Opruiming en een nieuw begin in Wereldwinkel Prijsuitreiking Kuyper Blom makelaars Reuma dreigt 'volksepidemie' te worden Groei Bloei houdt lezing Natuurlijk tuinieren H E I L O O 9 OUD PAPIER KERK DIENSTEN INGEZONDEN MEDEDELING Pijnbestrijders gezocht in de omgeving van Heiloo Nieuwe collectie romans in bibliotheek gelezen worden DIERENBESCHERMING U I T K I j KPOST 3 JANUARI 2007 HEILOO - In de maand januari houdt de Wereldwinkel opruiming van allerlei producten om plaats te maken voor veel nieuwe artikelen uit verre landen. Tot 8 januari zijn er nog kerstspulletjes te koop die u de volgende kerst kunt gebruiken voor het optuigen van de kerstboom. En dan de maandaanbieding Food: Heerlijke tapenades uit Zuid-Afrika van 2,99 voor 2,49. Drie soorten en allemaal even heerlijk, de zongedroogde toma ten, de peppersweet en de tapenade Chakalaka. Die Chakalaka bevat onder andere pepertjes, uitjes en paprika. De tapenades smeert u op toast of op de boterham. Ze zijn in een handige pot verpakt. De gehele maand januari betaalt u slechts 2,49 per pot tapenade. HEILOO - Naar aanleiding van de prijsvraag van Kuyper Blom Makelaars op de Goed Wonenbeurs van 25 en 26 november was afgelopen woensdag de prijsuitreiking aan de Stationsweg 102 te Heiloo. Kuyper Blom Makelaars waren actief aanwezig op de goed bezochte beursdagen. De bedoeling was dat de bezoekers zelf de waarde van een woning mochten 'taxeren' welke door het makelaarskantoor al verkocht was. De kandidaten konden hiermee een reischeque winnen ter waarde van 250,-, 150,- of 100,-. Hierop hebben bijna vijfhonderd mensen gereageerd. De waardes fluctueerden nogal, maar er waren toch een aantal kandidaten die de waarde goed hadden geraden. Op basis van loting zijn de prijzen uitgereikt, de winnaars zijn; eerste prys: de heer Kemp uit Alkmaar, tweede prijs: fami lie Berger uit Heiloo derde prijs: Mevr. Genée uit Bergen. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds J. Bruin uit Heiloo. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. E J. van der Wind. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van schrift en tafel, voorganger ds. Marius Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Cantores, voorganger W van der Schie, zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288 Donderdag 12.00 uur: Eucharistieviering, 16.00 uur: Aanbidding en vespers, zaterdag priesterzaterdagviering. Programma: 11.30 uur Biechtgelegenheid/Rozenkrans 12.00 uur Heilige Mis met preek, 14.00 uur Stille aanbidding, 14.45 uur Sluitingslof H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur: Woord- en Communieviering met het Gemengd koor, voorganger pastor J. Oiling, zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Spontaan koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met gemengd koor, voorgegaan door Eigen Woord en Communiegroep. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. HEILOO - Het Reumafonds is gestart met het werven van col lectanten onder het motto Reumafonds zoekt pijnbestrij ders. Het fonds is op zoek naar vrijwilligers die in de omgeving van Heiloo collecteren of hel pen bij de organisatie van de collecte. Dat is hard nodig, zeker nu uit onderzoek in samenwerking met TNO blijkt dat reuma een 'volksepi demie' dreigt te worden. Eén op de vijf mensen in Nederland boven de twintig jaar heeft last van een vorm van reuma.Het Reumafonds vindt deze nieuwe cijfers verontrustend. Zonder zicht op behandeling of genezing wordt reuma een epidemie en zoveel patiënten kan de zorg straks niet aan. Daarom is het geld dat met de jaarlijkse collecte wordt opgehaald nodig voor goed onderzoek en ont wikkeling van medicijnen om reuma zo snel mogelyk de wereld uit te helpen. Voor de collecte van 2007 zqn nog steeds véél vrijwilligers nodig omdat het geld dat wordt ingezameld een zeer belangrijk onderdeel vormt van de inkomsten van het Reumafonds. Het fonds krijgt nameüjk geen subsidie van de overheid en is daarom afhankelijk van giften van particulieren en bedreven. Wilt u zich een paar uur vrij maken voor de bestrijding van reuma? Meld u aan en help bijna 2,5 miljoen landgenoten met reuma. Geef uzelf op als collectant of help met de organisatie van de collecte in de