Even voorstellen: Boy Broersen Informatie voor mantelzorgers Groene vacatures voor vrijwilligers op website Genezing en gezondheid, tegenwoordig een droom Buurtbus Ontmoetingen REGIO 19 De nieuwe jongerenwerker van Conquista Rommelmarkt De liefde verbeeld Natuurlijk bewegen in de natuur 'Zelf aan de slag* met psychische klachten Een verrassende ontmoeting U ITKIJ KPOST 21 FEBRUARI 2007 REGIO - Veel informatie van de overheid, organisaties en instanties bereikt de burger niet. Oorzaak is voor velen meestal: druk, druk, druk. Voor veel mantelzorgers is (chronisch) tijdgebrek een gege ven, vooral wanneer de zorg voor een naaste gecombineerd wordt met andere activiteiten. Daarom zijn er informatieve bijeenkom sten georganiseerd voor mantel zorgers in Noord-Holland Noord. De voorlichtingsbijeenkomsten zijn bedoeld voor mantelzorgers die weer even 'bijgepraat' willen worden over de grootste verande ringen die zich op diverse terrei nen hebben voorgedaan. De Mantelzorgmakelaar zet dit in bij eenkomsten van twee uur uiteen. De laatste bijeenkomst wordt georganiseerd in Noord- Kennemerland en zal zijn op woensdag 7 maart. Over deze onderwerpen geeft de Mantelzorgmakelaar voorlichting op woensdag 7 maart van 19.00 tot 21.00 uur in de Trefpuntkerk aan de Louise de Colignystraat 20 te Alkmaar. Aanmelden bij de Mantelzorgmakelaar via tel. 072- 5627618 of e-mail: info@mantel- zorgmakelaar.nl. Deelname aan deze bijeenkomst is gratis. Meer informatie treft u aan op de web site www. mantelzorgmakelaar, nl Je bezighouden met natuur, milieu, landschap en duurzaamheid in Noord-Holland, daar draait het om bij Natuurwerk Noord- Holland. Eigen foto REGIO - Natuurwerk Noord- Holland, de website die vraag en aanbod koppelt op het gebied van Groen vrijwilligers werk, is voortvarend van start gegaan. Nog geen twee maanden na het online gaan van deze vacaturebank, hebben meer dan 25 organisaties zich aangemeld, zijn er ruim vijftig verrassende vacatures te vinden en worden er zo'n twintig interessante cursussen aangeboden. De vacatu resite biedt voor elk wat wils. Van schipper voor een excursieboot tot tuinbeheerder en van educatief medewerker tot bestuurslid. Maar er zijn ook overeenkomsten. Het betreft allemaal vrijwilligerswerk en in alle gevallen voor organisaties die zich bezighouden met natuur, milieu, landschap en duurzaamheid in Noord-Holland. De organisaties presenteren op de site ook een divers aanbod aan cursussen.Met het online gaan van www.natuur- werk.nl/noordholland heeft Noord- Holland zich aangesloten bij Natuurwerk Nederland. Dit lande lijke platform wil ondersteuning bie den aan alle organisaties op het gebied van natuur, milieu en land schap die met vrijwilligers werken én wil potentiële vrijwilligers helpen aan passend vrijwilligerswerk. Noord-Holland stelt zich als extra doel het aantal jongere vrijwilligers te verhogen. Er wordt volop gewerkt om de komende maanden het aanbod verder uit te breiden en om het aantal bezoekers van de website te verhogen. Organisaties in Noord-Holland die gebruik willen maken van dit platform, kunnen zich aanmelden op de site. CASTRICUM - Ziekte, iedereen heeft er de mond van vol. Is dat nodig? Gezondheid is een heel natuurlijke toestand. In een driewekelijks ritme vinden er in Castricum lezingen plaats met als thema 'Hulp en genezing langs geestelijke weg door de leer van Bruno Gröning - medisch bewijs baar'. Bruno Gröning (1906 - 1959) was een eenvoudige, natuur lijke man, die met zijn evenzo gemakkelijke als simpele woorden in de gelegenheid was, de wetmatig heden van de geestelijke genezing door te geven. De waarheid van zijn woorden bewijst zich nu nog net zo als toen. Binnen de Bruno Gröning- Vriendenkring gebeuren er nog steeds - zoals tijdens het leven van Bruno Gröning - genezingen, zelfs die als ongeneeslijk gelden. Meer informatie vindt u via www.bruno- groening.org of tel. 0251-670081. De Tuin Kapitein Rommel vindt u aan de Stationsweg tegenover het station. Datum: Maandag 26 februa ri van 19.30 tot-21.00 uur. Toegang: gratis. REGIO - Zondag 25 februari van 10.00 tot 16.00 uur is het Sportpaleis aan de Terborchlaan in Alkmaar weer een waar rommel- paradijs. Ongeveer 150 standhou ders bieden.weer een enorme diversiteit aan tweedehands goe deren te koop aan. De rommel markten in het sportpaleis, geor ganiseerd door de stichting Rommelmarkten Egmond, trekken een steeds groter publiek door de opzet maar ook door de gemoede