Verton kampioen hoofdklasse libre Tios Jazzdance behaalt vijfde plaats SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Wekelijkse badmintonochtenden zijn hoogtepunten 'Er heerst een hele goede sfeer 'Geïnteresseerden kunnen gratis twee ochtenden meedoen Equipewedstrijden schermen in de Meent sport 27 Badminton 50 bestaat twintig jaar BADMINTON HEILOO - Iedere woensdagoch tend, van september tot en met mei, komen ze in bij elkaar in de badmintonhal aan 't Vennewater: de 43 leden van Badminton 50+. Deze maand bestaat de zelfstandige vereni ging onder de vleugels van Stichting Ouderwerk twintig jaar. Een goede reden om bij deze gezellige club stil te staan. In februari 1987 richtte Joop Evertsen de vereniging Badminton 50+ op. Direct bleek dat er onder de senioren in Heiloo en omstreken veel animo was om badminton te gaan spelen, want al snel had de vereniging ruim zeventig leden. Eerst speelden zij in de grote sport hal, maar na een paar maanden ver huisden ze naar de badmintonhal, die vanaf dat moment elke woens dagochtend door de vereniging van Stichting 't Vennewater werd gehuurd. In de twintig jaar dat Badminton 50+ nu bestaat, is er weinig veranderd. De leden staan in drie groepen ieder 75 minuten op de baan, waarvan ze een uur wed strijden tegen elkaar spelen en ze een kwartier besteden aan de nood zakelijke warming-up. Na afloop drinken de leden boven in de kanti ne altijd gezellig een kop koffie met elkaar. Ieder voorjaar vindt het jaar lijkse onderlinge toernooi plaats. Dan kunnen de leden uit de drie verschillende groepen ook tegen elkaar spelen. Volgens secretaris Nettie Schalks is badminton een goede manier om fit oud te worden: „Alle spieren komen aan bod en omdat badminton zo'n flitsende sport is, wordt ook je reactievermo gen gestimuleerd." Schalks vormt samen met trainer en penning meester Wim Yssels en Ben de Groot, die zorg draagt voor de public relations, al jaren het bestuur. Zonder enige subsidie heb ben zij altijd de vereniging draaien de weten te houden. De bestuursle den vinden het moeilijk om de hoogtepunten van de afgelopen twintig jaar te benoemen, omdat de wekelijkse badmintonochtenden eigenlijk altijd hoogtepunten zijn. „Er heerst een hele goede sfeer. Rivaliteit en ruzie komen bij Badminton 50+ niet voor," aldus de Groot. Wel ziet hij, net als veel andere leden, het toernooi als een jaarlijks terugkerend hoogtepunt. Op weg naar het volgende jubileum zou de vereniging graag wat meer leden willen hebben. Geïnteresseerden kunnen gratis twee ochtenden meedoen om te kij ken of badminton hen wat lijkt. Het enige wat ze mee hoeven nemen is sportkleding en zaalschoenen zon der zwarte (afgevende) zolen. Shuttles en rackets zijn aanwezig. Tevens kunnen geïnteresseerden telefonisch contact opnemen met Nettie Schalks: 072-5331175. Zij benadrukt dat badminton veel leu ker is dan veel mensen denken: „Badminton heeft toch het imago van 'het spelletje van de camping.' Wie bij ons komt kijken zal zien dat het beoefenen van deze sport in een gezellige vereniging beslist veel leu ker is dan het spelen op de cam ping. Bovendien heb je in de zaal geen last van de wind en heb je min der kans op blessures, omdat je op een vlakke ondergrond speelt." BILJARTEN REGIO - Het kampioenschap hoofdklasse libre klein van district Alkmaar is na een zeer spannende eindstrijd gewonnen door M. Verton uit Velsen-Noord en lid van biljartvereniging Onder Ons uit Castricum. Dit kampioenschap ging van start met negen deelnemers maar na twee avonden moest Overdijk uit Castricum wegens rugklachten afha ken zodat de wedstrijdleiding gedwongen werd een ander spel- schema te hanteren. Na vijf ronden lang bovenaan te hebben gestaan sneuvelde de latere kampioen in de zesde ronde tegen Beers uit Heerhugowaard en daardoor kwam Braan van DVO uit Heerhugowaard aan de leiding. In de laatste ronde kwamen Verton en Braan in een rechtstreeks duel tegen elkaar. Braan verdedigde een voorsprong van één punt en had aan remise voldoende maar Verton was in deze laatste par ty oppermachtig en won op fraaie wyze van zijn naaste concurrent. Onder grote publieke belangstel ling werd dit kampioenschap gehou den in bijjartcentrum de Vriendschap, waar biljartvereniging Aker v97 de beschikking had over perfect materi aal. Na een sportieve strijd kon de afgevaardigde van het district Alkmaar Verton huldigen als de nieu we kampioen in de hoofdklasse libre. Alle spieren komen aan bod bij de 50+ badmintonners. De negen meiden van de showgroep van Tios Jazzdance. Foto: Irene Broekema JAZZDANCE LIMMEN - De showgroep van Tios Jazzdance uit Limmen heeft afgelopen zondag de vijf de plaats behaald op een inter regionale jazzdanswedstrijd in Nieuwegein. De groep deed mee in de C-cate- gorie van zestien jaar en ouder. In deze categorie waren er sterke tegenstanders die al jaren meedoen aan jazzdanswedstrijden en ook deelnemen in hogere categorieën. De showgroep van Tios bestaat uit negen meiden waarvan sommige meiden voor het derde jaar mee doen aan wedstrijden en anderen hun allereerste wedstrijd dansten. De groep uit Limmen danste op het nummer 'Dans van de mantel' uit de musical Aïda. Eigen foto Voor de uitvoering van de dans met de gevraagde technieken kreeg de groep een 7.80. Dit was het hoogste cyfer van alle deelnemers in de categorie. De wedstrijd was een oefenwed strijd voor de komende voorrondes van het NK Jazzdans. De groep heeft een goede oefening gehad voor de wedstrijden die de komende maanden gedanst gaan worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25