jaarlijkse collecteweek van 11 tot en met 17 maart. Bel tel. 020-5896471, of mail vrij williger @reumafonds.nl. Vermeld daarbij of u zich aanmeldt naar aan leiding van dit artikel. HEILOO - Op dinsdagavond 9 januari verzorgt Esther de Winter voor Groei Bloei afde ling Heiloo een lezing met als onderwerp: Natuurlijk tuinie ren. Bij deze manier van tuinieren wordt zowel bij de inrichting als bij het onderhoud van de tuin rekening gehouden met de natuurlijke pro cessen die in een tuin plaatsvinden. Een natuurrijke tuin biedt daardoor ruimte voor een rijk die renleven. Vaak wordt in zo'n tuin ook plaats gemaakt voor inheemse planten, dat wil zeggen planten die van nature in Nederland thuishoren. Esther de Wmter ontwerpt natuur rijke tuinen, adviseert, schrijft en geeft lezingen en cursussen over natuur in de tuin. Zij zal voor Groei Bloei afdeling Heiloo deze avond in een aantal hoofdlijnen uitleggen welke zaken belangrijk zijn bij de inrichting van een natuurrijke tuin. Aan de orde komen onder andere de keuze van planten, vlinders lok ken, vogels in de tuin en een natuur lijke tuinvijver. Tijd: 20.00 uur, toe gang gratis. Plaats: Ontmoetingscentran GGZ Willibrord, Kermemerstraatweg 464 in Heiloo. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeen komst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering met spontaan koor Protestantse Gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: Nieuwjaarsdienst, voorganger ds. S. Ossewaarde H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met samenzang, zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met Soli Deo Gloria OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Communieviering met St. Caecilia H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: Driekoningengezinsdienst (met lichtpro cessie), zondag 10.00 uur: hoogmis. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Geen opgave ontvangen. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Akersloot, Nieuwjaarsbegroeting, voorganger ds. S. Kurtzahn. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering/ alle koren, voorganger pastor W van der Schie. HEILOO - Naast een grote eigen collectie Engelstalige boe ken heeft Bibliotheek Heiloo ook wat kleinere collecties in andere talen. Om toch steeds weer nieuw en boeiend materiaal aan te kunnen bieden, wordt een deel van deze collecties twee maal per jaar gewisseld. Kort geleden zijn de collecties Spaans en Italiaans in hun geheel vernieuwd. Op 1 januari is de hele Friese collectie gewisseld en is een aan tal Franse en Duitse boeken aan de collectie toegevoegd. Daarnaast werd op 19 december de collectie daisyroms (volwasse nen én jeugd) in zijn geheel gewisseld. Daisyroms worden op een speciale diasyspeler afge speeld (te leen bij de bibliotheek) en zijn speciaal bedoeld voor mensen die moeite hebben met lezen, door bijvoorbeeld dyslexie of minder goede ogen. Het voor deel van de daisyrom is dat het betreffende boek op één enkel schijfje is ingesproken en de apparatuur relatief eenvoudig is te bedienen. CU n3 Oud Papier: Geen opgave ontvangen voor 2007. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan .Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw -De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www. dierenbeschermingalk maar, nl. Vogel-/ egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www. vissenbeschermingnl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist: Cyperse poes, wit driehoekje op de kop, witte sokjes en' staartpunt, 7 jaar, Dribbel: Den Burglaan, Limmen. Grys Cyperse poes, witte pootjes, witte bef, zwarte staartpunt: De Waard, Heiloo. Roodcypers katertje, wit vlekje rechts naast neus, witte bef, gec., gechipt, half jaar, Zizou: Kennemer- straatweg bij Kerkelaan, Heiloo. Gevonden: Zwarte poes, wit om de bek, witte streep in de nek, witte bef, buik en poten, wat ouder en mager: Bestevaerslaan, Heiloo. Rode onge- castreerde kater, witte streep over de kop en op de linker wang, witte schou ders en heupen: Outerland, Akersloot. Zwarte, oudere poes, witte snoet en neus, witte kin en borst, witte pootjes, snorharen en wit puntje aan de staart, blind: Brugstraat, Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9