u, »niaiaim« mm REPORTAGE H E I L O O 24 Colofon UITKIJKPOST 3 JANUARI 2007 Ben jy klaar voor 2007? De drukste maand van het jaar is voor de meeste mensen achter de rug. Een goed moment om eens stil te staan bij de verwach tingen die je hebt, en de doelen die je wilt stellen in het nieuwe jaar. Volgens mij heeft ieder een wel goede voornemens voor 2007. Daarom ging ik op zoek naar mensen die mij wat konden vertellen over hun goede voornemens. Onder andere aan de hand van een enquête. Het is me al snel duidelijk wat de meest uitgesproken voornemens zijn: meer huiswerk maken, je kamer net jes houden, gezonder eten en afvallen. Mijn eigen goede voornemen is beter plannen, ik kom vaak in tijdsnood. Dat geldt voor meer mensen zo blijkt uit de enquête. Bijna 30% van de ondervraagden presteren niet optimaal of komen in tijdnood door slecht plan nen. Verder sprak ik met Esther en Debora (beide 14). Ze zyn al een paar jaar lang dikke vriendinnen. Hun mening is dat goede voornemens vooral zijn om slech te gewoonten te verbeteren. Zelf gaan ze daarom meer aan sport doen. Debora: „We denken er nog over nu, maar we gaan samen op een sport. Door het samen te doen is het makkelijker vol te houden." Esther: „Maar het is wel moeilijk om iets te vinden wat we allebei echt leuk vinden om te doen. We moeten dus ook een beetje toegeven." Dat is bij veel mensen het probleem: het volhouden van hun goede voornemens. Vorig jaar is het mij in der geval voor het eerst gelukt! Mijn goede voornemen was toen: mijn jas aan de kapstok hangen in plaats van ergens neergooien. Mijn tip: niet te hoog inzetten, neem je voor iets kleins te verbeteren en niet een hele lijst. Dat lukt toch niet, heb ik gemerkt. Ruim 70% van de ondervraagden denkt het niet vol te houden het hele jaar hun goede voornemen na te leven! Ik moet het ook nog maar zien, want het is eigenlijk een vrij grote opgave voor mezelf. Maar het is nu geen goed moment om je druk te maken over wat er allemaal met zal gaan lukken, we moeten onszelf nu motiveren om het volgend jaar beter te doen. Zet dus je mislukte voornemens maar op je lijst voor volgend jaar! Natuurlijk is het ook leuk om te weten of vorig jaar de goede voornemens gelukt zijn. Bij de meiden is het niet gelukt. Eshter: „We waren hetzelfde van plan als nu, maar het is er niet van gekomen." Debora: „Maar dit keer lukt het echt hoor!" Een veelgehoorde kreet trouwens, "volgend jaar lukt het wel". En nu maar zien of we het waar gaan maken allemaal. Ik wens je succes met je goede voornemens. Gelukkig nieuwjaar! Beste jongeren van Heiloo, Deze pagi na is speciaal voor alle jon geren in Heiloo. De pagina heet High Low Kids, bedoeld voor kleine en grote kin deren in Heiloo dus. High Low Kids is helemaal gemaakt dóór jongeren die zelf ook in Heiloo wonen. De leeftijden variëren van tien tot achttien jaar. Op de foto hierboven zie je de redactie. Van links naar rechts: hoofdredacteur Merel Schut, Lennard Schaap, Tim Noorlander, Jennifer Disseldorp, freelancer Belle de Blanken, Jennifer Bruin en onder Sjaantje Nanne. Met deze pagina willen zij de positieve kan ten van jongeren laten zien. Iedere eerste woensdag van de maand zul je deze pagina tegenkomen. Heb je tips, adviezen of een opmerking over de jeugdpagina? Mail dan naar jeugdredactie@uiti4jkp0st.nl. Merel Schut Elke maand zal de rubriek mode en trends terug komen. Waarom? Omdat sommige dingen al moeilijk genoeg zijn en een beetje hulp geen kwaad kan. Elke maand ga ik (Jennifer) mezelf een vraag stellen op het gebied van mode trends, de ene keer voor meiden, de andere keer voor jon gens. Op die vraag zal ik ant woord geven in deze rubriek. Tja., je hebt het vast al wel gevoeld, het is weer winter! Ook al weet ik dat hij elk jaar weer terug komt, toch kan ik het niet helpen dat ik mezelf elk jaar weer veel liever verplaats naar een tro pisch eiland. Maar ook dit jaar ziet het er weer naar uit dat ik toch hier moet overwinteren. Wat is nou eigenlijk de betekenis van winter? Als ik de van Dale mag geloven: een van de vier seizoe nen in de gematigde en polaire streken. En met dit antwoord moet ik he dan doen, terwijl de winter zoveel meer betekent dan dat. Zeg nou zelf; winter betekent: schaatsen, chocomelk drinken, een goed excuus om binnen te blijven om dat het te koud is buiten, en één hele belangrijke: eem nieuwe- warme-winter-garderobe, en dit woord zouden ze toe moeten voe gen aan de van Dale. En als we nou toch de winter door moeten komen laten we het dan in stijl doen... Must haves voor de winter op een rijtje: Meiden Skinny Jeans Laarzen met ronde neus Bermuda Gilletje Maillot Gebreid jurkje Panter prints op (truitjes,riemen,schoenen,tassen) Jongens Gilletje Overhemd Coltrui Jeans Sneakers of laarsjes Warme jas (bijv lerenjas) Heb je een vraag, opmerking of idee over mode of trends? Mail mij op jeugdredactie@uitkijkpost.nl. Helemaal hot deze winter: de skinny jeans. De jeugdpagina High Low kids ver schijnt iedere eerste woensdag van de maand in de Uitkijkpost. Hoofdredacteur: Merel Schut. Redactie: Jennifer Disseldorp, Jennifer Bruin, Tim Noorlander, Lennard Schaap en Sjaantje Nanne. Voor ideeën/tips/opmerkingen kun je contact opnemen met de redactie. Mail: jeugdredactie@uitkykpost.nl. Telefoonnummer: 072-533075. Adres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo. Nt 9 Zoetstof Een springvorm van 22 cm Haverkoekjes boom gaan zitten. De bliksem slaat namelijk altijd in iets hoogs. Benodigdheden 120 gr. volkorenmeel 120 gr. havervlokken 100 gr. rozijn 50 gr. boter 1 el. stroop, suikervrije 1 snufje zout Water Bereidingswij zeVerwarm de oven voor op 175 graden Celsius. Maak van het volkorenmeel, de havervlokken, boter, zoetstof of fructose en zout een stevig deeg. Voeg op het laatst de rozijnen toe. Rol balletjes van het deeg en maak deze op de bakplaat plat. Bak de koekjes circa 20 minuten midden in de oven. Cijfer: Ik geef de haverkoelges een 8-. Wist je dat lachen goed voor je is? Een kwartier lachen in een week is net zo goed voor je als ongeveer vijf uur per week sporten. Wist je dat je tijdens onweer het beste in een gebouw kan schuilen. Als je buiten bent en het gaat blik semen dan moet je niet onder een Wist je dat vroeger vuurwerk werd afgestoken om de boze geesten te verjagen? Nu geloven we niet meer in geesten maar ste ken we vuurwerk af omdat we het leuk vinden. Vroeger had men alleen maar knalvuurwerk maar nu heb je ook ander vuurwerk. Nederlanders geven in totaal zo ongeveer 40 mil joen euro uit aan vuurwerk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 24