Cursus Fondsenwerving Vrijwilligers vacaturebank] e in bibliotheek Kleinkoor Alkmaar zoekt tenoren en bassen Licht] eswandeling door Castricumse duinen Vrijwilligers buiten bezig REGIO 23 CONQUISTA JOC Conquista Agenda Vrijwilligersorganisaties op zoek naar extra inkomsten Het Mantelzorgcafé is weer open Country Line Dance Toneelworkshop Nachtwandeling naar Noord-Hollandse geschiedenis Oehoe! Na de oliebollen naar de uilenballen UITKIJKPOST 3 JANUARI 2007 LIMMEN - Het programma voor woensdag 3, vrijdag 5 en zater dag 6 januari Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 6 januari Gesloten in verband met de vakan tie Club op Woensdag: woensdag 3 januari: open inloop met alle - bekende activiteiten zoals pc's, poolbiljart, tafelvoetbal, game- cube enzovoorts. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur. 's Avonds: Workshop Rappen! MC Mohs gaat de jeugd van 9 tot en met 11 jaar leren rappen. En dat is nog niet zo makkelijk als je misschien denkt. Extra geopend dus van 19.00 tot 22.00 uur. Club is voor iedereen en gratis. Club Xtra! én Club (op woensdag) vrijdag 5 en zaterdag 6 januari: Open inloop voor beide groepen! Let op: geopend van 19.00 tot 22.00 uur voor kinderen van 9 tot en met 11 jaar en geopend van 19.00 tot 23.00 uur voor iedereen van 12 tot 16 jaar. Geen entree- kosten. Café: Geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Leeftijd vanaf 16 jaar. CASTRICUM - Het nieuwe jaar kunt u beginnen met een zoek tocht naar bosuilen. De tochten zijn in het Noordhollands Duinreservaat op 3 en 10 januari en starten om 19.30 uur. Op woensdag 3 januari vertrekt de uilentocht vanaf parkeerplaats de Noorderstraat in Bakkum en op Woensdag 10 januari vanaf parkeerplaats Geversweg in Castricum. Kosten voor volwasse nen zijn 3,50 en voor kinderen 1,50. U meldt zich aan via www.pwn.nl. Trek warme kleding aan en neem een zaklamp mee. Foto; archief CASTRICUM - De Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk, organiseert een kortdurende cursus 4 Fondsenwerving' op dinsdag 13 en 20 februari van 19.30 tot 22.00 uur. De cursus wordt verzorgd in samenwerking met het Horizon College. Docent is Piet Steltman. Voor vrijwillige medewerkers verbonden aan een vrijwilligersor ganisatie uit Castricum, Akersloot en Limmen is.de cursus kosteloos. Verenigingen en vrijwilligersorga nisaties hebben doorgaans weinig financiële middelen beschikbaar om bijvoorbeeld te bekostigen: bijzondere projecten, een activi teitenprogramma, een speeltoe stel, de inrichting of benodigde apparatuur. In de cursus komen de volgende onderwerpen aan de orde: hoe kan het geefgedrag van mensen/organisaties positief beïn vloed worden, welke informatie wenst een potentiële gever/spon sor te ontvangen en communice ren met en rapporteren aan de gevers en de sponsors. Daarnaast wordt aandacht besteed aan het aanboren van subsidiegelden. Het verdient aanbeveling om met meerdere (bestuurs-)leden aan de cursus deel te nemen. De cursus wordt gegeven in Ontmoetingscentrum Geester- hage, Geesterduinweg 5 in Castricum. Aanmelding: Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum, tel. 0251-673793. Maü info welzij ncastr icumnl CASTRICUM - De maandelijkse bijeenkomst van het Mantel zorgcafé Castricum vindt plaats op woensdag 3 januari in het Rode Kruisgebouw te Castricum. Gast zal zyn Nina Hollenberg. Zij is een verhaienvertelster en gedagsthera- peute voor papegaaien. Aanvang 19.30 uur. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomst verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg LJmond, telefoon 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. REGIO - Op dinsdagavond 9 janu ari is er weer Country Line Dance voor beginners in De Burgerij aan de Dusseldorperweg om 19.00 uur. Heeft u een of meerdere jaren niet gedanst kom dan langs om 20.00 uur, u pakt het zo weer op. Om 21.00 uur dansen de verge vorderden. Ook publiek is wel kom. U kunt de Line Dancers ook vragen voor feesten en partijen, waarby op verzoek aan de gasten een paar dansen worden geleerd. Voor informatie: Meintje Guyt, tel. 072-5051374. EGMOND - Stichting Welzijn Bergen, afdeling jongerenwerk, organiseert een toneel/musical workshop voor tieners (12 tot en met 15 jaar) in Egmond Binnen. De workshop wordt gegeven in de oude bibliotheek aan de Heren weg 72 in Egmond Binnen en gaat woensdagmiddag 10 januari van om 16.00 start. De workshop is een kennismaking met de diver se vormen van toneel en musical en bestaat uit zes lessen. De work shop wordt gegeven door Mila de Vré en Folkert Smoor en Bas Snabilie. De kosten voor deze workshop zijn 10,- in totaal. Je kunt je