Samen eten in het Trefpunt Cursus Aandacht-training Ondertekening locatie Zeskant Bibliotheek geeft workshop digitale bestanden H E i l o O stichting 13 UITKIJKPOST 03 JANUARI 2007 Hallo allemaal! Even een update vanuit Nepal met groot nieuws, want de nieuwbouw van ons Hamro Gaun project is einde lijk gestart. Tevens is onze actie in samenwerking met de Wilde Ganzen en het NCDO (Nationale Commissie voor internationale samen werking en Duurzame Ontwikkeling) bijzonder goed geslaagd. Het streefbe drag van 80.745,- is ingeza meld en door Wilde Ganzen en het NCDO verhoogd tot 158.506,- verhoogd. Daarmee kon de bouw echt een aan vang nemen. Op 27 septem ber vond de eerste steenleg ging plaats in het bijzijn van de kinderen van Hamro Niwas, de Veldwerk bestuursleden Jaap de Vries en Fred Valkering en veel genodigden. In de achterliggende periode is er meer gebeurd, naast de dagelijkse zorg aan de 31 inwonende kinde ren van het kinderhuis Hamro Niwas. Stichting Veldwerk runt ook een dagcentrum voor kinde ren uit Kathmandu, die door hun uiterst armoedige achtergrond niet naar school kunnen. Deze 35 kinderen ontvangen nu non-for- mal education naast veiligheid en elke dag een bord eten. Briljante studentjes worden via een sponso ring systeem doorgestuurd naar Veldwerk organisatie betrokken en hier wor den onder andere papieren tassen geproduceerd van oude kranten. Daarmee hebben de meewerkende vrouwen een salaris en een opstart naar een nieuw bestaan. In het Chtiwan gebied, vlakbij de grens met India, werken twintig vrouwen mee in een project met kleding maken. Deze vrouwen hebben een opleiding van een jaar achter de rug en zijn hebben inmiddels vijf kledingmaakwinkeltjes geopend in hun eigen woonplaatsen. Na de training ontvingen de vrouwen die allen analfabeet zijn, voor het eerst in hun leven een diploma. Ondertussen komt er ook elke drie maanden een groep nieuwe vrijwil ligers via Stichting Veldwerk naar Nepal. Deze vrijwilligers werken door heel Nepal op scholen, instel lingen voor gehandicapte kinderen of bij de vrouwenprojecten. Kortom, het bruist in Nepal van de activiteiten. En dat is hard nodig ook vanwege de grote armoede die er heerst onder een groot deel van de bevolking. Directe zorg en educatie zijn volgens ons de enige weg om hen naar een betere toekomst te leiden. Wij willen iedereen die op een of andere manier heeft bijgedra gen aan het feit dat we nu echt het nieuwe kinderhuis gaan bouwen, enorm bedanken inclu sief de Wilde Ganzen en het NCDO voor hun steun aan onze activiteiten. Verder wensen wij iederen een heel fijn en geluk kig 2007! René, Jaap, Fred, ïna, Annette, Ar\je en Hettie. Als u ons ook in 2007 finan cieel wilt steunen, dan kun u uw bijdrage overmaken op giro 40.000 van de Wilde Ganzen te Hilversum, onder vermelding van Veldwerk Nepal. Meer informatie over ons werk kunt u vinden op onze website www.stichting- veldwerk.org en voor reactie veldwerk@wlink.com.np. normaal onderwijs, waarmee zij hun spiraal van armoede op den duur kunnen doorbreken. Inmiddels gaan er ruim 40 kinde ren vanuit het dagcentrum via dit systeem naar regulier onderwijs, waaronder een aantal blinde, dan wel üchamelijk gehandicapte kin deren. Dagelijks wordt er op onze deur geklopt door arme, radeloze moe ders, of wij hun kind willen opne men in ons kinderhuis, omdat zij geen uitweg meer zien. Ons kin derhuis zit helaas vol en een kind opnemen is niet direct wenselijk, omdat dit scheiding van de moe der tot gevolg heeft. Wij proberen dit probleem op te lossen met job training op maat voor deze vrouwen. Na afronding van deze speciale vakopleiding kan de moeder zelf in haar onderhoud en dat van haar kinderen voorzien. Momenteel zijn er drie ver schillende programma's voor vrouwen gaande. Op de grens met Tibet is een vak opleiding voor kleding maken gaande, de 75 deel neemsters zijn allen van de laagste kaste en komen uit de hoge berggebieden van de Himalaya. In Kathmandu werken wij samen met een vrouwenorganisatie, die vrouwen en meisjes opvangt die betrokken waren bij hui selijk geweld, gedwongen prostitutie en weduwen van de burgeroorlog. Er zijn tachtig vrouwen bij deze HEILOO - Op vrijdag 19 januari wordt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo een Indische maaltijd georganiseerd. Het menu is als volgt: Chinese kippensoep, bami goreng, nasi goreng met witte rijst, babi pangang met saus, twee stok jes saté met saté