Medewerkers Keurslager Kees Burger succesvol Open dag vier praktijken wwwi|)^^ Inl Bescherming paddentrek Margreet Schouwenaar leest voor H E I L O O 7 KORTOM VVD Campagne Provinciale Staten PvdA discussie Noord-Hollandse stemwijzer online Springschans bezoekt De Loet Nivon-lezing Van kust tot polder Cursus Acrylverf UITKIJKPOST 14 FEBRUARI 2007 Wimer- wtebpakto, •OTfijk gekfuiri HEILOO/EGMOND - Afgelopen week heeft vrijwel het voltallige perso neel van Keurslager Burger uit Heiloo en Egmond aan den Hoef met suc ces hun mbo-opleiding afgerond. Dit is de afsluiting van een uniek scho lingsproject dat anderhalf jaar geleden gestart is. Niet één of twee, maar vrijwel alle medewerkers van Keurslager Burger uit Heiloo en Egmond aan den Hoef hebben onlangs hun mbo-opleiding met succes afgerond. De groep van 18 mensen heeft de afgelopen anderhalf jaar gezamenlijk een mbo-opleiding gevolgd tot verkoopmedewerker. Vorige week werd bekend dat alle medewerkers, ondernemer Kees Burger zelf en zijn vrouw en dochter, de opleiding met goed gevolg hebben afgesloten. Na 24 jaar in Heiloo is Keurslager Burger in Egmond aan de Hoef een jaar geleden gestart met een totaal nieuw winkelconcept. Naast vlees en vleeswaren verkoopt de ondernemer ook vis, kaas en maaltijden in zijn mooie winkel aan de Nieuwe Egmonderstraatweg 1/7. Om ervoor te zorgen dat de klanten in de nieuwe winkel een perfect advies en een gastvrije ontvangst te wachten stond, besloot de onderne mer vrijwel al zijn medewerkers een mbo-opleiding tot verkoopmedewer ker te laten volgen bij Slagers Vak Onderwijs (SVO) Opleidingen. Gedurende anderhalf jaar heeft de groep onder begeleiding van'een docent van SVO gewerkt aan hun verkoop- en adviesvaardigheden en hun productkennis. Vorige week ontving de groep het mbo-diploma uit handen van SVO-docent Conny Korten: „Het is heel speciaal om aan zo'n groep les te mogen geven. Het komt nu eenmaal niet zo vaak voor dat zowel de medewerkers als de ondernemer tegelijk een opleiding volgen. Voor zover ik weet is dit de eerste keer dat dit binnen de Nederlandse versdetailhan del gebeurd is." HEILOO - Op zondag 18 februari organiseren een viertal praktijken een Open dag van 10.00 tot 17.00 uur aan de Westerweg 389 (naast de sauna). Acupunctuur Corine Geelhuijzen van Centrum Kunlun gebruikt acupunctuur, TuiNa en Chinese Kruiden om vele gezondheidsklachten te behandelen. Corine geeft ook gezichtsacupunctuur; voor de bezoekers van de open dag geldt een aantrekkelijke korting voor de behandelingen van deze unieke manier om het gezicht te verjongen. Tijdens de open dag zal Corine u ook laten kennis maken met TuiNa. Voor info, tel. 072-5330611. Bewegingsbanken Bij BMH vindt u het ideale bewegingssysteem. Een grote diversiteit aan bewegingsapparatuur, zoals banken, stoelen, maar ook vibratiemassage, de evenwichtstrainer en cardiotoestellen treft u aan. Alles onder optimale begeleiding voor het verbeteren en herstellen van uw conditie. Deze methode is uitermate geschikt voor ouderen. Tevens is er geen risico van overbelasting. Belangrijk bij reuma, bekkeninstabiliteit, rugklachten, enzovoorts. Gratis proefles op afspraak. Geen inschrijfgeld of verplichtin gen. Tel. B.M.H. 072-5324000. www.bewegenheiloo.nl. Computerdiagnostiek: Body-Scan Dit is unieke diagnostische apparatuur voor de controle van uw gezond heid en/of de behandeling van uw klachten. U zit ontspannen op een stoel met een hoofdtelefoon op voor een computerscherm. U behoeft zich zelfs niet uit te kleden. Op het computerscherm kan men de organen en syste men van het lichaam zien met aangegeven markeringen. Meer informatie: www.body-scan.nl of tel. 06-22869186. Pedicure&Podologie: Ann Weldon Sinds 1995 werkt Ann Weldon als gediplomeerde pedicure. U kunt bij haar terecht voor diverse professionéle-pedicurebehandelingen. Zij is gecertificeerd voor behandeling van cliënten met diabetes en tevens diplo meerde podologe. Weldon werk met de allernieuwste apparatuur. Hygiëne in de pedicurepraktijk is zeer belangrijk. Aangesloten bij Provoet, dus Ann Weldon staat borg voor kwaliteit. Neem de stap naar een professionele voetverzorging en bel 072-5332770. HEILOO - Vanaf 15 februari kan het in incidentele gevallen al voorkomen dat de slagboom op de Kuillaan in Heiloo wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Het ingraven van de gaasstrook langs de Zanderslootweg vindt plaats op zaterdag 24 februari. Door de steeds vaker optredende zachte winters is de kans groot dat amfibieën al vanaf half februari uit hun winterslaap ontwaken en begin nen aan de jaarlijkse voorjaars (pad den) trek. De Paddenwerkgroep wil daarop inspelen door ook eerder de Kuillaan veilig te stellen, met daarbij de aanwezigheid van enige