So Be It Orgel en hobo in Heiloo Veiling bij 't Stekkie Klankschalen Meditatieconcert H E I L O O Het gele huis kfUfJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Expositie van Maria de Waard-Meyer La Tourneuse de Pages BOEK VAN DE WEEK 'MARTIN GAY FORD HET GELE HUIS e. ...j Het gele huis van Martin Gayford Tibetaanse en Nepaleese klanken UITKIJKPOST 21 FEBRUARI 2007 Het verhaal van La Tourneuse de Pages is simpel, maar krachtig. De tienjarige Mélanie, een slagers dochter, zit vol talent om piano te spelen. Wanneer ze een auditie doet om een beurs te bemachtigen, wordt ze onheus behandeld door de juryvoorzitster en beroepspianiste Ariane. Dit zorgt ervoor dat Mélanie slecht speelt en wordt afgewezen. Alles maakt zo'n grote indruk op het meisje dat ze besluit nooit meer piano te spelen. Jaren later blijkt Mélanie, nu een volwassen vrouw, dit voorval niet vergeten te zijn. Ze doet een stage in het kantoor van de man van de pianiste en raakt zo aan een baantje als oppas voor zijn zoontje. Mélanie trekt tijdelijk in bij het gezin en wint steeds meer het ver trouwen van Ariane, die psychisch heel onstabiel blijkt te zijn. Ze wordt zelfs haar partituur- draaister aan de piano en haar grote steun en toeverlaat. Maar het meisje blijkt heel andere plannen te hebben met het gezin. Ze ontpopt zich tot een koele, bere kende wraakengel die büjkbaar niet zal rusten voordat ze haar vendetta heeft gehad. 1 "~TllliW""fr" Van oktober tot december 1888 deelden Vincent van Gogh en Paul Gauguin een huisje in het Provengaalse stadje Arles. In Het Gele Huis wordt voor het eerst gedetailleerd het verhaal van die negen weken gereconstrueerd. De samenwerking, die was aange gaan omdat Van Gogh Gauguins werk bewonderde, leidde al snel tot een stroom meesterwerken. Gebruikmakend van nieuw onder zoeksmateriaal laat de kunstcriticus Martin Gayford zien hoe die werken tot stand kwamen. Hij laat ook zien hoe de twee turbulente meesters ideeën uitwisselden en hoe him alle daagse leven eruitzag: van hun maaltijden en financiële beslomme ringen tot wat zij droegen, deden en dachten. Gaandeweg komt Gayford bovendien tot een overtuigende analyse van de geestesziekte van Van Gogh, die ertoe leidde dat hij zijn leven na Arles grotendeels in een zwakzinnigengesticht moest doorbrengen. door Martin Gayford voor 24,95 i HEILOO - In de muziekscène loopt het covercircuit de laat ste paar jaren rake klappen op. De jeugd van tegenwoordig geeft zijn zuurverdiende centjes tegen woordig üever uit aan een 'leuke' diskjockey als aan het bekijken/beluisteren van een band die goede covers ten gehore brengt. Aan de kwaliteit van de meeste coverbands ontbreekt het niet, het is vaak de desinteresse van het grote pubhek waar het om draait. Als er echter nog een coverband is waar je, hoe oud of jong je ook bent, eens een kijkje bij moet gaan nemen dan is de band So Be It. De zanger van de band kan een aardig 'moppie' zingen en wil nog wel eens een extreem hoge noot halen. De guitaartandem brult en scheurt waar het moet en spelen ingetogen als dat het nummer ten goede komt. De drums en de bas spelen de gaten dicht en zorgen dat het pompen blijft en niet verzuipen. Het repertoire van de band bestaat voornameüjk uit rock muziek van onder andere Aerosmith, Creed, Live, Black Crowes et cetera. Gelukkig schuwt de band ook de gevoelige covers niet. So Be It verzorgt op zaterdag 24 februari een üve-optreden in La Strada aan de Kennemerstraatweg 215, tel. 072-5330860. Aanvang is om 21.00 uur. HEILOO - Op vrijdagavond 23 februari wordt op het recent gebouwde eri prachtig klinken de orgel in de Ter Coulsterkerk van Heiloo (Holleweg 111) een concert gegeven door de beken de organist Evert van de Veen. Naast solowerken voor orgel zal hij ook samenspelen met de hobo ïste Anja van der Maten. Evert van de Veen (1963) volgde orgellessen bij onder andere de bekende organist John Propitius en studeerde aan het Utrechts Conservatorium het hoofdvak orgel bij Theo Teunissen. In zijn uitvoeringspraktijk is de laatste jaren het accent vooral komen te liggen op het geven van (orgel)concerten, zowel in Nederland als elders. Hij is ook een veelgevraagd (koor)begeleider. Hij werkte samen met bekende musici als Marco Bakker, Louis van Dijk, Jan Vayne en Ernst Daniël Smid. Anja van der