Met het thèma 'De leeuw is los! Boeken over dieren' was de Kinderboekenweek (4 tot 14 oktober) in 2006 weer een waar spektakel. Nadat al het sponsorgeld was opgehaald, heeft een aantal kinderen, als afvaardiging van 92 enthousiaste jeugdige lopers, een bedrag van E 3907,94 overhandigd aan de familie Croon. Het geld kwam ten goede aan de dolfijntherapie van Kevin Croon. De Bakkerij in Castricum is al 32 jaar meer dan gezellige ontmoetingsplek voor jongeren. Tien spelers van het G-team van HSV hebben op zaterdag 7 oktober ervaren hoe het leven van een zee man is. Zij mochten met de My Fair Lady, een 21 meter lange zeilboot het Ijsselmeer op. De maandagochtend van de kinderboekenweek begon voor de kinderen van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo wel heel onge woon. Alle juffen en de meester zijn verdwenen, wel lopen er allerlei dieren door de school. De gemeente is met VV Limmen (Voetbalvereniging Limmen) een proef aangegaan met een 'contract op maat' voor een periode van twee jaar. VV Limmen krijgt een huurverlaging in ruil voor het zelf verrichten van onderhoudswerkzaamheden. De 15-jarige ^Maureen Groefsema uit Heiloo heeft de tweede plaats op de Wereld Kampioenschappen tot 20 jaar op de Dominicaanse republiek weten te behalen. Op dinsdag 17 oktober bezocht groep 8 van de Willibrordschool de Tweede Kamer. Na uitvoerige beveiligingshandelingen werden de leerlingen ontvangen door een CDA-fractiemédewerker die hen de hele dag vergezelde. Op 22 en 23 oktober werd bij Scouting Rurik voor de 25ste keer de jaarlijkse JOTA gehouden. JOTA staat voor Jamboree On The Air en betekent zoveel als 'samenkomst in de lucht'. Stichting Dorpshart Limmen bestaat dit jaar 12,5 jaar en vierde dat met een optreden van niemand minder dan Frans Bauer en the First Showband uit Belgïe. Op zaterdag 21 oktober was het vanaf 19.30 uur dringen geblazen voor de deuren van de Burgerij, waar de volkzanger zich vanaf 21.30 uur van zijn beste kant liet zien. De bekende konijnenberg op de Oésterzijweg in Heiloo is in het najaar ontruimd. Eind november is het 25 jaar geleden dat theater De Beun in Heiloo in gebruik werd genomen. Vijfentwintig succesvolle jaren later vormt het theater nog steeds het culturele hart van Heiloo. De Uitkijkpost besteedde vier weken achtereen aandacht aan het jubileum. In de serie Van rolemmer tot spreekbeurt was het thema Glas aan de beurt op 1 november. En wat de sporters betreft was het Fietscrossclub de Boscrossers uit Heiloo die dit seizoen als eerste eindigde in de competitie van de afdeling West (Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht). Spanning was er ook, want op vrijdag 10 november zijn basischool De Duif en peuterspeelzalen Brammetje eh Olleke, gelegen in de wijk Mariënstein, aan het begin van de ochtend op last van de politie ontruimd. Dit gebeurde na melding van een verdachte koffer op een van de schoolpleinen. Daarna kon slechts -gelukkig- één conclusie worden getrokken:; de koffer was leeg. Een dag later was het gewoon weer Sint Maarten. Ondanks de regen en de harde wind was het jaarlijkse keuvelen voor de kinderen toch weer succesvol. Met hun tassen volgeladen met snoep togen er velen verregend maar voldaan, terug naar huis. De Egmondse journaliste Erica Krijgsman reikte op maandag avond 13 november in Schoorl het eerste exemplaar van haar boek 'Topvoetballers wat beweegt ze' uit aan Foppe de Haan. Op donderdag 16 november hebben de kinderen en leerkrachten van de Johanneschool en Jacobusschool samen op het schoolplein meegedaan met de recordpoging van 'Heel Nederland danst!' Sinterklaas toog ook weer naar de regio. Op zondag 19 november kwam hij om 12.00 uur de jachthaven ARZV binnenvaren. De Sinterklaas-intocht nieuwe stijl in Heiloo bleek een groot succes. De Ter Coulsterkerk was tot de nok toe gevuld met zingende kinderen. Geheel tegen de traditie in kwam Sinterklaas dit jaar niet bij het gemeentehuis aan, maar kon de jeugd van Heiloo hem begroeten in Ypestein. De vertrouwde Uitkijkpost kwam op 22 november met de najaarsbijlage uit. Op vrijdag 1 december hield de afde ling Heiloo van Veilig Verkeer Nederland (VVN) voor de derde keer een positieve actie ter bevordering van de fietsverlichting. Sint en Piet waren bij de actie aan- v wezig en beloonden iedere fietser met de juiste verlichting met een zakje peper noten. Finn Hoetjes kan de dolfijntherapie gaan volgen. Op 1 februari 2007 zal hij samen met zijn ouders en zusje naar Curasao vertrekken. Ook bleek in december dat de Avondvierdaagse 2007 doorgaat dankzij een groep vrijwilli gers die er de schouders onder gaan zetten. Op de dag voor de verjaardag van de Goedheiligman, 4 december, heeft de Stoepenpatrouille haar jaarlijks rap port aangeboden aan wethouder Hero Veger. Op 6 december weer een histo risch moment voor de Uitkijkpost: de eerste maandelijkse jeugdpagina (High Low kids) was te bewonderen en lezen op 6 december. In de rubriek In het zon netje over vrijwilligers was Ingrid Hoogland, negen jaar vrijwilliger bij Speel-O- Theek aan het woord. Het ultieme kerstgevoel werd in beeld gebracht dbor middel van de foto van papa Kees en zoons Jan en Loek Zoon uit Heiloo. Voldaan gezeten bovenop hun eigen boom op de kruiwagen gingen ze naar huis om daar de lichtjes en de ballen in de boom te hangen. •>ör* J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 22