Piet Dijkstra hangt de bas in de wilgen Cursus Landschappen in het Trefpunt i H E I L O O 7 Brand in Heilooërbos INGEZONDEN BRIEVEN KORTOM Reünie Vondelschool Oefenruimte voor jongeren Basisschool Elckerlyc steunt Unicef Illegalen in Heiloo? Boekelermeer Zuid 3 UITKIJKPOST 3 JANUARI 2007 HEILOO - Op oudjaarsdag is ter hoogte van de Kattenberg in het Heilooërbos een kleine brand ont staan in een boom. Waarschijnlijk is het afsteken van vuurwerk hiervan de oorzaak geweest. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen, maar kon helaas niet verhinderen dat een aantal in de boom huizende vleermuizen jammerlijk om het leven kwamen in de vlammen. De vleer muizen die wel konden worden gered, zijn ter observatie door de boswachter naar een veiliger onder komen gebracht. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op 27 januari van 14.00 tot 18.00 uur vindt in Theatercafé (Provadja) aan de Verdronkenoord 12 in Alkmaar de reünie van de Vondelschool plaats. Aanmelden via reunie@obsdespringschans.nl. HEILOO - De eerste concrete activiteiten vanuit de Notal (jeugdbeleid) zijn in gang gezet. Zo was er een verzoek van muziekbandjes om ergens te mogen oefenen. Vanaf januari dit jaar kan dat in de Muziek- en Dansschool Heiloo. Gedurende veertig weken mogen de bandjes twee uur per week gebruik maken van een lokaal en instrumenten. Daarnaast is er ook nog eens een coach waar men op terug kan val len. De totale (werkelijke) kosten van het plan zijn 3200,-. HEILOO - Piet Dijkstra heeft op dinsdagavond 19 december in een goed bezet Bruno- gebouw afscheid genomen van zijn actieve muzikale leven als basblazer. Hij speelde vanaf zijn twaalfde in diverse muziekver enigingen. Nu, bijna 75 jaar later, heeft hij na veel wikken en wegen besloten om er een punt achter te zetten. Hij had al tijdens het afgelopen vooijaarsconcert afscheid genomen van het A-Orkest Caecilia, nu deed hij dat van Jeugdorkest Caecilia, en als actief Bastuba-speler. 'Opa Bas', zoals hij werd genoemd, speelde bij het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia vanaf 1989 in zowel het A- orkest als het Jeugdorkest. Dit laat ste ter ondersteuning. Er werd hem en zijn familie door het Jeugdorkest, onder leiding van Tseard Verbeek, een klein concert aangeboden. Hierna volgden enige lovende toespraken, waarin cadeaus en een map met herinneringen hem werden aangeboden. Het kon niet uitblijven dat Piet zelf ook nog even het woord wilde voeren, waarin hij memoreerde dat het erg belangrijk is om veel te oefenen en te luisteren naar elkaar. Hij heeft het al die 75 jaar met heel veel plezier zijn partij en geblazen, en dat hij er nu mee stopt heeft te maken met een ver standig besluit, zoals hij dat zelf ver telde. Piet nam afscheid op een fan tastische manier. Hij was in verband met zijn afscheid ook op de televisie geweest bij RTV Noord Holland, en vanavond was Radio Noord Holland ook aanwezig om hem te intervie wen. Al deze aandacht mag ook wel na zo'n lange staat van dienst. Toen ik op 1 januari het Straatjournaal (het dak- en thuislo- zenblad las, ben ik me wezenloos geschrokken. In het blad stond een verslag van twee journalisten die een huis-aan-huis-onderzoek had den gedaan houden, in onder ande re Heüoo. Nog specifieker; bij ons in de straat! De titel van het stuk was 'Jacht op illegalen: altijd prijs!' en de vraag was hoe actief Noord- Hollanders mee zouden doen aan het opsporen van mensen zonder verblijfsvergunning. De twee deden zich voor als speurders van de ver zonnen organisatie Pro Securite en vroegen aan de mensen of zij weet hadden van illegalen in de buurt. Schrikbarend waren de antwoorden van een aantal van mijn buren. Zonder enige gene doet een bewo ner haar verhaal over de bommel ding bij peuterspeelzaal Olleke en Brammetje in november. Desbetreffende mevrouw heeft de behoefte gehad het incident als volgt uit te leggen: 'Er was een echte bommelding! De koffer zag er ook buitenlands uit. De school en politie stonden voor een raadsel. Toen heb ik advies gegeven. Ik zei tegen een agent: die buitenlandse koffer kan best van een buitenland se moeder zijn, die hier een kind op school heeft, die boos is.' De aantij gingen gaan echter verder. Een andere buurvrouw vertelt dat er bij ons in de straat ook negers wonen, die vast illegaal zijn. In haar woor den: 'De neger zie ik het vaakst, maar er komen allerlei nationalitei ten. Het is niet pluis daar.' Nu kan ik bevestigen dat er negers bij ons in de straat wonen, sterker nog; hij is myn man. En nee; hij is niet illegaal. Wel is hij bruin en is hij een Nederlander met een vaste baan. En ja, hij heeft ook familie