Nars Gottmer Bibliotheek verlaagt leengeld H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Straatnaamgeving Boekelermeer-Zuid 3 Bouw locatie Rehobod Aanstelling brandweerpersoneel Ipf^jgi Koninklijke onderscheiding voor Tjeerd Adema Kerstfeest op de Willibrordschool UITKIJKPOST 3 JAN UAR I 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De namen van de straten aan het nieuwe bedrij venterrein Boekelermeer zijn bekend. Gekozen is voor namen die verband houden met de tot standkoming van het terrein en dus zal de doorgaande weg 'De middelweg' gaan heten, de zij wegen krijgen de naam 'Het gemaal' en 'De droogmakerij'. HEILOO - Aan de Holleweg stond ooit de Rehobodschool. Deze is gesloopt en de grond is overgedragen aan de Vereniging Wonen 50 Plus. Inmiddels is een bouwplan ingediend dat plaats biedt aan 17 apparte menten die voldoen aan alle eisen die senioren stellen aan een woning. Het plan komt begin van dit jaar in de inspraak. Het zaadpakhuis zal blijven staan en is bovendien een monument. Nadat een architect bekeken had of het mogelijk was daar woningen in te realiseren bleek dat niet mogelijk. HEILOO - De Open dag van de brandweer op 9 september 2006 is succesvol gebleken, want de brandweer mag zich verheugen in de aanstelling van acht nieuwe vrijwilligers. Zeven daarvan bleken zich aangemeld te hebben naar aanleiding van de Open dag. Het brengt het totaal van brandweerlieden op 44, hetgeen vier personen boven de formatie is. Een veilig idee voor Heiloo dus! Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Vanaf 1 januari heeft de Bibliotheek Heiloo de leen gelden van cd's, dvd's, cd-roms en video's aanzienlijk verlaagd. Het lenen van informatieve dvd's, cd-roms en taalcursussen op cd- rom is vanaf deze datum zelfs geheel gratis. Voor informatieve video's en gesproken boeken op cd gold dit al. Het leengeld van cd's (óók top 100), muziek-dvd's en jeugdfilms op video gaat El,- per object bedragen. Voor het lenen van speelfilms op dvd moet E 2,- per film betaald wor den. Voor cd-roms bedraagt het leengeld E 1,- of E 2,-. Met de multi- mediakaart van E 10,- krijgt de lener nog eens 10% extra korting op het lenen van de genoemde media. HEILOO - Tjeerd Adema (61 jaar) is bij zijn afscheid van het Kadaster benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij ont ving deze onderscheiding uit handen van burgemeester Romeyn op grond van zijn langdurig dienstverhand bij het Kadaster. Hij trad in 1964 in dienst als adspirant-tekenaar en stopte ruim 42 jaar later als directiesecretaris van de directie Noordwest. Daarnaast heeft hij zich in Heiloo verdienstelijk gemaakt als gemeenteraadslid voor de PvdA in de periode 1978 tot 1990. Hij toonde zich zeer betrokken bij de minima en zette zich in voor jongerenhuisvesting, sport en het behoud van het landelijk karak ter van de gemeente. Na zijn raadsperiode is hij nog jaren raads man en steunfractielid van de PvdA gebleven. Eigen foto Nars Gottmer, Praktijk voor Integrale Geneeswijze, De Boog 47, 1851 ZS Heiloo, tel. 06-22465676/072-5322300, Internet: www.bioresonantie.info 'Ongrijpbare klachten die met regelmaat terugkomen. De medische wetenschap heeft er vaak geen afdoend antwoord op,', is de openingszin van de website van Nars Gottmer. Of Nars met zijn Praktijk voor Integrale Geneeswijze, naast zijn vestiging in Hilversum sinds september 2006 tevens gevestigd in Heiloo, dat wél heeft legt hij uit in een levendig gesprek. Nars, van oorsprong fysiotherapeut, is