Falkland Toneel speelt Er was eenseen draak Warme truiendag Knallende start Carnaval bij Oosthonk Energiebesparende maatregelen het Baafje Van Foreest Centrum viert jubileum H E I L O O 3 Een paar dwarsliggers, een drakenberg... UITKIJKPOST 21 FEBRUARI 200 7 Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. OfsAs Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd HEILOO - De gemeente wil het energieverbruik van zwembad het Baadje inperken. Enerzijds om de kosten te drukken, anderzijds uit milieu-overwe gingen. Er heeft een onderzoek door Adviesbureau AMIC te Zaandam plaatsgevonden dat twee maatrege len heeft opgeleverd. Afdekken van het zwembad zou een bespa ring van 16.000,- per jaar (ener gie en chloorverbruik) opleveren. Bovendien zou 63,3 ton op C02- uitstoot bespaard worden. Het vergt een investering van 100.000,-, in zes jaar te betalen vanuit de besparing op gas. De maatregel zal aan de Commissie Maatschappelijke Zaken voorge legd worden, zodat deze nog voor het nieuwe seizoen kan ingaan. Een andere maatregel zou het plaatsen van zonnecollectoren zijn. Voor het milieu pure winst. De watertemperatuur op 22,5 graden houden is echter niet te garanderen als de zon het laat afweten. Dit zou ondervangen kun nen worden door een aankondiging over minder warm water of enkele dagen sluiting van het zwembad. Op dit moment is de gemeente nog volop in bespreking met AMIC wat daarin het beste scenario is. De verwachting is dat AMIC op 12 maart een presentatie zal houden in de Commissie Maatschappelijke Zaken. 0p vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost mat/mdo 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. HEILOO - Dat wordt een sprookje! Dat mag duidelijk zijn! Maar wat voor één, en waarom staan die puntjes voor ....een draak? Dit stuk is anders dan de meeste stukken die Falkland speelt. Al was het maar omdat de spelers het verhaal zelf gemaakt hebben. Falkland regisseur Jan Hoedjes, wilde wel eens iets anders. Geen boekje kopen en braaf doen wat de schrijver bedacht heeft. Hij wilde het eens over een hele ander boeg gooien en samen met de spelers zelf een verhaal maken. Met veel plezier is hier door een groep Falklanders hard aan gewerkt. Heel veel ideeën en repeti ties verder staat nu een verzame ling, levensechte maar ook sprook jesachtige figuren klaar om voor jullie te spelen. Als je nu wilt weten wat we gaan spelen, moet je toch echt zelf komen- kijken. Want veel gaan we er niet over vertellen. Nou ja vooruit, een tipje van de sluier: er komt een koninklijk hof in voor met alle figuren die erbij horen en die er eigenlijk niet bij horen, een paar dwarsliggers, een drakenberg en oh jaeen draak. Falkland Toneel zal er weer een enthousiaste en per fect verzorgde voorstelling van maken op zaterdag 10 maart om 16.00 en 19.15 uur en zondag 11 maart om 13.30 en 16.00 uur in theater De Beun te Heiloo. Entree: 3,50, donateurs 1,50. Kaartverkoop start zaterdag bij de volgende voorverkoopadressen: Boekhandel De Schrijverij, Boek handel Deutekom, Sigarenmagazijn 't Hoekje, C 1000 en Theater De Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie of reserveringen: Edith Otto, tel. 072-5334355 of www.falklandtoneel.nl. Jonathan uit groep zes krijgt een quizvraag voorgelegd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.00 t/m 16.00 uur Vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.00 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur donderdag 11.001/m 12.