die weieens op visite komt. Wat ik nu het moei lijkste vind, is dat ik echt niet weet hoe ik dit nu aan mijn kinderen moet uitleggen. Ik leer mijn kinde ren dat het een verrijking is om in Nederland te wonen, omdat er zoveel verschillende mensen en cul turen wonen. Dat iedereen anders is, of het nu een andere kleur, geaardheid of geloof is en dat dat juist iets positiefs is, omdat je van iedereen wat kan leren. Nu moet ik ze gaan vertellen dat er mensen bij ons in straat wonen die zeggen dat papa verkeerd is. Niet om wat hij wel of niet doet, niet omdat ze hem goed kennen, maar gewoon omdat hij een ander kleurtje heeft. Naam en adres bekend bij redactie Begrijpt u de ophef over het Heilooër deel van de Boekelermeer? Er komen twee bedrijven uit Akersloot en één uit Heiloo, terwijl het de bedoeling is om alle bedrijven die overlast geven in de bebouwde kom van Heiloo hiernaar te verplaatsen. Nu ligt het accent daar opeens op duurzaam, gezien de beschermde flora, fauna en ten aanzien van milieu op de samenwerking met Nuon en HVC. De gemeenteraad meent, dat zij de belangen van al haar burgers dient, maar stelt regels ofwel laat zich leiden door de mening van een ambtenaar, een mening die zo als hier haaks staat op het belang van de burgers. Daarnaast blijkt zij zelden bereid te zijn de eigen fout in te zien ofwel die te willen corrigeren. Al meer dan dertig jaar geven de vrachtwagens van eerst Ranzijn en nu van van der Steen aan de Hogeweg, veel milieuoverlast en ontstaan er gevaarüjke verkeerssi tuaties voor de schoolgaande jeugd op deze specifieke fietsrou te, terwijl voor hun ontsluiting een ontheffing nodig is. De familie van der Steen was financieel rond met de Gemeente om te verhuizen, maar wilde gebruik maken van de overgangsregeling die het bestem mingplan aangeeft, door een daar aanwezige woning te kunnen bewonen. Nee, zegt een ambte naar die overgangsregeling doet, hier geen opgang? Waarom staat deze ontheffing er dan in? Nee, zegt ook de gemeenteraad en loopt hierdoor als gewillige kudde dieren achter het advies van de ambtenaar aan. Wat precedent! Maar wie zyn de grote verüezers in deze? Juist wij als inwoners van Heiloo, want wij mogen de over last en fijnstofdeeltjes die de auto 's produceren blijven ondervin den, de buurt de geluidsoverlast en de kinderen mogen gevaar blij ven lopen als zij, over deze smalle weg, naar school fietsen. Zijn nog geen half jaar na de verkiezingen de milieuaspecten in de Boekelermeer, opeens zoveel belangrijker dan die van de inwo ners in de kom van Heiloo, terwijl men juist beloofde voor deze belangen te zullen opkomen. Wat zijn de Collegepartijen toch kort van memorie! Tom ten Hoope, Heiloo HEILOO - Op basisschool Elckerlyc is tijdens de gezellige kerstmarkt een bedrag van 731,40 ver diend, door de verkoop van door de leerlingen gemaakte producten. Het verdiende bedrag gaat naar Unicef ten behoeve van weeskinderen. Dit doel is uitgekozen naar aanleiding van een toneelstuk dat groep zeven en acht speelde tijdens de kerstmarkt en dat ze eerder hadden opgevoerd tijdens een internationaal symposium voor onderwijzend personeel van Freinetscholen. Het toneelstuk gaat over een weesjongetje, genaamd 'Tony de wees'. Eigen foto HEILOO - Bij het maken van ruimtelijke ordeningsplannen wordt steeds meer gestreefd om de specifieke identiteit van een gebied niet alleen te behou den, maar ook te versterken. Waar hebben we het over als we het hebben over de 'identiteit' van een landschap? Elk landschap heeft een eigen karakter; groot- of klein schalig, open of besloten, rationeel en modern ingericht of geleidelijk, organisch gevormd. Deze cursus gaat over de Noord-Hollandse Landschappen waarbij speciaal de identiteit van verschillende gebie den in Noord-Holland aan bod komen Hoe kun je zien dat Heüoo op een oude strandwal ligt? Waarin onderscheidt een droogmakerij als de Schermer zich van een oud veen- weidegebied de Eüandspolder? Waarin verschüt de Heerhugowaard van de Schermer, beide toch droog makerijen. Wat is er nu zo specifiek aan Westfriesland? Bij de Kop van Noord-HoUand denken we aan de bedijkte wadden gebieden Zijpe, Anna Paulownapolder en Wieringerwaard die ook weer een eigen karakter hebben. Waarin onderscheidt de Wieringerwaard zich van de Wieringermeer en van Wieringen? Op al deze vragen wordt in deze cursus een antwoord gegeven. Start 17 januari, acht lessen op woens dagochtend van 10.00 tot 12.00 uur, waarvan de laatste les een korte excursie van twee uur (7 maart). Kosten bedragen 40,-. Voor opgave belt u de Stichting Ouderenwerk Heüoo, 072-331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7