Maten studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Heinz Friesen, Bart Schneemann en Remco de Vries. In 1993 behaalde zij het diploma Docerend musicus en in 1995 het diploma Uitvoerend musicus. Ook volgde zij diverse master classes. Anja is verbonden aan het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Daarnaast speelt zij in het Rotterdams Kamerorkest en in Orchestra Particolare. In de koorwereld is Anja een veel gevraagd soliste voor concerten, cd- producties en televisie-opnamen. Samen met organist Jaap Zwart junior maakte zij een klassieke solo ed. De toegangsprijs bedraagt 8,- en voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar 7,-. De aanvang stijd is 20.00 uur. Kaarten zijn tevo ren telefonisch te reserveren via 072-5334804, 5335852 en 5335747, per e-mail: h.wijsma@quicknet.nl, dan wel op donderdag 22 februari van 10.00 tot 12.00 uur aan de kerk. EGMOND - Op zondag 25 febru ari kunt u in 't Stekkie aan de Adelbertusweg 9 te Egmond- Binnen een feestelijke veiling bijwonen. Vanaf 14.00 uur veilt Aaltje van Wieringen daar een groot aantal van haar schilderijen. Een kwart van de opbrengst van de veiling gaat naar het 'Hazenlippenproject'. Mede door dit project zijn Nederlandse chirurgen in de gele genheid kinderen in Thailand die een lip-, kaak- of gehemeltespleet (in de volksmond 'hazenlip' genoemd) of een oogafwijking heb ben gratis te opereren. In de afge lopen twaalf jaar organiseerde Aaltje bij 't Stekkie atelierconcer tjes, volksmuziekbijeenkomsten, literaire middagen en openbare schilderlessen. In haar atelier geeft ze wekelijks kinderen en grote men sen het plezier van zelf schilderen mee. Aaltje begon als kleuterleid ster, en was daarna docent tekenen en handenarbeid op het lager en middelbaar onderwijs. Vervolgens ging zij schilderen in haar eigen ate lier, eerst in Castricum, later in Egmond-Binnen. Naast onderwer pen als leven en dood, eenzaam heid, angst, macht en machteloos heid, komen ook vrolijkheid en vreugde aan bod in haar werk. HEILOO - Gedurende de maanden februari en maart, zijn er in het restaurant Wildschut eten drinken schilderijen te zien van Maria de Waard-Meyer. De schilderijen tonen sfeervolle geabstra heerde landschappen en portretten, waarin Maria door weglating van elementen een interessante verstilling weet te bereiken. De expositie is te zien tot eind maart aan de Stationsweg 82 in Heiloo en is dagelijks de gehele dag geopend. Eigen foto CASTRICUM - Op zaterdag avond 3 maart van 20.00 uur tot 22.00 uur is er een bijzon der meditatieconcert in de Nederlands Hervormde kerk aan de dorpsstraat van Castricum. Op deze avond zul len er klanken te horen zijn van Tibetaanse en Nepaleese klank schalen samen met tingsha's, drums en rainsticks. Op intuïtieve wijze worden er lie deren gezongen die resoneren met de boventonen uit de klankschalen. De akoestiek van deze oude 12e eeuwse romaanse kerk leent zich hier uitstekend voor. Klankschalen zijn ook al eeuwenoud en hebben hun oorsrong in de Himalaya-lan- den. Voor het westen zijn deze klan ken voor meditatie en heling tame lijk nieuw en worden de laatse jaren steeds meer (her)ontdekt. Sinds enige tijd geven Joke Welboren en Willem Cretier klankmeditaties in de boshut aan het Scoutingpad aan de rand van de duinen van Castricum. Het concert in de 12e eeuwse kerk zal ook door hen gege ven worden en, net zoals in de bos hut, eventueel liggend ervaren kun nen worden. Er zijn hiervoor een beperkt aantal plaatsen beschik baar. Voor wie liever een zitplaats heeft is er ruim voldoende plaats. Ervaar de helende werking van dit unieke klankmeditatie-concert op deze mooie oude plek. U vindt de Nederlands Hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Castricum. Kosten: 15,- voor kinderen 10,-. Reserveren via sakagaweea@hotmail.com (Joke Welboren) of willemacretier@wan- adoo.nl (Willem Cretier) of via tel. 0251-657855 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Voor wie dit concert graag liggend wil ervaren; neem daarvoor een eigen matje, deken of slaapzak mee en een kussen. Voor een ligplaatsje moet gereserveerd worden. Joke Welboren en Willem Cretier laten klanken horen in de Hervormde kerk. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IHN fJÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11