Live-radiodebat Verkiezingen Nel van der Steen verlaat bibliotheek Vastenmeditatie werkgroep Egmond Snertfestijn voor ouderen Weekendje weg met JOEB REGIO 18 GEVONDENVERLOREN CONQUISTA JOC Conquista Agenda KORTOM Katholiek Vrouwen Gilde Nederlandse klederdrachten 2 1 FEBRUARI 2007 UITKIJKPOST Nel achter de haar zo vertrouwde bibliotheekbalie. Eigen foto LIMMEN - Na ruim 32 jaar in de bibliotheek van Limmen te hebben gewerkt vindt Nel van der Steen, dat het mooi geweest is. Zij gaat gebruik maken van de prepensioenrege ling van de bibliotheek om zo plaats te maken voor 4jong bloed'. Wie haar voor het laatst in actie wil zien achter de balie van de bibli otheek kan even langs komen op woensdagmiddag 28 februari. Dit is haar laatste werkdag voor de biblio theek. U hebt tijdens de normale openingstijden nog gelegenheid om haar gedag te zeggen, de hand te drukken of te bedanken voor de goede zorgen. Nel begon haar loop baan in 1975 toen de bibliotheek zich aansloot bij de Provinciale Bibliotheek Centrale en met profes sionele krachten ging werken. Zij is jarenlang een goedlachs gezicht geweest achter de balie van de bibliotheek. Voor alle klanten had ze wel een vriendelijk woord over. Nel heeft generaties voorbij zien komen in de bibliotheek. Leners die als kind al in de biblio theek kwamen nemen nu hun eigen kinderen weer mee naar de biblio theek. Eén van de werkzaamheden van Nel was het maken van presen taties. Menig tentoonstelling in de bibliotheek van Limmen kwam dan ook van haar hand. Het was verbazingwekkend om te zien hoe zij met soms beperkte middelen een leuke sfeer kon creë ren. Tevens stak Nel de helpende hand toe bij talrijke activiteiten in de bibliotheek. Dat kon zijn bij peu ter en kleuterbezoeken tijdens de Nationale Voorleesdagen, vakantie cocktails die mede door haar in goede banen werden geleid en acti viteiten in de jaarlijks terugkerende Kinderboekenweken. Ook bij menig lezing die in de bibliotheek werd georganiseerd was haar hulp onontbeerlijk. De mede werkers van de gehele bibliotheek Castricum en die van de vestiging Limmen in het bijzonder zullen in haar een gewaardeerde collega moeten missen. EGMOND - Zoals elk jaar orga niseert de Oecumenische werk groep Egmond een serie van vijf vastenmeditaties ter voor bereiding op het Paasfeest. Juist in de veertig dagen tijd ter voorbereiding op het meest belangrijke feest in de Christelijke wereld: Pasen, is het goed om meer aandacht te besteden aan gebed en meditatie. Dit jaar staan de 'Ik ben...' woorden uit het Evangelie van Johannes centraal: Ik ben de Goede Herder, Ik ben het Brood dat leven geeft, Ik ben het licht voor de wereld, Ik ben de deur voor de schapen, Ik ben de opstanding en het leven. In de komende vijf weken van de veer tigdagentijd wordt er stil gestaan bij één van deze thema's met de grote vraag hoe wij daarmee in het leven van alle dag omgaan. De eer ste vastenmeditatie vindt plaats op woensdag 28 februari in de kerk aan de Trompstraat in Egmond aan Zee met als thema: Ik ben de Goede Herder. Deze diensten zijn niet alleen voor mensen uit Egmond aan Zee, uit de hele omgeving en vanuit welke kerk dan ook, bent u welkom. Voorgangers in de eerste vasten meditatie zijn Nel de Wit, ouder ling van de Protestantse kerk Nederland en Nico Knol pastor van de Rooms Katholieke kerken in de Egmonden. Tijdens deze meditatie zal er ook een collecte worden gehouden, voor het vastenproject van de Egmondse Kerken. Gedurende de voorbereidingstijd op het Paasfeest worden Christenen gevraagd aan vasten en versobering te doen en het geld wat daarmee uitgespaard wordt te schenken aan een vastenproject. Dit jaar betreft het een project in Vietnam, ten bate van de verbete ring van de inkomsten van arme boeren, die voornamelijk rijst telen. Het ontbreekt hen aan ken nis over landbouwproductie en irrigatiemogelijkheden. Andere activiteiten zoals vee houden, tuin bouw- en visvijveractiviteiten zijn nauwelijks ontwikkeld. Om de kan sen van de boeren te vergroten leert CRS (Catholic Relief Services) hen hoe ze de landbouw productie kunnen verhogen en verbeteren. Ook wordt hen geleerd om andere gewassen en granen te telen en hoe ze meer voor de 'markt' kunnen produceren. CASTRICUM - Nederland gaat weer naar de stembus! Dit keer voor de Provinciale Staten Verkiezingen die plaatsvinden op woensdag 7 maart. In aanloop naar deze verkiezingen organi seert Radio Castricuml05 een live radiodebat. In deze uitzending wordt door politieke partyen gedebatteerd over talloze onderwerpen die actueel zijn in Noord-Holland, zoals de uitbrei ding van Schiphol, het opofferen van natuur voor woningbouw, de verplaatsing van de bollenteelt naar de noordkop van Noord-Holland, het invoeren van gratis openbaar vervoer, meer windmolenparken en zo zyn er nog talloze voorbeelden te noemen die betrekking hebben op Noord-Holland. Aan het debat doen ook lokale politieke partijen van Castricum mee, die niet meedoen aan de Provinciale Staten Verkiezingen. De uitzending is live te volgen op zondag 4 maart tussen 