De Zandzoom Beleid dodenbezorging en Gedenkplaatsen Wervelende optredens van mens en dier Afasiesociëteit Alkmaar heeft weer toekomst \ta'.l lM': H E I L O O 3 KORTOM Verkoop gemeentelijke accommodaties Brede school in de Zandzoom Dierenbescherming verheugd met komst Circus Sijm T ¥§T 1 UITKIJKPOST 03 JANUARI 2007 Vervolg voorpagina Dit bleek bij veel veehouders op bezwaren te stuiten. Ook de bollen- boeren hadden bezwaren, want zij hebben hier hun hoofdvestiging en areaal. Dit alles betekent dat er in samenwerking met de Provincie gezocht wordt naar mogelijkheden voor arealen elders in de provincie. Individuele bewoners noemden als bezwaar dat hen het uitzicht werd ontnomen en er veel meer verkeer verwacht werd. Dit heeft geleid tot het soms aanpassen van de plannen en in ieder geval tot uitleg van de plannen. Een ander meer concreet plan dat al op tafel ligt is het realiseren van een fietspad Limmertocl^. In de combinatie van de afslag, de bouw van woningen en het groen is dit een treffend voorbeeldproject dat naar voren gehaald is en laat zien dat deze combinatie goed mogelijk is. Bovendien betekent het het her stel van de oost-westverbinding. Het ruimtelijk plan Landelijk gebied zal worden aangeboden aan de Commissie Openbare Ruimte om als agendapunt te worden opgeno men voor de commissievergadering Openbare Ruimte van 17 januari. HEILOO - De kommissie Maatschappelijke zaken heeft een nota geschreven en gepresenteerd op 15 november met nieuwe moge lijkheden ten aanzien van begraven en gedenken. Het college heeft in haar vergadering van 21 december een aantal besluiten genomen. Zo is het besluit genomen dat er in Heiloo geen crematorium zal komen. Op de algemene begraaf plaats is een plek aangewezen waar bij calamiteiten begraven kan wor- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. den. Wat betreft stille tochten kan een aanvraag ingediend worden en kan de burgemeester daar al dan niet toestemming voor geven. Bermmonumenten mogen geplaatst worden, echter wel onder bepaalde voorwaarden en via meldingsplicht. Ze mogen dan maximaal een half jaar staan. Waar de Nederlandse wet de grafrust op tien jaar heeft bepaald, heeft de gemeente Heiloo besloten tot een grafrust van 15 jaar. Op de algemene begraafplaats werd de regel van drie graven boven elkaar gehandhaafd met lig gende stenen. Inmiddels is besloten dat het ook mogeüjk is staande ste nen tot een hoogte van dertig centi meter te plaatsen. Tot slot is beslo ten de capaciteit voor het aantal graven van de katholieke begraaf plaats uit te breiden met achthon derd, hetgeen het totaal op 1700 brengt. Daarnaast zyn er nog een aantal graven met een bijzonder karakter, zoals bij het Julianaklooster en Willibrord. De algemene begraafplaats aan de Holleweg telt duizend plaatsen. HEILOO - De gemeente heeft een drietal panden verkocht die ooit aangekocht waren, bijvoorbeeld in verband met mogelijke uitbrei ding gemeentehuis. Het betreft panden aan het Slimpad, de Raadhuisweg en de Aostastraat. Het te verwachten bedrag dat door de verkoop ontvangen wordt is 800.000,-. Dit bedrag is reeds opgenomen in de begroting van 2006 en dient dus niet beschouwd te worden als toestro mend naar de incidentele baten. HEILOO/LIMMEN - In de realisa tie van een zogenaamde Brede school in de Zandzoom hebben de partners plaatsgenomen in de projectgroep. De uitgangspunten van de Brede school zijn onder andere: doorgaande leerlijnen, een netwerk van scholen en instanties, een sluitend zorg systeem, gezondheidszorg en pedagogische en psychologische hulpverlening, sociale cohesie in de wijk en een betere benutting van de gebouwen realiseren. De partners zijn: kinderdagverblijf Kits Oonlie, Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, Stichting Kaprion (inmiddels Flore), ISOB (Intergemeentelijke Stichting Openbaar Onderwijs), het Petrus Canisius College, Muziek- en Dansschool Heiloo en de Openbare Bibliotheek Heiloo. Tijdens de voorstellingen van wintercircus Sijm worden geen wilde diersoorten ingezet, alleen witte hengsten tonen bereidwillig de hen geleerde kunsten. Foto: Mario Sacksini HEILOO - Van 22 tot en met 31 december heeft het publiek zich kunnen vergapen aan de ver schillende acts die de medewer kers van Circus Sijm lieten zien. Begeleid door moderne muziek toonden acrobaten, clowns, paarden, jongleurs en trapeze-artiesten nieuwe en betoverende kunsten. Tot grote vreugde van de Dierenbescherming heeft het wintercircus van Alex Sijm een sfeervolle, onderhoudende show opgesteld zonder gebruik te maken van wilde dieren, zoals dat in de regel wel het geval is bij andere cir cussen. De Dierenbescherming vindt het een positieve ontwikkeling dat steeds meer circussen een pro gramma zonder wilde dieren hante ren. Door de gebrekkige leefom standigheden vertonen wilde dieren in het circus ten slotte vaak afwij kend gedrag. Met deze show bood Wintercircus Sijm vermaak voor jong en oud zonder dat wilde dieren hier de prijs voor betalen. Een com pliment om trots op te zijn. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces REGIO - Dit jaar vierde de Afasiesociëteit Alkmaar en omstreken zijn 20-jarig jubi leum. Wat een groot feest had moeten worden, werd helaas overschaduwd door financiële problemen. Doordat er geen subsidie binnenkwam raakte de bodem van de portemonnee in het zicht. Maar daar is nu verandering in gekomen Dankzij een geweldige gift van E 1000,- van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, kan het feestjaar alsnog worden afgeslo ten zonder tekort. De Stichting Vrienden kon deze gift doen dank zij de opbrengsten van de tweede hands boekenmarkten, die op elke laatste zaterdag in de maand in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo, tel. 072-5331297) worden gehouden. De deelnemers van de ontmoetingsmiddag waren blij verrast, toen zij op hun kerst bijeenkomst een cheque van E 1000,- van het bestuur van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo overhandigd kregen. Ook de toekomst ziet er rooskleurig uit. De gemeente Alkmaar heeft subsidie toegezegd voor het jaar 2007. De ontmoetingsmiddSgen op de woensdag van 14.00 uur tot 16.000 uur in het bijgebouw van de Trefpuntkerk aan de Louise de Colignystraat te Alkmaar kunnen dus ook volgend jaar weer gewoon doorgaan. De Afasiesociëteit Alkmaar en omstreken doet echter meer. Zij stelt in de gehele regio computers en software ter beschikking aan mensen die door hun afasie moeten oefenen met hun spraak en taal. Ook buigt het bestuur zich over nieuwe activiteiten voor mensen met afasie. Kent u iemand in uw omgeving met afasie, neem dan contact met de sociëteit op, 'ofwel door op woensdagmiddag naar de ontmoetingsbijeenkomst te gaan of door te bellen met 06- 26430790. ADVERTENTIE opruiming Bergen Hoorn Heiloo Alkmaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3