lijke sfeer. Parkeren kan gratis in de directe nabijheid van het Sportpaleis. Voor meer informatie kunt u bellen, tel. 06-20114461. LIMMEN - Wie had er gedacht dat in de bijbel op een spontane en hartstochtelijke manier de liefde wordt bezongen. Toch is dit het geval in het bijbelse boekje Hoog lied. Predikant Robert Blaauw en doen een poging om dit lief desverhaal in woord en beeld weer te geven. Het wordt in ieder geval spannend! Zondag 25 februari in de Protestantse kerk Limmen om 10.00 uur. Toegang vrij. CASTRICUM - Coach Judith Bosman-Draai verzorgt vanuit Bezoekerscentrum De Hoep een aantal keren de workshop 'Natuurlijk bewegen in de natuur'. U kunt terecht op 28 februari, 2, 16 en 30 maart en 7 en 21 maart. De workshop die voor iedereen toegankelijk is, start om 09.30 uur. Aanmelden en info via www.pwn.nl/activiteiten, de balie van De Hoep of bel op dinsdag en donderdag van 12.00 tot 13.00 uur of zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur met tel. 0800-7966288. REGIO - Voor mensen met psychi sche Machten als somberheid, angst, overmatige bezorgdheid en werkstress, of mensen met een depressieve naaste die last hebben van hun Machten en zelf wat aan hun situatie willen doen bestaat de mogelijkheid om zich aan te melden bij de GGZ. Voor een 'zelf aan slag cursus'. Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met mevrouw Vellekoop (afdeling preventie), tel. 072-5270340 of M.Vellekoop@ggz-nhn.nl. LIMMEN - „Hallo! Ik heet Boy Broersen en ben per 1 februari aangenomen als jongerenwer ker", zo begint Boy zijn verhaal over zijn nieuwe job. Naast zijn parttime baan in de buitenschoolse opvang gaat hij nu ook 11 uur in de week bij Conquista aan de slag. Samen met een aantal enthousiaste vrijwilligers organi seert hij op zaterdagochtend Conquista Kids. „Vanaf februari zijn we weer elke zaterdag geopend van 10.30 tot 12.00 uur voor kinderen van 4 tot 9 jaar. Hiernaast draai ik één weekend in de maand de open inloopavonden van Club X-tra." Ook zal hij tijdens de grotere acti viteiten, zoals timmerdorp, de jaar- marM, luilak et cetera een actieve rol spelen. Boy besluit enthousiast: ,,Ik heb er ontzettend veel zin in en hopelijk tot ziens bij Conquista!" De nieuwe medewerker van Conquista zal een actieve rol gaan spelen binnen de jongerenorganisatie.. Eigen foto (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus) Het is nog net droog als ik mijn dienst om 12.00 uur begin, maar eenmaal in Egmond gaan de sluizen open. GelukMg duurt het niet lang, het is maar een bui. Mijn eerste Mant wil naar 't Loo met haar rolla- tor en ik beloof haar op de-terug weg weer op te pikken. Bij het stati on staat Cindy uit Egmond aan Zee te wachten. Ze was vroeg in Den Haag vandaag en is blij, dat ze nu ook weer vroeg terug is, want ze heeft thuis nog veel werk te doen. Ik breng haar naar de vuurtoren, omdat ze daar vlakbij woont en het is inmiddels ook weer gaan rege nen. Bij het busstation stapt Eunice de schildersleerlinge in, voorlopig voor de laatste keer, want ze gaat nu weer verder met haar studie en moet dus weer naar school. Een mevrouw met fiets wil weten waar de bus naar toe gaat en op welke tij den. Ze krijgt een dienstregeling en zegt: „Misschien zie ik u straks nog wel, want ik moet vanmiddag naar Heiloo en normaal fiets ik, maar het regent nogal." Anderhalf uur later zie ik haar weer en inderdaad ze stapt in en zegt: „Ik moet snel even iets ophalen in 't Loo en het blijft maar regenen." Al pratende komen we tot de ontdekking dat we allebei in Egmond aan de Hoef geboren zijn. Zij heet nu Anette Eilering, maar zij is de dochter van Lou Schuit, timmerman en aannemer, die vlakbij mijn ouderlijk huis woonde en tegenover café 'Het Rode Hert' zijn werkplaats had en waar het altijd zo lekker naar vers gezaagd hout rook. Annette is blij verrast te horen dat ik de zoon ben van haar oude schoolmeester, waar bij ze in de vijfde Mas heeft gezeten. Ze is tien jaar jonger dan ik, dus ik ken haar niet van school, maar waar ze achtereenvolgens woonde: het huis aan het Nachtegalenpad in de vorm van een paddestoel en later naast meester Van Os ook al een paddestoelmodel (ze staan er alle twee nog) en ook naast het Meine postkantoortje, ja dat herinner ik me nog heel goed. Leuk zo'n ver rassende ontmoeting, die je in gedachten weer helemaal even mee terugneemt naar je geboortedorp van ruim een halve eeuw geleden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19