Uitbreiding bloedprikpunt Starlet Eerste steenlegging Kennemerstaete Samen eten in het Trefpunt Audities jeugdtheater Heiloo Radboudschool zamelt geld in voor Guatemala H E I L O O Drollinette Tevreden KORTOM Computercursussen 55PIUS Collecte Reumafonds Tweedehands boekenmarkt POLITIEBERICHTEN Parkeercontroles Inbraak in personenauto's INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEVEN UITKIJKPOST 21 FEBRUARI 2007 Ik wil graag reageren op de ano nieme ingezonden briefschrijver/ ster van 14 februari, 'Herkent u dit?' Het is inderdaad zo dat er veel zwerfvuil in Heiloo is. De oproep aan de gemeente om meer afvalbak ken te plaatsen zal er waarschijnlijk toe leiden dat de hondenbelasting weer verder stijgt. Bijna alle open bare prullenbakken zijn vervangen door 'drollinette's' en de hondenei genaren mogen elk jaar weer een belastingverhoging tegemoet zien terwijl deze Heilooënaren ook nog hun reguliere afvalstoffenheffing betalen. De hondeneigenaren beta len voor de openbare afvalbakken en als er dus meer moeten komen zullen dat weer 'drollinette's' wor den en ten laste van de hondeneige naar zijn. Voor wat betreft het opruimen is er maar een echte straatveger in Heiloo en die kan met zijn bakfiets ook niet alleen de hele gemeente schoonhouden. Misschien moeten we wat minder mensen ach ter bureau's hebben in deze gemeente en wat meer op straat. Ook is het beter om, voornamelijk de jeugd, er van te doordringen dat het niet normaal is om alles maar vanaf de fiets op straat te gooien. Schaf de hondenbelasting af en plaats meer afvalbakken in plaats van die 'drollinette's', een üchte stij ging van de afvalstoffenheffing voor alle burgers is eerlijker dan een klein aantal dierenliefhebbers op te laten draaien voor een deze last. Er mogen ook wel grote afvalbakken komen met een schep er bij om de paardenstront van de weg en trot toirs te scheppen. E. Wjjckelsma, Heiloo Als er teveel regen valt gestaag, wanneer stopt dit eens, is dan de vraag. Als het gaat vriezen, sneeuwen wordt het glad en ligt er ijs, raken wij onmiddelijk van de wijs. Maar als het hier als in de Sahara zou zijn met teveel zonneschijn en zouden de kinderen vragen om water, zouden wij zeggen: niet nu mis schien wel later. Onze piepers zouden niet meer groeien en onze bollen niet meer bloeien. Want overal waar 'te' voor staat, daar zijn wij in de regel niet zo bij gebaat. Er is echter een uitzondering met een reden en dat is mensen wees toch eens tevreden. W. Roos, Heiloo HEILOO - Vanaf 12 maart starten er in het Trefpunt in Heiloo weer nieuwe computerlessen voor 55Plussers. Kennismaken met de computer, Internet en e-mail, Windows Word en Digitale foto bewerking. De computercursus sen worden georganiseerd door Stichting ouderenwerk in samen werking met Centa, een oplei dingsinstituut voor het gebruik van de computer en speciaal gericht op de oudere cursisten. Informatie en opgave: docent Nel de Groot, tel. 0251-311668 of Centa, tel. 0252-422810. HEILOO - Het reumafonds start in maart de jaarlijkse collecte. Van 11 tot en met 16 maart zullen ruim 60.000 vrijwilligers met de collectebus langs de deur gaan. Hard nodig want uit onderzoek blijkt dat reuma een volksepide mie dreigt te worden. Maar liefst 2,3 miljoen mensen boven de 20 jaar hebben één of meerdere vor men van reuma. Nieuwe collec tanten zijn welkom, graag even bellen met tel. 072-5335588. HEILOO - Met ingang van maan dag 5 maart gaat Starlet (Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst Alkmaar) haar service in het gezondheids centrum 'De Dijk' aan de Strandwal 32 (voorheen terrein Willibrord, Kennemerstraatweg 464) te Heiloo uitbreiden. Het prikpunt is in hetzelfde pand gevestigd als dé huisartsen en te bereiken zowel via de Kennemerstraatweg als de Kanaal- HEILOO - Op vrijdag 23 