vrijwilli gers. Aangezien padden, kikkers en watersalamanders nachtdieren zijn, is bij het neerlaten van de slagboom de Kuillaan afgesloten van 19.00 uur tot 07.00 uur in de maanden maart en april. Tijdens de padden- trek is de route via de Westerweg en Kuillaan naar de Kennemer- straatweg om die reden 's avonds en 's nachts niet toegankelijk. In 2006 kon de Paddenwerkgroep Heiloo spreken van een uitstekende pad dentrek. In totaal werden 2718 amfibieën overgezet en geteld waar van 2547 Gewone padden, 48 Bruine kikkers en 123 Kleine water salamanders. Het aantal dode die ren bedroeg 24! Aangezien de Paddenwerkgroep ieder jaar weer nieuwe vrijwilligers nodig heeft, kunnen mensen die mee willen hel pen aan deze kortstondige padden- overzetactie de volgende telefoon- numers bellen: Suze Sep, tel. 072-5117416 en/of Els Swart 072- 5330324 na 19.00 uur. REGIO - De afdelingen van de WD van Alkmaar, Bergen, Heiloo, Castricum en Schermer hebben de handen ineen gesla gen voor een gezamenlijke start van de campagne voor de ver kiezingen van de Provinciale Staten op 7 maart. De WD benadrukt het belang van de provincie als het gaat om zaken als milieu, vervoer, Schiphol en ruimtelijke ordening. Daarnaast worden de leden van de Eerste Kamer, ook door Provinciale Staten gekozen. Op 19 februari is vanaf 20.00 uur een bijeen komst in de Kees Kist Lounge van het DSB Stadion voor leden en introducés. Verdere informa tie kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. HEILOO - De afdeling Heiloo van de PvdA nodigt uit tot het bijwonen van een discussiebij eenkomst over schone energie. Spreker is Diederik Samsom, lid Tweede kamer voor de PvdA. Plaats: Open Huis. Aanvang: 20.00 uur. De avond is toegan kelijk voor zowel leden als niet- leden. REGIO - Vanaf 8 februari is de Noord-Hollandse Stemwijzer voor de provinciale verkiezin gen van 7 maart online. Met de stemwijzer kunnen de inwoners van Noord-Holland via internet op een eenvoudige manier vast stellen welke partij het meest met hun opvattingen overeen komt. De stemwijzer is te vin den op www.noord-holland.nl. HEILOO - In het kader van het thema Voeding gingen de leer lingen van groep 3 van de Springschans Oost op bezoek bij bejaardentehuis de Loet. Ze mochten een kijkje in de keuken nemen. Voordat de kinde ren de keuken in mochten, kreeg iedereen eerst een schortje en een haarnetje. De kinderen kregen antwoord op al hun vra gen; waar komt het eten binnen, waar wordt het bewaard (wat is het koud in de vriezer!), hoe kun je voor zoveel men sen tegelijk koken, wat voor pannen heb je nodig (wat zijn de pannen zwaar!), hoe blijft het eten warm, wie doet de afwas. In de eetzaal was na afloop voor iedereen drinken en wat lek kers. Tevreden met alle antwoorden gingen de kinderen terug naar school. Eigen foto HEILOO - Op zaterdagavond 17 februari houdt Jan Castricum voor het Nivon Heiloo een lezing met dia's over de waterhuishouding in het heden en het verleden in het westen van ons land. Daarbij komen de verschillende land schapstypes en de daarbij beho rende flora en fauna aan de orde. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Kosten: Leden 2,-, anderen 3,-, jeugd 1,- per persoon. Eventueel vooraf opgave bij Reina Mulder, tel.072-5333127 of bij Annelies Stierp, tel. 072-5113450. Zoals gebruike lijk verzorgt de Openbare Bibliotheek Heiloo een collectie boeken die ter plaatse kunnen worden ingezien. HEILOO - Stella wil geen rode kool eten. Ze wil ook geen tam den poetsen. Ze wil weg, naar de overkant. Daar hoef je niet vroeg naar bed. Daar hoef je geen tanden te poet sen of handen te geven. Stella pakt haar sjaal, haar tas en haar geld. Stella gaat op weg. Ze ontmoet een koe en een kraai. Ze ontmoet een nachtuiltje. Maar de overkant blijft ver weg. Wie wil weten hoe het ver haal van Stella afloopt moet naar de voorleesmiddag in de bibliotheek komen. Margreet Schouwenaar, dichter en kinderboekenschrijf sters, leest voor uit haar kinder boekje: Stinkertje Stout op woens dag 21 februari van 13.30 tot 14.00 uur in de bibliotheek van Heiloo. De middag is bedoeld voor alle kinderen, en opa's, oma's, mama's papa's, die van verhalen houden en het heerlijk vinden om voorgelezen te worden. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo organi seert een extra cursus Acrylverf. Verschillende acryltechnieken worden behandeld binnen vier lessen van drie uur op maandag middag. De cursus is voor zowel beginners als gevorderden geschikt. Docente is mevrouw Buis. Startdatum 19 februari, kosten 45,-, exclusief materi aal. U kunt uw eigen materiaal gebruiken of een voor deze cursus toereikend pakket aan schaffen via de docente van 12,50. Informatie en opgave via tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7