Topsport op Egmonds bloemenzee Jac P Thijsse college scoort bedrag voor War Child Gemeente Castricum heeft nieuwe brandweercommandant CORSO Nachtwandelen naar Noord-Hollandse geschiedenis regio 23 Passie, doorzettings- volwassenen en 3,- voor 65 plus- vermogen en hard werken f BIOSCOOP Programma 27 Jee t/m 3 jan 2007 "The Holiday" "Kruistocht in Spijkerbroek" (0V) "Casino Royale" "Happy Feet"(NL) "Flushed Away"(NL) www.corsobioscoop.nl Winterwandeling in Wimmenummerduinen Geld inzamelen voor Johan Cruyff Foundation Leerlingen zetten zich in tijdens markt en met optredens Op de foto met Macro Brosato EGMOND - In sporthal de Foundation. Het doel is om een zo Schulp in Egmond Binnen wor- groot mogelijk bedrag in te zame- den van donderdag 1 februari len. De Johan Cruyff Foundation tot en met maandag 5 februari steunt sportprojecten voor kinderen .topprestaties geleverd. met en zonder handicap in Nederland en daarbuiten. De bezoekers van de 25ste editie Voor meer informatie over de van Egmonds Bloemenzee kunnen foundation kunt u kijken op genieten van een bijzondere bloe- www.egmondsbloemenzee.nl. De menshow waarbij vele prachtige jaarlijks terugkerende Open dag zal soorten narcissen, tulpen, krokus- deze keer op zaterdag 3 februari van sen, hyacinten en andere bolgewas- 13.00 tot 16.00 uur plaatsvinden by sen te bewonderen zijn, dit keer is de firma Th. Apeldoorn in Egmond- het thema: topsport. Vele topspor- Binnen. Hier wordt een nieuwe ten zijn vertegenwoordigd en de energiezuinige heater getoond, samenwerking met onder andere voetbalclub AZ, het schaatsteam Gezinsbeurs van TVM en de wielerploeg van T- Tijdens onderstaande openingstij- Mobile zorgen voor de internationa- den kunt u eveneens een bezoekje le allure. Egmonds Bloemenzee brengen aan de aangrenzende wordt dit jaar voor de 25ste keer gezinsbeurs met een oppervlakte georganiseerd door de bloembollen- van wel 1200 vierkante meter, kwekers uit Egmond en omgeving. Egmonds Bloemenzee vindt plaats in Sporthal De Schulp aan de Visweg 45 in Egmond-Binnen. Toegangsprijzen zijn 4,50 voor Groepen van twintig personen of meer ontvangen een korting van Deze kwekers zijn mensen met pas- 20%. De openingstijden zijn van sie voor het vak. De keuze voor het donderdag tot en met zondag van thema 'topsport' is dan ook niet 10.00 tot 21.00 uur en maandag tot geheel vreemd. 'Passie', 'doorzet- 17.00 uur. tingsvermogen' en 'hard werken' De gezinsbeurs sluit haar deuren zijn termen die zowel van toepas- iedere dag om 18.00 uur, behalve sing zijn op een topsporter als op vrijdag, dan is het koopavond tot een bloembollenkweker. 21.00 uur. De tentoonstelling is rol- De organisatie heeft besloten om stoeltoegankelijk. Voor meer infor- naar aanleiding van het thema én matie kunt u tijdens kantooruren vanwege de 25ste editie een goed bellen met VW Egmond, tel. 072- doel te steunen. De keus is daarbij 5813100. Of kijk op gevallen op de Johan Cruyff www.egmondsbloemenzee.nl. ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur dinsdag 13.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 13.00 uur dinsdag woensdag 14.00 uur donderdag, vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel.0251 - 65 22 91 EGMOND - Gezond bewegen in de buitenlucht. Dat kan op heel veel manieren, maar een hele goede is wandelen in de duinen. Elke eerste zondag van de maand is er een begeleide natuurwandeling in de Wimmenummerduinen. Als extra krijgt u dan nog toelich tingen van de IVN natuurgids over het landschap en wat er aan plan ten en dieren, zoals diverse wintergasten, te zien is. De wandeling voert deels door het open duin, deels langs de binnen- duinrand. Op zondag 7 januari begint de wandeling om 10.30 uur bij het PWN-informatiebord op het par keerterrein aan het Nachtegalen- pad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Men dient zelf te zorgen voor een toegangs kaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Warme kleding en stevige schoe nen worden aanbevolen. Van vol wassenen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinde ren is dat 1(graag gepast!). Voor inlichtingen kunt u bellen, tel: 072-5325110. De zelfgemaakte hapjes van brugklasleerlingen zorgden voor een aardige vulling van de War Child collectebus. Foto: Uitkijkpost CASTRICUM - Op woensdag 20, donderdag 21 en vrijdag 22 december vonden de jaarlijkse cultuur dagen van het Jac. P. Thijsse College in Castricum plaats. Bijzonder dit keer, want de eerste, tweede en derdeklassers hebben zich ingezet om een enorm bedrag in te zamelen voor War Child. Op vrijdag vond de apotheose van de dagen plaats middels een druk bezochte en zinderende open markt en podiumoptredens verzorgd door de leerlingen. In totaal was dit zeer geslaagde evenement goed voor 6645,38! Het hoogste bedrag werd opgehaald door klas 2hE: 437,50. Dit bedrag werd nog eens verdub beld door de directie. ,,Want het zou hun ook kunnen gebeuren", met die woorden zetten Miijam Spijker en Miranda Willeboordse (organisato ren cultuurdagen onderbouw en in het normale onderwysleven lerares sen wiskunde) hun actie kracht bij. „Vorig jaar al hebben de brugklas sers geld opgehaald voor de Cliniclowns. Dit jaar hebben we ook voor de tweede en derdeklassers gekozen voor War Child. De leerlin gen hebben voorlichting gekregen over de organisatie en een film bekeken. Vervolgens hebben we gemerkt dat ze allemaal enorm gedreven waren om voor dit gemeenschappe lijke doel geld in te zamelen." Dat was ook te merken nog voor men op vrijdag de school kon betreden. Leerlingen liepen rond met collecte bussen, weer anderen hepen zich in het zweet bij een sponsorloop, tegen een geldbedrag kon de auto gewassen worden en een zangkoor verwelkomde het pubüek bij de hoofdingang. Eenmaal binnen was het een gezellige drukte. In de cen trale hal en de gangen en lokalen eromheen waren kraampjes te vin den waar van alles te koop was: veel etenswaren en drankjes (volgens de rector hoefde je met de kerst niet meer te eten als je niet uitkeek'), zelfgemaakte tassen, maskers en vliegers. Bezoekers konden op de foto met Macro Brosato, al dan niet met zijn beveiligers, de toekomst kon voorspeld worden bij de waar zegsters, er werd gemusiceerd en in de aula werden diverse optredens ten tonele gevoerd. De leerlingen en leerkrachten van Jac P Thijsse kunnen terugblikken op een verdienstelijke actie voor kinderen die het een stuk minder goed hebben en de bezoekers kijken ongetwijfeld met spanning uit naar de actie van dit jaar. CASTRICUM - Petra Abma is de nieuwe brandweercomman dant van de gemeente Castricum. Abma volgt per 1 maart Robin Burgering op, die op zijn beurt benoemd is tot regionaal commandant van Noord-Holland Noord. Abma voltooide in 1983 de Poütieschool in Amsterdam, waar na zij diverse specialistische mana gement- en rechercheopleidingen volgde. In 2005 studeerde Abma af in Integrale Veiligheidskunde. Op dit moment volgt de Santpoortse de Universitaire opleiding Master of Crisis and Disaster Management. Na een carrière binnen de politie als hoofdagent, brigadier, inspecteur en Officier van Dienst Politie stapte Abma in 2005 over naar de gemeente Haarlem om als ambtenaar Openbare Orde en Veiligheid aan de slag te gaan. Op 1 maart van het nieuwe jaar gaat Abma aan de slag in haar nieuwe functie als brandweercommandant. Met het aanstehen van Abma krijgt gemeente Castricum haar eerste vrouwelijke brandweercomman dant. Abma is de tweede in de regio, naast Esther Piet van Brandweer Drechterland. Het tota le aantal vrouwelijke brandweer commandanten in Nederland is op een hand te tellen. Ook regio Amsterdam en gemeente Pijnacker Nootdorp hebben een vrouw op de hoogste positie binnen het brand weerkorps.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 18