februari vindt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, weer een maaltijd plaats. Het menu is als volgt: wildsoep, hachee met witte rijst, aardappeltjes en jus, karbonade, roerbakschotel, rauwkostsalade en kwark met vruch ten toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Ervoor en ook erna is er een mogelijkheid om in de ontmoetings ruimte wat te drinken. De maaltijd kost 9,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een project van Stichting Ouderenwerk Heiloo en SBO Heiloo HEILOO - Na de succesvolle voorstellingen van Het Zwanenmeer houdt het Jeugdtheater Heiloo weer audi ties. Anders dan in het pro grammaboekje vermeld stond zijn de audities niet op zaterdag 3 maart, maar op zaterdag 10 maart. Vind jij dansen, zingen en acte ren leuk en lijkt het je spannend om ook eens in Theater de Beun op de planken te staan, geef je dan voor zaterdag 3 maart op bij Marja Schoonheijm, tel. 072-5152346 of 06-14941300. of Nanne Blom, tel. HEILOO - Na de voorjaarsva kantie gaan de kinderen van Radboudschool een kaartenac tie houden om geld in te zame len voor kansarme jongeren in Guatemala. Het geld wordt gebruikt om deze jongeren een toekomst als timmerman of timmervrouw te geven. Dit goede doel is vorig jaar uit gekozen door de leerlingen zelf. Juf Mariëtte van groep 7 heeft in 2005 b\jna een halfjaar in Guatemala vrijwilligerswerk gedaan. Zij weet uit ervaring wat er nodig is om deze jongeren een beter bestaan te bieden. Bovendien is het in deze vastentijd goed om stil te staan bij een thema als: samen delen. Wat wij hier in het westen in overvloed hebben, kan gedeeld worden met kinderen die het niet zo breed hebben. De kinderen hebben prachtige tekeningen gemaakt, waaruit de acht mooiste zijn geselecteerd. Van deze tekeningen worden ansichtkaarten gemaakt, die ver- weg. De nieuwe openingstijd wordt van 07.00 tot 12.00 uur voor patiën ten verwezen door huisartsen, verloskundigen, specialisten en instellingen. Trombosedienst- patiënten kunnen voortaan tussen 07.00 en 10.00 uur terecht voor bloedafname. Wij hopen door de ver ruiming van de openingstijd meer patiënten in de gelegenheid te stellen op een voor hen geschikte tijd een bloedafname te laten verrichten en tevens door het spreiden van de pati- ëntenstroom de wachttijd terug te (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO). De bereiding van de maaltijd wordt verzorgd door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrijwilligers nemen de bediening voor hun rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilli- gersautovervoer halen u op en bren gen u weer thuis. Kosten zijn: 5,- per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd -en voor vervoer- opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Heeft u zich aan gemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk door bellen. 06-24678299 of via info@sjth.nl. Op 17 maart start Jeugdtheater Heiloo weer haar theatercursus voor kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool. In deze cursus wordt aandacht besteed aan drama, improvisaties, het maken van type tjes, het spelen op en met muziek. De cursus bestaat uit tien lessen, waarna aan het einde van de cursus een presentatie voor de ouders zal worden gehouden. Ook hiervoor kun je je opgegeven bij Marja Schoonheijm of per email op: info@sjth.nl. Voor meer informatie over het Jeugdtheater, kijk op www.sjth.nl. kocht kunnen worden aan familie, vrienden en buren. In de klas zal gesproken worden over en gewerkt worden met het landschap, de geschiedenis en het leven in Guatemala. Meer weten over het timmerproject? Kijk dan op www.timmerprojectguatemala.nl. HEILOO - Op zaterdag 24 februari van 10.00 uur tot 13.00 uur wordt een tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072- 5331297 en wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. brengen. Deze locatie is beter geou tilleerd, bijvoorbeeld ruime parkeer gelegenheid, wachtruimte en er zal gewerkt worden met een nummer systeem. Deze maatregel houdt ech ter wel in dat de huidige prikpunten in Woonzorgcentra 'De Loet' en 'Overkerk' zullen worden gesloten met ingang van eerder genoemde datum. Starlet zal de bewoners van deze centra, die zelf niet in staat zijn naar de nieuwe locatie te komen, voortaan op hun kamer bezoeken voor bloedafname. HEILOO - Tijdens een op maan dag 12 februari gehouden par- keercontrole in het parkeerzone- gebied van het winkelcentrum 't Loo werden 11 bekeuringen uit geschreven. Dinsdagochtend 13 februari werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied van de De Kreek en de Willibrordusweg. Op de De Kreek werden negen bekeuringen uitgeschreven; op de Willibrordusweg twee. 13 Bekeuringen werden woensdag ochtend 14 februari uitgeschre ven tijdens een controle die gehouden werd in het parkeerzo negebied rond het winkelcentrum 't Loo. Vrijdagochtend 16 februari werd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo gecontroleerd. Tijdens deze con trole werden in totaal dertig bekeuringen uitgeschreven. Zaterdagochtend 17 februari werd gecontroleerd in het par keerzonegebied rond het winkel centrum 't Loo. Er werden in totaal 24 bekeuringen uitgeschre ven. 's Middags werd gecontro leerd in het parkeerzonegebied van de De Kreek en het Stationsplein. Op De Kreek wer den drie bekeuringen uitgeschre ven. Op het Stationsplein werden geen overtredingen geconsta teerd. HEILOO - Zaterdagochtend 17 februari werd in een personenau to van het merk Volkswagen type Passat ingebroken die op het erf stond van een woning aan de Bayershoffweg. Een van de por- tiersloten van de auto werd gefor ceerd. Uit de auto werden diverse goederen ontveemd waaronder een hooftelefoon. Tussen vrijdag avond 16 februari en zaterdag morgen 17 februari werd getracht in te breken in een personenauto van het merk Seat type Toledo die geparkeerd stond op de Westerweg. Een van de portier deuren werd omgebogen. Aangezien het bij een poging is gebleven wordt er niets uit de auto vermist. Tussen dezelfde tijdstippen werd ingebroken in een blauwe Audi A4 die gepar keerd stond op het erf van een woning aan de Wethouder Tomsonbos. De eigenaar van de auto zag zaterdagmorgen 17 februari dat een van de portier- sloten was geforceerd. Uit de auto wordt niets vermist. In de dezelfde nacht werd in twee bedrijfsauto's ingebroken die op de Wethouder Tomsonbos stond geparkeerd. Van beide auto's werd een van de portierendeuren omgebogen waardoor men ver volgens toegang kreeg tot de auto's. Uit beide auto's werden diverse goederen ontvreemd waaronder een autoradiocdspeler en een laptop. Vrijdag 9 februari heeft een geslaagde informatiemiddag plaatsgevonden van het project Kennemerstaete aan de Kennemerstraatweg. Tijdens deze middag konden kopers met elkaar kennismaken en geïnteresseerden infor matie inwinnen bij de verkopend makelaars Vos makelaardij uit Heiloo en Leygraaf Nieuwbouw uit Alkmaar. De burgemeester van Heiloo, de heer Romeyn, legde de eerste steen, waarna een bezichtiging plaatsvond op de bouwplaats. Daarna konden de toekomstige bewoners elkaar leren kennen onder het genot van een hapje en een drankje en konden vragen worden gesteld. De bouw van de 14 luxe appartementen vordert gestaag en loopt vrijwel geheel op schema. De projectontwikkelaar de Jong Bouwmanagement en aannemer van Lith beheer zijn derhalve uiterst tevre den. De appartementen zijn bijna allemaal verkocht. Belangstellenden kun nen contact opnemen met de verkopend makelaars. Leygraaf Nieuwbouw, tel. 072-5200808 en Vos Makelaardij, tel. 072-5331895. foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7