Tweetalig Onderwijs nu ook op Willem Blaeu Boerenklompgolfbaan De Boekei feestelijk geopend CORSO I "J| A m Èd Timmerdorp Limmen - een no9 9roterfeest BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 15 feb t/m 21 feb 2007 "The Holiday" "The Queen" 'Kruistocht in Spijkerbroek" "Night at the Museum" Première "Beestenboel" (NL) Première "Ernst, Bobbie en de geslepen Onix" www.corsobioscoop.nl Ook leuk als personeelsuitje Jac P Thijsse overhandigt 'de cheque' aan War Child boekel.nl #14 FEBRUARI 2007 AKERSLOOT - Akersloot is een toeristische attractie rijker. Op camping De Boekei werd tij dens een winterse bui op don derdag 8 februari de boeren klompgolfbaan formeel in gebruik gesteld door mevrouw Emmens-Knol, burgemeester ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur donderdag 20.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Te!.0251 - 65 22 91 van Castricum, Akersloot en Limmen. De baan is vanaf nu toegankelijk voor iedereen die zin heeft in een recreatieve activiteit, maar het is wel de bedoeling dat de spelers de baan betreden in boerenkiel, met Joke Swart, het Akersloter echtpaar dat eigenaar is van De Boekei. De Vekabo, vereniging van kampeer- boeren, hield op de gezellige fami liecamping aan het Noorhollands kanaal zijn jaarvergadering en dat moment werd door de familie Swart aangegrepen om de Boerenklomp golfbaan officieel te openen. De leden van Vekabo mochten eerder die middag al even een rondje proefdraaien, tydens de zware sneeuwbui van die middag. „Heel leuk om te doen. De baan is afwisselend, er zijn allerlei hinder nissen die je moet nemen en je loopt tussen de schapen, geiten en pony's door. De sneeuw van van daag vormde een extra complicatie, want die bleven in een dikke laag onder je klomp plakken", aldus een van de aanwezigen. Voor wie is de baan eigenlijk bedoeld? „Voor alle leeftijdscatego rieën. Je kunt met zijn tweeën komen, maar het is ook leuk als personeelsuitje of voor andere groe pen tot maximaal vijftig personen", aldus Joke Swart. „De baan bestaat uit tien holes en een rode zak om de hals en op klompen. Die attributen worden door De Boekei verstrekt, evenals de benodigde golfstick: een stok met een klomp eraan. De kantine van de camping zat goed vol op deze dag. Niet met kampeerders, maar met collega's van Gerard en is vanaf de start van het kampeer- seizoen begin maart altyd open, behalve gedurende de bouwvakan- tie. Dat zyn de drukste weken voor De Boekei en dan wordt het terrein in beslag genomen door kampeer ders." Officiële ingebruikneming Voor de officiële ingebruikneming vertrok het hele gezelschap naar buiten. Nadat de burgemeester kiel en klompen had aangetrokken, de rode zakdoek om de hals had geknoopt en haar ambtsketting met zorg over haar kiel had gehangen, was het zover. Met een paar bescheiden tikjes mikte ze de bal in de eerste hole. „Wat een leuk spel. Prima te combi neren met een feestje om te voorko men dat iedereen maar een beetje op zijn stoel blijft zitten", aldus een enthousiaste burgemeester. Nadat ze vervolgens met humor het toe ristische belang ervan voor Akersloot onderstreepte, wenste ze Gerard en Joke Swart veel succes toe met hun Boerenklompgolfbaan. Wilt u het eens proberen met de kinderen of kleinkinderen? Heeft u binnenkort wat te vieren? Ga lekker boerenklompgolven: voor 7,50 per persoon krijgt u niet alleen de beschikking over klompen, kiel, zakdoek en stok, maar ook iets te drinken en wat lekkers er bij. Wel graag eerst even reserveren: tel. 072-5330109. REGIO - Kinderen in groep 8 van de basisschool die kiezen voor tweetalig onderwijs op het Willem Blaeu in Alkmaar, kunnen dat met ingang van het komend schooljaar niet alleen op vwo maar ook op havo niveau gaan doen. De openbare scholengemeen schap Willem Blaeu heeft inmiddels vijf jaar ervaring met tweetalig onderwijs en een verbreding naar de havo afdeling lag dan ook voor de hand. Ook de leerlingen op het havo zullen in de onderbouw vijftig 'procent van hun lessen in het Engels aangeboden krygen; by geschiedenis, aardrijkskunde, wis kunde, beeldende vorming, tech niek en lichamelijke opvoeding zal de voertaal Engels zijn. Daarnaast krygen de leerlingen meer uren Engels aangeboden door een zogenaamde 'native speaker', iemand die geboren en getogen is in Engeland. Door deze onderdompeling in het Engels pakken de leerlingen de vreemde taal spelenderwijs op en daar kunnen ze gemak van hebben in het vervolgonderwijs. Niet alleen op universiteiten maar ook op hoge scholen worden de studieboeken immers meer en meer in het Engels aangeboden. Een mooie opsteker voor de school was het bezoek van het Europees Platform op 23 januari. Deze instelling coördineert het Tweetalig Onderwijs in Nederland, een vorm van onderwys waar inmiddels meer dan negentig scho len aan meedoen. Door middel van bezoeken aan de scholen wordt de kwaliteit gewaarborgd. Gedurende een dag werd de school doorgelicht en werden alle geledingen aan een kruisverhoor onderworpen. Aan het eind van deze dag scoor de de tweetalige afdeling van de school op alle punten maximaal. Tweetalig coördinator Peter Vennik had er die dag alle vertrouwen in maar werd uiteindelijk pas aan het eind van de middag gerustgesteld. „Wy zijn al enkele jaren bezig met het opzetten van deze nieuwe afde ling van Willem Blaeu en je moet goed in de gaten houden waar je als school aan moet voldoen. Collega's die de lessen daadwer kelijk geven hebben vier jaar scho ling achter de rug, je kunt niet zomaar besluiten om 'het' voortaan maar in het Engels te doen. Daarnaast is er geregeld overleg met andere scholen over de te gebruiken methodes voor de ver schillende vakken. De wiskundemethode Getal en Ruimte is zelfs speciaal voor TTO in het Engels vertaald. Zo zijn er .tallo ze punten die. tydens een visitatie dag aan de orde komen, dus dat is best spannend." Op 13 februari krijgt de school op de landelijke TTO dag in Ede, het predikaat Junior TTO school officieel uitge reikt. Belangstellende leerlingen en ouders zijn welkom op de Open Dag op vrydag 16 februari of op de spe ciale High Tea middag op woensdag 21 februari om 15.30 uur. CASTRICUM - Vrijdag 9 februari vond in de aula van het Jac. P. Thijsse College de overhandiging van de cheque plaats met het geld ingezameld op de Cultuurdagen. Anouk van 't Veld van War Child kreeg de cheque overhandigd door leerlingen van klas 2hE, die het geweldige bedrag van 437,50 ophaalden. De rector, Ton Heijnen, verdubbelde zoals beloofd dit bedrag. War Child gaat de 6645,38 besteden aan hun projecten in Sierra Leone. Eigen foto Ook de burgemeester moest zich hullen in boerenkiel, rode zak om de hals en op klompen voor het betreden van de boerenklompgolfbaan. Foto: Machteld Wiegmans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21