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. vervolg voorpaginaverhaal Het Kyoto-protocol voorziet in wereldwijde aanpak van verminde ring van de uitstoot van broeikasgas sen. De wethouders Opdam en Ouderkerken ondersteunen het initia tief van de vereniging van harte en bezochten de school om met leerlin gen te praten over het milieu. De kin deren van de groepen vijf, zes en acht werd gevraagd om tips te bedenken die helpen om energie te besparen. Toch lastige materie, gezien het antwoord van Jordy uit groep vijf op de vraag wat je moet doen als er een raam stuk gaat: ,,Dan moetje de kachel hoger zetten, want dan krijg je het weer warm." Uitkijken naar Warme Truiendag 2008 In groep zes wist Charlotte een prima manier om te besparen: „Minder televisie kijken, minder computeren, overal spaarlampen in en minder koffie drinken." Hoewel ze de wethouders van dat laatste niet kon overtuigen, waren haar overige tips zo goed, dat ze aan een quizvraag mocht mee doen: Waarom is besparing belangrijk? Charlotte twijfelde geen seconde en antwoordde: „Dat is belangrijk voor het milieu, het kost minder geld en anders raakt het gas op." Klasgenootje Jelle had ook een prima tip: „Niet alleen spaarlampen gebruiken, maar ook gordijnen dicht en apparaten uit zetten." De quizvraag naar de belangrijkste energiebronnen op aarde was voor hem een fluitje van-een-cent: „Dat is de zon, wind en gas". Beiden verdienden hier mee één van de spaarlampen die er te winnen waren. De tip van Lars uit groep acht, om per gezin een maximum ener gieverbruik in te stellen en boetes uit te delen als het maximum wordt overschreden, gooide ook hoge ogen. Loelie uit dezelfde groep rolde haar kleurige col maar eens even lekker omhoog over haar neus en oren, al had ze het eigenlijk helemaal niet koud; ze kijkt nu al uit naar de Warme Truiendag van 2008. Informatie: zie www.energysurvival.nl en de website www.klimaatverbond.ril. HEILOO - Afgelopen zaterdag vond het jaarlijkse carnavals feest bij het Oosthonk weer plaatst. Het Oosthonk, het buurthuis van wijkvereniging Plan Oost, was voor deze gele genheid geheel in stijl versierd. De kinderen kwamen prachtig verkleed en geschminkt naar het feest. Heksen zo zwart als. het duisterste duister, Sam van Totally Spies en clowns die iedereen hard aan het lachen maakten, hepen met zijn allen op swingende carnavals muziek de polonaise. En, om te testen hoe goed iedereen op de hoogte was van het wel en wee van de programma's op televisie, werd HEILOO - Op vrijdag 30 maart vindt het congres 'Het nieuwe ouder worden' plaats. Het wordt georganiseerd ter gele genheid van het twaalfeneen halfjarig bestaan van circuit ouderenpsychiatrie Van Foreest Centrum, onderdeel van GGZ Noord-Holland-N oord. Centrale thema's tijdens het con gres zijn: gezond en ongezond ouder worden, ervaringsrijkdom en levensfaseproblematiek, en econo mische factoren. Het congres vindt plaats bij GGZ Noord-Holland- Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo en duurt van 09.30 tot 17.00 uur. Het is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij de ouderenzorg, beleidsmakers, poütici en professio nals werkzaam in de psychiatrie of in de sector verpleging en verzor ging. Het volledige programma, een inschrijfformulier en verdere infor matie is verkrijgbaar via Karin Bonouvrie of Eva Kamp, tel. 072- 5352535. Kijk ook op www.ggz-nhn.nl. De kinderen in het Oosthonk waren prachtig verkleed. Eigen foto Foto: Machteld Wiegmans een quiz gehouden. Hierbij waren mooie prijzen te winnen. Ook kon den de kinderen zelf kiezen wie het mooist verkleed was. Dat Heiloo ook zonder Prins Carnaval, carnaval kan vieren maakte deze jeugdige Plan Oosters met veel gehos waar. Met rode wan gen, dit maal niet van de schmink maar van het feesten, keerden de kinderen na anderhalfuur weer naar huis. De wijkvereniging Plan Oost is op zoek naar mensen die de werk groep Jeugd (onder andere creatie ve middagen èn carnavalsfeest) wil len versterken. Is uw belangstelling gewekt, dan kunt u contact opne men met Judith van Aken, tel. 072- 5337334.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3