19 JAAROVERZICHT 2 O O 6 JANUARI, FEBRUARI, MAART 3 ianuari 2007 Nadat het geluid van duizend- klappers, gillende keukenmeiden en ooohhh-en-aaaahhh-oproepend siervuurwerk was weggestorven begon het jaar 2006 uiterst koud voor 111. JBBMBMi SF 3f de dapperen onder ons. De traditionele nieuwjaars- wliiBF duik maakte dat velen gehuld in badkledij en hier en daar een hoofddeksel toch weer in de frisse golven van onze Noordzee doken. Juist voor de inwoners van Heiloo had 2006 nog een verrassing in petto. Een goede traditie werd namelijk in januari door burgermeester Hans Romeyn in ere hersteld: de nieuwjaarsspeech, In een drukbezochte Witte Kerk pleitte hij voor een zelfstandig Heiloo. Een maand eerder was hij al te gast in de studio v$n Beat FM voor het radioprogramma HeilooCentraal. In dat programma gaf de burgervader aan wat Heiloo in het nieuwe jaar 2006 te wachten stond. Uiteraard alles onder het genot van een muzikale noot uitgekozen door Hans Romeyn 'himself'. Zo koos hij bijvoorbeeld voor het nummer van U2 'Where the streets have no name'. „Niet anoniem willen zijn, maar met elkaar een gemeente willen zijn." Uiteraard werden er ook de nodige welverdiende Gemeentelijke Onderscheidingen uitgereikt. Wellicht is dat het voorland voor de twaalf jonge brandweerhelden die op zaterdag 21 januari onder grote belangstelling gesta'rt zijn als Jeugdbrandweer Heiloo. Maar waar de één start, viert de ander een jubileum. Dat was het geval voor carnavalsvereniging De Uylenspieghels uit Limmenl die 2006 hun smaragden jubileumjaar mochten noemen. Met gasten als Albert West vierden zij volop feest in de welbekende Leutbunker, oftewel de Burgerij. En om even bij carnaval te blijven: op zaterdag 25 februari werden in het gemeentehuis van Castricum door Prins Ventilius de eerste, stadsprins van Groot Pieperduin, twee inwoners van de gemeente Castricum gefidderd in de orde van de Luie Bul. De Akersloter Marathon Klub, oftewel Amak vierde dat ook zij al 25 jaar 'in de benen' zijn. Niet alleen ondernemingen fuse ren, maar ook kerken. In Heiloo gingen per januari de Hervormde gemeente en de Gereformeerde |erk een fusie aan. Zij gin gen samen verder onder de naam Protestantse Gemeente te Heiloo. Het eezeede 'Wat een spreker is die man' ging op voor een aantal leerlingen van het Jac.P.Thijsse cbllege in Castricum. In januari wonnen zij de Noord-Hollandse voorronde van de landelijke debatwedstrijd 'Op Weg naar het Lagerh Wethouder Rob Opdam van Heiloo koos in de eerste maand van het nieuwe jaar voor de mogelijkheid van 'tt rhuis' hatten'. Dit deed hij om de discussie over de afslag A9 aan te gaan. De 27ste januari stond in het teken van het bezoek van de Commissaris van de Koningin, de heer Borghouts. Tijdens een lunchbijeenkomst met het college van Burgemeester en Wethouders ver telden de portefeuillehouders over opvallende onderdelen in hun portefeuille. Later wisselden ook raadsleden en vertegen woordigers in de samenleving van gedachten met de commissaris. De bekende sportverslaggever Andy Houtkamp bezocht op 30 januari de jubilerende voetbalvereniging Foresters uit Heiloo. Een dag later las de burgemeester van Heiloo voor tij dens de Nationale Voorleesdag in peuterspeelzaal Olleke uit het boek 'Dat ben jij, Kiki'. Het was een spannende start van het jaar voor de kids van Heiloo. Het wandelen tijdens de avondvierdaagse dreigde verloren te gaan, want de leden van de -Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo stopten er in 2006 na twintig jaar organiseren mee. Op 8 februari vond in Tendenz met het oog op de Gemeenteraadsverkiezingen een lijsttrekkersdebat plaats met tieners en jongeren. De avond werd geor ganiseerd door de Denktank die ook de Nota Jeugdbeleid, getiteld Nota 1, mede inhoud heeft gegeven. Begin maart werd Heiloo een nieuw verkeersbord rijker ontworpen door een leerlinge van basisschool De Zuidwester. Het bord is bedoeld om schoolkinderen lopend of met de fiets naar school te krijgen. Dit alles in het kader van het project De Verkeersslang. Ook werd de eerste paal geslagen voor het nieuwe clubgebouw van de Heilooër voetbalvereniging HSV. Op 5 maart overleed een van de bewoners van Nijenburg, Rudolf Snethlage. Maar in het begin van maart was het ook feest in Heiloo. Op 6 maart vond de huldiging van Marianne Timmer, die het goud veroverde op de Olympische 1000 meter, plaats. De koningin van het ijs Weeg samen met haar partner, AZ-doelman Henk Timmer, een warm onthaal met onder andere een rondrit per arrenslee. Dat schaat sen nog meer kan betekenen bewees de Limmer jeugd dat in een geslaagde actie de ijzers onder bond om dolfijntherapie voor Jesse Zoon uit Limmen mogelijk te maken. Op 7 maart togen net als vele Nederlanders de inwoners van Heiloo naar de stemhusJ/oooie Gemeenteraadsverkiezingen. In een Open debat van de nieuwe eden van de gemeente raad bleek vervolgens dat VVD, PvdA en CDA verder wilden zond ir de grootste partij van Heiloo: Heiloo 2000. Sport stond ook in maart in de belangstelli ig: Louis van Gaal kreeg groep 5 van basisschool Cunera uit Akersloot op bezoek. In de t ouwput van het bouwpro ject Stationsomgeving Heiloo Werd een tennisclinic gegeven do^r de bekende Nederlandse tennissers Paul Haarhuis en Jacco Eltingh/Öp wöénsdag 29 maart zijn vijf leerlingen voor het eerst op stap gegaan in het kader van het project 'Van rolemmer tot spreekbeurt', georganiseerd door de gemeente Heiloo. Deze eerste keer was het thema: papier. Zij maakten een excursie om de afvalverwerkingèyclus van papier in kaart te brengen. UITKIJKPOST 1 1 1I 1lIA- 1AI~~ U«l- I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19