zeer bevlogen waar het gaat om alternatieve geneeswijzen. In 1979 begon hij een driejarige studie acupunctuur, fn 1996 verkocht hij zijn fysiotherapiepraktijk en startte als acupuncturist. In de loop der jaren bleef hij zich ontwikkelen en doorstu deren. Terwijl acupunctuur de basis van zijn werk is gebleven, vormt bio- resonantie inmiddels het boegbeeld van zijn praktijk, of zoals hij het zelf uitlegt: Het is zeg maar 'spelen met de eigen frequenties'. Waar nodig gebruik ik ter ondersteuning cranio-sacraaitherapie (weinig belastend, maar wel heel effectief), homeopathie, vitamines en mineralen." Frequentie en energie Hoewel een en ander lastig te begrijpen is, staat voor Nars de werking vast: ,,Aües bestaat uit frequentie en energie. De kosmos en de aarde en daartussenin sta jij, met je eigen frequentie en energie. Wanneer je een klacht hebt, betekent dit dat er ergens in je lichaam een blokkade zit, die de energie niet voldoende doet stromen. Door acupunctuur en zeg maar electromagnetisme kan ik die blokkade beïnvloeden. Eerst blokkades eruit, dan bouwen!" Daarbij kijkt en denkt de patiënt mee, maar maakt uiteindelijk de keuzes. Dat begint uiteraard al bij de keuze om zijn praktijk te bezoeken. Vaak op momenten dat iemand al 'uitgedokterd' is. Jammer, want je kunt met zoveel disciplines en kennis zoveel voor een patiënt betekenen. De klachten die Nars in zijn praktijk tegenkomt zijn talrijk. Zo zijn er patiënten met ADHD, menstruatie en overgangsklachten, pijn- klachten, gewichtsbeheersing, allergie en ook psychische klachten. Alle patiënten worden doorgemeten met electro-acupunctuur, met name de meridianen en alle daarbij behorende systemen. Lidmaatschap van verenigingen Nars ('alternatief genezer, maar wel met beide benen op de grond') kan bogen op zo'n dertig jaar ervaring en is lid van de Nederlandse Vereniging voor Acupunctuur (zijn visitekaartje) en van Mora Bioresonantie Therapie Nederland. Hy heeft zitting gehad in tal van besturen en com missies. „Ik blijf me ontwikkelen, want de wereld van de alternatieve geneeswijzen staat geen dag stil. Waar ik natuurlyk ook veel leer is in mijn eigen praktijk, van mijn patiënten. Mijn aandeel is met zo weinig mogelijk ingrijpen, zo veel mogelijk bereiken. Maar een patiënt wel een hint te geven, zodat hij inzicht krijgt in het patroon van zijn klachten." Voor een afspraak kunt u ook op een avond en op zaterdag terecht. Kosten kunnen vergoed worden door uw verzekeraar. <ww\- HEILOO - Dit jaar vierde de Willibrordschool op een bijzondere manier het kerstfeest. De kinderen gingen samen op weg in een lange rij naar de kerk. Samen hebben ze daar een viering gemaakt. Een viering met muziek, spel, een verhaal, liedjes, alles rond de geboorte van Jezus. Ook de vele ouders, opa's, oma's en andere familieleden die in de kerk waren, zongen mee en genoten van de intieme sfeer in die toch zo grote Willibrorduskerk. Daarna liepen iedereen in de schemering terug naar school. Gelukkig hadden de kinderen lichtjes mee, zodat het niet helemaal donker was. Toen de kin deren terugkwamen brandden in school en op het plein alle lichtjes. Voor alle kinderen was er lek kers en voor de meegekomen ouders tulband en glühwein. Als afsluiting stond op het schoolplein een levende kerststal die bestond uit juffen en meesters. Samen met een koortje van ouders dat kerstlie deren zong vormde dit een sfeervolle afsluiting van een sfeervolle namiddag. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5