Hoe vers is de lucht in uw woning? Rijbewijzen 13 112 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl We staan er vaak niet bij stil. Maar een huis is als een lichaam; het moet ademen. Anders beslaan de ramen, ontstaan vochtplekken en laat verf los. Dat is niet alleen slecht voor uw huis maar ook voor uw gezondheid en energierekening. Daarom: kijk uw huis er eens op na. Zorg altijd voor open en schone ventilatieroosters. Of anders; een open (klap)raam, zeker in de woon- en slaapkamer. Een gezond huis vraagt om 24 uur per dag ventileren. In Nederland heeft ruim 1 op de 6 woningen te weinig ventilatie. In bijna 1 op de 5 huizen zitten vochtplekken en schimmels op de muur en het plafond. 4 op de 5 woningen heeft een schade lijke concentratie huisstofmijt. Deze cijfers liegen er niet om. De gezondheidsschade van deze schimmels en huisstofmijt kan aanzienlijk zijn. Zo neemt bij kinderen de kans op astmaklach ten in vochtige woningen toe met een factor 1,5-3,5. Bij vol wassenen ligt dit iets lager. Andere klachten kunnen zijn: allergieën, hoesten, benauwd heid, chronische verkoudheid of hoofdpijn. Daarom voert het ministerie van VROM een meer jarige campagne over wat goed ventileren is. Goed ventileren is 24 uur per dag ventileren Dagelijks vervuilen we de lucht in ons huis met koken, douchen en stoken. Als we te weinig venti leren blijven vocht en chemische stoffen in huis hangen. Veel men sen denken dat een tijdje het raam open zetten voldoende is. Maar dit blijkt niet het geval. Het effect van 3 tot 4 uur luchten is na een half uur weg; dan is de kwaliteit van de binnenlucht in huis weer net zo als voor het luchten. Tips voor goed ventileren - Houd ventilatieroosters en -schuiven boven de ramen altijd open. Is het buiten koud, sluit ze dan maximaal voor de helft. Maak de roosters eens per jaar schoon met de stofzuiger, zowel aan de binnen- als buitenkant; - Heeft u geen ventilatie roosters? Zet dan altijd het klapraam of een ander raam pje open (met anti-inbraak stang of slot). Zeker in de woon- en slaapkamer; - Laat de afzuigkap na het koken nog een kwartiertje aan staan. Zo kan het overtol lige vocht naar buiten. Reinig de afzuigkap regelmatig; - Zet na het douchen het raam een half uur open om te luch ten en/ of zet de ventilator aan; - Vervang regelmatig stofzui- gerzakken en het filter in de stofzuiger; - Controleer of de ventilatie roosters in de gevel - aan de voor- en achterkant van het huis - nog open zijn. Deze zorgen ervoor dat de kruip ruimte en spouwmuren droog blijven; Meer informatie Voor meer informatie kunt u het dossier "ventilatie" op de website van het ministerie van VROM www.vrom.nl/ventilatie bekijken met ondere andere veelgestelde vragen en publicaties. U kunt kij ken hoe gezond u woont en de test doen op www.vrom.nl/woon- ikwelgezond? Of u kunt contact opnemen met de Postbus 51 informatielijn, telefoonnummer 0800 - 8051 (gratis) Als de verloopdatum van uw rijbewijs aanstaande is (datum vernieu wen voor) dan is het noodzakelijk, dat u actie onderneemt. Met een verlopen rijbewijs bent u formeel niet meer verzekerd en mag u officieel ook niet rijden. De gemeente tracht degenen bij wie dit aan de orde is schriftelijk te informeren, maar de verantwoordelijkheid voor het vernieuwen blijft uiteraard bij de rijbevoegde. Speciale aandacht vragen wij van degenen, die gekeurd dienen te worden. Afhankelijk van allerlei factoren kan de procedure in dat geval langer duren dan u ver wacht en is de verloopdatum van uw rijbewijs snel aan de orde. Wij adviseren om dan minimaal twee maanden voor de verloopdatum met de procedure te beginnen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Burgerzaken. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 67 22. Raad en -commissies Vergadering presidium Het presidium is een overlegplatform, dat onlangs door de gemeenteraad is ingesteld. In het presidium zitten de raadsleden mevrouw Beens- Woudenberg en de heren J.G. Daas, R.P. van Splunteren en de burge meester T.J. Romeyn. Het presidium wordt bijgestaan door de griffier mevrouw G.C.I. Kager. De leden van het presidium bereiden voorstellen voor over de werkwijze van de gemeenteraad en geven namens de raad invulling aan het werkgevers schap van de griffie. De vergaderin gen van het presidium zijn openbaar, tenzij de leden van het presidium aan het begin van de vergadering beslui ten om op onderdelen in beslotenheid te overleggen. Vergadering 21 februari Op 21 februari 2007 vergadert het presidium in de B&W-kamer in het gemeentehuis. De vergadering begint om 17.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Vaststelling verslag met afspraken d.d. 29 januari 2007 - Vaststellen gewijzigd vergader schema 2007 Presidium - Bespreking model Leiden tbv voort gangsgesprek met de burgemeester - Vaststellen functieprofielen com missiegriffiers en planning sollicita tieprocedure - Bespreking voorstel traject van behandeling Kaderbrief tot vaststel ling Programmabegroting voor 2007 - Het proces van Kaderstelling - Informatie-uitwisseling agenda punten volgende vergadering Welstandscommissie Op maandag 26 februari a.s. verga dert de Welstandscommissie. De ver gadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebben den kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behan deling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 12 februari 2007. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Alle Hospervijver 3, vergroten woning - Alle Hospervijver 5, vergroten woning - Laan van Zeeman 13, bouwen nieuwe woning - Middelhof 12, vergroten woning - Westerweg 94, bouwen nieuwe woning 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda, inclusief de ingeplande afspraken en de volgorde van de behandeling, en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op maandag 26 februari a.s. tussen 08.00 en 12.30 ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. (Vervolg op volgende pagina) r -ï Belangrijke nummers in SPOEDgevallen alarmnummer: zonder SPOED Brandweer: 072 564 44 44 Politie: 0900 8844 UITKIJKPOST 21 FEBRUARI 2007 Heiloo contact i éL Meer informatie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13