opgeven bij Mila de Vré, tel. 06-24748571 of via m.vre@welzijnbergen.nl. CASTRICUM - Iets doen voor een ander, en daarbij voldoening vinden voor uzelf? (Spaarzame) vrije tijd nuttig en leuk beste den? Al eens aan vrijwilligers werk gedacht? Vrijwilligerswerk bepaalt in grote mate het sociale gezicht van onze samenleving. Deze sector kan niet zonder de honderdduizenden men sen die gratis of tegen een kleine vergoeding hun diensten aanbieden. Vrijwilligers zijn praktisch binnen elke organisatie te vinden. Naast het sociale aspect biedt vrijwilligerswerk mensen de kans zich te ontplooien. Al heeft u maar een uurtje per week beschikbaar, zelfs dan kunt u al veel goed werk doen. Er is werk op velerlei terreinen, een bekende is de zorg, maar ook op het gebied van de natuur, sport, historie, educatie, cul tuur, recreatie is veel te doen. Afhankelijk van de eigen talenten en mogelijkheden is er vaak wel een passende job te vinden. Voor wie zich vrijblijvend wil oriënteren of inzicht wil krijgen wat er zoal gevraagd wordt in Castricum, Akersloot, Limmen en omgeving, kan in januari langsgaan in de Openbare Bibliotheek van Castricum, daar staan het zogeheten vacaturebankje en de promotiewand vrijwilligerswerk. Op het bankje kan men plaatsnemen om even rustig de vacatures door te bladeren. Men kan voor meer informatie over specifie ke vacatures of hulp by het vinden van de juiste plek ook langsgaan bij de Stichting Welzijn Castricum, sec tor Vrijwilligers Centrale, in het nieuwe jaar weer iedere werkdag geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer is 0251-656562 of mailen naar vcc@welzijncastricum.nl. EGMOND - PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland is óók natuurbeheerder en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger wil len meewerken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de begeleiding. Zaterdag 6 januari is er een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat bij Egmond Binnen. Er wordt verza meld op de parkeerplaats Middenweg, gelegen aan de Middenweg te Egmond Binnen. Aanvang is om 10.00 uur met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Aanmelden kan via tel. 023-5413289 of via www.pwn.nl. Kinderen onder bege leiding zijn van harte welkom. Brood, laarzen of stevige schoenen en kleding die tegen een stootje kan, dienen deelnemers zelf mee te nemen. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap koffie, thee en soep. REGIO - Kleinkoor Alkmaar is een gemengd a-capella-koor, dat op dit moment uit 16 koorleden bestaat. Het koor is in mei 2004 opge richt en staat onder de enthousi aste leiding van de Hongaars diri- gente Orsolya Gyökér. Het repertoire is veelzijdig en klassiek in de ruimste zin van het woord, van Renaissance tot en met de twintigste eeuw. Het koor kan momenteel versterking gebruiken bij de tenoren, maar men is ook op zoek naar bassen. Als u geïnteres seerd bent en een paar keer wilt reperteren bent u welkom op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar. Wilt u meer weten over Kleinkoor Alkmaar? Bel dan met tel. 06-52150690. CASTRICUM - PWN en Stichting Oer-IJ organiseren een 'histori sche' lichtjeswandeling door de donkere duinen by Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum op donderdagavond 4 januari. Op verschillende manieren werd door de Noordelijke volkeren zoals de Saksen, Germanen en Kelten de winterzonnewende gevierd. Het len gen van de dagen betekende de terugkeer van het voorjaar en een einde aan de magere tijd. Met een groot feest werd de terugkeer van het licht gevierd. Deelname aan deze leuke gezinsactiviteit is gratis. Geniet van een hemel vol sterren en ontdek een stuk onbekende geschie denis van Noord-Holland. Deelnemers kunnen tussen 18.30 en 19.30 uur starten met de wandeling volgens een route, vanaf de parkeer plaats van Kennemer Duin Camping Bakkum aan de Zeeweg. De wande ling duurt ruim een uur en onder weg komt men personages tegen uit een ver verleden, die je meenemen naar voorbije tijden. Tijden waarin een groot feest de terugkeer van het licht markeerde. De wandeling gaat tevens langs Bezoekerscentrum De Hoep, waar een bezoek kan worden gebracht aan de tentoonstelling Schatten onder je voeten. Deze interactieve tentoonstelling is eind september geopend en brengt 1400 jaar (600 voor Christus tot 800 na Christus) onbekende geschiedenis van Noord-Holland op een leuke en boeiende manier in beeld. Kfjk voor meer informatie op www.pwn.nl of www.schattenondeijevoeten.nl. 'Historische' wandeling door de donkere duinen. Fbto: Marc van Mosseiveide

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23