saus, kroepoek, sambal en een bananenijsje toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook er na is er een mogelijkheid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost 9,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maal tijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een project van Stichting Ouderenwerk Heiloo en SBO Heiloo (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO). De bereiding van de maaltijd wordt verzorgd door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrijwilligers nemen de bediening voor him rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligersautovervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 5,- per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te vol doen. U kunt zich voor deze maal tijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072- 5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk doorbellen. HEILOO - Er is tegenwoordig veel belangstelling voor de zogenaamde aandacht-training, ook wel mindfulness genoemd. Na een workshop met overweldi gende belangstelling, wordt in het Trefpunt te Heiloo een cursus geor ganiseerd van tien bijeenkomsten. Mensen vanaf vijftig jaar zijn wel kom (jonger dan vijftig jaar in over- leg). Tijdens de bijeenkomsten gaat u zich toeleggen op elementen uit de aandachttraining, welke in feite al heel oud is. De nadruk van deze cursus zal liggen op de toepasbaar heid in Cursus Aandacht-training HEILOO - Vrijdag 22 decem ber is de samenwerkingsover eenkomst voor de locatie Zeskant getekend tussen de gemeente Heiloo en Smit's Bouwbedrijf BV uit Beverwijk. Er is afgesproken dat vooraf gaand aan de bouw archeologisch onderzoek wordt uitgevoerd en dat de te bouwen woningen voldoen aan Woonkeur en Politiekeurmerk Veilig Wonen. Het bouwplan zal een procedure volgens artikel 19.2. Wet Ruimtelijke Ordening doorlopen. De voorlopige plan ning geeft aan dat de koopwo ningen tijdens het eerste kwar taal van 2007 in de verkoop komen. De verkoop zal lopen via Smit's Bouwbedrijf. Het is de bedoeling de huurwoningen via Stichting Kennemer Wonen aan te bieden. Aan het einde van het tweede kwartaal van 2007 zal Smit's Bouwbedrijf met de bouw starten. De ondertekening vond plaats op het gemeentehuis te Heiloo tussen 10.00 en 11.00 uur op vrijdag 22 december. De projectwethouder Rob Opdam en de directeur van Smit's Bouwbedrijf BV de heer Kiewiet voerden het woord. Daarna ondertekenden burgemeester Hans Romeyn en de heer Kiewiet Op 22 december tekenden de heer Romeyn en de heer Kiewiet van Smit's Bouwbedrijf de overeenkomst ten aanzien van de bouw van woningen op locatie Zeskant. Foto: de overeenkomst. Na de officiële handeling werd de bijeenkomst op feestelijke wijze afgesloten. HEILOO - Al tien jaar geeft Bibliotheek Heiloo digitale cur sussen en workshops rond internet, e-mail en cd-roms. Op woensdag 24 januari (van 10.00 tot 12.30 uur) wordt daar een 'Workshop digitale bestanden' aan toegevoegd. Veel informatie is voor iedereen via internet raadpleegbaar. Er zijn echter ook een flink aantal gege vensbestanden beschermd, deze zijn voor particulieren niet of tegen kosten raadpleegbaar. Voor een aantal van deze digitale bestanden hebben bibliotheken in Nederland een gezamenlijk contract afgeslo ten, zodat deze in de bibliotheek geraadpleegd kunnen worden. Voorbeelden van dergelijke bestan den zijn: Nederlandse wetten, Krantenbank, Literom en testen van de Consumentenbond. Daarnaast biedt Bibüotheek Heiloo ook nog een aantal algemene bestanden aan, die handig zyn om in de biblio theek te kunnen inzien, zoals de ns- reisplanner en de telefoongids. Gebruik van de verschillende digi tale bestanden blijkt in de praktijk echter niet altijd even eenvoudig. Daarom organiseert Bibüotheek Heüoo nu de workshop 'Digitale bestanden'. Tijdens deze workshop leren de deelnemers aan de hand van een reeks vragen hoe zij infor matie kunnen vinden in de verschil lende digitale bestanden in de bibü otheek. De workshop staat uiteraard onder leiding van een des kundige bibüothecaris. De deelna me aan deze eenmaüge workshop is gratis voor leden en 2,50 voor hen die geen üd zijn van Bibüotheek Heüoo. Er wordt gewerkt in groepen van maximaal acht personen (twee personen per pc). Opgave kan via de klantenservice van Bibüotheek Heüoo of via tel. 072-5330670, e-maü: bibüotheek@bibüotheekheüoon

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13