Loket maatschappelijke ondersteuning 2 januari 2007 van start gegaan Wmo in Heiloo Leefomgeving m Op 2 januari 2007 is het Loket maatschappelijke ondersteuning van start gegaan. Zoals u weet is op 1 januari 2007 de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) in werking getreden. De Wmo is een wet die ervoor moet zorgen dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen wonen en functioneren. Het loket is er voor alle inwo ners van Heiloo die vragen heb ben over of behoefte hebben aan maatschappelijke onder steuning. Maar wat is maat schappelijke ondersteuning nu eigenlijk? In de wet staat dat maatschappelijke ondersteu ning hulp biedt zodat u: - zo zelfstandig mogelijk uw huishouden kunt voeren; - zichzelf in en om de woning en in uw directe woonomge ving kunt verplaatsen; - medemensen moet kunnen ontmoeten en contacten moet kunnen aangaan. Welke vorm van maatschappe lijke ondersteuning u nodig heeft hangt af van uw persoonlijke situatie. Dit betekent dat maat schappelijke ondersteuning divers kan zijn: van sociaal cultu rele activiteiten, mantelzorg ondersteuning, of een maaltijd aan huis tot en met het aanpas sen van en/of het schoonmaken van uw woning. Informatie en advies Bij het Loket kunt u terecht voor informatie en advies over diverse vormen van maatschappelijke ondersteuning. Verder kunt u terecht bij het loket voor het aan vragen van bijvoorbeeld: - vervoersvoorzieningen (bij voorbeeld scootermobiel, OV- taxipas) - woningaanpassingen (zoals een traplift of het aanpassen van uw keuken of badkamer) - rolstoelen, waaronder ook sportrolstoelen - hulp bij het huishouden (schoonmaken van de woning) - gehandicaptenparkeerkaart en -plaats - een plek in het verzorgingshuis of verpleeghuis - persoonlijke verzorging (zoals hulp bij het wassen en/of aan kleden) Om in aanmerking te komen voor één van bovenstaande voor zieningen is een indicatie nodig. Dit houdt in dat gekeken wordt door een deskundige naar wat u zelf kunt, waar u ondersteuning bij nodig heeft en welke vorm van ondersteuning het beste bij u past. Voor andere vormen van ondersteuning, zoals bijvoor beeld een maaltijd aan huis, sociaal culturele activiteiten of mantelzorgondersteuning, is geen indicatie nodig. Hier kunt u gewoon gebruik van maken. Het loket helpt u ook voor deze vor men van ondersteuning verder. Waar vindt u het loket? Het Loket maatschappelijke ondersteuning vindt u in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Heiloo. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandag avond 18.00-20.00 uur. Daarnaast vindt u het loket in Het Trefpunt, Abraham du- Boishof 1, Heiloo. De ope ningstijden van het loket in Het Trefpunt zijn iedere dins dag- en donderdagmiddag tus sen 13.30 en 16.30 uur. U kunt tijdens de openingstijden binnenlopen of een afspraak maken. Het telefoonnummer van het loket is (072) 535 67 00. Wilt u liever contact per e- mail, dan kan dat ook info@heiloo.nl, bij onderwerp vermelden "Loket mo". U kunt ook onze website bezoeken www.heiloo.nl/wmo-loket. Meer informatie Voor meer informatie over het loket en/of de Wmo kunt u con tact opnemen met één van de consulenten van ons loket, tele foonnummer (072) 535 67 00. Verder treft u meer informatie aan over de Wmo op www.hei- loo.nl/wmo-loket. Ook treft u veel informatie over de Wmo aan op de landelijke website: www.info-wmo.nl Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 4 januari 2007 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver melde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften gemo tiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk en te richten aan het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende uitritvergunning Het college van burgemeester en wet houders heeft vergunning verleend voor het maken van een uitrit op de openbare weg ten behoeve van het perceel Ewislaan 11. Ter inzage De uitritvergunning met de bijhoren de stukken ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de boven genoemde uitritvergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Procedure Wanneer deze vergunning gereed is krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieurs bureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo t/m 21 december 2006 Geboren Abel z.v. E.J. Haakman en A.W.M. Bras Elders geboren Elmar z.v. H. Ahmadi en O. Lalpourwal; Merijn T. z.v. J.G.P. Röling en M.M. Zwaan; Teun z.v. W.R. Visser en J. Kluft; Rocco R. z.v. R.R. de Graaf en B.W.C. Blom; Goos T. z.v. T. Veldt en J. Steenhoek; Chamóne d.v. L.L. de Ruyter en M.M. Kuijper; Micha J. z.v. M.J.M. Grob en P. Grob; Yannick M. z.v. M.C.A. Mulder en J. de Waard; Esmée J. d.v. C.H. du Pont en S. Reinders; Bart P. z.v. P.W. Oort en J.E. Dekker Huwelijksaangifte S. Reussien en L. Ledda Overleden A. Swinkels ev de Moor Elders overleden P.F. Olieman; A. Vaerewijck; E. Burgering Fietspad langs de Limmertocht. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om gebruik te maken van de wijzigingsbevoegdheid ingevolge artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zoals opgeno men in artikel V.2, lid 1 onder g van de voorschriften van het bestemmings plan "Landelijk Gebied", voor het wij zigen van de bestemmingen "agra risch gebied met landschappelijke en natuurwaarden -Aln-" en "natuurge bied, riet-, hooi en oeverlanden -N(r)-" ten behoeve van de aanleg vhn een recreatief fietspad grotendeels gele gen op het dijkje langs de Limmertocht tussen het viaduct A9 en de Noordermolen overeenkomstig een bij dit ontwerp-besluit behorende kaart, geregistreerd onder tekening nummer 10778, laatstelijk gewijzigd op 8 december 2006. Ter inzage Het ontwerp-besluit met relevante stukken ligt vanaf donderdag 4 januari 2007 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kunnen belangheb benden gemotiveerd een schriftelijke zienswijze naar voren brengen, te richten aan het college van burge- meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Mededelingen Openbare inzameling Door burgemeester is vergunning ver leend tot het houden van een openba re inzameling van gelden met gebruikmaking van machtigingsfor mulieren voor donaties aan Direct Dialogue Fundraising (Wormerveer) op zaterdag 6 januari a.s. voor Greenpeace. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer (072) 535 66 68. (Vervolg op volgende pagina) 3 JANUARI 2007 UITKIJKPOST Heiloo contact ;<i§4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 16