16.00 en 18.00 uur op Radio Castricum 105 en vindt plaats in Café Me Tante aan de Dorpstraat in Castricum. Castricum 105 is te beluisteren via de etherfrequentie 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Castricum en Bakkum) en op 89.0 FM (in Akersloot, Limmen en op De Woude) Meer informatie over de pro gramma's van Castricum 105 kunt u vinden op de website van deze omroep: www.castricuml05.nl. De senioren lieten zich de snertmaaltijd goed smaken. Eigen foto AKERSLOOT/LIMMEN - Op Valentijnsdag werd er onder auspiciën van de Stichting Welzijn Castricum in samen werking met Stichting "Welzijn Ouderen Limmen en Stichting Welzijn Ouderen Akersloot een overheerlijke erwtensoepmaal tijd georganiseerd, compleet met roggebrood met spek en een heerlijk glas wijn. De erwtensoep werd geheel belangeloos aangeboden door een horecabedrijf uit Akersloot. Dit bedrijf verzorgt ook binnen de gemeente Castricum alle koelvers maaltijden van 'tafeltje dekje'. In Limmen waren ruim vijftig jongere en oudere senioren voor de lunch bij elkaar in de benedenzaal van Vredeburg. In Akersloot werd de snert zowel tussen de middag, als in de avond geserveerd omdat de aanloop zo groot is dat niet ieder een tegelijkertijd in het Kruispunt past. In totaal genoten daar zo'n zeventig mensen van de soep. Zowel SWOL voorzitter Kees Kroone, als SWOA voorzitter Jan Terluin bedankte alle aanwezigen voor hun komst, de vrijwilligers voor him hulp en beiden zouden de dank van de aanwezigen voor de genoten kwaliteitssnert overbren gen naar de sponsor. EGMOND - Midden in de win ter is het voor jongerencen trum JOEB de hoogste tijd een tropicalweekend te organise ren. Het tropicalweekend is inmiddels traditie in Egmond- Binnen en is weer volgeboekt met leuke bands. Je zult je dit weekend wanen op de stranden van Jamaica en er worden allerlei inheemse, tropi sche "versnaperingen en cocktails geserveerd. Vrijdagavond 23 februari gaan de deuren van JOEB om 20.00 uur open en wordt het weekend ingeluid met De Solid Rocket Boosters, 'SoRBO' in de volksmond. Vrijdagnacht is er een Miss en Mister Tropical-verkie- zing, dus doe je best en kom in stijl! JOEB sluit vrijdagnacht om 02.00 uur om zaterdagavond 24 februari om 20.00 uur de deuren weer te openen voor Pakhuis. De formatie Pakhuis speelt Nederlandstalige roots-reggae die is ontstaan in een pakhuis aan de Zaan. Ook zaterdagnacht blijft JOEB tot 02.00 uur open. Zondagmiddag 25 februari staan om 16.00 uur de vrijwilligers van JOEB alweer paraat en wordt het genieten van lekkere reggae plaat jes met dj Jannes, Co en Syb. Toegangskaarten kun je kopen in jongerencentrum JOEB en kosten 4,- per avond of 6,- voor het hele weekend. Zondag is de toe gang gratis. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen als gevonden en verloren. Goederen gevonden en verloren tussen 12 en 19 februari. Verloren in Castricum: Sleutels 2 x, leren rode portemon nee met diverse pasjes, gouden hangertje met briljantjes, gele helm met riempje, herenportemonnee bruin diverse pasjes, tas met inhoud bril agenda en rijbewijs. Gevonden in Castricum: Sleutels lx, schooletui roze met pennen en stiften, armbandje zilver met gekleurde hangers, verrekijker in zwart etui. LIMMEN - Het programma voor woensdag 21, vrijdag 23, zater dag 24 én zondag 25 februari van Conquista is: Conquista Kids Zaterdag 25 februari: Vogelhuistekening maken met pinda's erbij! Geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Kosten: 1,- per kind. (4 tot en met 9 jaar) Club Woensdag 21 februari: Open inloop, met alle bekende activitei ten zoals poolbiljart, tafelvoetbal, pc's, game-cube op groot scherm, enzovoorts. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur en gratis entree! Zaterdag 24 februari: bowlen! Verzamelen om 19.00 uur in Conquista en vertrekken daarna naar de bowlingbaan. Na afloop terug naar Conquista om nog wat te drinken. Je moetje wel van te voren opgeven! Er is plaats voor 18 deelnemers en de kosten bedragen 3,-. (9 tot en met 12 jaar) Club X-tra Vrijdag 23 februari: Open inloop. Geopend van 19.00 tot 23.00 uur en gratis entree. Zaterdag 24 februari: gesloten! (12 tot 16 jaar) Café Elke vrijdagavond: Geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ook zijn elke zondag geopend vanaf 15.00 uur. Loop eens binnen!(vanaf 16 jaar) LIMMEN - Op woensdag 28 febru ari komt het medium Mirjam Lefeber in de Burgerij aanvang 20.00 uur. Zij is 16 jaar geleden begonnen met haar spirituele ont wikkeling. Ze heeft niet alleen een spirituele-, maar ook een medische kennis en achtergrond. Wilt u als introducé hier bij aanwezig zijn, dan betaalt u 3,50 voor de koffie. EGMOND - Op woensdag 28 februari staat om 10.00 uur de koffie weer klaar voor de 55-plus- sers. Deze morgen staat in het teken van Nederlandse kleder drachten. De verwachting is niet dat iedereen in klederdracht komt, maar als u dat wilt en u kunt er ook nog iets over vertellen, dan wordt dat zeer op prijs gesteld. Introducés zijn ook welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 18