer de vis in de zee schaars wordt, geven de Wijzen van het pin guïnvolk Mumble en zijn vreemde gedrag daarvan de schuld. Mumble is echter vastbesloten trouw te blij ven aan zichzelf en vertrekt op een wild avontuur over Antarctica, op zoek naar de waarheid achter de voedselschaarste. Op zijn trip raakt Mumble bevriend met grappige karakters die hem helpen erachter te komen dat niets zo belangrijk is als geloven in jezelf. Uiteindelijk slaagt hij erin het mysterie van de lege poolzee de op te lossen. Hij keert terug naar huis en wordt als een held ontvangen. HEILOO - Traditiegetrouw maakt dit Vocaal Ensemble uit Sint Petersburg gedurende deze maanden een tournee door Nederland. Hun oorstrelend optreden was ook op 8 november in de Abdijkerk te beluisteren. Gezien de grote belangstelling zal deze uitvoering in de Abdijkerk wor den herhaald op woensdag 10 januari. Aanvang: 18.30 uur. Kerk open: 18.00 uur. Door beperkte plaatsruimte zijn slechts 250 genummerde entree bewijzen beschikbaar. Vanaf dinsdag 2 januari kunnen deze kaarten gratis bij de portier van de Abdij worden afgehaald. Reserveren is helaas niet moge lijk. Na afloop is er de gebruikelijke open schaal collecte ten bate van dit ensemble. Ook bestaat er gelegenheid tot het aanschaffen van een volledig programma boekje en hun nieuwste CD. HEILOO - Simon borst, kunstschilder te Alkmaar, exposeert momenteel bij de Hema in winkelhof 't loo, met olieverfschilderijen die allemaal buiten en plein air op het doek of op papier zijn gezet. Voor meer informatie: Simon Borst, tel. 072-5156473 en www.simonborst.galerie.nl. Wat begon als een kleinschalige uitgave met een programma om effectief af te vallen, werd een best seller! Maandenlang stond het boek 'Bereik je ideale gewicht' op de eer ste plaats van best verkochte boe ken. De methode om effectief af te vallen aan de hand van weekmenu's, bleek voor honderdduizenden men sen met overgewicht de oplossing waarvan ze vaak jaren hadden gedroomd. 'Bereik én behoud je ide ale gewicht!' is de opvolger van deze bestseller. Ontstaan uit de behoefte van al die mensen die graag een stap verder willen gaan: doorgaan met gezond leven en hun gewicht op niveau houden. Een extra stimulans om vol te houden. Dit boek bevat acht nieuwe weekmenu's om af te slanken en vier nieuwe weekmenu's om op gewicht te blijven. Uitgebreid met meer dan 100 nieuwe recepten, nuttige tips en voorbeelden uit de praktijk is dit boek een absolute aanrader voor iedereen die zichzelf een verantwoord voedingspatroon wil aanleren. door Sonja Bakker voor 17,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Pink Floyd is een Engelse rock band die vroege herkenning kreeg voor hun psychedelische rockmuziek. Ze evolueerden in pioniers van pro gressive rock en symfonische muziek. Pink Floyd is bekend door de filosofische songteksten, klasieke rock composities, experimenten met geluid, vernieuwende album kunst, en grootse live-concerten. Als een van de meest succesvolle en invloed rijke bands in rockmuziek hebben ze wereldwijd meer dan 200 miljoen albums verkocht. Pink Floyd ontstaat in de jaren zestig wanneer bassist Roger Waters, drummer Nick Mason en toetsenist Richard Wright elkaar ontmoeten tijdens hun studie. Ze rommelen wat aan met rythm en blues, totdat in 1964 Syd Barrett toe treedt. Barrett wijzigt de koers in muziekgenre en noemt de band Pink Floyd Sound, hetgeen later Pink Floyd wordt. Met nummers als Astronomy Domine, Another you en Hey You markeert deze dubbel-cd een indrukwekkende carrière van een markant Brits gezelschap dat meer dan 30 jaar lang een grote invloed heeft gehad op de popmuziek. The best of Pink Floyd van €29,95 voor l6,- dé cd Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia geeft op zondag 7 januari een nieuw jaarsconcert. Dan valt er ook een bijzondere gast te beluiste ren én te bekijken: de interna tionale flamencogroep Luna en Alta Mar. Onlangs waren zij te horen en te zien op de Flamenco Biënnale. Luna en Alta Mar (de maan op volle zee) brengt een wervelend fla mencoprogramma met zang, dans en gitaar. Het programma bevat tra ditionele flamenco (fandangos, tan gos, aiegrias...) en eigentijdse arrangementen/ Ieder optreden heeft ruimte voor improvisatie die kenmerkend is voor de flamenco- muziek. Harmonie Caecilia speelt een aantal Spaanse stukken, waar onder vrolijke feestmuziek en de Suite Espagnola van Isaac Albeniz. REGIO - In het weekend van 5, 6 en 7 januari vindt bij Chateau Marquette in Heemskerk de vierde Decorade plaats. Tijdens deze Hedendaagse- en Oude Kunst Antiek Fair kunnen liefheb bers met een individuele smaak terecht voor mooie, unieke en aparte objecten, zowel voor het interieur of om persoonlijk te dragen. De sfeervolle stands met kunst objecten en antiek, zoals beelden, glas en keramiek, stijlvolle meu belen, gevarieerd kleinantiek, sie raden en schilderijen, zorgen samen met het kasteelintereur van Marquette voor een speciale ambiance. Onder de veertig standhouders, variërend van anti quairs, beeldende kunstenaars en kunstgaleries, bevinden zich twaalf nieuwe exposanten. Galerie Bellas Arties uit Zeeland Flamenco bij het nieuwjaars concert van Harmonie Caecilia. Foto Remco van Blokland toont een collectie semi-abstracte werken in acryl van Nell Heins, neemt hedendaagse sieraden van Greetje Snieders mee en heeft een collectie figuratieve objecten van de hand van keramiste Edith Madou. Verder komt Marie José Wassenaar - Van Os uit Heiloo met haar kleinmeubelen voor lounge en eetkamer uit de periode 1920-1930 en glaswerk. Dit is slechts een zeer beperkte opsom ming van het veelzijdige aanbod. Tijdens de fair kunt u gratis infor matie krijgen over de restauratie of reparatie van uw antieke meu belen, klokken en houten, lederen Verder zullen Caecilia en Lima en Alta Mar samen optreden met twee delen uit Carmen van Bizet en een speciale bewerking van La Leyenda del Tiempo, oorspronkelijk geschreven voor het Metropole Orkest. Het concert begint om 14.00 uur in theater de Beun in Heiloo. Kaarten kosten 12,50 (inclusief kopje koffie of thee). Vrienden van Caecilia (donateurs) en kinderen tot en met 12 jaar beta len 8,50. U wordt aangeraden kaarten te reserveren (vol vol) door een mail te sturen aan: con- certen@caeciha-heiloo.nl onder vermelding van: uw naam en adres, of u wel/niet donateur bent, aantal kaarten, eventueel het aantal kinde ren. De kaarten üggen dan voor u klaar bij de kassa op zondag 7 janu ari. Ook kunt u kaarten krijgen in de voorverkoop bij De Schrijverij en Theater de Beun te Heiloo. en zilveren objecten. Een nieuwe service is de gratis taxatie van de restauratiekosten van uw zilveren objecten, door een specialist op dit gebied. Naast het fairbezoek kunt u gezellig koffie en thee drinken in de bibliotheek of een aperitief gebruiken in de stijlvolle barAounge. Ook is het uizicht op de eeuwenoude eiken van het ron deel, de slotgracht met eenden, zwanen, meerkoeten en andere watervogels, grazende Schotse Hooglanders in de omringende weilanden alleen al de moeite van een bezoek waard. Adres: Chateau Marquette, Marquettelaan 34 te Heemskerk, tel. 0251-257025. Openingstijden: Vrijdag 5 januari van 19.00 uur tot 22.00 uur, zaterdag en zondag 6 en 7 januari van 11.00 tot 17.00 uur. Entree per persoon 6,50, 5,- met 65+ of CJP-pas. Kinderen tot 16 jaar gratis hebben gratis toegang.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11